Сигили - разработка.

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Сигили - разработка.

Мнение от hameleona » пет окт 01, 2010 5:39 pm

Какво са Сигилите?

Сигила (от Sig-ler - Знак на драконовия език) е единичен симвул, в който може да се съсредоточи магическа мощ. Макар и трудно, поне на теория, Сигилите могат да постигнат всичко... стига някой да може да издържи на натоварването да ги постави и поддържа.

Магията на Сигилите е и основата на рунната магия, на която ще се спра много по-нататък. Базово, сигилата означава една единствена дума на драконовия език (на който са написани по-голяма част от заклинанията на магьосниците). Обикновено думата изразява просто действие и на практика оказва ефект близък по сила до този на низшите магии. Основната разлика е, че в Сигилата може да се влага допълнителна сила, което я прави теоретически способна да достигне до могъществото на висша магия. Уловката е, че използването на сисгилите е изтощително за целия организъм и ако използващия ги не знае кога да спре, цялата му жизнена енергия може да бъде извлечена от тях...


И сегааа... системно.

Сигилите ще са може би най-сложната за ползване способност в Аксиом 16 до сега. Но това може би. Пиша всичко на прима виста, така че моля не се сърдете, ако има нелогизми и глупусти ;)

Сигилата сама по себе си е знак. Което може да я метне при Художника, но не мисля, че мястото й е точно там. Най-малкото, ритуалите и рунната мгия тогава ще потънат пак там и ще създадем най-великото магическо умение. Както и да е. Сигилата е дума. Спри. Залепи. Скрий. Нарани. Прости действия. Няма как да кажеш Свари кафе. Но можеш да кажеш Заври на водата и ако вложиш достатъчно сила, тя ще заври.

Виждате, че мага ползващ сигили ще е ограничен от две неща, най-вече.

1. Знанието си за драконовия език.
2. Физическите и магическите си възможности. Да. Замислено е сигилите да отнемат едновремено и от двата най-важни ресурса - ЖТ и МТ. За сметка на това точат малки количеста и ако искате да си направите войн-магьосник най-накрая ще можете да го сторите, че даже и да сте ефективен!

Най-трудно ми е да реша как точно ще се определят цените за сигилите. Айде, думи като Спри!, Дръж! Падни! и подобни са лесни. Но думи като Умри???
А това е само началото. След като имаме сигили минаваме в една изцяло отделна, абсолютно свободна магическа система, в която можете да навързвате различни руни за различни ефекти... Примерно...

Огън! Обгръщам! - ще обгърне нещо в огън, при подаване на енергия. Естествено не ви съветвам да го правите на меча си, не и без да сложите друг натпис:
Огън! Спирам! - на дръжката му. Че иначе ще загазите сериозно...

Споменах ритуалите по-нагоре. Да. Те ще са реално погледнато начин да направиш наистина яки неща, ако изпълниш всички ХХХХ на степен Х условия :D т.е. огромно могъщество, но адски трудно постижимо. Те все още са висящи - т.е. нямам си и идея как точно ще ги направя, но напипвам няколко добри възможности.

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » съб окт 02, 2010 7:15 pm

гиниялно е но как ще опредилим колко мана и всичко ще стане супер яко аз от утре се захващам да мисля как ще стане по точно .
kilorez

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пон окт 04, 2010 1:05 am

Имам един въпрос: защо точно Драконов език. Не може ли Древен език? Имаш ли речник на тия сигли и нуждаеш ли се от такъв (някъде мисля че имах един със солидно количедтво думи)? Използването на ЖТ, като ресурс не ми се нрави много по принцип, но ти си знаеш най-добре (само да вметна, че преди мислих подобна с-ма базирана на умора за казван/поставяне и мана за определяне на силата). За цените ще е най-удобно да разделиш сиглите на нива подобно на магиите, като основния ресурс (ЖТ/У) да зависи от нивото на сиглата.
За сега това е от мен, дерзай!
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон окт 04, 2010 12:45 pm

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D0%BD%D0%B8

http://notabene-bg.org/read.php?id=92

http://www.sedianka.info/Invision/index ... topic=6066

Третият линк ми се струва най-полезен като инфо.

П.П. Защо постам тези линкове ли? - не е нужно да откриваме топлата вода.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 04, 2010 2:57 pm

Ок, да. И ако беше чел, Антоне, всичко във форума, щеше да разбереш, че всичко си е руни, на практика... но един вид не изписана в нещо руна. терминология братче, терминология... :roll:

Шизис
Драконов, щото го нямаш като базов възможен за изучаване. Цената ще зависи не само от нивото, а и от вложената в сигилата сила -т.е. искаш Сигила за 3 Сила. Ок, сигилата е 3то ниво - цена 9.
Естествено, това са примери.

Дефинирай за какъв речник говориш ;)

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон окт 04, 2010 3:00 pm

Просто се опитвам да ти облекча измислянето на тези руни.

Но щом вече си ги измислил - дай да ги видя по списък.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 04, 2010 3:11 pm

Ми, там е работата, няма намерение да се занимавам с руни.
Руната е вписана в нещо Сигила - т.е. този път почвам по-умно нещата - да оправя сигилите и готово.

В момента просто се опитвам да изчистя проблемните неща (Ок, А16 бъка от странни показатели). Но като цяло ще е:

- Спри! - изкрещя той, на драконовия език и сякаш самата тъкан на света започна да се огъва около Едуарт и да го притиска. - Долу! - и нещо започна да го натиска, да падне на земята...

В първия случай имаме Сигила от 2ро ниво (примерно) с вложени в нея ресурси за сила 10, което прави 12 Ефект. Уловката е как точно този ефект да се отразява на героя. Дали да е с няколко вида хвърляния? Или да е само с едно? Ей тези въпросчета се мъча да изчистя. какво ще е 12 ефект? БС? Приложена Сила? Ще може ли да се прави освобождаване... такива неща. Естествено, да правиш свободна система винаги е адски трудно.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 04, 2010 4:14 pm

Сила+3 зара<>16+усл

Където за да спреш някой да върви срещу теб усл. е СИ, ако искаш да го проснеш на земята УСЛ е Стаб.
Разбирасе пича може да прилоши ПСУ+3 зара<>Сила+3 зара и да ти отхвърли заповедта, или дори да обърне ефекта...

Това ако съм разбрал правилно какво искаш да напарвиш, но линкът с руните дето ти прати Тонката е повече от задоволителен. и тия 24 думи би трябвало да ти стигнат за почти всичко.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 04, 2010 4:17 pm

За руните съм чел и чел и чел и ми е писнало от тях вече. Но да, идеята е базово да са няколко основни думи.
Обаче, осъзнаваш, че Стабилност е повече от Сила, нали? Това ми е проблема. Една сила унищожава хвърляне за Виталност, примерно. Обаче не може да ти ритне меча от ръката.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 04, 2010 4:30 pm

Ами като искаш да направиш нещо по-сложно ще врложиш повече средства, а иначе СИ може да достигне 22 примерно =Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 04, 2010 4:50 pm

А Л едва 17. Не знам, чудя се, наистина се чудя. Не може да няма някакъв начин... мога да използвам идеята ти - всичко да е срещу ПсУ/Воля.

Отговори