A16 dice pool

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср ное 10, 2010 2:29 pm

1 със сигурност.
Асене, идеята ми е, че не одобрявам това, един майстор на меча и един селянин да имат равен шанс за АНУ и АУ... Много добре ми е ясно, че трудно се разработва система, такава каквато я искам, но...мечтите са безплатни.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср ное 10, 2010 2:33 pm

шанса да те прецака късмета ти е един и същ за всички. Не виждам, защо един мечоносец трябва да има по-малък шанс за АНУ от селянина.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср ное 10, 2010 2:56 pm

Аз под АНУ не разбирах <=> късметът те прецака, но щом ми казваш, че е така, то определението, шансовете и прочие са удачни.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср ное 24, 2010 10:23 am

Мисля, че държа извинение на Роши, след като наскоро видях Synergy-система с променлив ТН и фиксиран брой зарове, която дори използва 3д10, и мога да кажа, че работи!
Друга тема е, че все още смятам предложената система за недообмислена математически, за разлика от Synergy, просто не го смятам за a priori лоша идея, а за нуждаеща се от донагласяне и много внимателна оценка на промените в Target Number ;).
Между другото, мнението ми за класовите системи само се потвърди след сблъсък с техни представители.
Последна промяна от Асен на чет ное 25, 2010 6:14 pm, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » ср ное 24, 2010 10:36 am

Предполагам, че Роши съм аз :). Ако си видял системата в интернет, би ли посочил линк. Това с разликата е много тромаво. Ще ми е интересно да видя как са решили проблема.
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет ное 25, 2010 6:22 pm

Ro#|# написа:Предполагам, че Роши съм аз :). Ако си видял системата в интернет, би ли посочил линк. Това с разликата е много тромаво. Ще ми е интересно да видя как са решили проблема.
Роши ти чета ника, а това с разликата е пропусната дума, за което се извинявам ;)!
Официалната страница е тук, говоря за второто издание, ето ти и ревю на системата. Идея нямам какво ползва първото издание, така че то не ни засяга особено.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори