Корекция на атаката на гущерите

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Корекция на атаката на гущерите

Мнение от Vilorp » пет окт 29, 2010 11:08 pm

Промяна атаката на плюене при гущероидите
от: ПР;Л
на:ПР;Л;СИ

Силата на атаката е по таблица 6+НИ/2, задества се само ако преодолее защитните средства и дори лека броя я спира. Нанасяната щета е 4 зара реална и още толкова шокова.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед окт 31, 2010 4:40 am

Не съм съгласен. При животните атака от три показателя се обославяше с това, че те не учат СУ-та. Гущероидите учат. Майстор стрелец и нащата Щраха дори да не е качвала СИ си има +2 стрелба (кой ти ги дава иначе) и 4 зара щета извън бронята +4 щета шок. Разбирам, че идеята е била атаката да се е позасилила, но според мен тя далеч не е трябвало да става ултимативна. Увеличението към щетата е ок - отровното плюене трябва да е опасно, но не и да има ултимативни гущери-убийци, които да разчитат на това. И като е киселинна слюнката (или поне е така в някои текстове и т.н.) може допълнително да се засили с пренебрегване на Уст. на материалите. Но три показателя ми се вижда твърде силно.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед окт 31, 2010 9:03 am

Това е цитат от темата за Кой ЛИ срещу Фиоре:
Атака 21+6+късмет+3 зара<>16+БЗ и пренебрегва 3 от бронята
При успех: щетата е 2*4зара +7 или 8 зара +7, всеки зар за щета със стойност 5 или 6 намалява скоростта с 1-ца, скоростта се намалява допълнително с Щ/10. За де се извади всука стрела е нужно прилагане на сила (4ТД) равна на Щ/2.

после:
Атака за 1+7ТД 24+3зара<>16+БЗ
Един гущероид на същото ниво ще има и сила 8 средно и оптимизирано или 9 за да де докопа до +1 стрелба, ефекта е 27 Атака. 27+11=38 което дава добър шенс да надхвърли бронята на почти всеки. Следва обаче ефектът на отровата 6+3зара<>16+УО, Шами може да каже какъв е шансът за това и то да се хвърли няколко пъти успешно.

Настина при ниво от рода на 12-то атаката и отровата ще са съответно 32 и 12, но това ще е само за гущери стрелци. Храчката освен това има и ограничен обсег, ако не се лъжа беше СИ.

Кой Ли забележи също може да си намаже заледяващите стрели и с отрова и нещата доста се завъртат. На високите нива нещата принципно доста се завъртат и това че гущера има по-висока атака при плюене би трябвало да се компенсира то липсата на специални атаки за това действие и по малкия обсег на храченето.

В заключение:
Оръжие: Гръмострел, ПР;Мех = 22+ 1+5 = 28+1(клек)=29+4(залегнал)=33
Щ: 12 зара при 6 съчми
Това са показателите на Гира Алкира, които са по-добри от на храчещ гущер, дори с новата по-висока атака и има повече щети, което би се компенсира пък от липсата на специални атаки и по-бавното презареждане.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори