Алхимически инструменти

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Алхимически инструменти

Мнение от Havoc » нед фев 20, 2005 4:13 pm

Във една друга тема (въпроси и отговори) споменах измислянето на предмети под общо име Алхимически инструменти. Както казах и там засега е само идея и тепърва ще се доизпипва, но имаме някои неща.
Ето ги и тях

Алхимически инструменти
- Стъклена пръчица - служи за разбъркване на разяждащи съединения - 100гр 15м 30см дължина
- Стъклена маска - служи за предпазване от отровни газове и изпарения (благодаря на Асен за идеята) - тук не съм сигурен. Отворен съм за идеи
- Везни - всепак алхимията не е "намираш 100гр това и 100гр онова, ръгаш ги едно в друго и получаваш еди какво си", каквото и да пише в книгата. Това е точна наука. - Тук отново не съм сигурен но е ясно че е пипкава работа (и скъпа)
- Стъкленици - за носене на течни, газообразни, и прахообразни елементи. - има ги в книгата
- Восък или смола - за запечатване на съединения (Напр. гръмникотел) Смятам че лоените свещи разтопени могат да свършат тази работа. - БатГойко, колко струва кило восък?
- Метални пинсети - за боравене с някои елементи - около 0,5 кг 50м-1ср
- Въже тънко - за направа на фитили - има то в книгата

Някои неща тук вече са измислени, но според мен са нужни на алхимика. Ще поставям нови инструменти и ще променям старите когато има нужда. Всеки, който има идеи за такива нека ги сподели тук.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед фев 20, 2005 5:07 pm

Пинсети половин кило? :shock: Това не са пинсети - това са гири! :)

Сериозно казано идеята е добра, но наистина има нужда от доизпипване. Туй с пинсетите е едно от нещата. Восъка би трябвало да е скъп на кило, но пък и от него рядко се ползва по много. Хубавите восъчни свещи рядко са над 100 грама, а за запечатване се ползва по грам-два. Лоените свещи не стават - дори само да я държиш в ръка лойта се размеква. Втопъл летен ден стъклениците ти ще се "самоотпушат". Трябва хубав качествен восък. Смолата също ме съмнява щото се втвърдява и може да не може да се махне после. Може да се ползва за "експлоадиращите" стъкленици, които и без това се чупят при употреба. Те пък (както и много други уреди) могат да са керамични, щото стъклото е много скъпо. Фитили не се правят от въже - ползват се няколко нишки от вълнена или памучна тъкан напоени с мазнина. Наистина не мисля че трябва да се издребнява чак до фитилите. Всъщност цялата работа на някои хора може да се стори дребнава. За повечето ситуации е достатъчно да се въведе артикул "комплект алхимични принадлежности" и толкоз. Той задължително да е скъп заради многото стъкло и чуплив (труден за пренасяне) поради същата причина. Може би само стъклениците за дозите трябва да са с отделна цена. Не казвам да спреш с развитието на идеята, просто помисли колко от нея е наитина необходима.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » нед фев 20, 2005 6:31 pm

Пиша "пинсети", защото не знам как се наричат големите им "версии". Все пак се работи с по-големи количества от щипка. За фитила - прав си че е по-тънък, но виж в "алхимични съединения ( книгата не е в мен и не знам на коя страница е) на "гръмникотел" - (цитирам по-памет) "Затваря се палипрах в глинени бурканчета. Запечатва се със восък.Слага се и фитил - малко въженце намазано с восък и посипано с палипрах." Издребняването в този случай не е моя идея. Както казах те засега са просто хрумване. На нас също ни мина през ума да е цял комплект, но трябва да измислим какви глупости има в него. Не
може ся да има само парче стъкло дълго 30см примерно, а да струва 5-6с. Но е по-добре да е комплект.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед фев 20, 2005 7:21 pm

Казват се "щипци" ако се не лъжа. За фитила си прав - пише "малко въженце", но това не значи, че се ползва нормалното тънко въже, което се прави със съвсем друга цел (и за него е недостатък ако гори лесно). Според мен в книгата би трябвало да пише "връвчица". Сега обаче и аз издребнявам. Като цяло съм съгласен, че трябва да се обсъди съдържанието на комплекта, но не мисля че трябва да описваш поотделно всеки предмет. Може да пише нещо подобно "алхимичен комплект - съдържа везни, стъкленици, колби, защитни маски и ръкавици, метални щипци и всевъзможни други дреболии необходими за тази професия". А когато поискаш да използваш нещо от комплекта в не-алхимична ситуация може да се осланяш на въображението си и на Разказвача. Казваш приблизително следното: "Сега ми трябва Х. Аз имам алхимичен комлект и смятам че е нормално в него да има и Х." Разказвача преценява доклко нещо подобно е наистина необходимо в един комплект и ако е, значи наистина го имаш и ти позволява да го ползваш. И пак казвам че стъкленичките от по 100 гр. трябва да се продават отделно, например по десет за србърник. А цял комплект не бива да струва под 6-7 сребърника, може и направо цял златник (това все пак не е евтино "хоби").
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Re: Алхимически инструменти

Мнение от Асен » нед фев 20, 2005 9:43 pm

Havoc написа:Стъклена маска - служи за предпазване от отровни газове и изпарения (благодаря на Асен за идеята) - тук не съм сигурен. Отворен съм за идеи
Би трябвало да е около 2-3 сребърника, защото е доста трудно да се изработи. А идеята не е моя-такива с аползвали средновеквните (или може би ренесансовите) алхимици, особено ако са изработвали отрови.
Не забравяй да добавиш сандъче, малко, облицовано с кадифе-за стъклениците с готови вещества-и с достатъчно меки материали (като памук, парцалчета и др.), за да не се чупят стъклениците. Оставям те да си представиш какво би станало, ако те повалят на земята по гръб, докато в раницата ти има активни вещества :lol: .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пон фев 21, 2005 2:38 pm

Ще стане хубав взрив, това ще стане. Питах се също колко тежи такава маска, защото не мога да си я представя. Все пак благодаря, нищо че не е твоя идея - сам нямаше да се сетя за такова нещо.
Дотук за Асен.

Lowstef, първо, май така се казваха. Второ, точно това казвам и аз - Алхимичен комплект - това и това - толкова сребърника. Описвам ги отделно за да е ясно за какво са.Но ако ще е златник трябва да има доста работи, а едва сега вече са измислени достатъчно. Тоя фитил наистина май ще го зарежа - кой продава връвчици. Както и да е, благодаря и на теб.

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон фев 21, 2005 8:11 pm

Голямо напрягане на мозъците какво има в тоя комплект, но защо ви е нужно не разбирам. Пишете просто "алхимически комплект - едиколкоси сребърника"; може да не се знае какво ТОЧНО има вътре и колко грама тежи, но е сигурно, че всичко необходимо за алхимика ще присъства. Едва и някой от писалите досега реално има алхимическо образование, за да знае какво какви точно са инструментите. Ми досега като погледнах сте забравили едно от най-основните неща - комплект реактиви най-малкото; стъклена плочка за стриване на някои съставки, хаванчета (метални, дървени, порцеланови); шпатули, с които все пак да забърква съставките(метална, пластамсова, стъклена/порцеланова); ръкавици за еднократна и няколко чифта за еднократна употреба... Ами стъклената маска? Вярно няма да пропуска отровни пари, които да навредят на алхимика, ама КАК ще диша тогава? Една маска от някоко слоя марля е напълно достатъчна.

Наистина няма нужда от толкова подробности
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон фев 21, 2005 8:33 pm

Никаква идея нямам как диша:). Предполагам, че се слага за кратко и се маха/заменя с марлена, след като опасното вещество е реагирало с друго и не се изпарява повече. Едва ли в комплекта се включват реактиви обаче. Нали точно съставките, които намираш, играят ролята на реактиви?
В крайна сметка, наистина затова си има умение "Алхимия"-за да могат да знаят героите какво се прави, дори и играчите да не са наясно как става. Иначе представяте ли си да описвате магическите жестове за "каменна топка", защото са взели СУ "Магьосник"?:lol: Така че си прав, едва ли някой тук има алхимическо образование. И няма нужда от това:wink:.
Чакаме официално становише от създателите на играта за цена на алхимическия комплект.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » ср фев 23, 2005 3:38 pm

Очакваме с нетърпение тази цена. Напъването беше защото нямах и приблизителна идея каква да бъде цената.

Мислех си го това за стриването, мислех си и го забравих докато пиша. :angry:
Както и да е, дано да получим тази цена от създателите.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет фев 24, 2005 3:37 am

Слагай го 4 сребърника и мирвай :idea:

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет фев 24, 2005 6:57 pm

Само 4 ли? Има сума ти стъкло и везни, които не може да са евтини. Как ще е 4 ср? Огледай темата и виж.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет фев 24, 2005 10:54 pm

Мислиш ли, че на алхимика му пука дали има маска или няма? Ако носее непрекъснато такива шитс дали щеше да развие устойчивостите си към отрова примерно? Какво ще стане, ако при една отвара в лицето му гръмне сместа? Да не мислиш, че ще рискува да си купува маска и стъкло всеки път? Освен това, ако го сложиш прекалено скъпо колко играчи ще искат да играят алхимик, при мисълта, че трябва да заделят 2-3 златни монети примерно за да си купят това? А започвато в началото взе ли предвид? Да не стане като със изобретателя, който в началото има гръмни-пръчка за 25 златни монети?

А бе всъщност слагай го колкото си искаш, сам ще видиш каква ще е реакцията на играча. Бтв 4 ср.монети са си много нормално-висока цена. Освен, ако не се раздават по 1000 златни къса за изпълнението на задача от герои 0-ниво, като примерно 100 от тях са авансово...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет фев 25, 2005 6:26 pm

Всеки си има мнение. Мнението на моя играч е, че по-малко от 5 ср. не може да падне, че и повече дори.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет фев 25, 2005 8:16 pm

Заставам зад Кид - 4 сребърника, но трябва да има някакво износване - все пак едно БУМ и стъкленицата изчезва :)

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет фев 25, 2005 10:30 pm

hameleona написа:Заставам зад Кид - 4 сребърника

Както казах всеки си има мнение. Абе може и 4 ср да е, няма чак такова значение.
hameleona написа:все пак едно БУМ и стъкленицата изчезва
Оставяйки парчета стъкло в алхимика, но при липса на БУМ липсва и липса на стъкленица. (много умно, нали? липсва липса)

Отговори