Богове

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Богове

Мнение от gil-galad » ср окт 26, 2005 5:09 pm

Разгледах из форума и видях,че няма друга подобна тема и реших,че може да пусна тази.

В "Приключение с меч и магия" се казва че в Магландиум има множество по-низши богове.Та идеята ми е ние да допълним списъка им.Примерно богът на шараните,на който се молят рибарите за богат улов.Или нещо такова :).
Хайде давайте предложения.

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » ср окт 26, 2005 6:21 pm

На мен идеята не ми харесва. В Магландиум има предостатъчно богове. По добре би било вече съществуващите да се включват в истории, игрални сесии и други подобни. Иначе света ще се напълни с безлични същества. Поне това е моето мнение, ако ви е забавно, измисляйте си богове :D

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср окт 26, 2005 6:26 pm

По принцип, в момента боговете са се пооттеглили от Магландиум и е почти невъзможно да видиш техни превъплащения да крачат по земята, но връзката с тях е възможна в храмове и светилища.
За по-низшите божества, за които се споменава, може да се ползват всякакви добри идеи - тези божества са с ограничени способности и действат в определени райони, така че е по-възможно да има не бог на шараните, а бог на дадена река (това по-скоро е духът пазител на реката). Проявленията на подобни божества също са рядкост, но като цяло те са си там - на земята и нямат сили да се възкачат на небесата. Подобни създания, дори биха могли да се унищожат от група по-силни герои (докато да убиеш бог е невъзможна задача за смъртен).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср окт 26, 2005 7:34 pm

Е те тея божества не е нужно да се записват някъде в някоя книга.Просто чрез тях може да съдадеш кампания, както каза шефа да бъдат целта на някаква група силни герои или да помогнат на рибарите да омилостивят Шаран,богът на шараните,защото напоследък няма добър улов и т.н..

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 26, 2005 9:42 pm

Незнам за големите богове ама в сесията при Киди елфите имат странана способнас да намират храмове на Ахра ман дори в най-затънтените селца. та вече няколко пъти ходихме на аудиенция с него ;) - много гаден начи койт обикновенно е свързан с това да ти прережат гърлото, но аз се поотплеснах.

Та: Буна, местно божество от Средната гора, закриля малкото селце със същото име. Божесдтвените му прояви са да изяжда или поне да нахапе всичко което не е могло да изяде от даровето който ме се под насят под 400 годишния дъб в източната час на селцето. Появява се от време на време като млада жена с доста рехава ппремяна, стар Горянин или като Дървото (през повечето време). Когато му се поднесе нещо по екзотично за похапване може да ти направи дребна услуга: уфчата ти да има ти уфченца, гадния съсед да се спъне насред площада, настинката да ти мине до седмица и други от сорта.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет окт 28, 2005 11:04 pm

Vilorp написа:Незнам за големите богове ама в сесията при Киди елфите имат странана способнас да намират храмове на Ахра ман дори в най-затънтените селца. та вече няколко пъти ходихме на аудиенция с него ;) - много гаден начи койт обикновенно е свързан с това да ти прережат гърлото, но аз се поотплеснах.
:twisted: :twisted: :twisted:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет яну 07, 2010 12:11 am

Предлагам някои неортодоксални виждания за боговете, споделяни главно в човешките земи (в моите игри).

- "Морска сянка" - в последно време сред моряците и в крайморските райони на Магландиум се появявя схващането, че легендарният кораб на Тамон-Нетилун се появява, за да превози душите на мъртвите по последния им път към отвъдното, което се намира някъде отвъд Океана. Така в тези региони Нетилун е почитан и като бог на мъртвите.

- богинята на късмета - позната в човешките земи под много и различни имена*, това е богинята на комарджиите, авантюристите, иманярите и въобще всички, които се нуждаят от сполука. Проблемът е, че тя е най-своенравното божество в Титания. Малцина могат да се похвалят, че се ползват трайно с благоволението й, но никой не иска да я настрои срещу себе си. Не един пълководец лекомислено е решавал, че с бойните си победи е спечелил благоволението на Богинята, само за да бъде разбит дни по-късно.
Култ – слабо разпространен. Мнозина смятат, че отправянето на молитви е безпредметно, защото не гарантира, че ще бъдат чути. Въпреки това, малки олтари на Богинята на късмета има в почти всеки игрален дом, законен или не.

*странно защо в съзнанието на повечето хора името й е "Ку*ката", "Блудницата" или подобно.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » вт яну 12, 2010 1:04 pm

Cocaine написа:"Морска сянка" - в последно време сред моряците и в крайморските райони на Магландиум се появявя схващането, че легендарният кораб на Тамон-Нетилун се появява, за да превози душите на мъртвите по последния им път към отвъдното, което се намира някъде отвъд Океана. Така в тези региони Нетилун е почитан и като бог на мъртвите.
Твоя Тамон-Нетилун да не е с глава като октопод :cthulhu: а екипажа на "Морска сянка" да не би да е съставен от всевъзможни човекоподобни морски твари :?: Йо-Хо-Хо...

Бъзикам се Кокаине, но просто ми напомни на един любим филм, а идеята не е лоша, майче не се сещам за някой по-добър за изпълняване на подобни функции в Магландиум 8) .

А за Ку*ката съм твърдо за[sblock]пиши я добавена в ДМТ[/sblock]
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 12, 2010 9:11 pm

Cocaine написа: - богинята на късмета - позната в човешките земи под много и различни имена*, това е богинята на комарджиите, авантюристите, иманярите и въобще всички, които се нуждаят от сполука. Проблемът е, че тя е най-своенравното божество в Титания. Малцина могат да се похвалят, че се ползват трайно с благоволението й, но никой не иска да я настрои срещу себе си. Не един пълководец лекомислено е решавал, че с бойните си победи е спечелил благоволението на Богинята, само за да бъде разбит дни по-късно.
Култ – слабо разпространен. Мнозина смятат, че отправянето на молитви е безпредметно, защото не гарантира, че ще бъдат чути. Въпреки това, малки олтари на Богинята на късмета има в почти всеки игрален дом, законен или не.

*странно защо в съзнанието на повечето хора името й е "Ку*ката", "Блудницата" или подобно.
Предлагам някои неортодоксални виждания за боговете, споделяни главно в човешките земи (в моите игри).

- Богът на къръка/късмета познат като Шакти. Бог дори не е съвсем точно название защото приживе за него злите езици твърдят че е бил гущероид, което пък дирактно го тосвирва от половата борба. За него няма разлика дали си мъж или жена нито пък от коя раса си. Шакти е малък бог, но с голямо влияние, защото винаги отговаря на молбите ти. Не всеки път по желания начин на при него празно няма. Призовават го еднакво часто войни и магове когато им се налижи да направят нещо жизнено важно. Призовават го пияните искащи да се приберът в къщи без сериозни травми*. В общи линии по ногов адрес говорат ковачите когато си премажат пръста и рибарите когато им се скъса мрежата. Макар да са правени опити за саздаване на култ към него жреците често са си го отнасяли имено заради каръшките неволи устройвани от този малък бог. В един по добре урбанизиран свят в свеобхватната мултивселена Шакти дори има изаден сборник със закони под псевдонима Мърфи.

*Конкретно в тези случай Шакти полага неимоверни усилия за това, но пък достави ли ги веднаж хората казват че сядал до прага и гледал мариза с точилката самодоволно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт яну 12, 2010 11:20 pm

@ Шизис - не съм Джеймс Камерън, идеята не е изцяло моя, но пък "Карибски пирати" не е сред любимите ми филми, гредал съм 1 и 3 по веднъж. По-скоро се стремях да наподобя Харон, но е възможно пиратите да са ми повлияли подсъзнателно (до този момент не ми беше направило впечатление).
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет яну 14, 2010 1:44 pm

Спокойно, Кокаине, "Карибски пирати" просто заимства с пълни шепи митология, най-често без сам да го знае и през няколко преразказа. Особености на жанра и региона, няма как 8) .
Но твоята идея прилича на митологичната достатъчно, за да не се сетя аз първо за филма, а за психопомп ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори