Истината за гущероидите

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Истината за гущероидите

Мнение от Boluk » ср яну 18, 2006 11:45 pm

След мистериозната смърт на Лириан Мелий елфическата общност в Мелион настоява за бързо разследване на деянието и най-строго наказание на виновниците. Управата на града също е заинтересувана да научи кой е извършителят и затова наема един от най-известните човешки магове-следотърсачи Марл Филипий, който по това време се наслаждава на доживотната си почивка в Истрим. С конвой на СС той е доведен по най-бързия начин в Мелион (охраната е разбира се заради собствената му безопасност). Предложена му е баснословната награда от 1000 златни монети и право на свободно пътуване из Западния съюз - предложение, което Филипий веднага приема. Захваща се дейно със задачата си, работи ден и нощ, без почивка и сън. Скоро проучванията му го отвеждат в Полско село, където прекарва няколко месеца. Въпреки че привидно той се радва на завидна свобода, СС следят действията му изкъсо, а наблюдаващият го офицер редовно докладва на висшестоящите, че Филипий се губи с дни из Блатото. Внезапно магът се завръща в Мелион и обявява, че разследването му е ударило на камък и се отказва от по-нататъшна работа. Управата на града е хем разгневена, хем озадачена, но е склонна да му повярва, защото Филипий е известен с алчността си и не би пропуснал да прибере наградата, ако му се отдаде такава възможност. Все пак СС таят известни подозрения към него, които се оказват напълно основателни, след като магът изненадаващо изчезва по обратния път за Истрим. Две седмици по-късно се появява в Медина (добре осведомени източници твърдят, че бягството му е подпомогнато от шпиони на Централния съюз) и е призован пред Съвета на гилдиите. Всички присъстващи изгарят от любопитство, какво е научил, а той напълно оправдава очакванията им, като заявява на всеослушание:
- Открих кой е убил Лириан Мелий.
След като изчаква врявата да стихне (трябва да отбележим, че Марл Филипий винаги е имал известна склонност към театралничене), той придърпва мантията си с небрежен жест и сякаш между другото казва:
- Открих и защо е убит... Убит е защото... защото е разкрил кой е създал гущероидите!

(следва)
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 19, 2006 7:53 pm

Хммм, очаквам с нетърпение продължението, макар да се чудя дали мястото на темата не е по-скоро в Приказки безкрай, където ще могат повече хора да йс е насладят. Но пък и тук си е ОК. Сега остава да чуя обясненията на Марл Филипий, за д аразбера той прав ли е или крив... Така както ми звучи, май ги взема на мезе, ама знае ли човек (един, Бейвмънд Чанлдър знае ;) )
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Мнение от Boluk » ср фев 01, 2006 6:46 pm

(продължение от миналия брой)

Нов взрив от възмутени викове едва не отнасят известния магьосник, но той стоически изтърпява бурята да стихне и дава знак на двамата си слуги да внесат огромен сандък. Превивайки се под тежестта на товара, те го примъкват до средата на залата, а Марл с трясък отваря масивния капак.
- Естествено имам неопровержими доказателства - споделя той надменно, измъква окъсан свитък с почернени краища, прокашля се многозначително и зачита, - "... няма съмнение, че светилището пред очите ми..."
Филипий внезапно прекъсва четенето, вперва леко късогледите си очи в най-близкия слушател и му кресва:
- Това е ръкопис на Лириан Мелий, всеки който познава почерка му, ще го потвърди - Марл демонстративно размахва свитъка, а хипнотизираната публика е приковала поглед в ръката му без да смее да гъкне. След като се убеждава, че го слушат внимателно, Филипий продължава да чете, като им спестява драматичните паузи.
- "... няма съмнение, че светилището пред очите ми е толкова древно, че корените му се губят в мъглата на времето. Жреците на Щарха сами не знаят какво представлява то, затова ме доведоха тук... Не мога да повярвам, че това което виждам е реално. И все пак изтърканите знаци по каменните блокове говорят... Картината се оформя в главата ми, като късчета пръсната мозайка, всяко от които само по себе си е малко и незначително, но събрани заедно рисуват невероятната истина... толкова невероятна, че умът ми отказва да я приеме..."
- Да не ви отегчавам повече - предлага Марл, макар слушателите му да нямат нищо против да бъдат отегчавани до края на дните, - затова ще прескоча до края...
Оглежда бавно залата и прочита с тържествен глас:
- "... по всичко личи, че гущероидите са създадени... от самите елфи!"

(следва)
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » ср юни 07, 2006 4:13 pm

Ще има ли продължение или няма мерак вече?
Изображение

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » чет юни 08, 2006 10:28 am

И аз съм лйубопитен
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Мнение от Boluk » пон юни 12, 2006 2:22 pm

Мерак - бол, време - йок. :) Ей го на световното по футбол, сървърите на Близард не щат да падат... въобще трагедия :D Ама до края на седмицата ще има продължение, обещавам :wink:
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пон юни 12, 2006 6:13 pm

Хехе, и ти ли Бруте ;) УОУ не прощава :D Имате ли си вече собствен реалм? 8)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон яну 15, 2007 11:01 am

Прогрес?
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Eron_the_rentles
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: съб ное 15, 2008 8:57 pm

Мнение от Eron_the_rentles » вт ное 18, 2008 11:28 am

Яко е. Интересно е наистина, ще е добре да го продължиш. :computer:
Ако си умен-можеш да смяташ, ако си прост-можеш да питаш.

Отговори