За боговете, тяхното пленяване и други истории...

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон сеп 04, 2006 6:29 pm

О,НЕ! Айде да се разберем така- темата е изчерпана и няма какво повече да се каже за да не почнат едни спамове,едно флъдене и въобще ръсене на глупости.
Изображение

Потребителски аватар
Yago
Чирак
Мнения: 31
Регистриран на: вт дек 25, 2001 7:54 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Yago » пон сеп 04, 2006 7:32 pm

Е айде, айде.
Като им се говори на хората, да говорят.
Защо им отнемаш гарантирани с конституцията права? Като не ни харесва, няма повече да пишем, изразили сме мнение, нали?
I've had it with these motherfucking vampires in this motherfucking darkness.
Turn frustration to victory!
Meh, it could be worse you know. They could have magic trains.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 09, 2006 1:28 am

Yago написа:Аз само да попитам - богоборческите войни отразени ли са от системата на A16(така ли се пише?)
И нямам предвид както в D&D, където имаш някакви мижави и неясни правила за развитие след нормалното, даващи ти някакъв шанс срещу боговете. И другия въпрос е този - боговете в Магландиум(така ли се пише?) имат ли съизмерими с могъщи смъртни сили, както в D&D, или съизмерими с могъщи магически същества сили както в Exalted? Или са непознаваемо по-могъщи.
Просто цялата сценка, дори и след като препрочетох откъси от книжката не си я представям, но може да е защото не съм чел внимателно.
Ех, навремето, погледнах тази тема, докато беше малка и реших да се включа с "тежката си дума", но докато остане време, те нещата са се поизяснили. Въпросът на Яго ми дава най-добра основа да отговоря на нещо конкретно, а после ще добавя и коментар над останалото.
Няма конкретни правила за това как се става бог и как да се победи бог. боговете нямат статистики, те просто са с неописани в системата сили - Самариан с едно желание вдигаше планини и гори, а Кали с един удар разцепваше земята... Очевидно тук няма място за каквито и да било цифри (и да ги има няма да са подходящи за хартиено РПГ, поради огромните си размери).
Колкото до това дали някоя група би могла да изиграе приключение, в което да победят бог, беше многократно отговорено - ДА! Разказвачът и играчите имат право да се забавляват както намерят за добре. Не считам подобно приключение нито за грешно, нито за неправилно от системна гледна точка или пък откъм света, поне докато всички участници са останли доволни и са се позабавлявали. Но преди да продължите си помислете над това:
Ако убиете боговете на Титания и разклатите вярата на жителите й, то най-вероятно ще предизвиката тотална разруха в света (вашата версия де, моята ще си остане непокътната ;) ) и след това няма да си имате удобно написан свят, в който да си разигравате приключенията, а това не е никак добре. Ще ви се наложи да търсите алтернативни светове и богове за убиване и нещата ще стават все по-сложни и по-сложни... докато накрая не решите, че в РИ вече няма какво да се прави (разбирай убива ;) ). Много жалко!
Както виждате, не е добре да се убиват богове, но вие сте свободни граждани и сами отговаряте за делата си. Така че Успех!

ПП: Любопитно ми е какви са показателите на героите във вашата група, ей така само за протокола. С цел по-скоро помагане, да се поправят някой грешки, които сигурно са допуснати в създаване на героите, а не с цел заяждане (макар, по-хапливите посетители да се изкушат да ви бъзикнат за това или онова - не обръщайте особено внимание, те са кротки и само лаят, но досега няма регистриран случай да са ухапали някой).
Последна промяна от BatGojko на пон май 21, 2007 3:06 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 28, 2006 12:22 pm

Как се убива бог - реална сесия с герой 3-4 ниво.
Геройте с много зор успяха да попаднат и в последствие да се измъкнат от гоблински плен. Докато се шматкат из подземията попадат на една гора (не питайте как и защо). Та в таз гора има някакъв изкуфял старик който се оказва Повелителя на Магията (един от тримата богове на елфите). След спорове и раздумки нашите герой сядат да изпушат по една цигарка дяволска трева и естествено предлагат и на домакина. Тук или стареца или водещия малко се отнесе, защото се проведе следния разговор:

Повелителя на Магията: Аз съм най-великия магьосник в Магландиума ш`ъ знайте!
Играч 1: Кат си толкова велик що неможеш ни изкараш от тука?
ПМ:Щот неща, помогнали ста на Повелителя на Гората да реши гатанката.
Гостуваш Играч: Аз немам нищо общо с тия изкарай ме.
ПМ: Готово - щрака с пръсти
Водещ към ГИ: Озоваващ се в прегръдките на полуголи красавици които те милват и ти дават белено грозде.
Всички останали играчи: Аре бе върни го тука!
ПМ: Нища
Играч 1: Ти си червей! - мята за убеждаване - 3 2 2
Водещ: Изсмива ти се в лицето, но...
ПМ: Ей на, да видиш че все пак съм всемогъщ - превръща се на червей
Играч 1: Размазвам го с гегата.
... :twisted:
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » чет сеп 28, 2006 8:54 pm

Vilorp написа:Как се убива бог - реална сесия с герой 3-4 ниво.
Геройте с много зор успяха да попаднат и в последствие да се измъкнат от гоблински плен. Докато се шматкат из подземията попадат на една гора (не питайте как и защо). Та в таз гора има някакъв изкуфял старик който се оказва Повелителя на Магията (един от тримата богове на елфите). След спорове и раздумки нашите герой сядат да изпушат по една цигарка дяволска трева и естествено предлагат и на домакина. Тук или стареца или водещия малко се отнесе, защото се проведе следния разговор:

Повелителя на Магията: Аз съм най-великия магьосник в Магландиума ш`ъ знайте!
Играч 1: Кат си толкова велик що неможеш ни изкараш от тука?
ПМ:Щот неща, помогнали ста на Повелителя на Гората да реши гатанката.
Гостуваш Играч: Аз немам нищо общо с тия изкарай ме.
ПМ: Готово - щрака с пръсти
Водещ към ГИ: Озоваващ се в прегръдките на полуголи красавици които те милват и ти дават белено грозде.
Всички останали играчи: Аре бе върни го тука!
ПМ: Нища
Играч 1: Ти си червей! - мята за убеждаване - 3 2 2
Водещ: Изсмива ти се в лицето, но...
ПМ: Ей на, да видиш че все пак съм всемогъщ - превръща се на червей
Играч 1: Размазвам го с гегата.
... :twisted:
...пх...пх...ПХАХАХАХАХАХАХАХХАА!!!
Изображение

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет сеп 28, 2006 9:28 pm

Защоооо вдигнахте теази тема от гробището навява ми лиши спомени...

Иначе това ми напомня малко на "Котарака в чизми", но да не се отклонявам...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 28, 2006 10:11 pm

Всъщност в ролята на играч 1, точно за това се сетих (котарака), но Повелителя на Магията явно не беше чел същата приказка или се усети със закъснение ;)

В последствие се оказа, че червея не бил размазан, но това е друга история ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ilian_pk
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: вт окт 17, 2006 4:50 pm
Местоположение: гр. Перник
Контакти:

Мнение от ilian_pk » пет окт 20, 2006 6:15 pm

Мой човек, как ще плениш бог!!! Това може да се случи, но трябва да се съобразиш с някои неща:
1/ Боговете са БЕЗСМЪРТНИ
2/ Нито едно същество, колкото и да е силно не може да се сравнява и с най-слабия бог, нали боговете са го създали. Те са създали и цялата вселена.Какво им пречи да отнемат живота на героя ти?!!!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб окт 21, 2006 9:00 am

ilian_pk написа:Мой човек, как ще плениш бог!!! Това може да се случи, но трябва да се съобразиш с някои неща:
1/ Боговете са БЕЗСМЪРТНИ
2/ Нито едно същество, колкото и да е силно не може да се сравнява и с най-слабия бог, нали боговете са го създали. Те са създали и цялата вселена.Какво им пречи да отнемат живота на героя ти?!!!
1 Това е много силно казано, дори в нашия реален свят има „мъртви“ богове.
2 Технически погледнато, поне в Магландиума има едва 4-5 бога които са създали живинки, системата позволява да достигнеш „легендарно“ ниво на развитие и ако имаш врими да си се направиш полу божество. А за отнемането на човешки живот ще трябва после да се оправдават пред другото божество на което се е кланяло въпросното умъртвено.

пп Илиане, ако имаш време прочети няколко книжки на пратчет - Малки богове примерно... ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб окт 21, 2006 4:22 pm

ilian_pk, за какво ти е да наливаш и ти (нали така е правилно да се употребява новия жаргон?) и да се правиш на разбиращ?
За 1. - Прочети отново секцията за гигантите, ако обичаш.
За 2. - Прочети отново предните мнения и ще разбереш, за един бог, който не е успял, въпреки опитите си, да убие опълчилия се срещу него човек.

Всъщност, май е по-добре да прочетеш наново цялата част от книгата за света, че и ти не знаеш какви ги пишеш - всъщност крещиш. Защото, не знам дали ти е известно, ама да пишеш само с главни букви (на "caps lock", както биха казали някои) се приема за викане по някого, което се смята за изключително грубо. Не знам дали си обърнал внимание, но никъде из този форум не се пише така - колкото и да са ядосани хората.

И още нещо - по мое мнение няма никаква нужда да отваряш отново тема като тази, около месец след като са били казани и последните неша по нея, и то да правиш това, изказвайки вече ползвани и обсъждани аргументи...
シャマョツィ

Reksar
Чирак
Мнения: 26
Регистриран на: съб май 19, 2007 10:36 am
Местоположение: БУРГАС

Мнение от Reksar » пон май 21, 2007 1:25 pm

Само ще попитам едно нещо Салфейс как стана Бог? Като Нетилун го направи

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 21, 2007 3:14 pm

Салфейс
Салфейс е единствен сред значимите богове, които и до днес се почитат, който не се родил като бог, а като смъртен. И появил се той след като разумните смъртни раси били вече родени от другите богове и войни помежду си водели (виж Поява на разумните раси). И затуй решил Хармонар нов бог да сътвори, който да има мъдростта еднакво на разните раси да гледа и справедливо да ги съди. И спуснал се на Титания Хармонар като смъртен и прелъстил смъртна девойка и от връзката им се родил новия бог. Досега никой бог това не бил сторвал и на никого Хармонар за това си дело не казал.
Родил се Салфейс не като безплътно създание, дето във висините се рее и оттам управлява, а като елф смъртен, незнаещ и неспособен на бог да се мери. Така Хармонар искал детето негово света само да види и опознае, радостите и терзанията на живите същества да изпита, и живота труден да изживее. Тъй, когато се горе възкачи и управлява, най-добре ще знае кое как трябва да се нареди и къде какво е нужно.
Минало детството на Салфейс и тръгнал той по света да обикаля, понеже жажда за знания безгранична в душата му тлеела. И където и да отидел, боговете страшни изпитания пред него възправяли задачи трудни му възлагали и в опасности страшни поставяли го, тъй като усещали, че той някога равен ще им стане. И научил се Салфейс на разум, правилното от грешното започнал да различава, ала най-добре научил се как в бой да побеждава, понеже заплахи непрестанни пътя му били застлали. И прочул се Салфейс още преди в небесата да се въздигне. Прочул се, че най-страшният и непобедим воин бил станал и живо същество нямало ни на земята, ни в небето, което на елфа-воин равностоен противник да бъде.
Когато решил, че мъдрост достатъчна е натрупал, Хармонар го за бог и за свой помощник провъзгласил. И макар мнозина да били недоволни, никой не посмял на това открито да се противопостави, че Хармонар бил силен, а и Салфейс в боя равен нямал, дори Кали на мощта му се дивяла, макар да не считала го за равен на нея.
Така, закаления в много битки Салфейс за бог на войната и благородната сила на воина бил провъзгласен. И различните раси и народи почитали го и на неговата благословия се надявали когато в битка се впускали, че когато той водел ръката на боеца непобедим ставал той.


Ето я легендата от книгата. Не знам какво питаш за Нетилун, може би имаш предвид Хармонар, а може би намесваш легендата за Тамон.
Както и да е, ясно е как е станал бог (а за който не е ясно да чете гръцка митология и да наблегне на мита за Херкулес ;) )
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Reksar
Чирак
Мнения: 26
Регистриран на: съб май 19, 2007 10:36 am
Местоположение: БУРГАС

Мнение от Reksar » пон май 21, 2007 4:29 pm

да но аз си мисля че бог може да се стане чрез бог но да е на нешто малко например на езеро поне аз така мисля

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 21, 2007 9:11 pm

Това е божество, дух-пазител, демон или друга модификация, но не и бог - боговете са по-висша сила и не могат да се нарекат такива ако се грижат само за някое езерце.
Последна промяна от BatGojko на ср юни 06, 2007 2:36 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Reksar
Чирак
Мнения: 26
Регистриран на: съб май 19, 2007 10:36 am
Местоположение: БУРГАС

Мнение от Reksar » пон май 21, 2007 9:24 pm

може да се сторя инат но нали Ахра-ман бе извикал такива богове на помощт и беше убил такъв във втората война на боговете

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 01, 2007 6:07 pm

Абе хора боговете ги нямало ся и из не съм гледал и стана една мешаница, но го оправих сичкото и вече нямам в историята от сорта "Абе къф е тоя смотан дет Салфейс го направил полубог". Всичките ми Power персонажи се появяват вече само да профучат покрай онези слабаци и да им подърдорят малко за историята и даим пуснат мухичка за разширяващо се (слабо всеоще) зло.

Отговори