За боговете, тяхното пленяване и други истории...

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед авг 27, 2006 9:09 pm

BatGojko,мога ли да превзема Титания и да променя коренно расите за игра

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон авг 28, 2006 12:00 am

Ain alkar написа:BatGojko,мога ли да превзема Титания и да променя коренно расите за игра
Да "превземеш"? :?: :? Ако имаш предвид в играта си да промениш нещо от официалните материали - това винаги е приемливо, не само при Аксиом. Пък и как точно някой може да те спре?
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон авг 28, 2006 4:30 pm

всъшност, lowstef, имах предвид, че аз и банда герои намерихме начин да пленим боговете :evil: (ако искате разяснение как ще го дам). Тогава останахме само четиримата бого подобни(напомня ми първото ми приключение).

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пон авг 28, 2006 4:51 pm

What kind of a campaign are you playwing anyway?!? Не благодаря, не искам обяснение. Но разрешение за подобно нещо можеш да искаш само ако смяташ да издаваш или разпространяваш (авторско право). Иначе вкъщи може да играеш Аксиом даже и с джедаи :). Но аз лично те съветвам да се вземеш в ръце, минал съм през този стадий, слава богу беше на Ендивал и не можах да разваля системата с него (щото по-зле накъде!?!). В началото ще ви е много яко, но в един момент ще се усетите какви простотии сте писали и ще ви е срам.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон авг 28, 2006 5:40 pm

и аз познавам. това в къщи имам тонове изписан материал кой от кой по-неуравновесен. За щастие наскоро започнах да ги преглеждам и уравновесявам :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон авг 28, 2006 9:40 pm

Добре бе, как изобщо сте успели?!?! И не, не искам всъщност да ми казваш какво сте "измислили", защото ще трябва да ти разбивам "планчето". Не е случайно, че боговете нямат статистики в Аксиом. Те са БОГОВЕ, по дяволите. Ако толкова искаш статистики - поне по 100 на всички базови показатели, като начало. Айде да те видя какво ще изкилиферчиш, че да плениш тези "сладурчета". Не мога да разбера защо все излизат разни хорица, които искат да убиват богове като странични куестчета и да се правят на богоравни. Какво, нямате достатъчно идеи за сюжети от по-слабите нива ли, какво? И какъв е този Разказвач, който изобщо е позволил да се стигне дотам? Ако искате нов свят с правилата на Аксиом - халал да ви е - и новите раси, и всичко. Защо обаче ще се правите на по-хитри от дявола и да разсипвате направения с много усилия, труд, бачкане, тестване и мнооооого, много време свят, това не мога да разбера.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон авг 28, 2006 10:07 pm

Интересно ми е как се пленява бог?Оставято го да се превие от смях като види жалките герои изправени пред него :?: :lol:

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт авг 29, 2006 7:27 pm

lowstef написа:Добре бе, как изобщо сте успели?!?! И не, не искам всъщност да ми казваш какво сте "измислили", защото ще трябва да ти разбивам "планчето". Не е случайно, че боговете нямат статистики в Аксиом. Те са БОГОВЕ, по дяволите. Ако толкова искаш статистики - поне по 100 на всички базови показатели, като начало. Айде да те видя какво ще изкилиферчиш, че да плениш тези "сладурчета". Не мога да разбера защо все излизат разни хорица, които искат да убиват богове като странични куестчета и да се правят на богоравни. Какво, нямате достатъчно идеи за сюжети от по-слабите нива ли, какво? И какъв е този Разказвач, който изобщо е позволил да се стигне дотам? Ако искате нов свят с правилата на Аксиом - халал да ви е - и новите раси, и всичко. Защо обаче ще се правите на по-хитри от дявола и да разсипвате направения с много усилия, труд, бачкане, тестване и мнооооого, много време свят, това не мога да разбера.
Първо на първо, мога да ти дам нагледен пример как имам 100+ сила на героя си, 100+ ловкост на героя си, другите неща са маловажни. И това при под 10- ниво.
Второ на второ този, който иска да пленява богове и да се прави на богоравен обикновенно страда от разни комплекси за величие... така че не се чуди.
Трето на трето кво ти пука, че някой бил пленил боговете (не само един, а всички!!) при положение, че това е кампания водена от някой си някъде и има отрицателен авторитет сред тукачетящите?! :) :) :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт авг 29, 2006 7:28 pm

П.С. Отрицателен, щото с изказването си вече не е и нулев даже ;) :lol:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт авг 29, 2006 8:28 pm

Аз лично го разбирам стефан. А той се нерви защото тука идват е такива 'величия' и почват да проповядват 'истината' за играта и това как трябва да се играе. Ако си траеха там некъде по дупките, щяхме да си живеем блажено всички.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт авг 29, 2006 10:13 pm

Всъщност човека не проповядва нищо. Изядохте го с парцалите. Той даже не се обявява за величие. Но пък въпросът наистина е идиотски. А водещият е *цензурирано* Но освен, че това е едит тъп въпрос няма нищо съществено около темата. Дори не знам защо сте я отцепили :).

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт авг 29, 2006 10:59 pm

Бях решил много-много да не си отварям устата за известно време, ама айде...

Бог=всемогъщ властелин. Значи какво ти трябва за да се плени такова създание? Друго като него. Има ли начин да станеш Бог в Магландиум? НЕ! или поне на мен ми е неизвестен. Но хъм... абе, всъщност има - Ниво 1000.... няма кво да кажа повече.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 29, 2006 11:10 pm

Kid написа:Първо на първо, мога да ти дам нагледен пример как имам 100+ сила на героя си, 100+ ловкост на героя си, другите неща са маловажни. И това при под 10- ниво.
Това вече искам да го видя. Но дори и така не можеш копче да кажеш на бога, защото той има и 100+ Интелект а СУ Магьосник и Специалист в поне две-три школи поне по на 20-то ниво. Да не говорим за поне 20-то ниво на един бюллюк други СУ-та (Бърза мисъл, Певец). Добави Издържливост 100+ (колко ТД може да извади на ход... :twisted: ), че и Скорост 100+ (казах поне 100 на всичко, все пак). Тоя ще ти прасне няколко дузини забързани Чукове на бога преди да си разбрал какво става. Без да се концентрира дори. За по айде да не смятам колко много щета.

Разбираш ли, идеята ми не е, че точно това са боговете на Магландиум. Като нищо и 1000 можех да кажа. Идеята е, че ако Разказвача има акъл в главата винаги може да направи боговете абсолютно неуязвими за смъртните (което си е така и в книгата - там доста се прецакват взаимно, но само взаимно). Дори в Д&Д, където има книга с изрично описание на боговете с идея че едва ли не може да се сбиеш с тях (някъде към 60-70 ниво ЩЕ можеш да се сбиеш с тях, колко успешно е друг въпрос), пак Разказвача може да ти измисли нещата така, че да не можеш да ги барнеш. Тъй де, те са обръжени в обсег една миля от всичките си най-супер-хипер-мега-яки слуги. Той Разказвача, затова е сложен там - за да усмирява при нужда безумията на играчите (е, не само за това де :) ). Малко ще напомня за онзи епизод на Декстъровата лаборатория - "I am the Game Master! I control your fate!" Да, прекаляването с "властта" на разказвача си е лошо, коментирано е много, но понякога си е направо задължително да се тропне по масата. "Не го удряш." "Ама как така, хвърлих АУ6?!" "Няма значение, той е бог, има специално качество да не го ловят удари с АУ, пък Защитата му е прекалено голяма за да я минеш дори с три шестици на заровете." "Ама как така, аз имам 100 Сила, 100 Ловскост, атаката ми с алебардата е 150 само от това?!" "Не ме интересува бе, той е БОГ! Не го удряш! Не можеш да го удариш! Точка!"
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср авг 30, 2006 8:42 am

Боговете са си неуязвими! Но как боговете са станали богове :idea: :wink: . Предполагам че човек може поради някаква причина да стане ПОЛУ-бог

"САЛФИС:
Салфис е единствен сред значимите богове ,които и до днес се почитат ,които се е родил не като бог а като смъртен "
Справка А16-стр.174
:!: :!: Обърнете внимание на Значимите :!: :!:
В прав текст бих казал че щом Салфис е смъртен станал бог (И е единствения от значимите богове),
Може да се съди че има и други като него само че от не толкова значимите богове :wink:
Тоест някои герои с огромни заслуги за Магландия и за боговете биха могли да бъдат "повишени"
в Бог.:D
(Да не се разбира простия каруцар ,които спасил царя от града -и аиде вече герои - да го правим бог.Става въпрос за нещо наистина голямо)

А когато един герой е вече бог ,тогааааава....можебииии.... ще може да направи нещо по въпроса за другите богове :twisted: :wink:

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » ср авг 30, 2006 10:00 am

Представете си го така: всеки, които надигне малко нос и си помисли да стане толкова силен, че да предизвика бог бива поразен от божествен гняв. Още в зародиш такъв герои ще бъде унищожен. Да не мислите, че боговете са тъпи и слепи???
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср авг 30, 2006 10:01 am

Или че имат мерак да делят невъобразима мощ с някой си селтак.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср авг 30, 2006 5:11 pm

ами да видим ако искате да видите " полу-бог" мога да пусна първото приключение което водих минимални показатели 200 сила над 1000. И после въри питай защо Салфейс ги направи наместниците си докато го няма. А и боговете в момента са много слаби.

За моя защита ще кажа, че стана гаф от който героите се възползваха.

Потребителски аватар
DarkOne
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: ср мар 29, 2006 8:04 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от DarkOne » ср авг 30, 2006 6:20 pm

Ain alkar написа:ами да видим ако искате да видите " полу-бог" мога да пусна първото приключение което водих минимални показатели 200 сила над 1000. И после въри питай защо Салфейс ги направи наместниците си докато го няма. А и боговете в момента са много слаби.

За моя защита ще кажа, че стана гаф от който героите се възползваха.

Немога да си представя толкова голям гаф и толкова нескопоснан водещ, че да се стигне до такава ситуация. Без да се обиждаш, сигурен ли си, че преди играта не сте консумирали известно количество спиртни напитки, измерващи се в по 5-6 литра водка на човек?
А и все пак, като е било "гаф", нужно ли беше да пускаш тази безумно глупава тема?
http://wasteland-bg.com/
VAE VICTUS! Suffering to the Conquered!

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср авг 30, 2006 6:23 pm

Аз не я пуснах тя сама излезе даже, ако знаех как щях да я ирейзна, чесно.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » ср авг 30, 2006 6:25 pm

Как изобщо е било допуснато да играете с такива показатели? Водещият и групата ви нещо май май не се осъзнават какво правят. Да убиеш Бог е събитие (почти) невъзможно, защото води до невероятно изменение на баланса на всемогъщите сили. Да станеш Бог е невъзможно. Защо ли? Ами най-вероятно защото Боговете като видят някой смешен смъртен да иска поста на някой от тях, ще се съберат заедно и ще го смачкат като муха заради наглостта и арогантността му. Има различни книги и игри, в които е поставен този проблем. Например във Baldur`s Gate трилогията, накрая главният герой има избор дали да стане бог или не. И то само защото там шефа на боговете е заповядал на останалите богове да не се намесват като налбюдават как един смъртен може да им стане сериозна конкуренция. В същата вселена има книги наречени трилогията за Аватарите, където е разгледан проблемът че същите тези богове са изпратени на земята във своите смъртни аватари, без да имат право да се връщат в своите измерения. Така един бог, приравнен до смърт би могъл да бъде убит. Но не и в пълната му сила. Всеки опитал се би бил смачкан като буболечка пред тяхната сила. Че не даже от тях, ами от тяхните слуги. Ей за това става въпрос че е мегаломанско, пауърплеарско и глупаво.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » ср авг 30, 2006 6:25 pm

5-6 литра водка на човек
Мне, не е задлжително. И аз съм го правил (е, не чак в такива мащаби...), но преди 4 или 5 години. Без да се обиждате, но на колко години сте? А мисълта ти е, че е идиотско да пускаш подобно мнение. Ако смяташ, че го обиждаме с нещо аргументирай се. Така само потвърждаваш нашата гледна точка. И апелирам да обмислите понятието за бог :)

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср авг 30, 2006 6:38 pm

на колко ли? Ами да видим последният път бях на 15, но незнам може и да съм по-остарял малко(няколко месеца). Ние почти не пием, но когато го правим е в минимални количества и не играем. Да си призная аз съм разказвачът допуснал всичко това. За това обещавам пред сената- няма да се повтори(или е по-правилно да кажа потрети).

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср авг 30, 2006 6:39 pm

Ако щете го почетвъртвайте, но да няма после постове "абе що са толко лесни за убиване тия богове бе"... наситил съм се вече.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » ср авг 30, 2006 6:42 pm

Виж сега, погрешно си разбрал. Ние нямаме нищо против да пленявате богове или да убивате Мурадин като сайд куест, все пак затова е РПГ. Да правите каквото ви е приятно, друг е въпроса, че подобни занимания са си чиста загуба на време и мозъчни клетки. Това, което дразни, че идиотския въпрос "Бат Гойко, мога ли да променя боговете?". Това си е чиста проба флууд, въпросът е 100% безсмислен.

Потребителски аватар
DarkOne
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: ср мар 29, 2006 8:04 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от DarkOne » ср авг 30, 2006 6:44 pm

Ain alkar написа:на колко ли? Ами да видим последният път бях на 15, но незнам може и да съм по-остарял малко(няколко месеца). Ние почти не пием, но когато го правим е в минимални количества и не играем. Да си призная аз съм разказвачът допуснал всичко това. За това обещавам пред сената- няма да се повтори(или е по-правилно да кажа потрети).
Извинявай за острата ми реакция, но след постовете на твоя "приятел" съм замаян от смях.
Препоръчвам ти само, да успееш да си намериш истински играчи - почти съм сигурен, че или цялата група е подобна по съдържание на AZZ-то, или като цяло той с мънчкинизъм е настроил всичко това.
http://wasteland-bg.com/
VAE VICTUS! Suffering to the Conquered!

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср авг 30, 2006 6:53 pm

Да, бих се вслушал в съвета ти, но в Русе не срешнах нито един дори и начинаещ играч, явно там не са и чували за настолни RPG-та нали си имат World of War Craft- без платно(плащат само нета)

Потребителски аватар
icon
Калфа
Мнения: 34
Регистриран на: пон май 26, 2003 1:11 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от icon » ср авг 30, 2006 7:02 pm

Тая работа с пленяването на боговете е несериозна - пълна глупост. Но вие си знаете, расказвача разполага с абсолютната власт. Но така не играете Аксиом16.

Може би искаш да кажеш, че си имат безплатно ПИРАТСКИ сървъри на WoW. То всеки с интернет има безплатно ПИРАТСКИ WoW.
"Защото новите игри са по-тъпи от старите, а старите са по-грозни от новите"
Изображение

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср авг 30, 2006 9:03 pm

Sharky_Dog написа:Боговете са си неуязвими! Но как боговете са станали богове :idea: :wink: . Предполагам че човек може поради някаква причина да стане ПОЛУ-бог
Амиии... не, не са неуязвими. Нали си чел книгата - видял си какво се правят един друг. Как са станали? Това само батГойко знае. Може би. А дали ти трябва да знаеш?
Sharky_Dog написа:"САЛФИС:
Салфис е единствен сред значимите богове ,които и до днес се почитат ,които се е родил не като бог а като смъртен "
Справка А16-стр.174
:!: :!: Обърнете внимание на Значимите :!: :!:
В прав текст бих казал че щом Салфис е смъртен станал бог (И е единствения от значимите богове),
Може да се съди че има и други като него само че от не толкова значимите богове :wink:
Първо - Салфейс! Второ, ако прочетеш пак текста за него, той е специално "създаден" с цел да стане бог. Заченат е лично от Хармонар, роден е като смъртен, но е бил точно толкова обикновен човек, колкото е бил в нашия свят Исус (ако вярваш на Бибилията де). И да, сигурно някой смъртен би могъл да бъде "повишен" от другите богове (подобни примери немалко има в гръцката митология), но никога няма да им е равностоен.
Sharky_Dog написа:Тоест някои герои с огромни заслуги за Магландия и за боговете биха могли да бъдат "повишени"
в Бог. :D (Да не се разбира простия каруцар ,които спасил царя от града -и аиде вече герои - да го правим бог.Става въпрос за нещо наистина голямо)

А когато един герой е вече бог ,тогааааава....можебииии.... ще може да направи нещо по въпроса за другите богове :twisted: :wink:
Тогавааааа, може бииииии... АБЕ ТИ МИСЛИШ ЛИ, ЧЕ БОГОВЕТЕ ЩЕ ПОВИШАТ НЯКОЙ, КОЙТО ПОСЛЕ ДА ТРЪГНЕ ДА ГИ СВАЛЯ?!?! "Окей, спасил си Магландиум. Мерси много! Рай за теб, благословени да са нивите ти и жените ти, и избите ти! Айде сега бегай и не ме занимавай повече!"
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср авг 30, 2006 10:40 pm

Селфейс е наистина :wink: (очите ми сдават вече багажа от тоз пусткомпютър)

Стигъм съм флуудил ми да мина по същество .

Незнам дали боговете си запълват редиците със свежи попълнения(Не съм срещал бог наскоро,не вярвам и да срещна).Предполагам че това няма да се разбере поне докато бог/боговете не си пратят по пощата едно FAQ file за допълнение към библията/свещената им книга , а не ми се вярва това да стане скоро.Така че .... :wink:

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср авг 30, 2006 11:06 pm

Шарки, различни по тип пантеони - дал Господ.

Има някои като японските суеверни истории (все повече се уверявам, че малко трудно можем да им кажем религия), където бог Инари хубаво, ама се оказва, че има една купчина божества под това събирателно име. А героите може в общия случай да не стават богове, но доволно често се зафучват някъде или се сдобиват с безсмъртие под някаква форма.

В елинските вярвания, както каза Стефан, пък доволно често се случва нещата да се поразмият, имаме какви ли не божествено-човешки родствени връзки и макар и рядко се случва някой да мине от другата страна на барикадата. Но общия случай е "като умрат си умират".
По-късно Римляните действително са масовизирали обожествяването, като се е стигало действително до ексцесии.

В примитивните култове към предците много богове няма, но пък вярванията в силата на някой предтеча като нищо може да преминат в обожествяване.

В повечето монотеистични вярвания ставането на бог е извън всякакво обсъждане, с тази разлика, че понякога се появяват разни близки до него хорица, като нашите светци. Това също можеш да приемеш за вид въздигане.

Та такива ми ти истории... Въобще, чакам Бат'Гойко да се изкаже по въпроса, понеже по принцип се ориентирам в кой РИ пантеон как стоят нещата (примерно в ДнД макар и трудно може да се обожествяваш), но на Мъгландиумския не му хващам спатиите.

Отговори