Кътчета из магландиума.

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Имате ли си любимо местенеце в Магландиум?

Да, обикновенно все гледам да го замеся.
9
41%
Не, шматкаме си се навред.
9
41%
Някакъв глупашки забавен и несвъзан отговор.
4
18%
 
Общо гласове: 22

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Кътчета из магландиума.

Мнение от Vilorp » пон юни 18, 2007 4:08 pm

Ами то си е ясно де, май. Имате ли място от което тръгват всичките ви приключения. Място около което геройте все се зъбаркават в... ама приключения, та да не казвам проблеми ;).

За мен конкретно такъв град е Брил. Най-големия от свободните градове, мястото където расите се равноправни*. Ако не от него то тогава през него минават всички големи герой, а и по малките такива. Брил е Градът, с главаното „Г“. Бюрото за наемане на герой тама работи почти денонощно, опашките се вият поне пресечка, а бардовете са сред най-добрите на континента. Елате в Брил, изживееите неизживяното, изправете се пред предизвикателства каквито никога никъде другаде не са ви предлагани**.

Когато става въпрос за интриги любимеца ми е Мидена (и втори по „Любимост“ град въобще), За тайнствени подземни приключения - „Катакомбите на Далгадар-Амон“, както се се досетили в Далгадар Амон ;), какво по хубаво от зомбита и демони под самите крака на Църквата.

Та кажете вии как сте и какво може да привлече „нашите“ герой във „вашите“ любими места!


*до прилична степен де.
**За справка: „Спасете Котката на Баба Гинка“, „Неприятности в блатото“, „Булонка в беда“, „До там и обратно“***...
***Само дракона от „Неприятности в блатото“ не беше истински.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон юни 18, 2007 6:06 pm

Мелион...

*голям град, големи хора... голям град, пълно е със стока ... голям град, голяма мръсотия... нищо... Мелионци искам да са мойте внуци*

Всичко си има там и освен център на търговия е добро средище за намиране на приключения ...

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » пон юни 18, 2007 6:28 pm

Ал-Тирим-Оминор....е да го разцелуваш тоя град.Всичките ми герои все там свършват(между другото като играх със зъл персонаж и той там свърши:axe:....).То не са магически предмети,то не са отвари,магии и чудо!
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пон юни 18, 2007 10:47 pm

Хм, ...... джепчии на всяка крачка, лесни пари, сгодни жени, денонощни кръчми, пиянски вечери, веселия до зори, комарджийницата на Магландиум какво друго ти трябва Ифе е града-късче рай :)

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пон юни 18, 2007 11:32 pm

Вечната гора. Мога да измисля всевъзможни терени, архитектурни чудеса и организация на животинско-елфическото брятство там.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт юни 19, 2007 2:30 pm

Еми аз по принцип Мелион (но той по-често го посещават и от там вземат "големите" куестове), а иначе любимият ми град е Брил - защитено от бога (т.е. Салфейс) местенце и е напълно безопасно за слаби герои-новобранци.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 19, 2007 7:42 pm

Акримаз - мотах там героите на двамата си най-търпеливи играчи в продължение на година и няколко месеца реално време. Вярно, че с тях двамата движа игровото време 1:1 с реалното (а твърде често и още по-бавно), заради старанието да се отиграе на 100% образа на героите...... но пак си е много време. Толкова, че свикнах с градчето и смятам и занапред да го използвам.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 26, 2007 10:24 am

Пишете и моят глас за Ифе:). Малко повече съм водил там, отколкото в Мелион, примерно, но аз като цяло леко предпочитам градските приключения:). Предимството на Ифе обаче е, че там има всичко, а много пхора псоещават града и за разлика от останалите места, това не се счита за странно, понеже е транспортен център с всички последствия от този факт:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » вт юли 17, 2007 2:14 am

Брил...
Обичам го тоя град. Незнам защо, може би заради чистия планински въздух. Или заради оня стол в планината, дето се явява стъпенка към властта над Магландиум. Въпреки че рядко героите ми се задържат дълго в Брилл, гледам винаги да го свържа с приключението си. ЛОялността е важен фактор за разказвача :lol: :lol: :lol:

Отговори