Вероятностна математика (какво ще се стовари връз Магландиу)

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Вероятностна математика (какво ще се стовари връз Магландиу)

Мнение от Vilorp » пон юли 06, 2009 3:56 pm

1445-година Известна като Геройчната, защото тогава огромен брой герои плъзват по магландиум като червиев лишей.


1450 - Отоншенията между централния и Западния съюз са се оптегнали до скъсване
1451 пролетта - синът на Ефрем (богат феодал в Калал) е ограбен и пребит на територията на Западния Съюз
1451 месец по-късно ОСА връща „уклончив отговор” на протестната нота.
1451 лятото - дон Хорхе придружава Стенегал (по-големия син на Ефрем) до западния бряг на река Лаория заедно с 2000 немни войници с официална цел: „Откриване и възправяне пред правосъдието на нападателите на по-малкия брат на Стенегал”.
ОСА приветства „мирните пратеници” като им осигурява „ескорт” от 6000 наборници завършили убочение в школите на ОСА.
- Из централния съюз (ЦС) потеглят наборни командири
- Към Ом и Брил са изпратени делегации от ЦС
- Към градовете на джуджетата се отправят делегации от ЗС
- Магиконци всякаш са твърде заети да следят нещо друго и не отвръщат на призивите за наемане на бойни магове.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 28, 2009 12:25 am

Едва ли въпросът е насочен директно към мен ;) Предполагам, че по-скоро имаш желание да поспекулираш малко, но пък сега съм на кефм, самият аз да подавам малко информация за "бъдещетои":
1. Очевидно, че двата съюза - Централния и Западния ще влязат във война
2. Централния съюз ще се опита да привлече на своя страна Елфите и Източния съюз.
3. Поради грижи с гигнатите, елфите първоначално ще предпочетат да запазят неутралитет
4. Западния съюз, ще потърси помощта на джуджетата
5. Джуджешкия крал Нилатсокчич ще се спомине, което ще доведе до борба за власт между водчите на кланове, а в подобни времена, който намери враг навън може да обедини народа зад себе си - джуджетата ще се притекат на помощ на Западния съюз.
6. Западния съюз, ще насъскат гигантите срещу елфите, с цел да попречат на остроухите да застанат на страната на Централния съюз
7. Това, в последствие ще се окаже една от най-големите им грешки, тъй като не само, че ще серизони сътресения в магическата гора, но и ще накара оцелелите да се намесят сериозно в конфликта.
8. В цялата суматоха, гоблините сякаш си спазват свой собствен план и не се намсеват явно в конфликта.
9. Щарха също си имат свой график, който за момента не се знае до къде ще ги доведе
10. А това което притеснява Магиконци е стар пергамент, случайно намерен от един млад монах, който е поел на път в тези смутни времена, с мисия да намери древен портал в Пустинята отвъд Пустошта, където само кръвта на шест разумни раси и един владетел ще може да спаси Магландиум от разрушение...

ПП: Ей, стана като рекламен тийзър на екшън... Само дето не смея да обявявам дати за излизане (на книгата).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пет ное 27, 2009 4:04 am

Боя се, че споделям вашето виждане, но след последното изпадане в транс породено от виденията ми на оракул (да се чете виденията ми на пиян до безмъртие като Дънкан Мак`Лаут и махнал си главата с грог :twisted: ). Мисля че очите ви остават затворени за някои скити заплахи, които или ще доведът до обединение на Магландиумските разумни раси или ще доведът до "изчезването" на "Неразумните раси". Защото без никой да знае две огромни непознати сили набират мощ в непосредствена близост до континента...
Наближава времето когато пролива на Тежката вода ще изчезне и туй що е останало скрито до момента ще връхлети от югоисток земите човешки. Главните магове на Ал-Тирим-Оминор отдавна подозират за това, но още не са готови. Въпреки това те ще получат помощ от там от където най-малко очакват... Една млада елфка на име КалЕдел тепърва тръгнала по пътя на магьосника, ще се окаже извор на не подозирана Мощ... Мощта на "Древната магия на Титания"
Втората заплаха също се крие на един от близките острови... В скрити пещери по билото на "Демонът" от последната Война на Боговете се е стаила скрита една разумна раса... На която и е време да се разкрие... Първите които ще понесат удара и ще са армиите на ЗС и Джуджетата... Може би Лантидите ще им ударят едно рамо... А може би не?

Колкото до точка 10. Аз самият се сещам само за два порта далеч на север. Единият е в платото на Гондарите и води до Древният храм на Бона... [spoiler]Там между другото е едно местата от където могат да бъдат върнати старите богове [/spoiler] За другият имах видение, но то беше доста смътно и след него два дни бях на легло от натрупани ТУ (от махмурлук). Надявам се това да не стане защото след разтварянето му от него излезна най-ужасяващата орда Орки...

В същото време едно създание избягало от един рухващ от Зло свят, нищо не подозиращо, че в себе си крие духа на един низвергнат Бог ще се опита да седне на трона в Замъка на престола... А ако това стане...
ПП: Ей, стана като рекламен тийзър на екшън... Само дето не смея да обявявам дати за излизане (на книгата).
П.П.П. За продължението на историята гадайте по подписа ми :twisted: !
П.П.П.П. Сега вече имате доста поводи за размисъл и приключенстване 8)
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Отговори