The ancient Acsiom 16

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб фев 23, 2008 12:05 am

Формата на отделната страница е 210х286 ама не е нужни да е точно този. Скенирай ги на 300 точки и ми ги пусни като черно бели JPG в максимално качество. Ако имаш и 11 брой може да направим същата процедура и с него, макар че Хамелеона, мисля, ми го обеща, така че с него ще се оправим някак.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб фев 23, 2008 2:47 pm

Аз ли? Ъъъъ... бъркаш нещо ;)
Вилорп пише по-назад в темата, че протвърждава намирането на някакъв брой, май точно 11 ;)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб фев 23, 2008 11:35 pm

Ок, напълно възможно е, моя грешка - двамата с Вилорп сте сред най-активните във форума, ама ти нали си и модератор, та е нормално да се сетя първо за теб (да ме извинява Вилорп) ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб фев 23, 2008 11:50 pm

аз съм не само модератор, аз съм и нахалитет... още си чакам коментарите по некроманта :D:D :P:P

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед мар 09, 2008 10:16 pm

Още един нахалитет да се обади - можем ли да очакваме скоро 7. брой (както и останалите, де) :) ?

Иначе да питам - в този брой ли се появяваха първите карти на градове в Магландиум, както и на самия континент? Имам някакъв спомен, че някакви карти ги копирахме на двойно по-големи формати и после ги съединявахме, та нещо ме навежда на мисълта, че онази, черно-бялата (не рисуваната, а подробната) карта си е точно тази (другото произведение на изкуството си го знаем, че е от 12. брой ;) ).

П.П. За дежа-ву-то, което навярно изпитват някои от моя пост: опа, не съм се усетил, че съм написал същото втори път :oops: ...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пон мар 10, 2008 11:41 pm

Да, това е броят. :) Има седем набързо нахвърляни и "малко" неясни карти на градове. Колкото до онези, които се сглобяваха... ами това бяха първите карти на континента, правени изобщо. Около тези няколко парчета започна да се оформя целия Магландиум. Подробната, черно-бяла карта, която е поместена в книгата, е правена последна, тъй като за нея трябваше да уточняваме много повече неща.
Относно първия въпрос: Иван вече е получил скенираното приложение, но кога ще е готов и със списанието, за да ги качи двете на сайта само той си знае.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср мар 12, 2008 1:10 am

готово ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср мар 12, 2008 3:03 pm

Йееей :D !

Но как си личи развитието на идеята и представата за света в разни иначе дребни детаили като следния - макар и тялото, което по времето на приключението приютява Соба, да е принадлежало на елф, участвал във Войната на гуюероидите (някъде около 1000 година според книгата), самото приключение започва около 500 и малко години преди нея (482г. "след войната на новите богове") :) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » ср мар 12, 2008 3:25 pm

Просто сме изтървали единицата отпред, хе-хе-хе... :wink:

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср мар 12, 2008 3:47 pm

Сега обаче ми стана чудно едно нещо: навремето, човекът от групата, с която играя, който ни "открехна" към РИ, Аксиом 16х16, Магландия, Фентъзи Фактор и т.н., като започвахме да играем, ни представи набързо ситуацията в Магландия като "има такива и такива съюзи, като добрите са Западния*..." (брей, какви телета сме били... :) ). Е хубаво де, ама цялата тази история е едва косвено загатната чрез споменаването тук-там на Западния съюз. Въпросът ми е: аз ли не чета внимателно, или въпросният човек е добивал информацията по недостъпни за мен по онова време пътища (ФентъзиФактор.орг)?

*Сега, тук е въпросът, че не се сещам, кои бяха точно тези "такива и такива" съюзи. Имам усещането, че бяха именно трите, които познаваме, но има и теоретичната възможност разбира се той да ни е казал, че са били - както е що-годе логично от дадената информация - Източен и Западен.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » ср мар 12, 2008 7:30 pm

Прочети задача "Предателство" от установените задачи в град Преден пост. Там е намекнато и за Централния съюз, при което логичния извод е, че има и Източен :wink: . Ако си спомням добре (беше отдавна все пак) идеята за съюзите и враждите помежду им беше на Петър. Самото приключението някакси се завъртя в Западния, затова в началото заработихме предимно по него. Другите два започнахме да ги развиваме много по-късно, когато подготвяхме самата книга. Но все пак се знаеше, че ги има. Лошото е, че съм затрил някъде приложението от следващия брой и не мога да погледна какво точно пишеше там - може да е имало повече инфо. Хм, сега се чудя дали го нямах някъде на doc. Ще потърся по-късно, все още се ми се мотаят някакви дискове от онова време. Иначе не знам колко информиран е бил човека ти, но наистина, специално от това приключение не може да се извади кой-знае каква информация за съюзите.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 05, 2008 11:29 pm

Тамън набра скорост...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 06, 2008 11:18 am

Имаше слухове и за карти...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 16, 2008 2:15 pm

Май скоростта на нета ми в къщи ще се оправи, така че през лятото можге и да се получи някакво раздвижване. От друга страна със скенирането ще се позабавя - в момента нямам скенер под ръка - до момента в който е готов ремонта на апартамента ми и си имам обособено ъгълче за компа.
Съжалявам за несериозността в последно време!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет ное 14, 2008 4:37 pm

Между другото, стана ми интересно, колко е бил "първоначално вложения капитал" в първия брой на ФФ? Също така, списанието винаги ли е било на загуба?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет ное 14, 2008 4:56 pm

Първоначалния капитал беше около 5 Хиляди лева.
И не, не е било винаги на загуба. Последните броеве бяха на печалба.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон ное 24, 2008 7:51 pm

Уау, 5к лева. Трябва да си доста смел, за да ги вложиш(и заможен). :)
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт ное 25, 2008 12:01 am

Ами смелост не ми липсваше... Сега съм малко по-предпазлив, щото имам да храня семейство и да изплащам апартамент. Колкото до богатството... ами финансирането беше от двма души, така че в началото не е кой-знае колко, а и всъщност за истиниски и правилен старт, трябва доста повече. Но ние не го знаехме.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт ное 25, 2008 12:42 am

А продължение или ново списание? Чакаме ли?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср ное 26, 2008 12:13 am

BatGojko написа:Сега съм малко по-предпазлив, щото имам да храня семейство и да изплащам апартамент.
Хайде сега, не стига, че човекът се вътри с издаването на книги, ами и искаш и списание да издава ;) . То затова не се и изискват единствено пари. Дори и стотина души да заделят петнадесетина лева от закуски, ще трябва и хора, които да си губят времето да пишат за списанието, което да излиза веднъж месечно (е, очевидно и по-нарядко може, но това е първоначалната цел ;) ).

Пък и честно казано аз лично не виждам много какво е мястото на подобно списание днес - допреди известно време си мислех дали не биха могли да се хванат няколко ентусиасти и да направят нещо подобно на ФФ. И си отговорих бързо:
-това едва ли е кой знае колко доходоносно занимание (дори си мислех, че евентуално списание ще е почти винаги на загуба) =>
-изданието трябва да е фанзин =>
-случай 1.: ще излиза като "Тера Фантастика", веднъж, максимум дваж на година, при много добро желание.
-случай 2.: ще е електронно издание...
...като Сивостен, Шадоуденс, Старлайтър,...

И като стигнах до тук си казах, че днес едва ли има смисъл от подобно начинание. Може би един ден, когато българинът ще има много повече пари от сега та да има повече хора, които биха дали Х лв. за списание за фентъзи и фантастика или когато някой от нас стане богат новоаристократ, на когото няма да му се налага да работи и ще може да си самофинансира и самоиздава (а навярно и самоизкопува и самочете) подобно списание, навярно тогава ще имаме Фентъзи Фактор 13. брой и много след него.

А всъщност може би и по-скоро. Аз се надявам на друго - да открия откъде мога да се сдобия с вече излязлите броеве или поне да ги видя качени (защото навремето, тъй като не бях много добър ученик, се простих не само с ФФ, но и с много други списания :cry: ).
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет ное 28, 2008 3:49 pm

За качване се надявам скоро да продължи инициативата от преди година. Тъй като в момента нямам скенер, та нещата са спрели. Може би след нова година ще успея да си аранжирам едно работно местенце в новия си апартамент та да продължа.
тук мисля, че е добре д апусна и едно инфо от съседна тема:

ЦИТАТ (мой си):
"...
Имаше идея за пускане на обновена версия и затова не бързах с разпространението, ама сега ми дойдоха малко други мисли, та сигурно просто за последните няколкостотин бройки, които са ми останали ще има нова цена и само лепенка с новия ни сайт...
Не бързайте да съжалявате за обновеното издание, тъй като то е "пожертвано" в полза на по-мащабен проект за бъдещето на Аксиом.
Просто агитирайте приятелите си да си купуват намаленото издание, а това ще е и добре за всеки, който е загубил или изпомачкал книгата си. Все пак планувам сериозно намаление (може би на 8 лв)..."

Естествено, в момента, в който това ми изявление стане реалност и намалената книга се появи по книжарниците ще ви уведомя в секцията "Книгите на Фентъзи Фактор", но не пречи да го споделя и по-рано с вас, че да си знаете. Ще се постарая да е преди Коледа, но не мога да поема твърди уговорки.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб ное 29, 2008 3:42 am

А има ли някаква версия със сносна резолюция на иначе тъй яката корица, че да си я натъкмя като уолпейпър?

И за другия, по-мащабния проект ако има някаква опция да се помогне...?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 04, 2008 4:46 pm

Версия на корицата имам в доста висока резолюция. Може да я кача на сайта за теглене когато си пусна нета, че смених апартамента и сега нямам.
За новия проект, по-сериозно ще започна работа чак към пролетта догодина. Ще ви държа в течение и който има желание да помага, ще е добре дошъл.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет дек 05, 2008 12:08 am

Проект? Аз имам желание!!! За какво става дума?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет дек 05, 2008 1:55 am

Добре де и аз имам желание да участвам в проект... и то пак зависи от естеството на проекта...
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб дек 06, 2008 2:12 pm

Хихихихи... Аз си имам препоръки от Димо :)

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед фев 01, 2009 12:02 am

Днес получих неразопакован брой шести на ФФ от познатият на някой Пламен Митрев (както и някакви плакати с Конан и комикс Техноклан). От същият, преди няколко години, пък получих брой пети, също не четен. Интересното е, че и в двата случая се раздаваха безплатно на киноложки изложби.
Тогава, в Червен бряг можеше да си избереш ФФ 5-ти брой или списание за камиони :)
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед фев 01, 2009 12:52 am

Бре, а аз се ръсех за четени броеве :) . Е, като си успял на аванта, честито да ти е :) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед фев 01, 2009 5:52 pm

Продължава да се търси брой 11.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед фев 01, 2009 11:34 pm

Лелее, кога се стигна до 11. Качете 8-10 в сайта, де.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Отговори