The ancient Acsiom 16

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт авг 22, 2006 12:32 am

Лични проблеми, комбинирани с различни по своето естество задачи поглъщат цялото ми време (само виж кога пиша поста си). Тези дни ще влизам не по-често от веднъж на два-три дена.
Скенерът и броевете не са особен проблем - все ще намеря скенер (след като не мога да се сетя на кого съм дал личния си), а броевете ги имам, разбира се.
Все пак има с какво да ми помогнете и така да ускорите процеса. Досега никога не съм обръщал сканирани неща в ПДФ, ако има някакви специални съвети от някой, който вече го е правил, нека ги пусне тук. Става дума за ползвани програми (ще ползвам, най-вероятно, Куарк, но ако има някоя специално подходяща, казвайте я), резолюция, формат и т.н. Всякакви технически съвети ще са от полза.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб сеп 02, 2006 2:30 pm

Лекичко :offtopic:

А както можа да се намери "Трите Маски", има ли ги някъде из мрежата "Пламъци от Ада" и "За славата на Светлината"? Тези два разказа определено "къртят", като вторият... е, нямам думи за него, само ще кажа че десет пъти съм го чел, на десетия пак съм се търкалял от смях!
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 09, 2006 1:30 am

Нямам представа, но когато стане чудото. и те ще са в тези ПДФ-и :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет ное 30, 2006 7:42 pm

След нормализирането на форума/сайта (или поне донякъде), надявам се, другите занимания на Бат Гожко няма да спомогнат за забравянето на тази мечта на неколцина :)
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » чет ное 30, 2006 7:49 pm

Gallean написа:След нормализирането на форума/сайта (или поне донякъде), надявам се, другите занимания на Бат Гожко няма да спомогнат за забравянето на тази мечта на неколцина :)
Дано!
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет дек 01, 2006 1:39 am

Дори ще ми спомогнат ;). В комикс студиото си имаме прекрасен и бърз скенер на който ще снимам всички броеве на ФФ и ще ги обърна в ПДФ. До седмица ще съм си ги събрал (накъде из ремонтиращото жилище на родителите ми са, а те за мой ужас, не си приключват ремонта вече половин година ;) ).
След това ще пускам по един брой на ФФ всяка седмица. Аксиом стартираше към 5 или 6 брой, така че до реалния А16 ви делят около 2 месеца, но пък ще се насладите на ФФ :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет дек 01, 2006 12:40 pm

Въй, каква радостна новина :D ! От (4 и половина) години чакам да мога да се добера до броевете, които ги нямам, и ето, че изглежда това ще стане :D ... наистина скоро, надявам се :wink: ...

П.П. Бе аз хубаво го използвах този нов бутон за кирилизиране, пък въобще забравих да забележа, че го има!
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт дек 12, 2006 1:05 am

Има нужда от малко помощ. Не е спешна, защото има време до този брой, но сеоказа, че не мога да си намеря 11 брой никъде у нас (срамота). Та сега си търся едно копие поне, че да го скенирам. Иначе другата седмица започва скенирането на броевете. Събрал съм дори и комиксите - три комикса за Конан и историите са приятни за четене, и артът е на доста добро ниво (е, личи си,ч е сме били начинаещи, но все пак е добро).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » вт дек 12, 2006 10:47 am

Усмихнах се като се сетих, че ще мога да помогна с брой 11 - уви, единствените броеве, които имам, са 11 и 12 и... естествено по законите на Мърфи намерих само 12. Мисля, че 11 беше някъде на село... сори. Ако имаш нужда от 12, свиркай :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср дек 13, 2006 2:57 am

Е, така ще стане, разбира се. Поне със сигурност ще теглиш от сайта ни ;) От 12-ти си имам премного, даже мога да подарявам, но 11...
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср дек 13, 2006 12:51 pm

Амм... то подаръци под формата на ФФ, пък било и такива, за които се плаща*, са винаги добре дошли :D . А колко скоро да чакаме първи брой?

*Нали се сещате рекламата на мобилен оператор, чието име не ще спомена, за "500 безплатни минути и 100 безплатни СМС-а, само за 19,99 лв" :lol: ?...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет дек 21, 2006 9:32 pm

Мхм, минаха 20-на дена от когато каза, че ще почнеш. Някаква прогресия?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет дек 22, 2006 2:37 am

Много работа преди коледа имаше. Но другата седмица ще отскоча до офиса именно с такава цел - списанията са там и чакат само да намеря време да ги скенирам. След това ги чака малко подреждане на страничките в документче и едно скромно ПДФ. Не знам как ще е с времето Ексесмайнд по празниците, но ако си е в София и е свободен, може и да ви зарадваме с едно ъпдейтче на сайта за Нова година ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет яну 05, 2007 9:23 pm

Първата работна седмица от тази огдина привърши, а бонуса за Нова година още не е налице. Почвам да приплаквам като видя, че не е нищо писано в тази тема, а повярвайте ми, това се случва по няколко пъти на ден.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед яну 07, 2007 9:35 am

Ама човек като ви слуша , ще каже , че на въже сте държани . тц тц тц ... :?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб яну 13, 2007 3:07 am

добрата новина е, че 1 брой е вече в ПДФ формат - има две версии, една голяма 100+ МБ и една малка около 8. Сега остава да ги дам на Ексесмайнд с още няколко допълнения и да ги качва. 2 брой е до половината - за толкова ми стигна времето. Сега забавянето ще дойде само от това, че не знам кога ще имам време да седна да подготвя допълненията за ъпдейта (че някак си не ми се иска да е само ФФ) - трябва само да си ги намеря къде ги писах и да си ги подредя, че те седят и чакат от 3 месеца май.

ПП: 11 брой все още се издирва, така че не забравяйте.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » нед фев 04, 2007 10:10 pm

Виждам,че сайта вече е онлайн,така че чакаме xs да ги качи...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон фев 05, 2007 1:21 pm

Той сайта отдавна е онлайн, но вече сме свикнали, че Аксиом е страничен (макар и любим) проект за всички замесени, така че...
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон фев 05, 2007 2:55 pm

Ами аз все пак ще продължа да си чакам...

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » вт фев 06, 2007 8:50 pm

Нищо не съм получил... или съм го загубил някъде, гледам че преди месец е било.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон фев 26, 2007 12:59 pm

Как вървят нещата,нещо ново по въпроса?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб мар 03, 2007 12:42 am

Брой едно е готов на ПДФ, както съм казал. Аз вече си имам малко по-удобни методи за пренасяне на информация, остава в близките уикенди найсетне да започнем обновяването на сайта... Сесията свърши, но предстои месеца на данъчните декларации ;)
Истината е, че покрай комиксите и ученето ми, не ми остава много време за същинска работа по А16, но не съм забравил нито едно от обещанията си (или поне нито едно от тези, които помня).

ПП: Ексес, ще ти се обадя, файловете, които са се събрали са обемни и няма как да ти ги пратя по нет.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт мар 13, 2007 2:29 pm

Имам чувството, че очакваме прекалено много от един-единствен човек, като той си има и други занимания освен да сканира и публикува броеве на ФФ за нас. Та да предложа - мисля, за втори път - да му помогнем, че и без това си има много грижи на главата. Та първо да попитам дали има хора, които едновременно да имат:
-скенер
-броеве на ФФ, освен първия, който вече е сканиран?
Мисля, че групата, с която играя А16 имаме поотделно тези неща. Единственият проблем при нас е, че единственият опазил броевете си на ФФ е във Франция, та преди лятната ваканция не би могъл, а съответно и ние, дето играем с него, да помогнем за каузата. Добрата новина е, че, ако не се лъжа, въпросният има брой 11 :) .

Та идеята е и вие другите, които изпълнявате гореописаните условия, ако желаете, да допринесете за каузата и да се организираме кой какво сканира - за по-голяма ефективност.

Надявам се идеята да е плодотворна.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет мар 29, 2007 9:40 pm

Бръм-бръм, нещо ново?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 29, 2007 6:39 pm

Питане към когото и да е било от някогашния екип на ФФ: имало ли е поне някакъв материал, който да е бил готов до една или друга степен за брой 13? Статия, разказ...? Знам, че е трябвало да има интервю с Дж. Р. Р. Мартин, взето от двамата редактори на списанието, което (време за малко безплатна реклама) можете да намерите в един от броевете на "Тера Фантастика". А нещо друго?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 29, 2007 11:45 pm

Да, тъкмо щях а ти отговоря, че Благой пусн аинтервюто, ама ти явно и си го чел. Иначе имам някакви материали на компютъра си и ще погледна. Ако има нещо ролево със сигурност ще го пусна, за останалото няма гаранция, тъй като са авторски текстове, за които съмимал право да ги публикувам във ФФ, но не и свободно в интернет. А и вече нямам контакти с повечето автори и няма как да ги допитам.

ПП: За скенирането. Готов е и брой 2 и истинска помощ имам нужда само с намирането на брой 11. Но ако все пак прояти някой инициятива, да знае, че скенирането трябва да е на 300 точки и да е на 100% автоматично нагласне на светлина и контраст (ако е необходима корекция е по-добре да я правя по-късно аз, а не при скенирането). Просто запазете скановете в JPG на 12 и ми кажете, за да знам, да не скенирам този брой. Как точно ще ми ги дадете е друг въпрос. Не ги правете на ПДФ, за да не се получават ралзични като формат от този, който аз правя - искам да са идентични. Не ми отнема много време самото подреждане и правене на ПДФ, единственото времеемко нещо е скенирането.
Други начини за помагане активността на сайта са изпращането на ваши метериали под формата на:
- приключения (имам едно такова, пратено от фен на системата, но в момента просто не ми остава време да го прегледам. Щом свърши сесията със сигурност ще го прегледам и то ще намери място на сайта ни);
- Подробно описанеи НИП (за момента аз нямам такива);
- Подробно описани врагове (в момента аз съм подготвил само две-три, но пък са интересни и ползват нови механики - ще скенирам картинките за тях и ще ги пусна като ПДФ възможно най-скоро;
- артефакти, оръжия и т.н. (ще е бонус ако инфото за тях е придружено и с картинка, без да се изисква някакво майсторство на художника).
- всичко останало за което се сетите ;)
Просто ми изпращайте материали на една от пощите:
f_factor@mail.bg
acsiom16@gmail.com
Обещавам, че макар и да ми отнема повечко време, то все някога ще ги оформя както трябва и ще пускам нещата ви на сайта (освен тези, които наистина са напълно несъвместими със света или системата).

ППП: Това би могло да се включи и в темата "Нови начинания", ама просто тук се подхвана...
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » съб юни 02, 2007 10:08 am

Малко въпросче за авторските права: Можем ли да принтираме броевете за лична употреба? Имам предвид законно ли е?

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб юни 02, 2007 11:06 pm

Доколкото знам едно копие за лична употреба е легално.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб юни 02, 2007 11:10 pm

И аз така знам...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » нед юни 03, 2007 3:25 pm

Доколкото знам и петнадесет копия да имаш е легално, но само ако ги използваш за лична употреба, а не ги разпространяваш.

Отговори