Нови начинания

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Нови начинания

Мнение от BatGojko » нед апр 30, 2006 12:56 pm

Преместих следващите мнения от темата "Замъкът на престола", тъй като започнаха да се отклоняват от сборника.
blade master написа:nikestan като прочетеш замъка на престола напиши още един ред... аз 20 минути гледах корицата с окървавеното джудже след като го прочетох и колкото и да ми е мъчно да го кажа исках разказа да не свършва... въпреки че всеки миг от последните 3 страници съм го чел съпричастен с агонията на война...
Разказа свърши, но историята тепърва започва. Не мога да не съм доволен, когато чета мнението ти, тъй като именно финалът на разказа е бил това, което съм искал да разтърси читателя. Този разказ, както и по-предният за Горунар са част от поредица разкази, които ще представят участниците в едно наистина голямо приключение, което ще е под формата на роман. Така че, както споменах, историята тепърва започва.
Последна промяна от BatGojko на нед апр 30, 2006 2:30 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
GoLooM
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: вт окт 12, 2004 12:50 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от GoLooM » нед апр 30, 2006 1:14 pm

Ух, не си поставяйте твърде големи цели все още :) Днес ще отида да си взема книжлето, но роман звучи... не за всеки.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед апр 30, 2006 1:40 pm

Под роман да не се разбира 11 томна поредица все пак ;). Както и да е, засега няма нужда да се коментира точно тази история, тъй като преди нея ще има други - писани от други автори, а не от мен.
А за поставянето на цели не си прав, GoLooM. Колкото по-големи са целите ти, толкова по-далеч ще стигнеш. Ако винаги си казваме, че дадена работа не е за нас, щото била по-сложничка, никога няма да направим нищо ново.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » нед апр 30, 2006 1:56 pm

Мисля да се пробвам да напишс някое разказче.Вече съм измислил главната история.Когато го напиша ще го пратя на Бат Гойко и още някой друг за мнение.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед апр 30, 2006 2:29 pm

Успех!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
GoLooM
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: вт окт 12, 2004 12:50 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от GoLooM » нед апр 30, 2006 3:43 pm

Прав си и все пак е доста по-трудно да накараш един читател да прочете целия ти роман, отколкото целия ти разказ. Яко майсторлък си е...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед апр 30, 2006 5:04 pm

Всъщност, роман се продава по-лесно, отколкото сборник с разкази.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
GoLooM
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: вт окт 12, 2004 12:50 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от GoLooM » нед апр 30, 2006 5:12 pm

Нямам си идея дали се продава по-добре. Затова и не говоря въобще за пазарни истории :) Имах предвид, че се иска повече майсторство, за да накараш читателя да иска да чете нататък романа и така да не му изтъпее до края, тъй като е по-дълъг. Извод: Може да се продава по-добре, но могат и да те оплюят по-брутално, нали?

Mindcrime
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: нед апр 11, 2004 1:50 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Mindcrime » нед апр 30, 2006 5:18 pm

Хм, разказите са гадна работа. Размерът не винаги има значение. В световната литература майсторите на късия разказ се броят на пръсти, докато романисти - колкото щеш.

Потребителски аватар
GoLooM
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: вт окт 12, 2004 12:50 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от GoLooM » нед апр 30, 2006 6:02 pm

Аз пък си мислех, че това се дължи на факта, че романът е по-почетната форма така да се каже, за да се нарече един автор класик... ама не съм запознат въобще. Вероятно си прав...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед апр 30, 2006 11:09 pm

Ами аз навремето се опитвах да пиша (временно съм спрял от година-две-три), но мога да споделя нещичко - всеки следващ разказ ми ставаше все по-дълъг, последният не е дори завъшрен какато трябва, а последния ми проект, започна по идея като разказ, а сега (ако някога го звърша) може да се окаже дори роман в няколко тома. Късият разказ е адски трудно нещо. Много.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » пон май 01, 2006 2:53 am

Мойе би е малко рано за такъв въпрос , но попринцип втория сборник горе долу от колко разказа 6те е ?

Потребителски аватар
SenDjar
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: вт апр 20, 2004 9:04 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от SenDjar » пон май 01, 2006 4:12 am

BatGojko написа:А за поставянето на цели не си прав, GoLooM. Колкото по-големи са целите ти, толкова по-далеч ще стигнеш.
И според мен това е нещо много хубаво, високите цели, но още по-хубаво е да си знаеш собствените възможности редом с това. :)

Както и да е, просто ми стана интересно. Като прочета целия сборник, ще го коментирам в съответната тема. Искам също да питам, ще има ли продължение на едноименния разказ в следващия евентуален сборник?
God is dead, and no one cares!
Your God is dead, and no one cares!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 01, 2006 11:30 am

Не, моето участие в следващия сборник, най-вероятно ще е с разказ за Соба-некроманта. Той "Запъкът на престола" си е доста завършен като разказ - само историята н аглавния герой не е завършила :)
Не знам още от колко разказа ще е втория сборник - очертават се няколко големи та може и да е от около 5.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср май 03, 2006 12:34 pm

Под роман да не се разбира 11 томна поредица все пак .
Естествено, че няма да го разбираме така. Ще имаме романа като 11 томна поредица с 12. том на път, едно прелюдие и още две, които се очаква да излязат след дванадестия том. :lol:
シャマョツィ

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср май 17, 2006 1:18 pm

Едно въпросче - приемате ли все още разкази за бъдещи сборници? Не че съм кой знае какъв ентусиаст с особено високо мнение за своите "творби", ама ако някой ден все пак се навия да напиша криминалната гоблинска история, която я мисля от повече от година, да си знам.

Имам още един въпрос - добре, ще излиза нов сборник, роман и други такива хубави неща, ама допълнения към правилата, така, като книжка, ще излиза ли? Имам предвид, не дали ще излиза скоро, щото то може би няма достатъчно материал (първият продукт явно е бил "бая съвършен" :wink: ), но дали въобще се планира нещо такова нещо въобще? Или допълненията ще се оповестяват само на сайта ви и на форумите?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср май 17, 2006 2:22 pm

Разкази се приемат постоянно, тъй като сборници винаги могат да излизат. Както е тръгнало първият роман (или повест, поради все пак по-малкия си обем), може и да се появи преди очакванията.
Допълнения, засега ще излизат само на сайта ни, но в бъдеще, ще се появят и книжни допълнения. За момента, това е неизгодно от финансова глена точка, тъй като тиражът н аподобни "несамостоятелни продукти" би бил твърде малък, а това води до повишената им себестойност и съответно висока крайна цена, което пък води до слаби продажби...
Като се заговорихме за допълнителни материали, до седмица ще започна да пускам готови шаблонни герои за бърз старт в играта - всички ще са правени на база 180 ТР, като оставащите ТР (ако има такива) ще са записани в графата им. Става дума за подобия на "класове" - войн мечоносец, войн стрелец, магьосник, крадец и т.н. След като приключа с тези шаблони, които могат да се ползват и за НИП, ще започна да пускам по-високи нива на същите, за да покажа идеята за развитието им, а и за да улесня ползването им като НИП-ове. В момента първият такъв шаблон е вече готов (в PDF), но ще направя поне още един, преди да го пусна на сайта. Или може би на четирите "класически" класа - войн, стрелец, магьосник, крадец. А след това ще разцъкам и техните модификации.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср май 17, 2006 4:44 pm

Принципна идея за бъдещо книжно допълнение - да го има и самостоятелно и като комплект с ПММ (т.е. към нереализираните още книги да се добави и допълнението и да вървят в комплект).

А за стереотипчетата тъкмо мислех да питам някъде, хехе.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср май 17, 2006 7:08 pm

Ей, а шаблони приемаш ли?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет май 18, 2006 12:48 am

Да, приемам с удоволствие. Условието е да са направени с 180 стартови ТР и да имат някакво име на шаблона - например, Мечоносец от централния съюз, Убиец на немъртви и т.н. :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср май 24, 2006 10:37 am

А малко повече инфо около комикса? Кога горе-долу даго очакваме и доколко ще е периодичен? Искам да уточня, че не давам на никого зор, разбирам, че създателите сигурно имат и други неща да правят, а искам само да съм информиран.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср май 24, 2006 11:51 am

По данни на самите автори, комиксът ще е готов за стартиране до края на другата седмица (плюс минус една седмица, за техническо подготвяне на сайта, макар че вече имаме някаква готовност за него). След това ще се опитаме да имаме переодичност по страница (епизод) на седмица.
Когато срокът наближи ще пусна отделна тема само за комикса.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
MELIADOR
Вълк
Мнения: 10
Регистриран на: нед юни 04, 2006 7:22 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от MELIADOR » чет юни 15, 2006 1:58 pm

BatGojko може ли и аз да се пробвам да напиша една история,вече съм измислил по-голямата част от нея.
После ще ти я прата за да чуя мнението ти.Става ли.
Знам че сега не можеш да го разбереш,но някой ден ще успееш.Вярно е че сме варвари,вярное че сме войни,но войнът не е просто убиец.Трябва да уважаваш щивота,а още повече трябва да уважаваш възможността да го отнемеш,в противен случай ставаш просто убиец!

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет юни 15, 2006 6:12 pm

Аз се вметвам тихичко: да не забравите, понеже месеци станаха оттогава- FF?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юни 15, 2006 7:17 pm

За забравяне, не съм забравил, но най-вероятно ще се отложи за лятната и отпуска (ата и така ще съм си в София), значи Август. До тогава просто няма да имам време, гаранция.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет сеп 15, 2006 5:41 pm

Аз само ако може да обобщя. В момента чакаме:

-нов сборник (навярно това ще е цикълът "Сърцето на Бона")
-роман/повест ("Сребърната Кула")
-нов брой на "Безкомпромисните"
-въпросните шаблони
-Демонхеарт обеща карти (поне тази на Крим), след което да...
-... ни представи основите на Галасса (или Джуги може би?).
(добавено след като Demonheart - всъщност Battle_Mage, сори, че толкова време не видях, че съм се объркал - ми напомни)
-броевете на ФФ (вече без тези от първи до седми - виж по-долу ;) )
-Аксиом 16 Универсал
-Нови статии в рубриките на сайта - по-специално Боян Иванов е казал за "5 примерни кампании"
-"Едно две създанийца", както каза Бат Гойко.



Дочакано!:
- Нов хостинг на сайта и форума
- Повече от половината броеве (първите 7) на "Фентъзи Фактор"!!!
- Първата поява на Аксиом 16х16 (първата и втората "ревизия" със своите първи приключения :D)
- Последни бройки на ПММ - е, не беше обновено издание и с нова корица, и официални допълнения - но за 8 лв.
- "Хрониките на Ралмия"
- Дневник на противниците
- Двама примерни герои
- Две карти от Вилорп - политическа и топографска
- Финална версия на Аксиом 16 Класик
- Част от картите на градовете - в приложението на бр. 7


Та, чисто информативно, аз да се поинтересувам доколко са готови тези проекти? Само, надявам се, не ви притеснявам и не ставам нахален. Ако е така - кажете си, най-малкото, което искам е да ви нервирам.
Последна промяна от Shamajotsi на пон юли 27, 2009 12:41 pm, променено общо 16 пъти.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пет сеп 15, 2006 9:40 pm

Shamajotsi написа:Аз само ако може да обобщя. В момента чакаме:

-нов сборник
-роман/повест
-нов брой на "Безкомпромисните"
-въпросните шаблони
-Demonheart обеща карти (поне тази на Крим), след което да...
-... ни представи основите на Галасса.

Та, чисто информативно, аз да се поинтересувам доколко са готови тези проекти? Само, надявам се, не ви притеснявам и не ставам нахален. Ако е така - кажете си, най-малкото, което искам е да ви нервирам.
Забрави ФФ :D !
ПП Аз преди време също си мислех да направя такова списъче,ама времената не бяха подходящи,така че-Добре,че се сети! И добави ФФ към списъка,моля те!
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 16, 2006 10:56 pm

За ФФ, за жалост, съм категоричен, че няма шансове да се появи. За всички останали работи потвърждавам, че се движат - бавно, но се движат.
- Романът е в редакция от много време, но не е замръзен.
- Разкази за сборника има на 80%.
- Новият брой на "Безкомпромисните" се надявам да се появи със завръщане на Ноал от почивка.
- Шаблоните за момента са само два, но и това е начало (ще ги качиме със следващия ъпдейт - въпросът там е само дали да не направим малка реорганизация на секциите на сайта, а нямам време да седна и да я помисля като хората.)
-Картите съм ги виждал, но има технически пробелем в размера им и са малко трудни за пренасяне, а колкото до галасс... това ще е изненада и за мен (аз знам само джуги ;) )
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед сеп 17, 2006 8:10 am

Става дума не за повторно издаване/продължаване, а качаване на старите броеве на достъпно място в мрежата.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » нед сеп 17, 2006 8:38 am

Gallean написа:Става дума не за повторно издаване/продължаване, а качаване на старите броеве на достъпно място в мрежата.
Да точно това имах впредвид,не че нямаше да се изкефя на един новичък ФФ от '06 година,ама става въпрос за качването на старите броеве,не за (пре)издаване на нови.

ПП Като си купих ПММ едно от нещата,което ми се наби на очи е,че беше издадено от издателство 'Фентъзи Фактор'. Това означава ли,че издателството още съществува и е в състояние да печата?
Изображение

Отговори