БЕЗКОМПРОМИСНИТЕ

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Noal
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: чет яну 31, 2002 1:11 am

Мнение от Noal » ср юли 05, 2006 3:29 pm

Здравейте!
Включвам се и аз, за да отговоря на някои от коментарите. Марин е казал доста, така че на мен ми остава да благодаря лично за мненията и предложенията.
Ще се опитам да постигна някакъв оптимален вариант относно формата и детайлността на картинките. Не мога да обещая, че всичко ще се оправи веднага, но хубавите неща стават бавно. :wink:
Колкото по-дълго време се занимавам с този комикс, толкова по-добър ще ставам в рисуването му, така че можете да очаквате подобрение в тази насока, макар че, съжалявам, но стилът "френска анимация от близките 40 години" ще се запази. Според мен стилът е подходящ за хумористичен комикс и мисля, че е по-добре от първите броеве на Dungeoncrawl, където се използват скрийншотове от Baldur's Gate, както и от 8-bit theatre с неговите пиксилирани човечета.
Друго е положението с Atland, който наистина ми хареса като рисунка. Доскоро не знаех за него, но сега ще седна да го прочета, защото за момента наистина съм чел само OotS. Но все пак не искам да се влияем прекалено много от тези комикси, за да не ни обвините в плагиатство по някое време. :wink:
Хуморът също би трябвало да се развива и подобравя с времето. Още в следващия стрип, по мое мнение, той е една идея по-добър. Още не сме започнали да се шегуваме със системата на Аксиом 16, а и това ще го има. А най-много ще се изкефя, ако по някое време се надъхате и започнете да предлагате майтапи за комикса. :wink: Но за тази работа трябва първо да излязат поне 10 стрипа, според мен (въпреки, че си имахме фен-фикшън още преди излизането на първия стрип :) )
Накрая относно това, че комикса е сложен чак след биографиите на героите и историята... Да, това и на мен не ми харесва, но в случая аз не отговарям. Надявам се това да бъде оправено.
-"What shall I do?"
-"Well, if you see anything crawl out of the sea and try to breathe, you could try telling it not to bother."
-- Rincewind and Eric at the Beginning of Time

Потребителски аватар
SenDjar
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: вт апр 20, 2004 9:04 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от SenDjar » ср юли 05, 2006 4:49 pm

Noal написа: и мисля, че е по-добре от първите броеве на Dungeoncrawl, където се използват скрийншотове от Baldur's Gate, както и от 8-bit theatre с неговите пиксилирани човечета.


Не бих се съгласил, и то никак даже, но то сравняването на стилове е като сравняване на... настолно и копмютърно РПГ да се изразя в тон с форума :) . Beauty is in the eye of the beholder .
God is dead, and no one cares!
Your God is dead, and no one cares!

Потребителски аватар
Noal
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: чет яну 31, 2002 1:11 am

Мнение от Noal » ср юли 05, 2006 4:57 pm

Всъщност, прав си. Всичко е въпрос на вкус... :)
-"What shall I do?"
-"Well, if you see anything crawl out of the sea and try to breathe, you could try telling it not to bother."
-- Rincewind and Eric at the Beginning of Time

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » ср юли 05, 2006 8:28 pm

А най-много ще се изкефя, ако по някое време се надъхате и започнете да предлагате майтапи за комикса.
Сакате ли? :twisted:

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » ср юли 05, 2006 8:41 pm

Така, на колко време смятате (сега) да пускате нов епизод? А иначе, в краен вариант на комикса?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Noal
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: чет яну 31, 2002 1:11 am

Мнение от Noal » ср юли 05, 2006 9:51 pm

Rezo написа:
А най-много ще се изкефя, ако по някое време се надъхате и започнете да предлагате майтапи за комикса.
Сакате ли? Twisted Evil
Хехе! Че защо не? :wink: Не мога да ви спра да давате идеи, но не обещавам, че те задължително ще бъдат включвани в комикса.
Gallean написа:Така, на колко време смятате (сега) да пускате нов епизод? А иначе, в краен вариант на комикса?
В момента ще излиза по един нов стрип на седмица, без определен ден, в който да излиза. Искам да видя как ще потръгнат нещата засега и в бъдеще може да се определи точен ден на излизане, а дай боже и да мога да правя по два на седмица. Но не бързам да казвам нищо със сигурност. Когато се стигне до краен вариант на комикса, не би трябвало да ми е по-сложен да го правя, така че отново - стрип на седмица. :)
-"What shall I do?"
-"Well, if you see anything crawl out of the sea and try to breathe, you could try telling it not to bother."
-- Rincewind and Eric at the Beginning of Time

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет юли 07, 2006 10:52 pm

Бих предсказал по-реалистичното по новост на две седмици за начало, а когато влезем в ритъм по един на седмица. Иначе желанието ни наистина е и за по-често, но в момента целият екип се учи и се бавим по всякакви причини, така че очаквайте по-скоро аз да изляза прав ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед юли 23, 2006 11:14 pm

Нови епизоди има ли? Може би не са качени? Или просто не са обявени?
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед юли 23, 2006 11:18 pm

Няма качени, аз иначе проверявам поне веднъж-дваж седмично.

сега усетих, че е безкрайно неудобно стигането до комикса - демек трябва да минеш през героите и прочие за да стигнеш дотам.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 26, 2006 12:18 am

Екипът по комикса се е поразпръснал малко (лято е все пак) и явно в жегите художественото оформление на сценария върви бавно. Готов сценарий има, но кога ще видим комикса... и аз не знам!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 26, 2006 5:21 pm

BatGojko написа: Бих предсказал по-реалистичното по новост на две седмици за начало, а когато влезем в ритъм по един на седмица.
Оптимист :lol: ! Утре ще се навършат 3 седмици от публикуването на брой 1, а след като нищо не е качено, май ше трябва да изтълкуваме съобшението по друг начин. Под седмица десетдневка ли се разбира :lol: ?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 26, 2006 7:11 pm

Е, понякога нещата не са в наш контрол. Дори не съм имал възможност да потърся Ноал, да го питам какво става с комикса, тъй като имам прекалено много лични дела за оправяне. А и съзнавам, че лятото не е най-добрият период за работна активност.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » вт авг 29, 2006 10:25 am

Какво стана с комикса? Ще има ли следващ брой,защото минаха месец и половина,а и лятото вече свършва...
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт авг 29, 2006 1:23 pm

Следващата страничка се очаква да излеза на голямата обща премиера заедно с Аксиом Класик. ПРи това съвсем скоро, понеже екипа бърза да изпревари пускането на Дюк Нукем Форевър.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » вт авг 29, 2006 5:34 pm

Vilorp написа:Следващата страничка се очаква да излеза на голямата обща премиера заедно с Аксиом Класик. ПРи това съвсем скоро, понеже екипа бърза да изпревари пускането на Дюк Нукем Форевър.
Тъй както е тръгнало Дюк може да ги изпревари :D !
Изображение

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт авг 29, 2006 7:29 pm

Бе Дюк може ги превари, ама матрицата 4 никакъв шанс ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт авг 29, 2006 7:34 pm

Чакаме авторите да се завърнат от почивка и ще го бъде отново.
Колкото за Класик... ами седи на ниво "полу", но в близкия месец не се очертава да мине в следващия стадий.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » вт авг 29, 2006 8:26 pm

А относно Фентъзи Фактор?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 09, 2006 1:42 am

Имаш предивд, качването им в ПДФ формат, надявам се? Това, за да мога да ти обещая, че нещо ще се направи и, че това се отлага, но не е забравено. Иначе, ако питаш ще има ли ФФ 13 брой или някакво друго продължение, отговорът е Цъ - няма да има продължение на ФФ (хората предпочитат да четат списания от типа на Бласък, Строри и други клюкини).
Но пък традицията се поддържа от он-лайн сисания, които имат доста добри неща в себе си.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб сеп 09, 2006 12:45 pm

Знам, че не помагам много, но все пак да допринеса нещо за общата кауза: предложението на Андраш имповете да се маскират на каменни орнаменти звучи като чудесна основа за някои от епизодите. Тъй като не мога да измисля повече - засега - и усещам, че преди малко съм казал очевидното, млъквам!

А иначе, за ФФ 13, не знам дали има, но за едно домашно по компютри направих брой 12+5i (баш по Аксиомски - идеята е, че абсолютната стойност е пак 13, но моето издание не може да доближи това, което би бил истинският тринадести брой :lol: ). Съжалявам, че не съм питал за права и т.н., но първо че моя боклук сме го чели точно трима души (включая себе си и учителката ми) и второ, че това беше за учебна цел :roll: .
(BatGojko: Е, занчи, така и така няма какво да се притесняваш за права ;). Важното е да е било забавно.)
シャマョツィ

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб окт 14, 2006 4:11 pm

След дълго време на чакане се чудя дали да не започнем да търсим някакво компромисно решение на проблема със неизлизащия втори брой :wink: ...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб окт 14, 2006 4:18 pm

Аз незнам и първи да е излязъл... една пилотна стреничка и толкоз....
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб яну 20, 2007 7:39 pm

А всъщност какво става с Ноал и Супер М? Не са се появявали по форумите на рпг.бг и Аксиом от много време, та се чудя. Вслучай, че това е конфиденциална или строго класифицирана информация, поне знае ли се докъде е стигнала работата по бъдещите броеве и дали въобще има желание за такива?

На мен първите две странички ми харесаха много, съответно аз си чакам...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » съб юни 02, 2007 10:06 am

Предполагам нещата с комикса няма да станат...жалко :( .

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юни 06, 2007 2:36 pm

Наскоо говорих със супер М и той ми каза, че може би ще намерят време отново да се заемат с комикса. Остава да сгащя и Ноал в някой ъгъл, че да ми го обещае и той ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 11, 2008 12:13 pm

Понеже мина малко повече то година искам да повдигна темата да се каже има ли някакъв шанс за продължение на това начинание?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет дек 11, 2008 4:02 pm

И аз го чакам!
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 11, 2008 6:57 pm

Само ако се организирам да го рисувам аз ;), щото художникът се е чупирал някъде и въобще не се вясва наоколо. С авторът се чувах един-два пъти.
Абе шансовете са малки, докато не остана с оовече свободно време, а това не се знае кога ще е.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет дек 12, 2008 8:55 am

А защо не организираш част от форумците да направят по една рисунка и да ти я изпратят по имейла, после да избереш най-добрата и победителят да остане художник.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет дек 12, 2008 9:57 am

А защо не дадем на някой да реши задача с три неизвестни и който се справи да стане министър на финансите?

Иначе говорих се една много добра художничка, която е ентусиазирана за такъв вид комикс, но преди януари не може да се заеме, а и трябва и сценарии.

Само вметка.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори