БЕЗКОМПРОМИСНИТЕ

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Zlia Ilia
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: пон юни 26, 2006 10:29 pm

Мнение от Zlia Ilia » ср юни 28, 2006 8:12 pm

lowstef написа:Научаваш едно нещо - изобщо да не разчиташ на крайни срокове, дадени от българи, непрофесионално свързани с нещото, за което дават срок. Не че имам нещо срещу българите, или възможността да им се доверяваш. Просто когато това не им е професионално занимание, на тях винаги им изникват по-важни неща (правим разлика между важно по принцип и важно за мен).
Право, право, но все пак подобна практика не е на хубаво. Може и да е заразна :P и лошо име да дава...
А може би, вместо, по български, потребителят да чака и да се нерви, да се направи както в САЩ- творецът (дори и непрофесионалист) да краде от времето си зада изпълнява сроковете... в името на... точността... да кажем и да замълчим нататъка.

Както се казва, обаче: Села ви (такъв е живота)!, колкото и да е той...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср юни 28, 2006 9:38 pm

Рисунките са много добир и комиксът ми се струва обещаващ. С нетърпение ще чакам пилотния брой...
Изображение

Потребителски аватар
Super M
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: съб фев 05, 2005 1:40 am
Местоположение: Sofia/Bourgas
Контакти:

Мнение от Super M » ср юни 28, 2006 11:55 pm

Здрасти :lol:,

Тук вече се е разгоряла доста интересна дискусия, което само може да ме радва.

Комиксът го предадохме още в неделя и сега, също като вас, очакваме Ванката и компания да го качат на сайта. Според мен изглежда добре :wink:

Наистина всичко, което правим, е изцяло с идеална цел. Току що се прибрах след 5 поредни безсънни нощи (четири, от които прекарани в офиса и една пред лекциите по Основи на Частното Право), а след това вместо да спя цял ден, отново трябваше да съм на работа. Ако и художникът беше в това положение, комикс никога нямаше да има, НО ние наистина искаме да го правим за ВАС и ще продължаваме да се стараем. Ако имахме възможност, нямаше да спираме непрестанно да ви заливаме с разкази, романи и комикси, защото самото ви недоволство от забавянето показва колко много го заслужавате :)

За българската народопсихология няма да говоря - от 2 години контактувам със стотици чужденци от целия свят и ще се изненадате колко много приличат на нашия любим Бай Ганьо, а някои чак го задминават.

Иначе lowstef го каза доста добре - желание има!

Благодаря ви за интереса приятели!
Поздрави: Марин!
Самовлюбено егоцентрично копеле

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб юли 01, 2006 7:54 pm

Аз се забавих (ама такава седмиц беше) и току що го пратих на пощата на Ексес майнд да го качи на сайта (надявамсе до утре вечер да се появи.
Извинявам се за забавянето!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
SenDjar
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: вт апр 20, 2004 9:04 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от SenDjar » нед юли 02, 2006 5:51 pm

Хехехе, съжалявам, че ще го кажа, но това е като с А16то :) . След 2 месеца... след 2 месеца... след айде още 2 месеца... я пак след 2 месеца :lol: . Не че искам да се подгиравам *всъщност искам*, но това ще е идеалната вътрекомиксова самоебавка :shock: :) .
God is dead, and no one cares!
Your God is dead, and no one cares!

Потребителски аватар
icon
Калфа
Мнения: 34
Регистриран на: пон май 26, 2003 1:11 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от icon » пон юли 03, 2006 1:32 pm

Еми някои от нас имат и други проритети пред комиксите. За повече подробности виж:

http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=5944
"Защото новите игри са по-тъпи от старите, а старите са по-грозни от новите"
Изображение

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 03, 2006 2:35 pm


Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пон юли 03, 2006 2:46 pm

Не ми харесва начинът, по който е качен комикса - не можете ли да го турите просто на сайта - да, може да разтяга, но поне няма да отварям сто прозореца, вместо да си работя в един. И не, вижте всички западни комикси и въобще всички комикси - къде се е чуло и видяло комикс да се отваря в нов прозорец?! :shock:
Ако трябва, правете ги по-малки и по-сбити откъм ширина, но НЕ и в нов прозорец.

Относно самия комикс... ъъъ, честно казано нямаше с какво да ме грабне. Тоест, като за "пилотен" епизод - че то нищо не се случва, нали уж има някакъв сюжет, защо не върви по него? Отделно, тия малки надписчета са прекалено малки, но айде - това се търпи. Откъм сюжет, да... ми какво да кажа. Ще се изкажа по-ясно след като прочета още 5-6 епизодчета.

А, иначе само да добавя - анимацията малко ми е прекалено детинска. Тип френски анимационни филмчета от близките 40 години. :roll:

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон юли 03, 2006 2:46 pm

Хумора отсъства. Нали това беше идеята?
Като рисунак се търпи, като изключим липсата на "нещо за фон" на последните.
Последна промяна от Gallean на пон юли 03, 2006 2:50 pm, променено общо 2 пъти.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
icon
Калфа
Мнения: 34
Регистриран на: пон май 26, 2003 1:11 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от icon » пон юли 03, 2006 2:47 pm

Бравос!

:clap: :worship:
"Защото новите игри са по-тъпи от старите, а старите са по-грозни от новите"
Изображение

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон юли 03, 2006 2:50 pm

Става като за първи брой, само оправете тая мизерия дето Резо посочи с новия прозорец, който пък също има скрол във всички посоки и тн. Поучете се от Оотс :)
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон юли 03, 2006 2:53 pm

Alaris написа:Става като за първи брой, само оправете тая мизерия дето Резо посочи с новия прозорец, който пък също има скрол във всички посоки и тн. Поучете се от Оотс :)
При мен няма 2, а само един :wink: Проблема е в твоят телевизор, а не в комикса.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пон юли 03, 2006 2:58 pm

На 1024х768 са два. Представям си на 800х600 :lol:

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 03, 2006 3:23 pm

http://www.acsiom16.com/index.php?page= ... nite08.php

Ордер оф де сик очевидно е по-малък, само 687 пиксела ширина. Няма бели полета и т.н. Този е почти два пъти по-широк. Освен това има комикси, които са дори по-големи.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пон юли 03, 2006 3:28 pm

Ще се свръчка малко. Не че нещо, ама така е супер шит за четене.

Абе всъщност като се замисля не е точно така - когато комиксът е на сайта, има по-голям шанс за разглеждане на самия сайт :)

П.С.
Пак същото за втори брой...

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон юли 03, 2006 4:54 pm

XS, така де така. И там събират също толкова че и повече диалог в по-малка картинка която се чете без проблем :) Нали тва е идеята - ефикасност :)
Ето го съвсем конкретно и в цифров вид сравнението -
Безкомпромисните:
1063х1462
около 400КБ
8 полета(и в двата)
текст - 12 балончета средно
OotS:
687x929
Около 130КБ
средно по 10 полета
текст - 20 балончета средно

Абе има място за оптимизация :)
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон юли 03, 2006 5:17 pm

Не е казано, че един комикс трябва да напляга точно на диалозите, не мислите ли?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон юли 03, 2006 5:52 pm

Не.. аз лично не мисля. Нали оттам произтича целия хумор. Засега освен от формата друга критика нямам - и двата броя се справят, втория далеч по-добре от първия, но това е само началото :)
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 04, 2006 1:24 am

Съгласен съм, че трябва да променим формата, така че да се чете без нужда от "zoom", но това е технически проблем, с който ще се справим, надявам се, лесно и сравнително бързо (има няма година и ще се оправи).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Super M
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: съб фев 05, 2005 1:40 am
Местоположение: Sofia/Bourgas
Контакти:

Мнение от Super M » вт юли 04, 2006 1:58 am

Ето ни и нас!

Благодарим за изказаните мнения. Ще се опитаме да отговорим на всички в един обобщен пост и ще се допитаме до вас за това как бихте искали да се промени и да изглежда нашият комикс.

Първо, не ни е ясно защо комиксът се отваря на нов прозорец, но предполагаме, че скинът на сайта е несъвместим с формата на комикса, т.е. не мисля, че горното каре на сайта може да се разширява настрани. Това, разбира се, е само предположение, хората, които отговарят за поддръжката на сайта трябва да отговорят на този въпрос. Ние само правим комикса. :wink:

По отношение на формата имахме разногласие с Евгени. Според мен комиксът трябваше да е по-голям формат (като настоящия), за да личат добре по-детайлните картинки. Дори в този си вид много от подробностите в някои от тях не са забележими, а ето, че и две-три картинки без фон са ви направили неприятно впечатление. Не е проблем комиксът да е в по-малък формат, но трябва да имате предвид, че детайлни картинки като изгледа на Мелион, интериора на клуба и финалният пердах ще изчезнат в сегашния си вид, а фоновете все по-често ще са едноцветни или доста семпли. Ще се опитаме да нагласим комикса като сценарий и layout, така че хем да има хубави картинки, хем форматът да е по-малък, но все пак за нас е важно да знаем дали бихте се примирили с неудобството от скролването, за да разглеждате по-детайлни и интересни картинки или премахването му е първият ви приоритет :)

Другото, което би ощетило картинките е повечето пряка реч. В Order of the Stick се приказва много, но в повечето случаи картинките представляват едно-две "човечета" без фон и без никакви детайли, които знаете как са нарисувани (колкото и приятно да изглеждат). Бихте ли предпочели повече пряка реч за сметка на повечето детайли в картинките?

На критиката, че все още нищо не се е случило, мога само да отговоря, че историята няма как да се развие в първите две странички. Това което постнахме е обобщение на цялостната сюжетна линия, запланувана за дълго време напред. Order of the stick има интересна история, но има и 327 броя зад гърба си, а основната сюжетна линия се развива адски бавно и е разделена на стотици отделни скечове.

Ще се радваме да чуем отделните ви мнения по тези въпроси

Вашите автори: Марин и Евгени! :)
Самовлюбено егоцентрично копеле

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 04, 2006 2:22 am

Super M написа:...По отношение на формата имахме разногласие с Евгени. Според мен комиксът трябваше да е по-голям формат (като настоящия), за да личат добре по-детайлните картинки. Дори в този си вид много от подробностите в някои от тях не са забележими, а ето, че и две-три картинки без фон са ви направили неприятно впечатление. Не е проблем комиксът да е в по-малък формат, но трябва да имате предвид, че детайлни картинки като изгледа на Мелион, интериора на клуба и финалният пердах ще изчезнат в сегашния си вид, а фоновете все по-често ще са едноцветни или доста семпли. Ще се опитаме да нагласим комикса като сценарий и layout, така че хем да има хубави картинки, хем форматът да е по-малък, но все пак за нас е важно да знаем дали бихте се примирили с неудобството от скролването, за да разглеждате по-детайлни и интересни картинки или премахването му е първият ви приоритет :)...
Бих казал, че по-малкият формат би следвало да е под формата на по-малко отделни кадри - сиреч нищо не се променя съществено, освен, че се налага по-често да сменяме страницата докато разглеждаме историята.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » вт юли 04, 2006 8:32 am

770px са предвидени за "тяло" на сайта, ако се махне знамето, ще станат 1000px. Което е максимума за стандартната в момента резолюция. Ако може да се събира и да не се губи качество примерно в 960px(за да остане малко рамка) да го направим така.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт юли 04, 2006 12:14 pm

Някакво междинно положение - малко по-малко детайли, малко повече текст на мен ми звучи добре.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Veul
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: пет май 05, 2006 12:11 pm

Проблем с навигацията

Мнение от Veul » вт юли 04, 2006 12:51 pm

Имам една забележка - за да се стигне до самия комикс трябва да се минете през цели седем прозореца, което е адски досадно. Направете линк за всеки от епизодите на лентата със знамето (вдясно). Така ще е по-лесно и достъпно особено на по-късен етап, когато епизодите нарастнат.
Трябва да правиш от злото добро, защото то няма от къде другаде да дойде...

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Re: Проблем с навигацията

Мнение от Gallean » вт юли 04, 2006 1:17 pm

Veul написа:Имам една забележка - за да се стигне до самия комикс трябва да се минете през цели седем прозореца, което е адски досадно. Направете линк за всеки от епизодите на лентата със знамето (вдясно). Така ще е по-лесно и достъпно особено на по-късен етап, когато епизодите нарастнат.
Можеш да хванеш адреса на страницата и ръчно да му сменяш последните 2 цифри- така ще достигнеш това, което ти трябва. Все пак твоето предложение не мисля, че е удачно, а по-скоро ще се сложи това, което е на повечето такива комикси- падащо меню.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
SenDjar
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: вт апр 20, 2004 9:04 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от SenDjar » вт юли 04, 2006 3:27 pm

icon написа:Еми някои от нас имат и други проритети пред комиксите. За повече подробности виж:

http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=5944
Изображение


Както и да е... Та, комикса не ми харесва по следните критерии - няма бутон за последен комикс, био-тата на героите са в самия комикс и страниците му, а не на отделна такава. Рисунъка не ми допада, но се надявам с течение на времето да се подобри, като поне в повечето такива онлайн комикси такава тенденция се забелязва. Детайли, светлосенки, големи пространства етс. Но не ме и дразни, това е хубаво, може би още малко работа по оцветяването, че ми е прекалено пъстро и дразнещо. Хумора... ами-и-и да, имаше нещо, на което да се усмихна. Толкоз. Другото са познатите смешки дето вече и като ги правим ВИ не са ми смешни. Отварянето в различен прозорец вече всички го казаха. Друго нещо, което не ми харесва, е че имам чувството, че наистина само от OotC взимате вдъхновение и база за сравнение, което е тъпо, защото той не е единствения такъв добър комикс. Даже той на моменти изтъпяваше. Скролването не е такъв проблем.

А да, щях да забравя, при мен, кой знае защо новите страници се зареждат ужасно бавно, но може би проблема е от моя телевизор. Във всеки случай трябваше доста време докато се зареди едната старница.

Туй то.
God is dead, and no one cares!
Your God is dead, and no one cares!

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » вт юли 04, 2006 3:39 pm

към 400К са картинките, така че е нормално да се зареждат бавно. Връзка към последния епизод ще има(по-точно падащо меню, както Галеан отбеляза), както и rss с епизодите на комикса.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт юли 04, 2006 5:12 pm

А сравняването с OotS аз го почнах, щот само него следя редовно и съдейки по размера на форума му го определям и като обективно успешен ;)
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » вт юли 04, 2006 7:59 pm

Така, за кои ли път, да се изкажа:

Господа автори, моля, спазваите си стила! Не правете втори ООТС! Правете нещо ваше, пък дори и да е по-лошо от споменатият "модел"!
Нека носи вашият белег, вашето виждане и тн... Ако правите промени- нека са дребни, постепенни и след още няколко епизода. Господата критикуващи правят заключенията си на базата на само два комикса- нека поне да станат повече, пък тогава промени.

Горното, разбира се, е само съвети...
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт юли 04, 2006 9:37 pm

Че то нашто да не са императивни правни норми бре?!
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Отговори