Форумни игри

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт авг 08, 2006 7:34 pm

Здравейте искам да играя на някоя форумна игра но не зная как :cry: .Ако може някои да ми прати едно ЛС моля и да ми обясни.Добре съм запоззнат с А16 и ролевите игри като цяло.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт авг 08, 2006 7:38 pm

В момента проблемема е по-скоро в застоя на форумните игри... и отпускарското настроение на водещите и играчите ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт авг 08, 2006 7:42 pm

По мое мнение и наблюдение форимните игри са копие на ролевите ...или може би не??
Като почнах да играя РПГта отначяло гледах като дебил и нищо не разбирах после постепенно се оправих.Сега имам чувството за дежа-ву :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 08, 2006 9:25 pm

Ами не са точно копие, липсва личния контакт, динамиката и прочие. За сметка на това могат да се получат по-"литературни" неща, има по-малко опасност да "блокираш" на моамента, тъй като реално няма конкретен момент в който да трябва да реагираш. А по принцип лятото е умрял сезон за игри. И на живо, и на форум, и всякак.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт авг 08, 2006 10:16 pm

Но така не всички могат да се включат активно май,ще има ощетени.Определя ли се час за игра или...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб авг 12, 2006 10:19 am

Наистина, и дали би било пречка, например това че (кръв и пепел!) нямам постоянен и системен достъп до И-нет?
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб авг 12, 2006 11:42 am

да.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт авг 22, 2006 12:00 am

Не съм участвал досега във форумна игра (няма и скоро да ми остане време да участвам де), но ми се струва, че за да тече достатъчно гладко тя се налага да има активност от поне веднъж на ден. Иначе просто ще замре. Бих препоръчал, за да не се получи подобно затишие, поради липса на активност от страна на играчите, всеки от тях да даде добро описание за характера на героя си на Разказвачът и в края на деня, ако играчът не е предприел някаква активност, Разказвачът да взема решение вместо нег (само ако е необходимо де). Така играта няма да се бави, а че неактивнте играчи са леко "ощетени" не мисля, че е проблем, при положение, че те са "неактивни". Ако аз водя формуна игра някога, ще постъпя точно така - заради забавяне на един или двама няма да оставя да се бави играта за всички.
Но пък може и да не съм прав - поправете ме ако пропускам нещо (активността ми в момента е до 2-3 влизания на седмица, така че ако се заформи дискусия не се сърдете, че ще отговарям със закъснения)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб юни 30, 2007 9:09 am

Лоустеф, не съм съгласен, че лятото и муден период за РПГ. С приятелите ми играем Аксиом 16 по 10 часа на ден само и единствено пред лятото. През останалото време съм на училище далеч от тях и се приберам веднах месечно и то при по-голяма ваканция.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » съб юни 30, 2007 10:22 am

След една ш****а година се намери някой, за когото пък лятото било удобно... :roll: Ми шмъ прощаваш (всъщност, що да ме прощаваш... няма да ме прощаваш, бе), ама баш лятото е убийствен период за РИ. Всеки е на село/море/планина, всеки прави каквото му скимне, духва по почивки и проч. Особено зор е събирането в една стая на 5-6 пръча в тия жеги. Освен ако не е някакво мазе или да е оборудвана с климатик.

Следващата стъпка е да се изрови някоя тъпа тема от 2005-а и да се събуди с поредния неадекватен и абсолютно ненужен глупав коментар. Даже мога да ви предложа моите първи теми, много се подходящи.

Когато бъда изнервен понякога съм много щедър и изпитвам непреодолимо желание да споделя чуствата си с повечко хора. Това не знам защо го написах.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб юни 30, 2007 12:17 pm

Стефан отговори много точно. Няма да коментирам допълнително, освен да ви подканя (най-вече тебе, Ain alkar) да не изравяш теми отпреди 100 години. Няма смисъл.

Отговори