Бихте ли се включили в турнир по А16?

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Бихте ли се включили в турнир по А16, който се провежда веднъж седмично

Да
24
96%
Не
1
4%
 
Общо гласове: 25

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Бихте ли се включили в турнир по А16?

Мнение от BatGojko » нед яну 27, 2008 7:45 pm

От известно време се замислям да организирам турнирни битки по Аксиом16. Правилата ще са ясни - всеки прави герой от 0 ниво и се включва в турнира. Бие се с когото поиска, но се изкачва по ранглиста. Боевете ще се провеждат в някой клуб за игри - може би Черната цитадела (там си има маси, предвидени за Warhammer, мерила за разстояния и т.н. - могат да се водят и с миниатюри за WH). За жалост, това мога да го направя само с играчите от София. Поне за момента смятам да е така. Целта на турнира е да се видят нагледно как работят всякакви бойни механики, които ви дойдат на ум - всичко за да може да се полира системата и да се подобри, където е нужно. А и да се види интереса. Ако има по-висок интерес ще помисля над идеята си подобен турнир да се води на сайта. За изчистване на дизайна на подобна интерактивна игрица на сайта ще спомогне именно този, реалния турнир.
Встествено, ще се публикуват и резултати и т.н. Герой, който умре (-16) си е мъртъв - освен ако не бъде съживен на самото бойно поле (при отборни битки). Абе за момента това е достатъчно като инфо, самите правила ще бъдат публикувани на сайта. Начинанието ще започне след сесиите - в началото на Март.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Бихте ли се включили в турнир по А16?

Мнение от kartacha » ср фев 27, 2008 10:57 pm

BatGojko написа:За жалост, това мога да го направя само с играчите от София.
:cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

Дано има повече интерес, за да го измислиш и по-достъпно.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед мар 02, 2008 3:42 am

То имаше идея да се направи на сайта, ама за момента нямам подходящ програмист, с който да го осъшествя, а задачата н ее съвсем лесна, така че идеята се отлага за неограничено бъдеще.
Това обаче не пречи да се организаират турнири с цел прослупване на механиката за организация и точкуване.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 03, 2008 2:02 am

Аз бих се включил, но за разнообразие предлагам да се използва арена, по-голяма от Колизеума. В смисъл, да има горичака, хълмче, пътечки и да може да се използват и други номера, освен чисто бойните.
И никакви отвари :lol: !!!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон мар 03, 2008 1:16 pm

А защо пък не и няколко вида арени? Горичка, поле, градска среда, т.н.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон мар 03, 2008 5:14 pm

Асен написа:Аз бих се включил, но за разнообразие предлагам да се използва арена, по-голяма от Колизеума. В смисъл, да има горичака, хълмче, пътечки и да може да се използват и други номера, освен чисто бойните.
И никакви отвари :lol: !!!
Асене, какво думаш? Нима в Колизеума не са се засаждали и горички и езерца са правили (и битки с кораби), водни канали, и какво ли още не, са се правили за целта на битките? Че нали и ловни (в гора) сцени са се организирали?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон мар 03, 2008 7:36 pm

Прррррр. Спри сяяяяяя!

В колизеума е имало вода. И възможност да плу(а)ва нещо. Но да кажеш, че е имало битки с кораби е като да кажеш че полинезийците са разполагали с галери.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 03, 2008 9:17 pm

Мисля, че той говори за корабните боеве, организирани от Клавдий, например:).
Както и да е, мисля, че всички разбрахме какви боеве предпочитам. Надявам се да са такива:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон мар 03, 2008 9:50 pm

Аз мисля,че идеята е отлична!С радост приемам-така много хора ще опознаят не само други,но и същността на книгата.Ще стане страхотно!
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон мар 03, 2008 10:10 pm

Ще стане, ама ако е в сайта. Ако е в София, едва ли ще се натрупам още много фенове. Вие щом си имате маси в залите за тая работа, значи сте перфектно. А ние какво? Едно нищо.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон мар 03, 2008 10:47 pm

Е, то зависи какво се разбира под "много". Десетина души все ще добутаме като бройка ;) .

Иначе - интересно къде в Магландия ще бъде тази арена? Абрахаб, навярно?
シャマョツィ

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт мар 04, 2008 1:37 am

Shamajotsi написа:Е, то зависи какво се разбира под "много". Десетина души все ще добутаме като бройка ;) .

Иначе - интересно къде в Магландия ще бъде тази арена? Абрахаб, навярно?
Аз не съм наясно с различните арени, но искам да е в Замъка на престола. Да е обявен турнир. Най-силните и смели герои да се изправят един срещу друг. И който победи ще има право да се качи до Трона(и да види, че едно разярено джудженце го е опустушил). Смятам, че идеята е приемлива. Така първи кръг ще се води в гората(ако са много хората и втори и трети), следващия кръг(или два) по пътя нагоре. После всеки индивидуално ще трябва да победи по един трол. Накрая последните четири се бият на върха в масов бой. И победителя влиза в тронната зала. И вижда(пардон...не вижда) Трона. Разбира, че усилията му са били напразни, но се е накефил максимално.

П.П.:Ако смятате идеята за приемлива ми звъннете на тел. 08** ******, за да се разберем за авторските права.
Майтап бе :P
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт мар 04, 2008 2:32 am

Подозирам идеята е да се проверят правилата във границите на допустимото които вярвам вече уточнихме [0;20] Игри от тип 200+, просто нямат смисъл от система :lol:
Наистина ще е по-добре цялата тази арена да се състои форумно. Ще могат да участват доста повече играчи, а и ще бъде като Форумна игра.. почти :wink:

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт мар 04, 2008 4:39 pm

Ако говориш за нивото-мисля, че си пише, че героите започват от нулево ниво:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт мар 04, 2008 6:42 pm

Да, може да се помисли за форумно водене, но то пак ще изисква наличието на участниците онлай по едно и също време. Арените наблягат на боитката и на динамиката и няма време за изчакване на контраатаката на опонента. За справедливост аз ще съм арбитъра на всяка една битка. И аз ще хвърлям заровете (съвсем ръчно). Сега остава да измислим как да се обагледи подобен бой на форума.
И в какви часове да се провеждат битките... Хм, форумът ще стане малко като чат канал, но пък си струва да пробваме.
Ще пообмисля и като имам решение ще го направим. Така и така не знам дали скоро ще мога да започна да вод яи на живо, тъй като все още имам разправии с майстори из апартамента си, а това поглъща съботите и неделите.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт мар 04, 2008 11:08 pm

"Бихте ли участвали" - определено да.
"Ще участвате ли" - ако е онлайн (за варианта във Враца няма да говоря изобщо :lol: )

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт мар 04, 2008 11:47 pm

Би могло да се измисли и компромисен вариянт, като игра по Скайп, текстово или дори в конферентен разговор, със уговорката, да си имате героите готови на файл и да си ги разпращаме? Но това е само идея. Най-ползотворно действително е живата игра, на която обаче биха се насладили доста по-малко народ.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср мар 05, 2008 12:17 am

А защо не смесено? Във форума може да има организационна тема, статистиките на героите, временно класиране и кратки описания на проведените битки, а самите битки може да се провеждат по скайп.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср мар 05, 2008 2:18 pm

BatGojko написа:Да, може да се помисли за форумно водене, но то пак ще изисква наличието на участниците онлай по едно и също време. Арените наблягат на боитката и на динамиката и няма време за изчакване на контраатаката на опонента. За справедливост аз ще съм арбитъра на всяка една битка. И аз ще хвърлям заровете (съвсем ръчно).
При това положение, защо не пуснем една форумна игра? Като начало, може и просто да се колят в оградено просторанство, така че само ще хвърляш зарове на всеки ход. Тъкмо повече хора ще се запознаят с тактическата страна на системата.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср мар 05, 2008 10:15 pm

Форумна игра? А кога ще чакаме да свърши първата битка - щото аз по-малко от седмица не давам. Честно казано, ако няма да бъде "на живо" единственият разумен начин, който виждам в момента, е да се прави с "инстант месинджър" програми (Яху!, АйСиКю, Скайп, ЕмЕсЕн, и т.н.). Като ще трябва "конферентна връзка", че да има един "арбитър"... който навярно да не е свързан с турнира, иначе обективно погледнато ще има конфликт на интереси, ама хайде, това последното не е от такова значение.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет мар 06, 2008 12:31 am

никъв начин
Някой да се е замислял, че за всичко трябва карта? Освен форумно или лайф аз не си го представям.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет мар 06, 2008 12:45 am

Как точно форумното водене ни улеснява при/ направо премахва проблема за картата? В конкретния случай - форум=бавно и калпаво подобие на чат.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет мар 06, 2008 1:09 am

Да супер. Както и чата и бързо и нескопосано подобие на форум.
Нищо не казвате в момета?
"Бихте ли се включили в турнир по А16, който се провежда веднъж седмично" попита Бат ни Гойко. Всички реват - да.
Явно идеята от на живо и веднъж седмично се трансформира на форумно и презцяло седмично. Ако са съгласни другите. Г-н Атанасов, най-вече да се отваря новия форум, да се постват героите и да става бой. Няма какво да му се мисли повече. Всеки си прави по 1,3,5 героя и после се сдавят, като някой "арбитър" хвърля заровете, напълно наживо и излиза резултата. Е ?

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет мар 06, 2008 10:48 am

За мен Шамайоци е прав, форумното водене на битките не води до задоволителни резултати. И няма смисъл да се спори, защото фактите подкрепят това твърдение. Една битка би се водила средно седмица-две, което означава, че в рамките на месец на всички ще им омръзне и ще изоставят нещата. Всъщност форумен турнир беше опитван на форумите на рпг.бг преди години. Резултатът беше една битка, проведена до средата.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет мар 06, 2008 1:48 pm

Форумно предложих, защото аз лично трудно мога да се включа, освен през ICQ и в леко объркано часово време. Ако обаче го наредите-с мен няма проблеми, просто не мога да гарантирам, че ще участвам.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет мар 06, 2008 2:06 pm

Форумно има достатъчно време за преправяне на картата, за постването й, както и за спокойно пресмятане на всички сметки. Склонен съм да пробвам за арбитър, а ако това се получи... ами, нека кажа само, че и аз имам някои идеи :D за по-нататък.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет мар 07, 2008 3:07 am

И за ICQ и за форумно ще се изисква играчите да са тук в уговорено време. Форумното има предимство с това, че може да се подготви предварително картите и да се пуснат, като после само се казва, коя карта се ползв аи от кои позиции тръгват героите. Всеки може да гледа и да си следи. Нещо като в шах - позиция на Г16 ;)
Друго предимство на форума е, че ще си остан езаписан всеки ход и ще може да се види как е протекла битката. За целта ще трябва да си отворим нова секция "Арена" и в нея да има подсекция за всяка следваща битка, както и една секция с информация за героите, която ще се актуализира след всяка битка. Една секция за картите, една с класирането до момента и т.н.
Това е което трябва да ми остане време да организирам и да оформя. След това остава да се обявяват преизвикателствата и да се разбират играчите за точни я момент на битката. Арбитрите могат да са няколко, за да не ме чакате само мен. Не пречи на арбитрите да си имат и свои герои, стига да не са арбитри в битките с тях (или ако опонентъ име съгласен могат и да са дори и тогава).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет мар 07, 2008 4:03 am

Това с взаимното съгласие не ми се нрави много. Нито арбитрите да си имат герои.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет мар 07, 2008 11:18 am

Защо не? Стига да са обективни. Това не е ролева игра в точния смисъл, понеже разиграваме статистиките, не хората. А и не е състезателна игра, така че полза от мамене или искривяване на резултатите - няма.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 07, 2008 1:16 pm

Бройте ме за Арбитър. Достатъчно луд съм да се занимавам с такова нещо :)

Отговори