Форумна игра по А16 - Селска му работа

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Форумна игра по А16 - Селска му работа

Мнение от Ivan_Helsing » нед май 24, 2009 12:55 pm

Малката верига острови югозападно от Тих Бряг е дом на две малки села - Горен и Долен Тъпанар, кръстени на първият заселник на острова - Тъпанар Прост. След като дълго време двете села всъщност били едно цяло, няколко квартала (които всъщност били на другия остров) се отцепили и формирали Долен Тъпанар. От тогава цари конкуренция между двете села. Част от тази конкуренция е ежегодният турнр, който изправя най-талантливите младежи, навършили пълнолетие и не участвали преди в турнира, на двете села в съзтезания на ума, силата и таланта. Тази година отбора на Горен Тъпанар е твърд решен да победи.

Предимно социално приключение, тук-таме с битки за цвят. Герои 0 ниво, със 140 ТР и 6 безплатни способности и познания (и някои СУ, изброени в темата с домашните правила) на 6 степен вместо 3, да са скоро навършили пълнолетие за съответната раса и ако не са хора да се опише защо живеят в Горен Тъпанар. По-късно ще пиша още информация.
Последна промяна от Ivan_Helsing на вт май 26, 2009 5:19 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед май 24, 2009 7:32 pm

(Двойния пост се дължи на липсата на интерес)
Информация за приключението/кампанията: предимно социална както казах, героите ще имат възможност да стигнат до 8-10 ниво ако се стигне до там (макар че вероятно няма, но това е друг въпрос). Предимно социално, символични и няколко по-трудни битки, опит ще получавате предимно от социалната част. Освен това ще съм сериозен и ще се опитам да не допускам нещата да западнат като в предишните ми приключения (едното изцяло по моя вина, по-старото и поради неактивност на повечето играчи). Препоръчително е да можете да пишете по 1-2 пъти на ден, ако не поне веднъж на 2 дни като се изключат събота и неделя или по-дълго отсъствие (все пак идва лятото).

Информация за селото, от където почват героите:
"Преди няколко века се родил един велик човек, който носел името Тъпанар Прост. Той не обичал заседналия живот и поел пътя на моряк. Скоро притежавал собствен кораб с малък екипаж. И един ден акустирал на тези красиви острови. Взело, че му харесало и се заселил. Формирал малко село, което след стотина години приело името Тъпанар в негова чест. Отначало дедите ни се занимавали с риболов и земеделие, скоро започнали да търгуват със съседните ни от Тих Бряг. Селото просперирало, докато Долни Тъпанари не решили, че не им трябват нашите водачи и не се отцепили. За това сега трябва да ги размажете, за да го помнят с години."
Из речта на Тъпчо Простичък, настоящ кмет на село Голям Тъпанар

Още ще пиша, междувременно се надявам някой да се предума да се запише ;)

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед май 24, 2009 11:31 pm

аЗ иСкАм дА иГрАя иДиОт :D
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 24, 2009 11:33 pm

Лидера е мой :P

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон май 25, 2009 8:16 am

Само да питам, какво да разбирам под идиот? :)
Забравих да напиша за героите - по книгата и официалните промени (с промяната за начални ТР), качени на сайта, за всичко друго първо пращайте линк да видим дали съм съгласен да водя на такова чудо.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон май 25, 2009 11:29 am

Щом е социално, ще се навия.
Имам готови герои трети левъл, ако това ти върши работа, скачам с някой от тях
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон май 25, 2009 11:38 am

Ами то както се е видяло всички в това село са тъпанари, аз пък искам да съм идиот :D (не че знам каква е разликата, но знам, че ще бъде яко: ще гледам тъпо, ще действам първично и най-важното няма да се различавам от мечка :lol: )
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон май 25, 2009 11:39 am

За нулево ниво е. Ако настояваш да си с някой от тях го преработи или ще започнеш малко по-късно, а и системата за начални ТР е променена, но ако започнеш по-късно и това няма да е проблем.
Едит: Героите пускайте във форум "Турнира", а някой модератор ако може да смени заглавието на форума на "Селска му работа" и да архивира заключените теми със заглавие "Турнира - ..." или кажете направо да ги трия.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон май 25, 2009 12:02 pm

Виждам аз, че системата е променена - сравних Кой Ли от Арената с Уидан и след крайната калкулация, пресмятайки всички Су-та, показатели и расови разлики, Кой ли излезе с около 47 Точки отгоре на трето ниво, които не могат да се компенсират и от Бързо развитие на 3-то ниво. В смисъл, това са 3х2х3=18 точки максимум, което все още прави разлика от 29 точки. Всъщност повече, защото по-голямата първоначална стойност е използвана, за да се вземе това бързо развитие и разликата да се увеличи.

Я дай линк към новата механика за правене на герой, че не мога да я намеря из форума
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон май 25, 2009 12:08 pm

Не бе, говоря за домашно правило:
Ivan_Helsing написа:Герои 0 ниво, със 140 ТР и 6 безплатни умения и познания на 6 степен вместо 3, да са скоро навършили пълнолетие за съответната раса и ако не са хора да се опише защо живеят в Горен Тъпанар.
А не се сещам по форума да съм чел за нова механика :?

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон май 25, 2009 6:33 pm

Много ми се ще да опитам и аз. Героят ми ще е някаква версия на човек извън закона, може би ще използва арбалет или кинжал.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон май 25, 2009 9:05 pm

Прави го, като ще е добре в селото и да те ненавиждат да не си съвсем извън закона, за да могат да те вкарат в турнира (а не в затвора, или по-скоро в затвора на някой близък град).
За сега има петима записали се, има място за още до двама, максимум трима, ако не когато са готови повечето герои започваме.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон май 25, 2009 11:18 pm

А под умения и познания имаш предвид Способности и Познания, нали? Защото 6 безплатни СУ си е доста... Пък и степента, на която се взимат безплатните СиП е 6, не три :shock:
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт май 26, 2009 1:19 pm

Ох, какво съм писал и аз... Да, за способности и познания е, и е на 6 степен. Сега ще видя къде съм ги писал тия работ и ще редактирам.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт май 26, 2009 4:11 pm

Нека те улесня - първия пост
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт май 26, 2009 5:20 pm

А ти виж и какво сме изписали във форум "Турнира" ако още не си, най-вече темата "домашни правила", там дадох малко по-голяма свобода за тия 6 способности/познания.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт май 26, 2009 8:45 pm

Хубави домашни правила си имаш... Можем ли да ползваме замяната? Искам да съм занаятчия, не съм решил още какъв.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср май 27, 2009 1:47 pm

Може.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср май 27, 2009 2:22 pm

Съвет - тъкач!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет юни 04, 2009 1:09 pm

Напомням и тук за който не чете форума на играта - правете си героите...

Отговори