Ииииии... опит номер 1001 за форумна игра :D

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 11, 2010 9:46 am

Аз съм почнал (; Ще играя лидер, метнах си 12 красота и определено няма да съм боен персонаж.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 11, 2010 12:14 pm

Vilorp написа:Аз съм почнал (; Ще играя лидер, метнах си 12 красота и определено няма да съм боен персонаж.
Вилорп, пак ги почваш едни, през главата на Разказвача. При зар ор 3.5 имаш база 10 Красота. Ако искаш повече - говориш с мен. Сега, може да съм всичко, но винаги така съм водил, а и почти не се сещам за някой, който да е водил иначе.

Искам да предопредя, че всякакви опити за абюзване на системата, най-вероятно ще завършат с великолепен и красив провал, често много неприятен за героите ви. В игрите ми ПММ е нищо повече от основа, насоки по които да се играе, а не библия. Така че, ако се надявате да минете с: "Ама в книгата пише така!!!" - много съжелявам. Ако кажа, че небето е зелено, значи героите ви бродят под зеленото небе. Който не му харесва - да се опарвя и да не играе.

Още от сега ще обявя, че може би, вместо крадец, ще имате повече полза от изобретател. Или поне някой, който може да обезвтрежда капани. Танка е задължителен (хахаха 1во ниво танк), а също и магьосника. Нивата се качват сравнително бързо и очаквам до втората битка да сте 2ро ниво. Тоест, оцелейте през първата и ще ви е по-лесно :D

Кокаин, имаш честта да те назнача за танк, за предпочитане джудже или гигант, но може и гоблин, ако още ти се иска. Съгласувайте се така, че да сте изкретали поне едно-две премеждия заедно. Обичам задружни групи и разбиване на групата с оправданието "Играя си героя" ще води до изтриване на проблема - т.е. на героя. Така че, ако ви се играе гадно копеле, погрижете се, да е лудо влюбен в тиймплея.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт май 11, 2010 2:02 pm

В началото беше казал среден зар 4 (а 4*3=12 КР), но това беше преди да свалиш нивото до 1-во. Сега 3,5 ли става средния зар? Също, появили ли са се някакви други промени (например начални пари)? И последно, също съм за задружна група, затова чакам да чуя поне расите на другите, защото досегашният ми опит показва, че без съгласуване героите ми А) се сбиват с гущероидите и гоблините в групата, или Б) влизат в остра разпра с елфите на Антон. Може би съгласуването ще стане най-добре по Скайп. Аз поне към момента клоня към човек.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 11, 2010 4:33 pm

Ами 4 средо по 3= 12 красота, ако има промени кажи, но поне толкова ми трябва, за да си вземе читав лидер. Клоня към гоблин аз и ако танка е гоблин ще спиша обща история.
Кажи всъщност ще има ли полза от социален персонаж в групата?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 11, 2010 5:02 pm

Cocaine написа:В началото беше казал среден зар 4 (а 4*3=12 КР), но това беше преди да свалиш нивото до 1-во. Сега 3,5 ли става средния зар? Също, появили ли са се някакви други промени (например начални пари)? И последно, също съм за задружна група, затова чакам да чуя поне расите на другите, защото досегашният ми опит показва, че без съгласуване героите ми А) се сбиват с гущероидите и гоблините в групата, или Б) влизат в остра разпра с елфите на Антон. Може би съгласуването ще стане най-добре по Скайп. Аз поне към момента клоня към човек.
моя грешка. зара е 4. Извинявам се.

Да, ако Антон иска да играе негов тип елф, по-хубаво да не се настройва за игра изобщо. Без лоши чувства, но елфите са по-по-най не ме кефи и няма да ме кефи никога. ;)

Вилорп, и на теб специално извинение за заяждането.
ПП: на второ пробно хвърляне метнах 16... ако искаш плащай 3 ТР и готово.
ППП: Общия чат нещо го няма...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср май 12, 2010 2:40 pm

Надявам се като не искаш фелини, то поне да нямаш нищо против Фелла или по-скоро един мистериозен човечец дошъл от тайнствени земи през Океана :P . Героят, който съм замислил е:

Молихуа Лонг - човек със странни като за расата си черти. Разбира от билки и обича да си прави разни странни отвари, както и да казва странни мъдрости и поговорки с необичайния си акцент.

Ще тупа вразите с тояга, макар че ще е неоптимизиран колкото си ще и май по-скоро него ще го халосват по главата.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср май 12, 2010 8:12 pm

ми, по принцип срещу фелините, нищо нямам. Просто за кратко приключение на ниско ниво не са бъгави, та ако искаш и фелин бъди

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » съб май 15, 2010 1:40 pm

Ако има някакво свободно място да взема да се включа и аз

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб май 15, 2010 6:25 pm

Чакаме Шами.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 15, 2010 9:20 pm

За какво ме чакате, аз дори опит за общ чат направих :Р ! (макар че явно не съм улучил кой от двата ти скайпа е сегашния ти :Р ) .

Къде да си слагам героя и къде да "синхронизирам" историята му с тази на останалите и т.н.?
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб май 15, 2010 10:17 pm

http://axiom16.com/forums/viewforum.php?f=71

там. Отваряйте си теми за герои и общи приказки, ако ви трябват. Имам малко работа тези дни, така че ще ви изчакам.

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » нед май 16, 2010 7:38 pm

Темата за героите е отворена. Вече постнах и героят си човек - убиец.
За връзка с мен ме търсете на скаип : georgi.dunev1

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 16, 2010 9:44 pm

Ами аз съм bachiovan и досега от четиримата, за които знам, че имат нещо общо с играта само Вилорп ме има като контакт.

Иначе мога да си постна героя, който съм намислил, още сега, ама предпочитах първо да обсъдим кой с какво иска да играе и как героите ще са обвързани един с другиго преди това.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 17, 2010 9:04 am

Тука ли ще го бистрим или в скайпта довечера?
Иначе гоблина ми лидер и певец се е запознал с убиеца крадец ковек докато са го бесели - човека, а гоблина е съцинявал геройчна балада за това как танцива конопено фанданго...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 17, 2010 10:01 am

Гоблин Лидер? О, богове...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 17, 2010 10:59 am

Не каквъто и да е идар, а лидерът на групата, наред с певческите умения... Внася социален елемент и възможност да се види какво става ако лидера падне (;

И за да обогатя историята:
...тоягата профуча над главите на насъбралата се тълпа и с безпогрешна точност удари въжето висящо на преметнатата греда на ешафода. Тъй като все пак беше тояга, а не стрела или куршем въжето само се разтресе яросно, а закачения на него крадец зарита диво.
- Казах ти че няма да стане - с укор се обърна божия служител към наполовина по ниският от него тип криещ се в групо конопено расо с дърбока качулко.
- Струваше си да опитаме - в мрака на качулката пробляснаха чифт жълти очи и поразително бяла усмивка, всъщност поразителния й ефект беше в това, че нямаше нито един зъб различен от шеш за лед в нея - сега най-добре да се помолиш на Шакти...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон май 17, 2010 12:52 pm

Наличието на гоблин-лидер озночова, че не мога да се напасна в групата с елф или джудже, а и не мога да си представя в каква алтернативна реалност хората ще са достататъчно толерантни, за да приемат гоблин за водач, така че оставам вариантът да играя някакъв заблуден/наивен/тъп гигант от някое от по-закътаните племена, който не е имал контакт с гоблини до момента.

ПП. Сега, като се замисля, дори в момента на много места по света хората се подчиняват на същества, по-гадни и от гоблените, така че може и човек, ама трябва да измислим достатъчно добро оправдание.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » пон май 17, 2010 1:23 pm

Туй за спасяването на убиеца от обесване с тояга ме уби... :lol: Иначе благодарско на гоблина

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 17, 2010 1:25 pm

Какво по-добро оправдание, от факта, че го знае от малък? В смисъл, от историята на Вилорп ми става ясно, че не е израстнал в пещерите на колоса, така че може да сте израстнали в Брил заедно - така ако искаш и елф и джудже можеш да си.

ПП: Това че е системен лидер не значи, че е реален лидер. Не се бъркайте.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 17, 2010 1:55 pm

Как ше да не е реалин лидер, даже хората като питат нещо останалите от групата викат: Ходи говори с Лидера, ей там под полата на оная елфана се подава! =)

В тая връзка съм вързал монаха с тоягата гоблина трубадур и крадеца другите какво ще играят?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 17, 2010 1:55 pm

Отпадна ли идеята за гном-танк ;( ?
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 17, 2010 1:58 pm

ми, ако кокаин още желае да играе гоблин-танк - да си прави един и да почваме..

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 17, 2010 2:00 pm

Гном бре Хам, гном танк, ще е наистина чудесна група.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 17, 2010 2:03 pm

о да... от най-грозната раса, като лидер, представител на най-безполезната в меле раса като танк, остава един гигант магьосник и ще сте толкова красиви, че направо ще ме откажете да водя :D:D:D

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » пон май 17, 2010 2:13 pm

Кой е монаха? И като стана въпрос за магове - защо ни замен като 1 огнен ще ги пали като факли, а ние само ги довършваме

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 17, 2010 3:14 pm

Мислех аз да играя с "монаха", ама зависи как се развият нещата със "запълването на слотовете", т.к. той не може да мине за танк, а за магьосник да не говорим.

Иначе Картача потвърждава ли участие? С него тамън стигаме горната граница за брой приключенци :D .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 17, 2010 4:11 pm

Шами играй монах Архивист, таман ще тестваме умението и ще си и мага на грапата, освен тома може да си фелин, щото хам разреши (;

Четири закачулени фигери вървяха по тъмна уличка в тъмния град Брил под безлуното облачно и дъждовно небе. Тук дори светлината от фенерите не смееше да припари сама, но те явно бяха чужденци и не бяха запознати с местните традиции. Единият бе дребен облечен в грубо кономено расо превързано с въже, под което бяха затъкнати две ками и кажен калъф, в какъвто обикновенно разни бардове и трубадури държаха свирките си. В ляво от него пристопваше човек, който явно имаше чуствително обоняние тъй като бе прикрил лицето си с кърпа, подобно на повечето брилски граждани изкарващи прехраната си нощем. От лявата пък нему страна крачеше висока фигура потропвайки ритмично с тояга, въпреки, че да се каже ходи е твърде обидно за точна тази походка. Притежателят и сякаш се носеше над земята с котешка грация, а подаващата се из под наметалото му пухкава опашка донякъда потвърждаваше причината за това. Освен това „монаха” ако се дъдеше по расото му носеше дебела книга под мишница. Групата допълваше дребна набита фугурка в най-дясно на групата. Със своята височина оформяше прекрасна низходяща анатомична крива на групата, а на гърба й се поклащаше голяма бойна дворъчна брадва. Светлината се усмели да надникне зад групата, скриващата се в мрака на уличката, но след като прецени шансовете си като „средни” реши, че не си струва и си подължи по главните улици на града гъмжащи от живот по това време на ноща, дори под несекващия дъжд.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » пон май 17, 2010 6:16 pm

Абе то обонянието на човека си е наред ама тая маска си я носи за да не го разпознаят (нали все пак е и убиец)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон май 17, 2010 8:54 pm

Ами поемам ангажимента най-късно в четвъртък сутрин да представя завършения си герой. Днес не мога, щото е супер шибан ден, а пък утре съм зает от 8 сутринта до 23,30 вечерта.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 17, 2010 8:57 pm

Не наливай масло в огъня, Вилорп ;) . Едно на ръка, че друго ми беше на акъла, второ че не исках да играя фелин, а човек от Фелла, и трето, че Хам е казал, че разрешил фелините, но не е казал нищо за Архивиста. А той дори да разреши въпросното СУ... то самото всъщност няма "тяло" :Р.

Както и да е, само искам Къртача да потвърди (не)участие и да разбера и с що за герой ще играе Кокаин и ще бъда готов с герой.
シャマョツィ

Заключена