Играта на Асен

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Играта на Асен

Мнение от Асен » вт сеп 08, 2009 4:01 pm

И така, набирам група от играчи, с които да разиграем форумна сесия. За момента планирам да е кратко, а ще стане каквото се получи.
Така, първо се чувствам длъжен да ви предупредя, че ще играем по силно модифициран вариант на Аксиом. Още не съм написал промените в правилата, но да кажем само, че нямате нива или ТЖ, опитът се набира само чрез използване на умението или уроци и в системата вероятно ще се включват и правила за социална битка. Тях ще ги опиша друг път в темата с мои домашни правила...а Бат'Гойко ще следи как се проявяват в игра.
Сега, особености по организацията.

Ако приемете, правите си герой или героиня с 250+(Ин/3)зара ТР. Нивото ви е нулево и това няма да се промени, но ще спечелите още ТР...ако оцелеете да си ги съберете. Аз не ви гарантирам, че играта ще завърши успешно за вас. От моя гледна точка, и историята как героите са се провалили пак може да бъде интересна игра!

Очаквайте играта да се придвижва поне един-два пъти седмично, но повече е по-добре. Отбележете си някак - разчитам до 3 дни след мой пост да имам отговор от всички. Липсата на активност ще води до негативни последствия за персонажа, освен ако съм получил съобщение от типа "няма да имам Интернет" или "имам семейни проблеми". В този случай ще направя максималното, за да няма тежки последствия вътригрово. Това, обаче, е единственият случай, когато ще имате "имунитет", така че да следите форума ще бъде една добра идея.

Всички зарове се хвърлят със зарохвърлячката, която ще ви посоча. В системата вече няма хвърляне, различно от 3 обикновени зара, защото и щетата е базирана на УФУД, така че ще знаете какво да хвърляте, дори преди да съм написал промените!

Стилът на игра вероятно ще се описва с думи като "мрачен" и "подтискащ" - а може би няма, това не зависи само от мен. Ако обаче различни "графични" елементи ви действат на нервите, или не смятате, че мястото им е в игра, то моля ви - просто не се записвайте! Ще спестите нерви и на мен, и на себе си!

Бъдете така добри да си създавате персонажи, които могат поне да работят заедно! В началото на играта ще приема, че вече сте го правили и дори си имате известно доверие. Като цяло, ще бъдете на служба на определен благородник на границата между Централния и Западния съюз, така че ще сте нещо като "ударен отряд", с което не изключвам изобретатели и алхимици!
Маговете обаче ще подложа на рестрикции, най-вероятно. Имам намерение да намаля количеството магия в сетинга и да го побутна малко повече към средновековно ниво на развитие и култура. Впрочем, по същите приочини ще огранича и тежките брони, които също не са чисто средновековен елемент!
Позволените раси са всички от книгата и нито една друга. За гущероид или гоблин ще трябва да ме убеждавате, за други раси няма смисъл да се хабите.
Позволени фенски умения са БЕНО, БЕБО и Лечител!

Впрочем, забравих да уточня нещо, което може да ви мотивира, или не, да си промените механиката. Има го и по-надолу в темата, копирам тук за новоприсъединили се.
СУ "Войн" не ви дава повишение на Жизненост (всъщност в момента смятам дали не ви дава все пак 1 точка на 10-о ниво, но като гледам, май не). Това го дава само СУ "Жажда за живот", в размер СУ/4.
Жизнеността ви пък има значение за това, колко носите на бой. Точно затова СУ Бързо Развитие не се купува с ТР, а си решавате на колко да го вземете. То обаче ви дава СУ*4 към началните ТР, но ви намалява Жизнеността със СУ/4.
Общият брой на СУ-тата е ИН/2, хората пак получават едно отгоре.
Както се сещате, ТЖ не ви трябва да смятате.

Някои допълнения можете да видите тук, но има още за писане.
http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?p=109966#109966
Последна промяна от Асен на чет сеп 10, 2009 1:47 pm, променено общо 5 пъти.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт сеп 08, 2009 6:06 pm

Аз съм навит. Почти всеки ден преглеждам форума и няма да има проблеми с активността. Също, с мрачни и подтискащи сетинги за сега не съм имал проблеми, така че смятам, че отговарям на изискванията. Интересно ми е да видя Аксиом във версия без нива, а и много отдавна не съм играл по такава система.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт сеп 08, 2009 6:45 pm

То промрните, които е замислил Асен са доста, но и доста от тях са близки до плануваните за Универсал, така че това е идеален тест (пре-алфа, тъй като доста от останалите механики няма да са залегнали). За сметка на това, предложеното тук покачване на нива според действията може и да окаже сериозно влияние на решенията ми за универсал, ако се види,ч е работи (но за момента не е планувано).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт сеп 08, 2009 6:58 pm

Навит съм,адаш.Ако ме приемеш,ще съм радостен да поема ролята на социалния герой.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 08, 2009 8:51 pm

Дано поне тая игра тръгне, тъй че можеш да ме пишеш, а аз ще те гоня за някой цени на майсторки уреди...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт сеп 08, 2009 11:35 pm

не му ги давай, Асене :) Ще счупи системата все някък :D:D:D

Навит съм. Но ми се иска да видя първо промените. Форум да искаш?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт сеп 08, 2009 11:51 pm

И какво сега, на Асен всички ли ще му се изсипем? Въпреки че нещо нося лош късмет на форумните игри, и аз заявявам участие :) .
シャマョツィ

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » вт сеп 08, 2009 11:52 pm

А, споко, и други хора има ;) Не сте само вие :P

Едит - да, и аз бих се зарадвал на списък с промените, за да знам за какво иде реч и в системната част :)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт сеп 08, 2009 11:56 pm

Shamajotsi написа:И какво сега, на Асен всички ли ще му се изсипем? Въпреки че нещо нося лош късмет на форумните игри, и аз заявявам участие :) .
При наличието на мен в групата, пропадаш надоло в класацията :D

ПП: Все пак единствената (май) завършена форумна е моя... не съм чак толкоз зле... :D:D:D

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 09, 2009 9:24 am

Първо, да уточня нещо, което може да ви мотивира, или не, да си промените механиката.
СУ "Войн" не ви дава повишение на Жизненост (всъщност в момента смятам дали не ви дава все пак 1 точка на 10-о ниво, но като гледам, май не). Това го дава само СУ "Жажда за живот", в размер СУ/4. За сметка на това, всички раси имат +2 Жизненост.
Жизнеността ви пък има значение за това, колко носите на бой. Точно затова СУ Бързо Развитие не се купува с ТР, а си решавате на колко да го вземете. То обаче ви дава СУ*4 към началните ТР, но ви намалява Жизнеността със СУ/4.
Общият брой на СУ-тата е ИН/2, хората пак получават едно отгоре.
Както се сещате, ТЖ не ви трябва да смятате.

До всички, които още не са го направили: не е лоша идея да ми пратите Скайп. Играта вече си има чат.
nikestan написа:Аз съм навит. Почти всеки ден преглеждам форума и няма да има проблеми с активността. Също, с мрачни и подтискащи сетинги за сега не съм имал проблеми, така че смятам, че отговарям на изискванията. Интересно ми е да видя Аксиом във версия без нива, а и много отдавна не съм играл по такава система.
Да повторя, не гарантирам мрачно и подтискащо, но смятам за възможно да стане такова.
Добре си дошъл, ако нямаш други въпроси - почвай да правиш герой!
Fenrir написа:Навит съм,адаш.Ако ме приемеш,ще съм радостен да поема ролята на социалния герой.
Добре, но не очаквай ако налетите на погрешните хора, да не се опитват да те убият чисто физически или магически ;)!
Vilorp написа:Дано поне тая игра тръгне, тъй че можеш да ме пишеш, а аз ще те гоня за някой цени на майсторки уреди...
Ок, пиша те. А за начало ме питай има ли такива уреди, каквито търсиш, после ще говорим за цената... 8)
hameleona написа:не му ги давай, Асене :) Ще счупи системата все някък :D:D:D

Навит съм. Но ми се иска да видя първо промените. Форум да искаш?
Всички са добре дошли да опитат да ми счупят едитната система :twisted: ! А ти си добре дошъл да играеш.

Промените ще напиша, когато имам време, а за всичките ще ми трябва доста. Форум обаче вече искам. Засега не ме интересува заглавието, като измисля име на кампанията, ще те изръчкам да го промениш.
Shamajotsi написа:И какво сега, на Асен всички ли ще му се изсипем? Въпреки че нещо нося лош късмет на форумните игри, и аз заявявам участие :) .
Шами, абсолютно съм сигурен, че имам други кусури като Водещ. Досега обаче никого не съм върнал с отказ да играе, поне от форумна игра.
Виж, хора съм изхвърлял, но с теб не очаквам да стане така.
Raiden написа:А, споко, и други хора има ;) Не сте само вие :P

Едит - да, и аз бих се зарадвал на списък с промените, за да знам за какво иде реч и в системната част :)
Учителят Меч О'Пух е казал, че колкото повече - толкова повече, освен когато е обратното!
В случая не е обратното, така че всички сте добре дошли.
hameleona написа:
Shamajotsi написа:И какво сега, на Асен всички ли ще му се изсипем? Въпреки че нещо нося лош късмет на форумните игри, и аз заявявам участие :) .
При наличието на мен в групата, пропадаш надоло в класацията :D

ПП: Все пак единствената (май) завършена форумна е моя... не съм чак толкоз зле... :D:D:D
Помня я, споко :P !
Последна промяна от Асен на ср сеп 09, 2009 9:42 am, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » ср сеп 09, 2009 9:34 am

Добре, в такъв случай ще е добре обсъдим кой с какъв герой мисли да играе. Аз все още не съм напълно убеден в избора си, а и той донякъде ще се ръководи от вашите, за да има разнообразни персонажи в групата.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 09, 2009 9:38 am

Трябва разнообразие, съгласен съм - берсерк, пикинер, фехтовчик, майстор на невъоръжения бой, акробат... 8)
Отчасти за такива обсъждания си има чат.
Ако не, надявам се когато Хам види предишният пост, да се появи и форум, в който да го обсъждате това, а тази тема да остане за набиране.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср сеп 09, 2009 11:27 am

Аз съм навит. Но ще те изкръмкам за малко помощ, защото искам нещо много специфично.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 09, 2009 4:49 pm

Ми ок, но кажи какво точно е то!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср сеп 09, 2009 7:07 pm

Винаги ми е било мерак да бъда свещеник в някоя игра.Няма никакъв проблем да съм мишена,въпреки това.Ако можеш да намериш място за свещеник (например маг. на светлината ще представлява свещеникът,тъй като няма изработено СУ).
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 09, 2009 8:36 pm

Fenrir написа:Винаги ми е било мерак да бъда свещеник в някоя игра.Няма никакъв проблем да съм мишена,въпреки това.Ако можеш да намериш място за свещеник (например маг. на светлината ще представлява свещеникът,тъй като няма изработено СУ).
Вече си има тема за обсъждания, предложи го там.
Ако искаш свещеник като социално положение, няма проблем. Но ако искаш да си маг, виж какво съм писал за маговете и се пробвай да ме убедиш.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет сеп 10, 2009 9:28 am

Я, за два дена колко човека са наскачали...
Ако вече не е прекалено голяма навалицата и аз бих искал да играя.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 10, 2009 12:02 pm

Ivan_Helsing написа:Я, за два дена колко човека са наскачали...
Ако вече не е прекалено голяма навалицата и аз бих искал да играя.
Пак повтарям, никого не съм върнал!
Ако се справяш с разиграването, си много добре дошъл, а ако не се, ще ти дам материали за четене... 8) Почвай да правиш герой, но те съветвам първо да го съгласуваш с останалите.

Има и някои допълнения към домашните правила. Подлежат на допълване, когато аз имам време ;).
http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?p=109966#109966
Има още, но ще ги дописвам друг път :).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 10, 2009 5:38 pm

До всички, които се интересуваха - описах изчисляването на щетите. Можете да ги видите.
Надявам се това д аускори създаването на персонажи.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб сеп 12, 2009 11:28 am

Ако вече не е твърде късно, искам и аз да участвам. Ако не - здраве да е.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 12, 2009 12:47 pm

Не е прекалено късно, след като съм приемал хора и по време на игра ;).
Изчети домашните правила и си прави герой. Ще има и още, но тези ви засягат, преди да сме почнали играта.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори