Нова игра?

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Нова игра?

Мнение от Fenrir » вт май 11, 2010 12:33 pm

Ок, Малко преди края вече й изгубих нишката и мисля да я заменя с нова форумна игра след предстоящите матури. Много ми се ще да пресъздам малко ориенталско приключение, тип 1001 нощи ( 1001 форумна игра ми даде идеята). Аз съм мног озапален по арабите и мисля, че приключението може да стане много добре. Има ли навити.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 11, 2010 12:37 pm

и в кой свят смяташ да го водиш? Най-близкото до араби в Магландиум са пустинните племена на гигантите. Не ми се вързват много...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт май 11, 2010 12:51 pm

Ами идеята ми беше да трансформирам системата на аксиом в нещо по-...хм, реално? Не е казано, че ще е в Магладниум, но ще е по системата на А16
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср май 12, 2010 1:53 pm

Ок-следното нещо се заформя до момента:
Ще въведа мод на Аксиом16, магиите няма да присъстват, вместо това героите ще се впуснат в света на Харун ал-Рашид (султанът, може би Шехерезада ще ви подсети). Ще се сблъскате с Византийската империя, ще се наблюдава и сблъсък между християнство и ислям. Очаквайте любов ( страсти), битки, приключения и т.н. Расите ще бъдат заменени с народи, всеки от които ще има малък бонус в дадена област. За сега толкова.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет май 13, 2010 12:03 am

Аз!!! Аз!!! За, за, за!!! :bouncy: Пиши ме вътре. Само чакам да кажеш и кои народи ползваш. Щом ще е по време на исляма, значи ще има българи и българска държава вече някъде наоколо, ако е 7-ми или 8.ми век още по-добре, пиши ме българин, но все пак зависи, ако приключението запова още в Арабия ще се наложи да не съм българин и да изчакам какво ще пуснеш, та да си избера.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет май 13, 2010 9:45 am

Ами ще е по времето на Харун ал Рашид - 786 до 809 г. Действието ще се развива в Багдад, но не пречи, ако измислиш добра история, да си българин, примерно наемник. Така че ок, добре дошъл. Трябват ни още хора!
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед май 16, 2010 12:50 am

Значи си говорим за време, в което османския народ все още носи срама на челото от побоя на източните европейци (и в частност Тервел)? Това не стотина години, а няколко стотин години ги е държало далеч от Балканския полуостров - все пак си имат Пиринеите. Не, ще пропусна да играя българин и ще изчакам да видя другите народи.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 16, 2010 12:52 am

Кви османи през осми век бре... тервел го начуква на аработе, което не е баш същото...* освен ако не съм си забравил тотално всички прочетени книги по история.

*при това толкова яко, че превземат цяла Северна Африка и навлизат в Европа през Испания :D:D:D

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед май 16, 2010 10:01 pm

Ъм, за мен те немат много разлика :D Все са некви мюсюлмани. То малко като негрите, де :D
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 16, 2010 11:42 pm

Повярвай ми, разликата е огромна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 17, 2010 3:09 am

То това малко като да твърдиш, че Русия и Византия то все едно - християни некви :roll: ... И не знам какво против негрите имат някои хора тук, ама горното едно, че бе абсолютно политически некоректно, и второ, че бе адски тъпо.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон май 17, 2010 12:33 pm

Протестирам срещу опитите да се наложи "политическа коректност" на форума. Не знам защо всички си мислят, че като нарекат някого "чернокож" ще променят света. Проблемът не е в лексиката, а в значението, което се влага в думата. Всъщност, за да ви спестя километричен пост и да си спестя време, ето какво мислят Джордж Карлин и Ричард Прайър по въпроса за цветнокожите и за политическата коректност.Повече едво ли е достатъчно.
Последна промяна от Cocaine на пон май 17, 2010 12:43 pm, променено общо 2 пъти.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 17, 2010 12:42 pm

С укора си нямах предвид "ах, ти, как смееш да наричаш негрите* негри", а "ок, по някаква необяснима причина очевидно не ги уважаваш и за теб са едни и същи, кийп ит ту йорселф".

*И да, да се отбележи, че няма как да имам нещо против тази дума, след като и аз я употребих, нали?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 17, 2010 1:02 pm

Абе всъщност силно подозирам че Айнчо имаше предвид, че ако не се загледаш много, а и не си свикнал с чертите им лицата им се слеват. Същото би важала и за азиатците да речем.
Ако се доверя на един съученик, ако наречеш американец (негър) негър, той би се обидил тъй като въввъпросната страна това е обиден епитет нещо като челнилка дето се вика, докато тук си е съществително име. Даме извиняват представителите на други раси ако четат това, ама въобе не виждам смисъл да се повдига такава тема при условие, че самата тема е съвсем различна.
Отделно Изсляма ми се струва, че датираше от 600 и някоя си година тъй че датирането на настоящата игра в тоя период няма как да се основава на Исляма. Фенрирчо ако прави историческа игра е добре да опрчете нещо за периода, а ако каже ще играем по приказките на Шехерезада и принца от персия 1 и 2 няма смисъл да се намесва исляма пък въобще. Все пак чалмите не се носят защото си мюсюлманин, а за да не ти се изпече главата през деня.

пп.Който се кани да играе при хам да хвърли едни поглед в другата тема и да почваме.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 17, 2010 1:35 pm

Не знам, дали за 1 век исляма е обхванал цяла арабия, а има не по-вече от век, откак е възникнал. Виж, ако искаш 1001 нощи всичко изписано тук е плява. Даже, може и аз да се включа.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон май 17, 2010 1:42 pm

Чел съм предостатъчно за исляма и знам много за него - започва да кажем с Хиджра през 622. Но товя нама много значение, нашият период въобще няма да е в зората на исляма, а ще е в периода 8-9 век. Няма да ги има приказките на Шехерезада, всъщност, надали ще можете дори да зърнете Шехерезада, тъй като тя ще е собственост на султан Харун ал-Рашид. Както и да е. Също така има огромна разлика между различните мюсюлмани и империи. И всъщност, ислямът няма как да не играе важна роля в един такъв период. Та, давайъте, включвайте се :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Отговори