Нова форумна игра

Форум за форумите и сайта

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Нова форумна игра

Мнение от kartacha » ср авг 28, 2013 2:41 am

Мисля да започна нова форумна игра. Добре ще е да ми отворите някакъв раздел. Ще се казва "Приватизация"(засега)... :D Ще поканя някакви хора извън форума, хем да живне малко. Надявам се и някой от старите членове да се включи.
В общи линии действието се развива в Централния съюз. Град не съм избрал, но предстои да го направя. Ще да е в някой от средните или малки градове. В общи линии сте група приключенци, сдружили се по алкохолна линия, която е твърдо решила с малкото си налични пари да измисли начин да събере достатъчно пари, за да изкупи важни точки от града(кои, играчите си решават), за да го завземе безкръвно. Сиреч да станат местни феодали. Ще ми е първо сериозно приключение от този мащаб да водя, но ще пробвам. Дайте ми доверие, няма да ви опозоря. Хем да живнем малко.
П.П.: Не съм избрал кои механики да ползвам. Ще разгледам утре раси, правила и т.н. Със сигурност ще ползвам официалните поправки, само да изнамеря нейде файла. Имам съмнения да не ползвам фелините, че ми се вижда трудно от социален аспект розовите животни да приемат за феодал косматите животни с дръпнатите зеници. Сеш'те се... Сигурно ще ползвам и някаква формула за кървене, отделно и формули за запалване и горене, които ще преценя и опиша в последствие.
П.П.2: И понеже много или всички от играчите, които доведа, ще са хора, които не познават системата, ще им покажа само най-важното в началото(това, което им стига да си изберат персонаж, който да разиграват, и това по какъв начин да си разиграват битките). Сиреч приключението ще държа да се описва социално със спойлер блокове за системното. Малко като на Арената.
П.П.3: Приключението ще гледам да го разигравам с глобално време. Като онлайн игра - Травиан например или БГ Мафия. Ако не може някой да влиза една седмица на форума, да каже, че героят му ще работи в дните, които се разиграят с другите персонажи, докато не се върне. Нещо такова. Ще се бистри в движение. Принципно героите ще вървят доста разделно, идеята е всеки да дърпа, на моменти дори може да има състезание. Разбира се това не им пречи да си се събират по групи, за да изпълнявам куестове и такива.

Групата:
kartacha(водещ)
Manus(играч)
Coblin King(играч)

Предварителна заявка от един играч и един полу навит. Утре звъня на трети, който е и форумец, ама не му помня ника.
Последна промяна от kartacha на ср юли 16, 2014 12:26 am, променено общо 3 пъти.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » съб авг 31, 2013 8:21 am

Аз съм ЗА.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон сеп 02, 2013 1:52 pm

Идеално. Търся хора. Търси и ти.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Re: Нова форума игра

Мнение от Vilorp » вт ное 12, 2013 11:06 am

Не звучи зле стига да не си зарязал проекета.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Нова форума игра

Мнение от kartacha » вт юни 24, 2014 6:19 pm

Не съм, но ми трябва чисто техническа помощ с файлове с правила и т.н.
Добавям Manus като навит. Надявам се да не изключа пак. Ще гледам да потърся хора.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Нова форумна игра

Мнение от kartacha » пет юли 11, 2014 5:07 am

В този конкретен коментар ще събирам правилата. После ще го отделя като тема в съответния подфорум.

Основната база от правила са правилата от книгата(който я има) + официалните поправки. Те са отразени в Аксиом Класик.
Може да се ползват тези линкове:
Аксиом Класик от сайта.
Аксиом Класик от Замунда.

Паричната система е основната за играта, но в масата от случаите ще се променя динамично според ситуациите и т.н.
За сметка на динамичността на другите материали, имаме 3 фиксирани в общия случай:
1 кг. Аu = 100 жълтици = 1000 сребърника = 100 000 медника
1 кг. Ag = 10 жълтици = 100 сребърника = 10 000 медника
1 кг. Cu = 0,1 жълтици = 1 срабърник = 100 медника

Раси:
Класическите 6 влизат. Фелини със сигурност няма да се срещат. Надали и троловете на Вилорп ще имат почва в това приключение. Затова и няма смисъл да се запознавате с тях.
Игровите раси, от които можете да избирате, са: хора, елфи, гиганти и джуджета. Гоблините и щархите не влизат като игрови, но е вероятно да се сблъскате с тях, затова няма да е лошо да се запознаете със спецификата им.

Чудовища:
Ползваме стандартната листа, като се има предвид, че почти всите няма да ги срещнете.
Ползваме имповете в настоящия им вариант - страница 1 за имп, страница 3 за имп маг.

Умения:
Ползваме официалните с официалните поправки. Почти сигурно влиза Колдунът на Черно слънце. Много вероятно е да ползваме и Жрецът на Вилорп Ще му направя подробен преглед и ще кажа. Ще опиша и листата с нови песни за певеца, които влизат.
Ползваме и Архивист като предстои да се уточни кой точно вариант.

Допълнителни опции:
Ползваме кървене и болести. Ще погледна дали в този вид, но почти сигурно - да. Ще публикувам и правилото за горене, което ще ползваме.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Coblin King
Треволяк
Мнения: 1
Регистриран на: пон яну 30, 2012 12:12 am

Re: Нова форумна игра

Мнение от Coblin King » пон юли 14, 2014 7:39 pm

Пишете ме и мене, нямам особен опит в практическата част, но съм навит да пробвам играта. :D

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Re: Нова форумна игра

Мнение от Vilorp » чет апр 30, 2015 2:39 pm

Ще прабвам да съм на линия ако живнат нещата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори