Хрониките на Ралмия: Перлата на Феникса

тук се обсъждат книгите на издателството, като не е задължително те да са обвързани с А16 или световете на играта...

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Хрониките на Ралмия: Перлата на Феникса

Мнение от BatGojko » пон мар 24, 2008 2:15 am

Започна се!
На 29.03.2008 ще се появи първата книга на ФФ, която не е обвързана по никакъв начин (освен с факта, че авторът й някога е писал за Магландиум) с Аксиом16 и Титания (е, книгата си има приложение, но не е писана специално за А16).
Книгата е частот пордица, но отделните книги не са обвързани в строга последователност помежду си, а само ползват общ свят и преплитане на съдбите на отделни герои. Всичките книги са написани, така че може да се надяваме, че всичи те ще видят бял свят след известно време.
Две думи за автора: Александър Драганов е млад ентусиаст откърмен с фентъзи идеите. Изявявал се е с няколко разказа (3 или 4) и във вселената на Аксиом16. Няма претенции на велик автор, но има желание да се развива и да твори, което прави книгата приятна и лека за четене.
За книгата: Едно леко фентъзи, обагрено с нужната доза хумор и клишета - подходящо четиво за всеки фен на приказната фантастика, който е уморен от многотомните и заплетени саги, в които действието се влачи в продължение на няколкостотин страници. Илюстровано, джобно издание, което се чете лесно и в автобуса или на пейката в парка.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон мар 24, 2008 2:30 pm

Кой е автор на корицата и илюстрациите (каквито разбрах, че щяло да има)?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » пон мар 24, 2008 3:58 pm

Визар смятам е псевдонима :)
Аз искам да благодаря за темата и се надявам книгата да се хареса на тези, които се осмелят да си я закупят :лол:
The Force shall free me

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон мар 24, 2008 7:39 pm

Самата картинка на корицата си е дело на Vizar, както и илюстрациите, а дизайнът е дело на Стефан Христов.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон мар 24, 2008 10:10 pm

Цена?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » пон мар 24, 2008 10:26 pm

10 корична, а на наградите този уикенд - 6 :P
The Force shall free me

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » вт мар 25, 2008 7:00 pm

More about the awards...
На 29 март от 16 00ч в кино "Одеон" за седми пореден път ще се проведат Годишните Награди на Националният Клуб за Фентъзи и Хорър, в които ще бъдат отличени най-добрите книги и най-големите им фенове за изминалата
2007 година Церемонията ще започне с премиерата на новото българско фентъзи "Перлата на Феникса", с което Александър Драганов, един от водещите автори в сайт "Цитаделата", писал и първите разкази за ролевия свят Магландиум започва своята собствена фентъзи сага "Хрониките на Ралмия". Преди това, от 15:30 Драганов ще се срещне с читатели и приятели в кафенето пред киното.
След представянето Националният Клуб за Фентъзи и Хорър ще награди "Хари Потър и Даровете на Смъртта" от Дж. К. Роулинг, станалият вече легендарен седми том от поредицата за младия магьосник със званието абсолютен шампион на фентъзито, а също така ще отличи и носителите на специалната награда Феникс за изминалата година и най-доброто издателство за 2007.
Подир това клубът ще нареди най-изтъкнатите наши писатели за годината със своите специални ордени, Златна Руна, връчвана в памет на покойния Ивайло Рунев, Рицар на Цитаделата, връчвана от популярния фентъзи сайт и още други, отличаващи родните творци.
Накрая ще бъдат наградени и най-големите фенове за 2007, избрани сред редиците на клуба, както и най-добрият сайт за годината.
След края на наградите, кино Одеон ще прожектира за феновете един от най-грандиозните сблъсъци във фантастичното кино - "Годзила срещу Биоланте" на режисьора Казуки Омори.

На церемонията се очакват следните гости:
феновете от Националния Клуб за Фентъзи и Хорър
Любомир Николов, писател (Замъкът на Таласъмите, Огнена Пустиня, Гората на Демона, Нощта на Върколака), преводач (Властелинът на Пръстените, Силмарилион)
Христо Пощаков, писател (Меч, Мощ и Магия, Нашествието на Грухилите, Генератор на Реалности)
Пламен Митрев, писател (Повелителят на Зората, Брегът на Гибелта)
Иван Атанасов, писател (Замъкът на Престола, Приключение с Меч и Магия)
маестро Валентин Стамов, писател и композитор
Адриан Лазаровски, писател и преводач
Веселин Рунев, издател, ИК Орфия
Пламен Масларов, режисьор и директор на Българска Национална Филмотека
представители на ИК Инфодар, ИК Егмонт България, ИГ България, ИК Фентъзи Фактор
представители на сайтовете Цитаделата и Хогуортс-БГ

Феновете и гостите ще имат възможност да получат награди от игри с публиката, благодарение на издателствата:
Инфодар
Егмонт-България
ИГ България
Фентъзи Фактор
Орфия

Организатори на събитието:
Национален Клуб за Фентъзи и Хорър (НКФХ) "Конан"
Българска Национална Филмотека (БНФ)
www.citadelata.com

Домакин на събитието:
филмотечно кино ОДЕОН



ОЧАКВАМЕ ВИ!
The Force shall free me

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » пет мар 28, 2008 7:30 pm

Ако е удобно, искам да помоля Иван да каже точно кога излиза книгата, защото е ясно, че няма как да е в неделя :lol: Също така в кои книжарници ще е достъпна :D
Иначе утре е премиерата и ще може да закупите романа с 40% отстъпка 8)
The Force shall free me

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет мар 28, 2008 7:39 pm

Официален дистрибутор на книгата ще са Ориндж. В кои книжарници ще я има ще снам след срещата ми с тях в понеделник, за доставка на книгите. Очаква се да е достъпна масово след сряда, но може и да има забавяне поради политика на Ориндж, която ще коментираме с тях в понеделник. Като имаповече информация ще се появи и тук.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет мар 28, 2008 8:16 pm

10 лв? Инфлацията явно никому не прощава.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет мар 28, 2008 8:38 pm

На премиерата ще е 6 лв. ;) . Мисля, че това е основната причина да се опитам да отида утре на раздаването на наградите.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » пет мар 28, 2008 9:04 pm

Cocaine написа:10 лв? Инфлацията явно никому не прощава.
никому :evil: беше отврателно като се разбраха светлите нови цени - бензина бил поскъпнал, не знам кво си - света навлиза в рецесия.
Затова утре има далавера да се дойде :D
The Force shall free me

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пет мар 28, 2008 9:20 pm

Вие пък за 4 лева ли сте? Веднъж ги давате, не е ли така? :wink:
Аз, например, ще си помъкна задника от Бургас, за да уважа събитието и най-вече да се видя с някои хора. А книгата така или иначе няма да я пропусна, каквато и да е цената. :D
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » пет мар 28, 2008 9:27 pm

Много благодаря за интереса и доверието! :)
The Force shall free me

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб мар 29, 2008 12:24 am

Може да не съм успял да прочета,ако е било написано някъде,но,ако не е тайна-най-общо за какво се разказва?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб мар 29, 2008 12:57 am

Demonheart написа:Вие пък за 4 лева ли сте? Веднъж ги давате, не е ли така? :wink:
Аз, например, ще си помъкна задника от Бургас, за да уважа събитието и най-вече да се видя с някои хора. А книгата така или иначе няма да я пропусна, каквато и да е цената. :D
хех, ако ти се мукне намини към Хасково :D няма да ти се разсърдя :)

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » съб мар 29, 2008 8:35 am

Fenrir написа:Може да не съм успял да прочета,ако е било написано някъде,но,ако не е тайна-най-общо за какво се разказва?
Това е историята на момче на име Алекс Джаспърс, който по всички параграфи минава за голям смотаняк в града, който живее - нейде из дълбокия Юг на САЩ. Една вечер обаче нещата се променят, когато той бива призован във вълшебния свят Ралмия и натоварен с поръчението да намери Перлата на Феникса - много древен артефакт, за който се предполага, че може да спаси приказния свят от древен зъл дух, който хората наричат Прокълнатия.
Нашия тръгва на път въоръжен както си подобава с магически предмети и си намира и местни приятели - един речен моряк, красива принцеса елф и бойко старо джудже. Бедата е, че споменатия Прокълнат някакси е предугадил ходовете му и на свой ред е призовал съюзник - много стар и много зъл Рицар на Смъртта, за който чистосърдечно си признавам, че исках да направя нещо като анаболен Дарт Вейдър :P
А на всичко отгоре има и едно чудовище, което си е, както казва един приятел, chaotic chaotic :lol:
Добре се позабавлявах с тая книжка :roll:
The Force shall free me

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб мар 29, 2008 7:21 pm

Да...звучи интересно.Определено ме заинтригува :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » съб мар 29, 2008 10:49 pm

надявам се да ти допадне. :)
The Force shall free me

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед мар 30, 2008 9:52 am

Не успях да дойда :cry: . Сега ще трябва да чакам чак до вторник (освен ако не го намеря в Ловеч най-случайно).
シャマョツィ

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » нед мар 30, 2008 2:33 pm

Наистина жалко :( Но поне имаме репортаж тук:
http://citadelata.com/index.php?show=1583
The Force shall free me

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пон мар 31, 2008 12:50 am

Аз вече я прочетох и съм доволен. Отличен труд като за първа книга. Няма да коментирам подробности, нека всеки сам да прецени.

ПП: намерих правописни грешки тук-там... :wink: (намигване към г-н Редактора) Нищо фатално, де. :)
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон мар 31, 2008 9:32 am

Като стана дума за грешки- има и печатни. На една от последните страници ново изречение започва с малка буква... Мисля, че беше на рекламата на Цитаделата, която явно е добавяна по-късно и съответно не толкова редактирана.
Както и да е, не това е важното на една книга :)
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » пон мар 31, 2008 10:24 am

Поемам пълната вина за рекламата на Цитаделата, която наистина пратих късно. Извинявам се и за всички правописни грешки, които са ви развалили удоволствието от четенето. Следващия път ще се опитам да се справя по-добре, благодаря на всички за окуражителния тон.
The Force shall free me

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » вт апр 01, 2008 11:38 am

Дни преди "Перлата на Феникса", първата част от "Хрониките на Ралмия" да тръгне официално на пазара в България, книгата вече е достъпна на софиянци. Те ще могат да си я закупят от площад "Славейков" и по-конкретно от легендарната му шеста маса, където от години са най-високите продажби на фентъзи и фантастика в страната, а също така и от магазина за фентъзи и ролеви игри "Magic Worlds".
Повече информация за разпространението очаквайте скоро!
The Force shall free me

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » ср апр 02, 2008 10:25 pm

"Перлата на Феникса", първата част от "Хрониките на Ралмия" ще е достъпна във всички книжарници, работещи с разпространителя "Ориндж" от петък нататък, а също тъй и в супермаркети и бензиностанции Shell, съобщи Иван Атанасов от ИК "Фентъзи Фактор". днес следобед. Романът ще върви с френски филм за върколаци, но цената остава същата - 10 лв. Дотогава романът ще е достъпен за продан и в Интернет :-)
The Force shall free me

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет апр 03, 2008 10:17 am

Замалко да изтърва книгата :lol: . Ходя по "Славейков", търся я, не я намирам, пък за нея оформили най-високата купчина...

Както и да е. "Перлата на Феникса" много ми хареса :) . Разбира се, има и някои малки минусчета, които държа да споделя, че да си ги знаете и току-виж да не се появяват занапред в бъдещите издания на издателство "Фентъзи Фактор":
-може да го счетете като дребнавост, но като за човек, който се готви за матурата, не можаха да ми избягат от погледа разните граматични грешки (внимавайте например за местоименията "който/когото"), пунктуационни (ех, тези запетаи ;) ) и мънинко печатни. Не че развалят кефа, но все пак може би е по-добре да ги няма. Не знам дали е не е добре занапред да си имате един човек, който да се занимава изключително и само като коректор?
-няма карта на Ралмия :( .
-някои неща по корицата не се четат лесно (може пък аз да съм кьорав?).
-абе не е много минус, неизбежно е, но все пак "недостатъка" на всяка интересна книга - струва ни се, че е много кратка ;) .

Иначе "Перлата" си има много плюсове и не знам дали ако тръгна да ги изброявам не ще изпусна някой или друг :) . Книгата ми беше интересна, "намигванията" към разни книги и филми ми стоплиха душата, като на фен на въпросните... Накратко, вече чакам "Децата на магията" (нали така щяха да се казват вторите "Хроники"?) ;) .

П.П. Вярно ли предполагам, че авторът е фен на Ливърпул? Една от репликите на героите прозвуча много като да е написана от такъв човек.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » чет апр 03, 2008 10:59 am

Започвам с последния отговор - не, не съм фен на "Ливърпул", но много уважавам и ценя техния дух и техните фенове, затова умишлено ползвах репликата "You will never walk alone". ;)

За правописните грешки, държа да похваля редакторите, че отстраниха много от тях. За жалост граматиката винаги ми е била ахилесова пета, на всеки език, с който съм се занимавал, поради това овладях сносно единствено и само английския. Все пак ще положа старание и лично, и в търсенето на редактор за втората част тези неща да са изчистени.

За картата вината наистина е изцяло моя и вече имам доста оплаквания в тази посока. Искрено се извинявам на феновете за този пропуск и ще се постарая за втората част да бъде оправен.

За това, че книгата е кратка - трябва да призная, че това е дефект в моето писателско умение, склонността да разказвам историите си твърде бързо. От друга страна, мисля си, че огромните саги малко поомръзнаха и е хубаво да се появи поредица и с по-малки книжки. Доказано е, че са малцина авторите, умеещи да пишат добре големи книги, а насила като опиташ се получават локуми. Затова аз вероятно ще остана верен на по-късия изказ.
Втората част засега ми е дори по-кратка, но вероятно ще се разрастне след редакцията, а и аз мисля да и сложа една малка повест като приложение, пряко свързана със сюжета и.

Що се отнася до намиганията, трябва да призная, че в началото историята просто бе замислена като опит да обобщя в една моя книга какво обичам в жанра и да го споделя с приятелите си. После те ме окуражиха да издам романа и ето ни вече на пазара (почти - засега сме само на "Славейков"). Така, че само мога да се радвам, че книжката ти е харесала.
Тук е момента да кажа, че ако някой иска автограф от незначителната ми персона, може да си каже и аз ще видя къде и как мога да дам такъв, стига въпросния човек да е от София.

Накрая искам да ти благодаря за подробното мнение и се надявам повече хора да си купят книжката, за да мога да осъществя своята мечта и да издам цялата сага.
The Force shall free me

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб апр 05, 2008 1:24 am

За малките грешки, няма как да ги няма напълно - няма такава книга на пазара ни. Но пък ще опитваме да са все по-малко. Румен Васев е отличен коректор, но за жалост няма опит с редактора на Word, когато е включена функцията Track Changes и това до голяма степен му пречеше да е перфектен (ой ми се оплака човекът, но аз настоявах да виждам какво е редактирал, за да мога да се съобразя с това при последната редакция).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » вт апр 08, 2008 7:35 pm

http://www.pe-bg.com/?cid=3&cat=3
"Перлата на Феникса", моята първа книга, с която започвам фентъзи поредицата "Хрониките на Ралмия", вече може да се поръча и в Интернет, като към нея получавате подарък великолепния филм "Ромасанта: Ловът на върколака" 8)
The Force shall free me

Отговори