Нещо за подобряване на настроението

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Нещо за подобряване на настроението

Мнение от lowstef » вт юли 03, 2007 1:40 pm

Това не съм го мислил аз, взех го от друг форум. Не знам дали не е поредната Интернет смешка. Но е общо-взето добро, аз разпознах една камара хора от нашите форуми ;) .
1.Спамерът - за него е въпрос на чест никога да не напише мнение, което е има и най-малък смисъл, по-дълго от едно изречение или пък изобщо има нещо общо с темата. Любимият му препинателен знак (а често и единствения, който ползва) е "#". В повечето случай поства на латиница. Еволюирала разновидност на спамера е мистър Постинг - потребителят, който явно цели да влезе в книгата на Гинес, отговаряйки денонощно и систематично на абсолютно всяко чуждо мнение, а често и на собствените си.
Противодействие - Също както и хлебарките, спамерите и спамът не могат да бъдат премахнати. Смята се, че продуктите на RAID (BAN), могат поне да облекчат проблема (понякога).

2.Тролът - обикновено публикува само едно явно провокативно мнение и след това просто се наслаждава на последвалата верижна реакция. Така например във форум за автолюбители той ще изтъкне колко е полезно ходенето пеша, а във форум за компютърни игри ще обясни, че геймингът е детинско и откровено малоумно занимание.
Противодействие - решението е учудващо просто - игнорирайте го и той ще си тръгне разочарован.

3.Модераторът - подобно на босовете в компютърните игри, той има уникални способности и точно това го право особено страховита заплаха. Твърди, че съблюдава за спазването на правилата на форумите, но реалната му и очевидна за всички цел е да наложи режим на терор и диктатура, в който никой потребител да не смее да поства под страх от смъртно наказание. Обикновено се позовава на общественото мнение.
Противодействие- ако нищо друго не работи, пробвайте да го засипете с постинги. Може да не ви се вярва, но помага понякога ако нервите ви излязат по здрави.

4.Адвокатът (на дявола) - той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с който да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие - съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.

5.Патриотът - това е човекът, който на трети март поства задължителна тема - "DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA!", през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновенно също на латиница с главни букви).
Проводействие - публикувайте националният химн - той ще изпадне в патриотически екстаз и временно ще спре да се оплаква.

6.Интелектуалецът - за да каже това, което другите изразяват с две-три изречения, той изписва поне страница и половина освен това използва думи, които само той разбира (например - "патина", "ктитор" или "полиандрия"). Това не води до проблеми тъй като и без това никой не чете мненията му. Обича да цитира прочути личности, независимо дали цитатите имат бегла връзка с дискутираната тема.
Противодействие - като цяло е безвреден и няма нужда от противодействие, само не се опитвайте да четете публикуваните от него мнения.

7.Хлапето - възрастта, описана в профила му, е някъде 12-13, но реално е на 5-6, тъй като е от онези, на които им липсват първите 7 години. Много обича да си общува с други хора и утроява комуникацията при какъвто и да е признак за обратна връзка. Представлява идеална илюстрация за недостатъците на реформите в образователната ни система.
Противодействие - също както Уили Койота, хлапето се завръща с подновени сили, независимо какво ще му причините.

8.Хакерът - говори на езика на L33T (1=i; 7=t и т.н.) и най голямата радост за него е да научи или да налучка паролата ви и да направи куп глупости от ваше име. Реалните му познания за компютри са от минимални до никакви.
Противодействие - за щастие има осигурен начин да се предпазите от атаките му. Той е **deleted/2 @ #Teh L33t h4x0R W4S h3R3_23@I 0wnZ0r j00 l4m4ZZ!***

9.Лъркерът - той се е регистрирал, но стои в сянка, никога нищо не казва и няма как да разберете какво ви крои, преди да е станало твърде късно. Изключително опасен, защото изненадващо може да почне да поства и да се окаже, че принадлежи на някой от другите типове.
Противодействие - не е известно.

10.Сърдитко Петко - този потребител винаги се засяга, приема всичко като лична нападка срещу себе си и периодически си тръгва завинаги от форума. В неговия случай "завинаги" означава период от 2 дни до 6 месеца.
Противодействие - сложете нещо в подписа си подобно на - "Мненият ми нямат за цел да нападат и унижават другите потребители на форума." В никакъв случай не го канете обратно - това ще удължи периода му на сърдене.

ТОЗИ ТЕКСТ ПРЕДСТАВЛЯВА ХУДОЖЕСТВЕНА ИЗМИСЛИЦА, КОЯТО НЕ ЦЕЛИ ДА ОБИДИ НИКОГО. ВСЯКАКВА ПРИЛИКА С ДЕЙСТВИТЕЛНИ ЛИЦА И ФОРУМИ Е НЕИЗБЕЖНА И ВЯРНА.

Хайде сега си преценете кой вид сте и да почнем да вземаме мерки за противодействие!
Без бой си признавам, че аз съм модератор-интелектуалец, но надявам умерен (и в двете). Я да видим кой още ще си признае :D .
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юли 03, 2007 2:23 pm

Аз пък съм Модератор-Адвокат :)

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт юли 03, 2007 2:29 pm

Значи това се води като игра :wink: Трябва да посочиш кое точно си,така ли?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юли 03, 2007 2:35 pm

Ми да... :):)

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт юли 03, 2007 2:38 pm

Яко,та аз се опреличавам на...да видим...аз приличам много на Патриот-Интелектуалец :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 03, 2007 2:40 pm

Модератор-интелектуалец, като изключим факта че не съм модератор във форема де ;).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 03, 2007 2:46 pm

Аз очевидно съм някаква форма на Модератор-Лъркър - наблюдавам всички нови мнения с цел да съм информиран, какво става и после изненадващо се включвам, приемайки някоя от останалите характеристики...
Мога да кажа какво не съм - Сърдиткото не съм... просто няма как да си го позволя ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт юли 03, 2007 3:22 pm

Не е игра. Пуснал съм да се посмеем. Както и да разпознаем нЕкои хора :lol: .
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт юли 03, 2007 8:42 pm

Нали ни разсмива :D няма никакво значение :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср юли 04, 2007 12:09 am

Мхяхя, покрай тази класификация Яго е започнал да употребява думички като "тролване" :D

А аз май съм спамер-инетелектуалец Изображение
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Alex Louren
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: пет сеп 28, 2007 4:16 pm

Мнение от Alex Louren » пет сеп 28, 2007 5:44 pm

L33T (1=i; 7=t и т.н.) - e за тва не съм съгласна
1-во - пише се 1337
2-ро 1 не е равно на i а на L!
3-то - познанията на хакерите са доста големи - просто някой бърка понятията хакер, кракер и ламер.
При хакерите има йерархия и не искат да откриват паролите ти и да правят щуротии - това е характерно за кракерите. crack и hack са различни неща. За хакерите е типично да правят това което другите немогат - но най-често разрешават проблеми и доказват колко са немърливи повечето собственици на сайтове. Кракерите пък разбиват пароли, крадат и-мейли и прочие. А ламерите - те са много ниско в йерархията - и единственото което правят е да се правят на гъзарчета а всъщност не знаят никакви компютърни езици - дори и CC+ ИЛИ PYTHON а ползват вече готови програми и се опитват да направят нещо, което друг е измислил!
4-то - Името 1337 идва от LEET КОЕТО ПЪК Е ЕКВИВАЛЕНТ НА ELITTE - демек по-добри от другите! И това че ги наричате с никакви познания е доста... подло. Има два начина да се спасите от тях - единия е да се помъчите доста докато им разчетете написаното а другия е да ползвате LEET DECODER
Изображение

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет сеп 28, 2007 5:59 pm

Както сам/а можеш да прочетеш, никой от хората на този форум не е писал тази статия - така че не си го изкарвай на нас ;) . Също така, както е написано, този текст не е създаден за да се взима насериозно - така че релаксирай (любима нова "българска" дума от рекламите) и се забавлявай ;) . Но и мерси все пак, че ни светна по тези въпроси (само дето не разбрах какво е това СС+). Вече ще внимавам повече, когато контактувам с хората, които се пробват да ми покажат слабостите на сайтовете ми и на разните системи за извършване на банкови транзакции по електронен път.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Re: Нещо за подобряване на настроението

Мнение от BatGojko » пет сеп 28, 2007 6:01 pm

Alex Louren,
Чети бе, пич!
lowstef написа:Това не съм го мислил аз, взех го от друг форум. Не знам дали не е поредната Интернет смешка. Но е общо-взето добро, аз разпознах една камара хора от нашите форуми ;) .
Няма лошо да защитаваш хакери, спемери или квото и да било, ама да се правиш на обиден в тема, която е пусната, за да разсмива и то без дори да разбереш, че това е цитат от някъде си, като дори не знаем кой е автора... Някак ми звучи доста детинско (да ме извинят всички деца, нямам за цел да ги обидя с това).
Последна промяна от BatGojko на пет сеп 28, 2007 6:02 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Alex Louren
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: пет сеп 28, 2007 4:16 pm

Мнение от Alex Louren » пет сеп 28, 2007 6:01 pm

E браво!
Тотално ме разби човек! По един такъв... лек, закачлив но и в същото време побъркващ начин... евала!
Ъъъъ момиче съм - :cry: как така все ме бъркат :lol:
Ама и аз - някво от 5 минути съм тук и вече се карам с хората (много тъпо от моя страна :roll: :oops: )
Еее... надявам се да ми простите :roll:
Изображение

Alex Louren
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: пет сеп 28, 2007 4:16 pm

Мнение от Alex Louren » пет сеп 28, 2007 6:03 pm

лол! Докато напиша извинениe още едно мнение! :shock: :shock:
И пак ме мислят за момчееее :cry:
Май трябваше да наблегна на факта че съм ядосана на статията и тоя дето я е написал - абе аз направо пропуснах да го напиша де - иначе нямам нищо против това...релаксиране :roll:
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет сеп 28, 2007 6:09 pm

Алекс Лоурен е някое създание от женски пол? Прости нам незнанието, а и по-принцип момчетата са малко по-разпалените и първият ти пост тук си беше изцяло като за момче... Затова и това обръщение.
Ок, няма страшно - не е най-доброто начало, но пък е по-добре от хич ;)
Добре, дошла - чети темите, пиши в тях и се подготви и за други реакции (има докачливи хора на този форум, но никога не е нещо лично, можеш да си сигурна).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет сеп 28, 2007 6:49 pm

Абе, то докачливите си ги знаем ;) Ще им орежем крилцата :)

Alex Louren
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: пет сеп 28, 2007 4:16 pm

Мнение от Alex Louren » пет сеп 28, 2007 9:43 pm

:shock: :shock: Алекс Лоурен е някое създание от женски пол? :shock: :shock:
Е това щеше да ме докара до рев, честно! Прозвуча ми свръх :shock: :shock: нямам думи, но после вече сгрях какво имаш в предвид. Ами..добре - ще гледам да внимавам и да ви слушкам :roll: (по принцип съм добричко ) А относно рпг-тата...отдавна ли играете?
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет сеп 28, 2007 11:04 pm

Някои от нас - да. имаме и абсолютни новаци ;)

Alex Louren
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: пет сеп 28, 2007 4:16 pm

Мнение от Alex Louren » съб сеп 29, 2007 9:33 am

Мда - разбирам.
Абе аз да не давам много идеи 'щото нали от скоро съм тук но... не може ли аватарите да са маааалко по-големи? :roll:
И както би забелязало всяко момиче...нещо му липсва на тоя форум - а именно място за запознаване - една такава секция ще ви дойде доста добре (макар че сигурно всички тук се познавате... :?: ) но както и да е.
Леле...очаквам отговори от сорта на

"Абе ти за ква се мислиш?! Не решаваш ти! Не стига че тамън се излюпила еми тръгнала да ръси акъл!"
:shock: :shock: :shock:

Обещавам...този път ще съм подготвена - само давам мнение :dragon: (Оооо колко много емотиконкиии! :cheer: ) До сега не бях виждала толко различни! :oops: Ама дракона рлз
Последна промяна от Alex Louren на съб сеп 29, 2007 1:03 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб сеп 29, 2007 12:50 pm

Фурумът се отцепи от тук, а там си имаше тема :) Повечето се знаем... :D наистина, даже снощи си мислех за създаването на една такава тема, ама ми се доспа, а и, честно казано сега не ми се описва моя милост ;)

ПП: Ако на някой му се занимава да създаде такава тема.

Alex Louren
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: пет сеп 28, 2007 4:16 pm

Мнение от Alex Louren » съб сеп 29, 2007 1:02 pm

Ами..на мен би ми се занимавало но... мисля че не е моя работа да правя нови теми - нали съм noob още :whisper:
Хъм...обаче ми се струва че с всяко следващо мнение спамя все повече - в това МЕТАФОРУМ за кво трябва да се говори? Ква е темичката?
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб сеп 29, 2007 1:07 pm

За неща свързани, предимно с техническата част на форумите, като го ползваме по съвместимост и за лафче :) Иначе - пускай, давам ти ;) Едва ли БатГойко или Стефан ще мърморят.

Потребителски аватар
Eron_the_rentles
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: съб ное 15, 2008 8:57 pm

Re: Нещо за подобряване на настроението

Мнение от Eron_the_rentles » ср ное 19, 2008 12:17 pm

4.Адвокатът (на дявола) - той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с който да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие - съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.
Е т'ва съм аз. Казвам го без да се срамувам от себе си, защото ме кефи да се обяснявам.
Ако си умен-можеш да смяташ, ако си прост-можеш да питаш.

Отговори