Нещо извън аксиом...

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Нещо извън аксиом...

Мнение от Ivan_Helsing » вт окт 30, 2007 5:54 pm

Ами искам да участвам в приключение несвързано с аксиом (пробвах първо в сисовстен, намерих цял играч). Първата ми идея е да водя по света на Half-Life, без система или евентуално с GURPS. А ако няма желаещи за това, търся игра по D&D, в която да съм играч (като се има предвид, че хабер си нямам от D&D, освен от игри като NWN и Icewind Dale).

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт окт 30, 2007 7:01 pm

Хмм...нито ДнД съм играл,нито Халф-Лайфа,но какво ще кажете за Heroes 5!Аз мисля,че там би станало отлично РПГ. :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт окт 30, 2007 7:05 pm

Нека ви разбия:

Ще водя по сетинга "Unknown"
По система Ендивал 2, но ще я ползвам само за ориентир.

Навитаци?

ПП: Heroes 5 sucks или както там трябва да се напише. Виж, за HOMM 3 съм навитак да водя :)

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт окт 30, 2007 8:32 pm

hameleona написа:ПП: Heroes 5 sucks или както там трябва да се напише. Виж, за HOMM 3 съм навитак да водя :)
Ъъъ, мислиш ли, че има значение? Все пак света е един и същи, дали е някой от хироусите или просто Might And Magic, все тая. А за unknown... квой туй?

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт окт 30, 2007 8:36 pm

hameleona написа:Нека ви разбия:

Ще водя по сетинга "Unknown"
По система Ендивал 2, но ще я ползвам само за ориентир.

Навитаци?

ПП: Heroes 5 sucks или както там трябва да се напише. Виж, за HOMM 3 съм навитак да водя :)
Хам,играл съм и трите части на Х5 и са много яки,естествено всеки си има вкус...И аз в началото си мислих,че е тъпа,но като установих че има страхотна история и всичко останало,се влюбих в тая игра,просто и дай малко време :lol:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт окт 30, 2007 11:33 pm

Ivan_Helsing написа:
hameleona написа:ПП: Heroes 5 sucks или както там трябва да се напише. Виж, за HOMM 3 съм навитак да водя :)
Ъъъ, мислиш ли, че има значение? Все пак света е един и същи, дали е някой от хироусите или просто Might And Magic, все тая. А за unknown... квой туй?
Светът не е един и същ. Изгледай рекламата на 4ката и ще го разбереш.
а Unknown е авторски, но неописан сетинк - т.е. давам ви базови знания за света и толкоз. А, да кажа ще е мноо пауър плей.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср окт 31, 2007 2:00 pm

Бих играл но нямам ендивал 2, само 1 и 3...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет ное 01, 2007 10:34 am

Ако става въпрос за форумни игри несъврзани с аксиом: http://hogwartsbg.com/ ,но тук трябва да можеш да пишеш или поне да искаш. Сетинга е ясен играта започва днес. Досега е изкарал 7 учебни години. В момента е рестартиран и почва на чистичко.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет ное 02, 2007 8:04 pm

Това е нещо по Хари Потър??? Еха ;) сигурно има доста участници поне.
Хам, уби ме с определението "доста пауърплейско" и предлагане да е по Ендивал 2... Не искам да злословя по продуктите на Бейв и компания, но не беше ли там най-големия проблем системата? Пауърплей се джитка с ясна система - чувал съм, че Екзалтед е яко пауър, а и мои приятели горещо ми го препоръчваха, ама на, неам време.
Иначе няма проблем да се играят форумни игри тук по каквато решите система и свят - важна е играта и форумът е отворен за подобни идеи.
В този дух, ако имате хуждаот секция, в която се обсъждат други системи, само кажете и ще направим. Всяко подобно разширение на форума е от полза за А16, тъй като носи информация, а и неминуемо всяка нова система, която се обсъжда или играе тук ще се сравнява с А16 и така ще можем да разберем кое в А16 се харесва и кое е по-удачно решено другаде.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет ное 02, 2007 10:58 pm

Екзалтеда е направен да е пауърплей и особено епик. За съжаление се съмнявам, че ще се подходи достатъчно зряло зада се оцени и разбере това правилно. Тъй че по-скоро го пропуснете. Ходете в пясъчника на училището за магия. Там сигурно и гоненица форумно ще има организирана :wink:
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет ное 02, 2007 11:18 pm

Ванка, (нали мога да ви викам така, г-н Атанасов? ;)) не знаеш как водя. Когато започа да давам оръжия с десеторно и т.н. щета ще видите вие :) Наистина съм навит да водя една такава кампания, ако никой не иска да вложи нещо кой-зне какво в нея - хак'ен'слаш и брутален опит. Аз съм разказвач, който използва системата за свои нужди, а не за система. Хиляди пъти го казах - за мен системата е повече ориентир, какво може и не може героя, не даденост. ;) Е3 ме дразни, защото убиха пауър плея, а Е2 пък става само за това ;) :D

та, навити?

Отговори