Разработка за РПГ

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Разработка за РПГ

Мнение от kozleto » пет мар 07, 2008 7:34 pm

Аз и моите приятели често си излизаме и играеме Аксиом, но на тях взе да им омръзва (незнам защо, ама изведнъж си изгубиха желанието и ме помолиха за нещо малко по-различно) и аз се хванах да мисля нещо ново и нестандартно. И изведнъж ми хрумна тази идея, но имах само 2 дни да я направя поне до някъде. Значи започнах да правя това РПГ вчера сутринта и съм завършил една част от него. тъй като искам да се консултирам с някой по-печен от мене в това, качвам файла и добавям линк тук. Бих ви помолил да прочетете написаното и да ми дадете някакви предложения за подобрения или да ми кажете дали системата въобще ще работи или е пълен проовал. благодаря предварително!

http://www.2shared.com/file/2951789/5f6 ... n_RPG.html
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пет мар 07, 2008 10:23 pm

Това, което си направил е Аксиом 16 с възможност за игра с 20-стенен зар и малко видоизменена формула. Ако ви се играе нещо друго просто си намерете друга система, не си измисляйте своя. Не че има нещо лошо в това, ама е безсмислено при положение, че е почти копие на Аксиом. Има си хора занимаващи се с гейм дизайн, те са за това да измислят игри, с които ти и приятелите ти да се забавлявате. И как така излизате и играете?
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб мар 08, 2008 1:07 am

Ако е от Пловдив може. Някои разбрах, че играели в парка. (Стара информация, но все пак явно още има) А за системата... хвани играй нещо друго или отиди на рпг.бг Тук се разглежда само А16 основно.
Въпреки, че мерака ти вероятно скоро ще мине. Доста преди теб са го правили това нещо "Фантастична система от вчера сутринта", но бързо им е минавало. Е приятно оздравяване :lol:

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед мар 09, 2008 3:53 pm

Oк, хора...Аз на вас ви имам доверие, все пак разбирате доста повече от мене, а относно моите приятели - решиха да пробваме ДНД и да видиме какво ще стане ама за съжаление ги знам колко са несериозни и че скоро и ДНД ще им омръзне. ама какво да се прави - в моя квартал почти не останаха сериозни хора, които да се хванат да играят. Миналата година си играехе супер, ама те са станаха женкарчета повечето и всичко пропадна.Ем както и да е, пак благодаря (то и аз като прочетох какво съм писал на следващия ден се усетих, че няма нищо да стане)
ОФФ: Може да затворите темата!

ПП: Ем за "излизаме и играеме" ще рече, че се събираме на една масичка пред блока, то всъщност е беседка, където не духа вятър, ама когато времето не е хунаво се събираме у един приятел.
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед мар 09, 2008 7:28 pm

Погледнах само бегло ПДФ-а, така че няма д акоментирам идеята. Обикновено система за една вечер няма как да е добра, така че може би дори няма смисъл да я гледам (не е проява на високомерия, а просто липса на време). Сега няколко идеи как да продължите да играете, независимо от системата. А16 е подходяща защото е на български. ако не сте го направили вече пробвайте и Ендивал - може и да ви хареса, независимо, че има някой неясноти по самата система - за сметка на това светът е доста орицинален и интересен. Ако четете добре на английски разбира се трябва да преобвате Д&Д, както и някои от останалите популярни системи - като внушение и стил на игра GURPS и Fusion са по-близки до А16, а SPCIAL пък сигурно съвсем, тъй като ползва и ТД.
Сега за игрането навън. Това е супер, защото не седите на мрачно и задуъшно място, но от друга страна може да е една от основателните причини хората ти да се отказват - много от играчите имат пробелм да се вживеят навън, тъй като наоколо има разни зяпачи, непознати или още по-зле - познати, които могат да ги вземат за идиоти. Така е - не всеки разбира ролевите игри. По-добре опитайте да играете някъде, където може да се усамотите. Момичетата са неизбежна част от живота ни, но и повечето от тях не се поддават лесно на хобито РПГ - следователно е нормално да има отлив от играчи, които за първи път се захващат смомичета. Срам ги е да не изглеждат деца в техните очи и да не станат обект на техните подигравки - къде къде по-тежкарско е да смъркаш кока и да се правиш на мъж, като събираш джобните на зайцуте от училище. Жалко, но това е действителността - тинейжърите са податливи на чуждото мнение и не са склонни да защитят детинското си хоби, независимо колко ги кефи, просто страхът от присмех е твърде голям. Затова РПГ остава хоби предимно за външно по-свити хора, които обаче са уверени в себе си и в това което могат да постигнат, и са готови да защитят правото си да са различни.
С горното не искам да обидя приятелите ти, а просто да изложа част от логиката зад мотивите на отказващите се. Напълно нормално е и няма за какво да им се сърдиш. Някои губат интерес към РИ, когато намерят интереса на секса и тов ае ОК, особено ако досега РИ са замествали тази им нужда (а реално никой не знае какво точно замества с РИ, тъй като е подсъзнателно и различно за всеки от нас).
Е, за да ги върнеш се опитай не да сменяш системата (макар че е напълно ОК и би могло и да помогне), а да им предложиш по-интересно изживяване. Да ги стимулираш да заживеят в приключението и да ги убедиш, че това не е детинско - правят го повечете писатели на фентъзи, както и някой актьори (Вин Дизъл, нпример - а той си е мъжкар отвсякъде). Имаше и пасаж от книгата послучай 30 години Д&Д, в която един пич беше писал, че логато играл като ученик, нягов приятел му се подигравал и ходел дагони мацките, а днес той бил преуспяващ поради развитата си креативност и сега всички мацки се лепяли лесно на него, дкоато прислехулникът си бил средностатистически бачкатор и само можел да му завижда (е, преразказвам само същината, но в общи линии беше това).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори