DIES

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

DIES

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 6:55 pm

12334556788
Последна промяна от Grigor на ср мар 12, 2008 11:08 pm, променено общо 1 път.
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср мар 12, 2008 7:09 pm

1 въпрос: Как се използва?
Защото звучи много сложно и хубаво, но обяснение какво ми дава това на мен като играч не видях.

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 7:19 pm

123456
Последна промяна от Grigor на ср мар 12, 2008 11:09 pm, променено общо 1 път.
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » ср мар 12, 2008 7:45 pm

Мда, няма да е лошо да пуснеш още неща, защото имам чувството, че чета учебник по математика за ВУЗ.

А да, "метода на чушката" определено ни хвърли по върбите. Очаквам следващия пост да е по метода на краставицата, а после ще продължим с метода на домата.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср мар 12, 2008 8:25 pm

Ми дано не са такива учебниците за ВУЗ-ове наистина, защото остава само да прочета "диференциран интеграл" за да те заклеймя като десетгодишен, който не знам какво си въобразява, като се прави на по-умен и се опитва да залъже някого, че, видите ли, разбирал повече от другите и, представете си, сътворил нещо. Ама той въпросния Григор май хептен не зацепи, че тук има хора, които разбират от математика, а?

Само три коментара:

-употребяването на сложни думи (всъщност, повечето твои дори не са "сложни" а просто дълги), сложни изречения и купища прилагателни и причастия не те прави умен, сложен и т.н. Точно пък тебе - ама никак.

-аз може и да не съм от разбиращите математика, но няма как да ни казваш нещо смислено в параграф, който почва: "Третоизмерността се постига чрез пресичане на три цилиндри с равни радиуси..." Извинявай, ама ти за да имаш цилиндри, таковата, не ти ли е нужно да имаш "триизмерност" поначало? Пък после каква ще ти е координатната система - дали три оси, две оси и измерване на ъгъл от определената от тях равнина или ос и измерване на два ъгъла от нея - си е съвсем отделен въпрос. Специално споменаването на ъгли в твоята система ме озадачава: твоите герои с въжета за пилони ли са вързани, че навярно ще се замесваш с ъглово движение? Куршумите в кръг ли летят? А навярно героите са планетни системи? Защото във всеки друг случай внасянето на ъгли в цялата история е крайно нецелесъобразно решение - намесваш тригонометрия излишно (нали все пак система "се крепи на описателността измерена с математическа точност").

-и трето: абе ти система ли ни описваш или ни показваш как да си сглобим домакински уред?

П.П. Е, като прочетох мнението ти внимателно, се появиха още три коментара:

-Тялото, получено от пресичането на три цилиндъра, доколкото знам хич не е сфера.

-Не можеш да имаш понятие "хоризонтала", без да има изградена координатна система. А ти я изграждаш именно чрез тази "хоризонтала"

-всъщност има много повече "забавните неточности", ама никой не ми е плащал да те уча. Дори не ми е много ясно защо ти посочвам тези неща.
Последна промяна от Shamajotsi на ср мар 12, 2008 8:46 pm, променено общо 1 път.
シャマョツィ

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 8:40 pm

========
Последна промяна от Grigor на ср мар 12, 2008 11:09 pm, променено общо 2 пъти.
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср мар 12, 2008 8:41 pm

Примерна битка, Григоре, това е което може да хване вниманието в момента. Иначе никой бе се седнал да чете за неща, по които аз едвам си взех изпита (изкл Андраш; той е луд :Д)!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 8:43 pm

Наистина ли искате примерна битка, бе? Брей, много сте схватливи... засега.
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср мар 12, 2008 8:48 pm

Сега като се замисля, Ворак е напълно прав. Примерна битка искаме! Интересно при такава система - която засега засяга само крайниците! - колко ли дълго ще се описва действието "чеша си носа".

А за формулата за "суров интелект" - извежда се много лесно от формулата "варен интелект по хайдушки". Не знам какво намекваш, ама аз твърдя, че се показваш като "пълна дупка" (да, знам, че е оксиморон) по математика - защото малкото "математика" в твоя пост е... абе нова математика. Това всъщност обяснява неологизмите. Очаквам да "еквилизираш" числата 1 и 2... Нали употребих правилния неологизъм?
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср мар 12, 2008 8:55 pm

Наистина ли искате примерна битка, бе? Брей, много сте схватливи... засега.
Ще ме извиняваш, но то няма много за схващане... освен как се използва самата система, защото до момента се разбра, че само описва движението на крайниците. Затова хората искат да видят примерна битка - за да видят как действа това чудо и не му ли е нужно още едно измерение.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср мар 12, 2008 8:56 pm

Стига сте се заявждали, ами оставете Григор да говори, и да определи съдбата си на този форум. Сега той има най-голяма свобода, с предстоящата приерна битка :().
Ако не дурго аз лично искам да реша дали дазапочна да уважавам системата му, или пък да презра мненията му и да не ги чета от сега насетне.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 10:09 pm

........................
Последна промяна от Grigor на ср мар 12, 2008 11:09 pm, променено общо 1 път.
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср мар 12, 2008 11:05 pm

Какво повече да кажа - по-абсурда ролева ситема, и по-арогантно отношение на участник във форум не съм виждал дори сред 2762-те потребители на рпгбг(дори след бог знае колко чистки). Впечатлен съм :D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 12, 2008 11:05 pm

Защо да го правим просто, като може да е сложно. Боже господи!

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 11:12 pm

:?
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср мар 12, 2008 11:15 pm

.. се намират в първата секунда на рунд 1.. очакваме местоположенията по-нататък в рунда след 6 ТД примерно и после рунд две и три и четири.. и недай си боже да са като геройте на Къртача с по 400 000 живот рунд 18. А приятно смятане.

ВТФ. Докато си напиша мнението гришата си изтри работите а другите го нахраниха по-добре от дебел майстор в китайския.

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 11:19 pm

................................
Последна промяна от Grigor на ср мар 12, 2008 11:40 pm, променено общо 1 път.
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср мар 12, 2008 11:31 pm

Ми да ти кажа вината е в тебе..
Пуснеш някоя готинка теминка "Системата Пешово" и чакаш овации и жадни хора за мъдростта ти. Като нямаш време да пишеш, си стой на четирибуквието и пиши в .txt. Като го събереш цялото тогава пусни. Колкото по-цяло, толкова по добре. Ама на час по лъжичка с оправдаването "На ви да мълчите, че нямам време" не става работата.
Плюс за каква система говорим изобщо? А16 ? И какви са тези триизмерни позиционирания на частите на тялото в X, Y, Z и на кому е нужно това? Ролеви игри, другарю. Синонимн на фантазия, не на висша математика и загърбване в сметки за да видим дали ти уцелвам ръката в третия квадрант на горния часовник на незнам си какво... Замисили се от ползата на нещата, преди да ги направиш. Тогава може и да не срещаш толкова подигравателно отношение.

ПС: А да.. и е тъпо да си триеш мненията така :? . Нека другите да видят за какво те наливаме.. така излиза още малко, че ние си приказваме, а той горкия душа просто искал да сподели нещо..

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср мар 12, 2008 11:36 pm

Тази система имам чувството, че няма да е ефективна дори за компютърна игра, колкото и детайлно, и реалистично да се опитва да пресъздаде битката.
Май Shamajotsi получи отговор на въпроса си:
Интересно при такава система - която засега засяга само крайниците! - колко ли дълго ще се описва действието "чеша си носа".

Grigor
Чирак
Мнения: 28
Регистриран на: съб фев 23, 2008 1:23 pm
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнение от Grigor » ср мар 12, 2008 11:37 pm

Само едно последно нещо. Системата е тествана вече 2 години.....
Feel nature's WRATH!!!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 12, 2008 11:53 pm

аха, нека да позная - от създателите.

Я стига! Не знам, как те търпи Внаката, но ти си нещо неповторимо. Ще ти кажа как звучиш, та да разбереш, що се ядосваме:

"Пичове, да знаете колко велики неща имаме!!! Ама гледайте сега - една система, която не съм я правил аз, тествана е две години и е велика! Малко е сложничка и съм велик математик, ама какво ще кажете."

А когато някой те насоли:

"Ама вие сте тъпи бе! Аз съм гений, а вие сте идиоти. Вие нищо не разбирате!"

Вече съм го казвал на един човек на майтап, ама на тебе сериозно - вземи си прережи вените, щото не те разбираме! Седни, чети и мисли. Е, и къртача го солихме (и то колко) ама схвана човека за какво става дума и сега даже ми е симпатичен... е, още смятам героите им за откачена работа, но карай, бял кахър.

А ти не - за теб ние винаги сме криви. Ми, майната ти.

БТВ: Затварям темата. И всяка тема с толкова млко инфо от теб ще бъде директно трита, защото само тровиш нервите на потребителите тук!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 12, 2008 11:55 pm

ПП: Ако искаш да ми отговориш, вземи пусни нова тема. Не на лични, защото искам всички да те чуят, какво ги ръсиш.

Заключена