Битката за града

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Битката за града

Мнение от [Urbanus]Lord » пон мар 31, 2008 3:13 pm

Здравейте,аз съм чисто нов в форума прочетох всички правила и ми стана ясно с какво се занимавате.Имам книгата Аксиом 16 Приключение с меч и магия и вярвам че вие ще ми помогнете.Имам много голямо въображение но все пак ми трябва помощ.Искам да развия една форумна игра ... но не стандартната с магьосници и рицари искам да направя една игра на съвремието.Прочетох книгата на аксиом 16 но според мен има много излишни неща които не са нужни за моята игра такива като "Красота" "Поражение с Тяло " "Тегло" "Възраст(в моята игра сички са тийнеейджъри)" ( и подобни).Много бях развълнуван да играя Аксиом на живо но не намерих почитатели ,тя и ме вдъхнови да направя доста малки игрички...Играта която искам да направя и да развия се развива в днешно време.В нея има 4 професии за сега "Трейсър" "Блейдър" "Байкър" "Артист"

Трейсъри
Това са може би едни от най-намазаните хора в цялата игра.Обикалят из целият град няма недостъпни райони за тях ,затова Mr.G ги е наел като куриери за неговите стоки с незнайно съдържание.Никой не иска да се закача с тях защото скоро след това може да си има неприятности,само и единствено полицаите гонят тези хора, но много малък процент може да ги хванат,това зависи от Лвл-а на трейсъра , местноста и охраняемостта.

Байкъри
Най-бързо предвиждащи се, но за сметка на това те не искат да се занимават с незаконни дейности и тези коитосе отлъчат от групата не се връщат повече.Те са в една постоянна борба с Блейдърите за територия на каране.Има байкъри които не ги интересува тази война и си карат наволя навсякъде из града- това е може би една от най-големите грешки.Тяхната бързина главно зависи от Байка и окачването му

Артисти
Главните хора които превземат територия само като си сложат таг или графит.Без графит една територия не може да бъде превзета и няма право да се завземе отново до един час.Във всяка група трябва да има поне един човек, който да се занимава с това изкуство.Артистите са в дружелюбни отношения към всяка една група от града.Успешноста за завършването на таг и графит зависят от материялите,Лвл-а и повърхността

Блейдъри
Малкото им превозно средство им дава възможност да го носят в раница,сак без никой да разбира от коя група са.Така те си осигоряват защита от другите банди.Най-големия враг на Блейдърите са Байкърит.Двете групи не могат да се понасят взаимно и от тъпи спорове за територия работите се превръщат в голям градски проблем.Никой друг не ги вълнува освен борбата с Байкърите тяхната бързина зависи от Блейда и Лвл-а им

Просто ми трябва стабилна ПРОСТА система за изчисляване на точки опит и добре балансирана игра.Ако случайно моята иигра ви хареса ( което много ме съмнява , ако смятате да я пускате първо ме попитайте )(за по неразбралите хора Трейсърите са така наречените Паркурци или Фрии Рънари тези които практикуват паркур ІІІ Блейдърите са тези хора които карат ролери ...Мисля че байкърите всички разбраха ....доколкото за Артистите просто не се сетих за друго име на класа им )[/b]

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 31, 2008 5:55 pm

Това, както го виждам с превземането на територия, отива към походова или реалновремева стратеегия. Не, че виждам проблем да позлваш Аксиом за целта, разбира се. След като си си купил книгата, можешд а я ползваш за каквото си решиш, макар че при толкова сериозни доработки може да ти изникнат леко непредвидени проблеми.
Трейсър=Акробат.
Артист-Художник.
Байкъри и Блейдъри-имаш нужда от доработка. Препоръчвам нещо с Бързия Джо и за двете групи.
Базираш си играта по стандартния начин, отваряш на "Раздаване на Опит" и четеш, че за заобикаляне на препятствие или опонент получаваш толкова опит, колкото и за прегазването му. Разказвачът може да дава и бонуси.
Оттук нататък си ти, ти си знаеш как искаш да изглежда играта, аз само ти давам идеи.
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » пон мар 31, 2008 6:38 pm

Абе проблема е че немога да си намеря книгата ще се поровя малко , но ще видим . Аз не съм сигурен какво искам.Ще прочета тук там до колкото до трейсърите те си остават трейсъри .Иначе с поред вас ще се играе ли ?

Намерих я ! :) Мисълта ми беше дали мога да мина без разказвач ;) Защото съм намерил човек който разбира доста от Пхп и играта може да стане онлайн и сега съм тука да я ошлайфам малко

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон мар 31, 2008 7:25 pm

Ами пробвайте, но ще ви е необходим много сериозен дизайн, за да обасниш добре на програмиста какво точно искап да постигаш.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » пон мар 31, 2008 8:20 pm

Аз нямам предвид игра като WoW а просто линкове свързани и накрая в един чатроом за организиране на приключения ще има и Флаш графики но не толкова много
+ това съм отворен за всякакви предложения за умения на по горните класове Аз съм стигнал до някъде , но се е видяло че до никъде няма да стигна сам


BatGojko: Ползвай бутона за редактиране вместо да пускаш нов пост веднага след твоя!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 31, 2008 10:49 pm

В Аксиом няма класове. Описаниото то теб са фракции или просто квартални банди.
Послушай Бат Гойко за дизайна 8) !
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » пон мар 31, 2008 11:17 pm

Дизайна ще е хубаф аз се занимавам чат пат с това , доколкото за класовете под класове има предвид Паладини , Асасини и т.н демек хора които имат еднакви умения .Като в УоУ-а Роуг,Паладин,Шаман и т.н засега съм направил 4 умения на Байкърите за Трейсърите не се безпокоя защотото съм един от тях ще гледам да няма пристрастия ,За блейдовете също не се притеснявам толкова много ... Най-много ме е страх за художниците какво ще измисля ... Но преди да го направя като сайт искам да видя като Форум ще потръгне ли ...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт апр 01, 2008 7:38 pm

Всчики в кварталните банди имат еднакви умения?
Странно... 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » вт апр 01, 2008 9:29 pm

Не просто съм пропуснал няколко запетаи и за това така изглежда ... ще се постарая да не се повтарям. Всички ще имат уникални умения вмомента работя върху уменията и картата

Отговори