Cкучно ми е да играя само срещо измислени противници!

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Cкучно ми е да играя само срещо измислени противници!

Мнение от iliusa » пон авг 25, 2008 10:23 pm

Аеи ас играя Ахиом 16 от доста време,сигурно почти от самото начало не мога да определя точно от кога ама компанията ми играем предимно срещо противници от книгата (супер са ми лесни) малко от време на време организираме двубой по между си. Много скучни стават напоследък,ако е възможно да се организира някои доел прес форумите няма да е лошо.
Mалко нови тактики а?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт авг 26, 2008 1:21 am

О, нова арена ли се иска:)? И търсиш опоненти :twisted: ?
Аз съм навит, при условие да ползваш коректор за правопис-наистина ме дразни, макар да избягвам да го афиширам, така че това не е заяждане!

Чудесно, направи си герой 3-то ниво при зар=4, само с умения и раси от книгата и го пусни тук. После ми кажи с кое умение искаш да играя аз-войн, стрелец, ръкопашни/борба, маг или друид? Ще имам и други, не се безпокой, просто това ще ми е най-високо или равно на тях.

Горното не е начин да показвам колко съм велик, понеже не се смятам за такъв! Просто за кратка игра от рода на една битка нямам особени предпочитания, така че ти прехвърлям избора. Приеми го като мързел от моя страна;).
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт авг 26, 2008 1:36 am

Една поправка. Не играем с противници от книгата от... ЕДНА ГОДИНА И ПОЛОВИНА, освен може би с Разбойниците. А това, че са ти лесни мен не ми пука. (Кога ви бяха лесни след като оня ден двама нулеви левела едва не ви сритаха задниците, а вие се спасихте с мой план за бягство). Ти да умреш в битка лесно ли му викаш след като дори не успяваш да свалиш един от двама и то нулеви левели (единия от който започва с 10 живот).
:lol: :lol: :lol: :lol: Лесно да бе. Да умреш от две нули.

ПП: Не сме правили дуели от две години и последните наистина бяха тъпи щото бяхме 92 Ниво може би...
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт авг 26, 2008 2:03 am

Е, радвам се, че имате редовна група. Но тези двамата не ми звучат като използвали проста тактика, както е в описанието на Разбойниците-ако изобщо са били това де:).

Предложението ми все едно си остава, и не важи само за първият писал по темата;).
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт авг 26, 2008 10:44 am

Аз съм навит за цял форумен турнир с математически герои 3-4-5 ниво.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт авг 26, 2008 8:31 pm

В интерес на истината бяха скелет и зомби с тактика "Нападай всичко, което видиш" (и ако това не е проста тактика :D ). За турнира съм навитак и аз с математически (а по-късно не толкова математически герой). В групата си имаме сетинг за такива убиващи мозъчни клетки, гладиаторски битки, наречен Мелион Арина ;), а самия аз имам и поне още два Арена-сетинга (който не са тествани, а дали изобщо трябва)

Само да се съберем повече ентусиасти и да определим дали само математически герои ще се играят или след битка ще се получава Опит спрямо нараняванията, нанесени на противника (да не е нужно да убием, за да получим опит). Предлагам, за по-добра връзка с някакъв свят да има разказвач, който да определи различни предмети (стени, маси, столове, оръжия) из полето на двубоя (или на гладиаторската битка както си решите), за да може да се получат различни бойни ситуации (все пак в такива неангажиращи битки предполагам играчите ще правят щури неща като да пробягат метър два по стената и да забият ритник в близкия противник)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » ср авг 27, 2008 2:32 pm

п1рво:тука нямам грешки де си ги видял?sory ако am се изразил малко по грешно или нещо такос!!!
Второ:относно двамата противници ас не бях развил героя како обикновено а експериментирах(се пак имах 7 ниво акробат за герои level:0!!!
Трето:Мислех без магьосници и стрелци тия арени щото е бес интересно(относно математическите герои не е лоша идеята и герои по късно ще видя)

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср авг 27, 2008 4:42 pm

[offtopic]Ай пиши грамотно моля, щото тая маймуница ми изкарва очите, независимо дали я пишеш съзнателно или не. [/offtopic]

Струва ми се, че бързо ще ви падне интереса и тая Арена ще свърши като всички останали, но само времето ще покаже.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср авг 27, 2008 8:22 pm

Ако не се прояви интерес няма да се почва (това поне е ясно).
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср авг 27, 2008 8:48 pm

Аз мога да предложа услугите си като разказвач (ако ме искате, де) :)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср авг 27, 2008 9:10 pm

ILiusa написа:п1рво:тука нямам грешки де си ги видял?sory ако am се изразил малко по грешно или нещо такос!!!
Второ:относно двамата противници ас не бях развил героя како обикновено а експериментирах(се пак имах 7 ниво акробат за герои level:0!!!
Трето:Мислех без магьосници и стрелци тия арени щото е бес интересно(относно математическите герои не е лоша идеята и герои по късно ще видя)
В първия ти пост са пет, без да броя изпуснати запетайки и препинателни знаци, в този ме мързи да ги броя. Както казах-ползвай коректор за правопис, в Уърд си има, в някои пощи също се предлага.
Иначе всеки ползва каквото си иска на арената, но ако настояваш, първият дуел ще ти го играя с оръжие за близък бой:).

Илидане, приветствам те за разказвач, ако ти се занимава. Аз едва ли ще се заниамвам дълго, но поне на първия дуел ти позволявам да определиш обстановка:).
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср авг 27, 2008 10:05 pm

И аз съм навит, като държа да отбележа, че яко съквам в билдовете* и определено няма да играя за победа, а по скоро като олимпийците на Непал - за участието. Което разбира се, съвсем не означава, че няма да се бия с хъс ;) .

Бтв, какво ще кажете да почнем с нулево ниво герои? Не съм провеждал нито една арена и не знам как се отразява това, но ако току-виж, да предположим само, съвсем хипотетично, че нещата потръгнат и нещото продължи много време, може би ще е по-интересно, знам ли?

*Имам един магьосник, дето така съм го развил до седмо ниво, че е срам за цялата професия. Тези, с които играя, постоянно го подиграват, че по-свестни билдове на по-ниски нива ще го размятат както си искат. Е, ще видят съекипниците ми, като им притрябва лекуване на тежки рани...
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср авг 27, 2008 11:32 pm

Ъм, щом ме приемате като водещ, то да напиша изисквания. След тях ще запиша и как са обосновани.

-Герой 3-то ниво при зар=4, само с умения и раси от книгата (не започваме от 0 ниво, защото най-вероятно няма да има интерес и бързо ще свърши та поне да има няколко по-ефектни битки)
-пари: 3 златника (все пак си ви трябват за екипировка)
-Опит се дава за сваляне на определен процент от кръвта на противника, бонус към опита за победа или за успешно изпълнение на много щура идея. (Процент от кръвта, защото иначе тези, които се бият срещу герои с малко кръв ще бъдат прецакани)

Който има някакви предложения, нека споделя. Аз ще изпратя ЛС на някой админ да направи форум...

ПП. Засега имаме петима желаещи:
ILiusa
Асен
Ain alkar
kartacha
Shamajotsi

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет авг 28, 2008 12:40 pm

Аз мога да дам идея за някои от арените, ако Илидан иска.
Идеята ми е повечето да са на закрито и ниско(3-4 метра) пространство, та ако огнените магове решат да кастват масови магии да си носят последствията(таваните).
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет авг 29, 2008 6:37 pm

И защо искаш да гфаворизираш джуджетата? Подмазваме се на админа, а;)?
Пояснявам-джуджето има най-добра защита от магии, освен от магии за масово поразяване, които не отчитат магическата защита като усложнение-а БатГойко според книгата е джудже:).

Ето го и моя персонаж, между другото-близък бой, по желание на първият писал, даже-невъоръжен близък бой. Не, дори не е най-оптимизирания му вариант, с майстор на въоръжения бой щях да имам повече защита, ТД и Атака. Но като за първи тестов персонаж стига, ако реша да си правя отборче, ще изчисля някой с меч:).

История: Чой от Източния съюз чу за арената и реши, че е време да изпробва себе си. Единството на тяло и дух трябваше да му помогне да докаже на варварите правотата на своето учение, нали така?
Учителят на Чой получи главоболие при новината;).


НИ: 3
жизненост: 54 ТЖ
Виталност: 2
Скорост: 16
Кр: 12
Късмет: 3
Сила: 8
Ловкост: 14
Интелект: 9
Прецизност: 13
Издържливост: 5

ТД: 15
Реакция: 19

СУ:
Точен удар: 3
Специалист в юмручен бой: 12
Бързия Джо: 2

Устойчивости:
МЗ-0
ПСУ- 11
УО- 2
Воля- 8

МУ=8
МА=2
Мана: 62
--------------------------
БЗ=33 Стабилност=31

БЩ=0
----------------------------

Умения и Познания:

Плуване 6
Скок: 6
Легенди и древни предания: 6


Бойни показатели:

Невъоръжена: ТД Атака с ръка/ крак щета: 4 ТД 24 2зара+6/5ТД 27 2 зара+9
Борба: Атака с тяло: 16

Оръжие: Тояга: атака: 22 щета 3зара+3

Инвентар:бронирани ръкавици+6 щета, подковани ботуши на джуджето "Докмартенс" +6 щета, кожена ризница, кожен шлем, кожени налакътници, кожени накленници, раница, книга, мастилница, перо, две рула пергамент, парче въглен, дървена посуда, мях с вода, кесия, огниво и прахан, дървена лъжица, кинжал (за ежедневни нужди), обкована с бронз тояга (за подпиране), билкови екстракти.

Пари: много, нямам скъпа екипировка, освен билките-които няма да позлвам, ако не реши да ги ползва някой друг;).
Последна промяна от Асен на съб авг 30, 2008 12:04 am, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пет авг 29, 2008 10:59 pm

Честит ни форум! Пускайте си героите там :)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб авг 30, 2008 12:10 am

Пуснах го.
Хайде де, останалите-идеята не беше моя, колкото и да е странно;).
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » чет сеп 04, 2008 11:54 am

Напомням на тези, които искаха да участват в Арената, че вече могат да пускат героите си :wink:

Потребителски аватар
lud
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: чет сеп 11, 2008 5:51 pm

Мнение от lud » чет сеп 11, 2008 6:10 pm

Пускаи ко чакаш? Идеята ми харесва много (за арената де). Очаквайте утре или в други ден е моя герои,(по колко героя имаме право да ползваме ?). :D
Последна промяна от lud на чет сеп 11, 2008 7:35 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » чет сеп 11, 2008 7:26 pm

Пускаи ко чакаш?
Т`ва нещо не го схванах.

А за героите: има вече двама с по два героя така че два героя е приемливо...

Потребителски аватар
lud
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: чет сеп 11, 2008 5:51 pm

Мнение от lud » чет сеп 11, 2008 7:43 pm

Само да попитам.C всякакви герои ли(тоест стрелци,магьосници и пр.).

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » чет сеп 11, 2008 7:46 pm

Да, няма ограничения. Във темата за условията във "Арената" ще видиш изискванията :)

Отговори