Относно Д&Д

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Относно Д&Д

Мнение от Fenrir » вт май 12, 2009 5:49 pm

Да ви питам,нещо много се запалих към тази игра напоследък,говоря за книгата.Изтеглих я в ПДФ формат,ама не ми е удобно да я чета на компютъра.Дръпнах я на английски.Това не ми е проблем,но има ли я попринцип на БГ и има ли място,от където мога да я купя,заедно там с помощните книги. Ако някой знае,да казва 8)

А,да-знаете ли хубава програма за правене на РПГ карти и светове,която мога да дръпна Free от някъде.Ако ли не ще си карам с добрия стар молив :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср май 13, 2009 12:59 am

Книгата я има на Славейков в безистена на бирарията Лучано - магазин Меджик Уърлдс.
За програмката, май има нещо си dungeon ама не знам дали е фрии или не. Пусни едно питане в темата за сайта за книги-игри. Така питането ти ще стигне до Ян и той ще те упъти.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » чет май 14, 2009 1:48 pm

Айде малко реклама и на другия ми ролево-форумен дом - http://forums.rpgbg.net/ :wink:

Накратко - Д&Д на български няма, има я в хартиен вариант в България, но ще ти е по-евтино да си я поръчаш от Амазон.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет май 14, 2009 3:24 pm

Мен ако питаш недей. Един път съм поръчвал по интернет, забавиха пратката много, отказах да я приема и да платя. Щеше да се стигне до съд. Нервите не струват пари!
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » чет май 14, 2009 9:14 pm

За 3.5 или 4е става дума. И да, поръчката по Интернет е по-изгодна, а ако се има предвид 4е, може и да е единствения вариант, защото не се знае дали в Меджика са доставяли 4е. Те и да са доставяли не ми се мисли каква ще е цената.

В общи линии пдф-то си остава най-лесната възможност да геймиш ДнД.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет май 14, 2009 9:15 pm

Днес бях в Меджика-има я 4е-189 лв. грубо казано-190 лв.Бая си е...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет май 15, 2009 12:33 pm

kartacha написа:Мен ако питаш недей. Един път съм поръчвал по интернет, забавиха пратката много, отказах да я приема и да платя. Щеше да се стигне до съд. Нервите не струват пари!
Ти от къде си поръчвал? Защото има онлайн "магазини", а си има и онлайн магазини. Доколкото ми е известно от познатите ми, които са поръчвали книги оттам, досега не е имало съществен проблем, най-много малко забавяне (при доставка от САЩ до България, да отбележим, направо е изненадващо колко често успяват навреме).

А иначе... това, дори и с не-намалената си цена е по-евтино от 190 лева, а са трите в комплект, в кутийка за подарък. А в момента с доставката ще ти излезе има-няма стотина лева...
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 15, 2009 12:57 pm

Само дето после се почват едни допълнителни книги, и зарибявки...
Лично аз предпочтиам други системи. Но това пък е общоизвестно :wink: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет май 15, 2009 2:33 pm

lowstef написа:Ти от къде си поръчвал? Защото има онлайн "магазини", а си има и онлайн магазини. Доколкото ми е известно от познатите ми, които са поръчвали книги оттам, досега не е имало съществен проблем, най-много малко забавяне (при доставка от САЩ до България, да отбележим, направо е изненадващо колко често успяват навреме).

А иначе... това, дори и с не-намалената си цена е по-евтино от 190 лева, а са трите в комплект, в кутийка за подарък. А в момента с доставката ще ти излезе има-няма стотина лева...
Не искам да споменавам имена. Не е еbay всеки случай или Amazon. Просто ми пратиха пратката по пощенски път и ме уведомиха 15 дена след изпращането или нещо такова. Като отидох в пощата казаха, че са върнали пратката за прекалено дълъг престой. Обясних им чрез email. Те не, та не.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср май 20, 2009 11:49 am

[spoiler]Може би можеш да потърсиш някой ксероск, където ще ти разпечатат книгата. Дори по 6 стотинки на страница, ще си на далавера. Проблемът е, че може да ти откажат заради многото картинки. Освен това, илюстрациите ще са черно-бели, на това да е проблемът.[/spoiler] Не забравяй, че ти трябва поне един комплект зарчета и поне още един индивидуален двадесетостен.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср май 20, 2009 5:55 pm

Знам-купих си зарчетата-8.50 пакета,включващ 7 зара.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » вт май 26, 2009 5:32 pm

Здрасти, Фенрир. Миналата година си купих точно това издание, което ти е показал в линк по-горе Чефито, и не съжалявам, излизат ти около 100 лева трите книги общо, а са в кутия. Отделно самите книги са с твърди корици, много хубава гланцирана хартия и само мастилото е малко некачествено, размазва се понякога. Книга с такова качество и с такава дебелина няма да намериш в България за 35 лева вероятно, така че няма какво да се чудиш на тази оферта, ако искаш да играеш 4Е. Досега проблеми с пратките от Амазон съм нямал.

Ако нямаш кредитна карта или поради друга причина не искаш/можеш да си купиш от там, обади се и някой път като поръчваме нещо друго с Конан (сега на Екзалтед се точим май-май) ще те включим в поръчката (естествено трябва да се видим за целта). Друго, което мога да ти предложа, е преди да хукнеш да купуваш да се видим и да ти покажа книгите наживо, да си прецениш дали си струват инвестицията (това важи ако си в София, разбира се). С една дума готов съм да помагам по какъвто начин се сетиш на новозарибените по Д&Д фенове да се сдобият с него :)

Не забравяй, че за да играеш каквато и да е ролева игра ще ти трябва група, само книгите и заровете не стигат. Така че ако нямаш готова група, която да е навита да прочете и играе Д&Д, няма смисъл да се набутваш с пари за книгите. Това е от мен, ако мога да ти помогна по някакъв начин свиркай!

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет май 28, 2009 7:32 pm

В момента разучавам системите и мисля,че най-удачно е да започна от ДД,все пак е майката на всички ролеви игри.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет май 28, 2009 7:41 pm

Адаш, аз бих те посъветвал да започнеш от новото издание на "бащата" - GURPS 4th ed, според мен дава по-добра основа за бързо адаптиране към различни системи. А с купуването те съветвам да изчакаш засега, преди да знаеш какво ще ти хареса - затова си има безплатни версии... ;)
Разбира се, това е докато не си сравнил няколко системи, защото може да установиш, че точно D&D харесваш , тогава купувай, но може и да не стане точно така!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет май 28, 2009 9:35 pm

Сякаш ми четеш мислите,аз точно това реших-да не избързвам с ДДто.Ще разгледам другите видове системи,започвайики от тебе предложеното :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 29, 2009 9:07 am

Това е, защото си ми адаш :P !
А иначе - разгледай първо лайт-версията. Ако имаш въпроси към механиките, те вероятно вече имат отговори в пълната версия, но за първоначално запознанство лайт-версията е подходяща ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори