Физика

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Физика

Мнение от Fenrir » ср апр 28, 2010 5:43 pm

Пиша science fiction книга. Трябва ми помощ по физика! Има ли някой от форума физик, биолог, нещо подобно?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 28, 2010 7:46 pm

пробвай да се свържеш със lowstef

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет апр 29, 2010 5:05 pm

Него го няма отдавна. Какво стана с този човек? Мина преди няколко месеца да честити един празник и хоп, пак изчеса.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 30, 2010 10:14 am

Пише си редовно в РПГ БГ.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет апр 30, 2010 2:33 pm

Някой скайпа да му има?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт май 04, 2010 1:55 pm

И тука минавам, бе, просто върша поне по три неща наведнъж във всеки един момент в последните няколко месеца и съм малко... :looloo: Кааааакто и да е, тук съм, минавам сегиз-тогиз, питайте. Най-добре тука да си оставиш списъка и така. Ако се заформи някаква активна дискусия, ще влизам и по-честичко.

ПП Аз и на рпгбг.нет толкова пиша... :roll:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб май 08, 2010 1:56 pm

Така. Започвам списъка:

Може ли в близко бъдеще или в рамките на поне 500 години Земята да се превърне в пустиня. Как би изглеждала тази путсиня (тип Сахара или тип суха земя), поради какво би се превърнала в пустиня, кои земни ресурси биха останали ( аз си мисля, че подземна вода би могла да остане, а и другото най-важно нещо за човека е солта, нук ще ни трябва и някой, разбиращ от биология).
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед май 09, 2010 1:12 pm

Какво общо имаха тея въпроси с Физиката, Фенрире? За първия въпрос - Сахара се разширява годишно и много постоянно, но до 100 години може да достигне само южните части на Европа (континет). Не мога да се съглася с това, че само подземни води ще останат. Как ще изпариш толкоз много вода? Вярно, че тази на повърхността ще бъде солена и единствената годна за пиене ще остане тази от подземните води (солеността ще се дължи именно на пясъка). Само хипотеза, изградена от Нешанъл Джеографик и Дискавъри ;) Сол няма да ни липсва, ще си има океани, спокойно (както вече казах - не си представям как ще изпариш толкова вода дори за 500 години, тя не само трябва да бъде изпарена, но и да изчезне, а това как ще се случи, направо нямам идея)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед май 09, 2010 4:01 pm

Мене не ми трябва да изчезне. Възможно е да има и някое природно бедствие, или пък изсичане на горите. Не знам.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 09, 2010 6:27 pm

Отговорите на всичките ти въпроси е: зависи ;) .

1. "Може ли в близкото бъдеще или в рамките на поне 500 години Земята да се превърне в пустиня?" По принцип може, но е хубаво да се знае какво би могло да включва понятието "пустиня" в себе си. Най-различни катастрофи могат да направят планетата абсолютно негодна за живот, ама ако ще правиш нещо пост-апокалиптично, та явно трябва да изключим Gamma Ray Burst-ове, ядрен холокост и т.н. ;) .

2. "Как би изглеждала тази путсиня?" За жалост познанията ми не са достатъчни за да отговоря компетентно на този въпрос, но бърза справка с Уики подсказва, че след като 20% от площта на пустините по света е заета от пясък, то навярно "Пангеянската пустиня" ще бъде предимно "камъниста". Да не забравяме, че на природните сили им е нужно бая време, че да създадат от камъните пясък, а навярно същите тези сили (така де, вятъра) по-скоро ще разпръскват пясъка навсякъде в началото, "оголвайки пейзажа" по този начин, отколкото да създават дюни и прочие.

3. "Кои земни ресурси биха останали?" И тук зависи за какво говориш. Ако имаш предвид "кои ресурси биха били благодатни за създания, които не са решили, че ще остават непременно на нашата планета", то освен водата... биха се възползвали от цялата менделеева таблица, че при това комбинирана по най-различни начини. А ако имаш предвид "на какво може да разчитат оцелелите след апокалипсиса", то отговорът зависи от отговора на въпрос 1: за каква "пустиня" си говорим? Нещо тип Сахара - гадно място, но с някаква своя си уникална екосистема и оазисчета и т.н. тук-таме или нещо, което е абсолютно негодно за живот. Естествено, във втория случай, отговорът на трети въпрос е "никакви" :P .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 10, 2010 11:13 am

Всъщност дефиницията за пустиня е място където не вали или валежите са по-малко от 10 мм годишно. Сиреч:

Най-големите пустини [редактиране]
Пустиня Площ (км²)
0. Антарктида (Антрактида) 13 200 000
1. Сахара (Африка) 9 000 000
2. Арабска пустиня (Азия) 1 300 000
3. Гоби (Азия) 1 125 000
4. Калахари (Африка) 580 000
5. Виктория (Австралия) 414 000
6. Каракум (Азия) 350 000
7. Такламакан (Азия) 344 000
8. Сонора (Северна Америка) 312 000
9. Намиб (Африка) 310 000
10. Тар (Азия) 260 000
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет май 14, 2010 3:27 pm

Това наистина не е много-много физика, но ето и моите пет ст'инки:

1. На Земята си има порядъчно много вода. И няма нормално природно събитие, което да ни лиши от нея.
2. Пустините няма как да станат много повече от това, което са в момента. Приказките че се били разраствали... Абе не са точно гупости, но... Абе няма как да стане чак на планетарноп ниво. Номера с глобалното затопляне не върви. Първо, такова няма, второ - идете в Индия да видите дали жегите непременно значат пустиня.
3. Ами това е.
4. Всъщноооост, при едно захлаждане ще стане много по-пустинно, щото тогава изпарението на вода ще намалее значително, оттам и валежите и съответно навътре в континентите ще стане по-сухо. Но ледени епохи вече сме минавали, така че...
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Отговори