Спаринг: Ной срещу Чой

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Спаринг: Ной срещу Чой

Мнение от ILLIDAN » чет сеп 04, 2008 10:15 pm

Ной и Чой застават един срещу друг в Блатото. Двамата герои са на двата "сухи" края на арената, а помежду им се простира блато, от което тук таме стърчат големи скали. Арената е нереалистично обградена със стени, а мъглата, която се простира над Арената изглежда неестествено.

Изображение

[sblock]
Легенда:
Зелените квадратчета обозначават блатото.
Сивите четириъгълници са скали, които заемат 1 кв. метра и са високи към 50 см.

На Д8 се намира Чой - синьо
На Д2 се намира Ной - червено

Тръгвайки от нормално квадратче, се нуждаете от 2 ТД, за да отидете в следващо, и 3 ТД по диагонал. Тръгвайки от блатно квадратче, се нуждаете от 3 ТД, за до отидете в следващо, и 4 ТД по диагонал

Ной започва пръв. [/sblock]

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет сеп 05, 2008 11:30 am

[spoiler]Не е протест, но не смяташ ли, че на тази арена, магът ще скъса горкия медитиращ задник на Чой?[/spoiler]
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пет сеп 05, 2008 12:38 pm

[sblock]Вероятно е, зависи от използваната от Чой тактика. Но аз не се чувствам виновен, защото арената се определя с хвърляне на зар :wink: [/sblock]

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет сеп 05, 2008 12:49 pm

[sblock]А и повечето арени, така или иначе, ще са в ущърб на маговете.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 05, 2008 1:28 pm

Преди Вилорп да действа, нямам никаква тактика;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 05, 2008 4:48 pm

Ной поначало беше подготвен когато се озова на арената затова обикновено замъглените му очи сега светеха в леко зеленикава светлина. Блатото което го разделяше от неговия опонент определено би било сметнато за предимство в негова полза поне на пръв поглед, а и със сигурност в първия рунд, но магът искаше да изкара най-малко до трети четвърти, затова веднага зашептя заклинание...


пп. Ще довърша като се върна в къщи, тъй като заклинанието е първо ниво реакцията ми пада с еденица, но все пак все още трябва да е по-висока, ако не е така моля водещия да драсне един спойлер.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 05, 2008 7:52 pm

Реакциите ни са равни-хора, без повишавашщи Реакция умения, еднакво ниво;).
Сега аз да действма ли?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пет сеп 05, 2008 9:47 pm

Вилорп написа:Реакция: 19+1=20
Това откъде идва? (Добре, че Асен си се обади) и Отговорът: от Стрелец на 2 степен (извинявай Вилорп, пропуснал съм :? )

За действането - Чой е...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 05, 2008 10:34 pm

Стрелец на Втора Степен не дава +1 Реакция, дава го Стрелец на 3-та степен;).
Илидане, виж ми дуела с Авдар, пиша си хода в момента!

Чой се хвърли, следвайки съветите на своя Многоуважаван Учител.
"Срещу маг-нападай веднага и с всички сили!"
Пръски блатна вода се носеха, докато боецът се добираше до отсрещния бряг. Нямаше да успее, ако магът не се беше забавил заради някакви свои си магически причини-Чой подозираше, че се концентрира...
Нямаше значение. Просто нанесе ритник в главата му, използвайки вътрешната си енергия точно спроед другите съвети на Многоуважаемия Учител.

Ритник в главата на Ной, ако има значение за попадението-ползвам Точен Удар. Атака 26, спаданала до 18 с наказанието, защитата на Ной е 27, щетата с Двоен Удар е 4 зара + 18, като за целта натрупах 4 Точки Умора.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 05, 2008 11:34 pm

бел. Извинявам се за объркването с реакцеята, а тъй и тъй щом Чой е пръв приемам че освен намалената мана друго нямам.

След шементото пристигане на противника му Ной не се поколеба и вдигна жезала си за да се предпази като същевременно се опита да избегне атаката на човека със скорост неподозирана за възрастта му. Успоредно с това прошептя наколко мистични слова.

[sblock="за публиката и разказвача"]Отклон мога да направя за 6ТД и да му намаля успеха с 3, отклонявам се възможно най-много за да избегна удара[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 12:21 am

Извръщайки леко глава Ной пропусна ритника на противника си покрай главата си, а после уверен че той е използвал всичките си козове произнесе думите на заклинанието, бляскава аура обви магьосника и затрептя неуверено над тялото му. А после се стабилизира правейки леко размазани очертанията на мага. Ной отстъпи няколко крачки надясно.

[sblock="за публиката и разказвача"]За 2 ТД се отклонявам за да пропусне напълно удара на Чой целта си (по думите на разказвача)
13-2=11-6 за заклинание=5+1 умора-->+3 концентарция
7+3+12зар>16+2 - забързване 1+МУ/5=1+4= +5скорост + 5 реакция +2ТД
Отстпълението дава предизвикана атака, но дотук Чой издуха 21ТД поне тъй че не би трябвало да има за повече. Отстъпвам до В2 за 4 т. издържливост и за 3 ТД започвам изготвяне на ново заклинание. Издръжливоста ми пада на 7[/sblock]

Този път мага реагира много по бързо от боеца отново направи мистичния жест от преди малко движенията му се размазаха във въздуха. Повърховете на пръстита на ной плъзнаха сини искри, концентрираха се в трепереща сфера, която той запокити с безпогрешна точност в гърдите на противника си който избухна в октаринови пламаци и бе разтресен почти до мозъка на костите си, а конвулсивните движения на мусколитему още потрепваха.

[sblock="за публиката и разказвача"]
В новия рунд
ТД 15
РЕ 24
Мана 73-2(за подръжка на зрението и забързването)=71-6(забързване)=65 ТМ

3 от предишния рунд +2 от този (за казване на заклинанието) +8ТД концентрация за +4 успех 7+4+12зар>16+2 ==> +5 скорост +5 реакция +2ТД
ТД 15-2-8+3=8 (от 18)
РЕ 24+5=29

8-5-3-5 конц=2ТД 7+4+късмет+3зара>16+6+МЗ на Чой ===>5 успех

остават 2ТД за ентуален отклон за да попадне в бронята или да се избегне напълно.
[/sblock]

[sblock="за всички"]15+18=33 реална щета и 3 шокова[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 06, 2008 12:37 am

Чой има общо 19 ТД, а атаката просто не е била тази. БатГойко току-що ми съобщи, че правилата на специалния удар са променени.
Кой действа пръв в следващия рунд?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 1:00 am

Няма следващ рунд - 33 реална щета са над 50% от ЖТ на Чой, така че спаринга завърши с победа на слепия стрелец :wink:
За постиженията си Ной получава 200 ТО

Някой, ако иска да предлага бонус точки опит...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 2:54 pm

[Извън битката]
Ами ако е спаринг си искам и бонуса за липсата на наранявания по слепия стрелец иначе останах с впечатлението, че това е битка до край, а не просто спаринг, поне Ной не е изявявал желание да прави спаринги.

Колкото до 19-те точки действие на Асен, за удара с ръка ще ти трябват още поне 5 което прави 24 - дори с умора не можеш да събереш толкоз, а за бойна готовност да ги ползваш си е загуба от дето и да го погледнеш. Може за тях да си се приближил с едно поле, аз нищо против нямам и след това те тресва светкавицата. Отмяташ си 3 шок имаш цял рунд да действаш ти.

Незнам кой специален удар е променен, тъй че моля за линк.
[/Извън битката]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 3:09 pm

Става дума за Двойна Щета, която явно не е изсквала в началото +2 ТД, но е бил 10 Мана. Сега е 8 Мана, но е +2 ТД, към атаката. Сигурен бях, че съм пускал тези промени, ама не съм проверявал. Може да има и други специални атаки, които са променяни. Ще трябва да ги прегледам и да ги пусна. Промените са правени много отдавана.
А иначе не забравяй, че Чой има и "Бързия Джо" на 2 степен, което му дава... +1 ТД за придвижван.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 5:23 pm

[Извън битката - расъждениица]
Ами в такъв случай Чой дори неможе да замъхне към мене бре!
2+3*4=14 той има 19 ТД атаката му с крак е 6 или ако е спец в юмручен да е 5 айде, ама двойната щета не може да я направи, а после не му остават никакви точки. 1 от Джо не му върши работа щото му трябват 3 за да излезе от блатото напред или 4 по диагонал. В новия рунд аз го пържа докато е накиснат в блатото, ако разказвачат реши да му добави шок за проводимост (подобно на металните доспехи) негова работа (;. Та Чой има -3ТД+добавеното от разказвача. ТД-то дет го има му гори щото неможе да се предвижи принципно, ама няма да издребнявам. та след като преодоле шока трябва да изпълзи от блатото и да мочне да бие един сляп старац (;.
[/Извън битката - расъждениица]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср сеп 10, 2008 7:24 pm

След като Асен се съгласи:
Ной получава още 50 ТО за това, че не е бил наранен по време на битката.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 10, 2008 8:19 pm

Vilorp написа:[Извън битката - расъждениица]
Ами в такъв случай Чой дори неможе да замъхне към мене бре!
2+3*4=14 той има 19 ТД атаката му с крак е 6 или ако е спец в юмручен да е 5 айде, ама двойната щета не може да я направи,
[/Извън битката - расъждениица]
Извън битката-мисля, че е ясно, че атаката е за 5 ТД. Ако това не позволява Двойна щета, значи няма Двойна щета:)! Предвид, че не попадна-все тая;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Заключена