Двубой: Авдар срещу Чой

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 11:22 am

Нямам ТД, така че не мога да предприема нищо.
[sblock="Не е тайна, може да се чете"](имам право на още 3 ТД от Ярост, но те ще ми струват толкова много, че ще се самоубия... хм, от друга страна, дали пък няма да ме докарат точно на Късмета ми... ;) Шегувам се, това не би следвало да ми е позволено... Хе хе, на -6 се докарвам ако ги използвам, за една бройка)[/sblock]

[sblock="За Асен и за Илидан - разсъждение за после"]Само да отбележа. Не заради победата, която реално е изтървана на късмет (само 3 щета ми трябваха повече), защото има тълкуване, което е важно за после. Имам предвид бутащата сила на скока, при положение, че е насовен към главата. Логично е тогава тя да няма такъв ефект. Когато е описвано се е считало, че това е атака в тялото. Бонусите от удар в главата са достатъчно ясни и достатъчно силни, че да им добавяме и допълнителна БС. Тук би следвало да се позова на правилото за "чистата логика" и да искам да не се удвоява БС. Няма правило, обаче, което да го дефинира, така че в този двубой, това решение трябва да се приеме от всички - Илидан и Асен,- за да влезе в ефект. Иначе приемам, че на това с егради тактиката на Асен и съм съгласен да се считат и двете наказани.
Като общо правило би следвало БС в глава да е поне Х/5, а за крайници да е Х/10 от реално, която би следвало да се генерира. Или в случая да е 2*Щ (бонуса от Скок)/5, но пак повтарям това е по-скоро дискусия за после. Все пак целта на арената е и да се забавляваме, а не е забавно да се добавят/променят правила в движение, само щото съм създателя на системата.
Така или иначе Авдар ще отнесе толкова ШЩ, че едва ли ще играе от тук насетне. Надеждата му е само да свърши маната на Чой преди ЖТ да достигнат 0.[/sblock]

[sblock="Само за Илидан"]И за финал едно предложение за КО. Ако ми отнеме толкова ТД, че да не реагирам цял рунд въобще това са 10 секунди без действие и може би следва да се броят за КО... Това правило ще да даде победата на Чой най-вероятно, но е справедливо, а и ще го спаси от смърт при финалния ми удар, така че е добре, Илидан, да го въведеш на момента. Нищо, че по замисъл Берсеркът би следвало да не може да припадне. Това все пак е Арена, а Чой е само на 15 ЖТ, Силата ми се покачвас всеки негов удар, а при среден зар 4 имам около 28 щета само от зарове, сигурно до тогава поне +10 от СИ, което ще рече, че щетат най-вероятно ще е над 31, което определено ще го прати под -16.[/sblock]

Авдар само успява да каже през пръски кръв, които хвърчат от устата му:
"Пре'ай се и шъ жи'ееш!"
докато очите му гледат кръвнишки опонента, който уприто отказва да падне след двата му удара с чука...

Авдар:
СИ=14
АТ=29
Щета= 7 зара + 7
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 06, 2008 12:44 pm

[sblock="За Бат'Гойко и Разказвача"]Между другото, аз също нямам за цел да победя в тези дуели, а да покажа как може да се използва системата-и съм я използвал вече. Работа на автора е да прецени това съвпада ли с неговите замисли, така че може да се ползва и като тест.
В тази връзка, не съм съгласен за Бутащата сила-дали някой ще бъде избутан, заивиси не по-малко от посоката на силата, отколкото от мястото на прилагането й, а посоката е приета абстрактно,ч е винаги е назад. При това положение, защо трява главата да редуцира бутаща сила, което янкои хора ще възприемат като "вземам наказание, за да получа по-слаб удар"? Още повече, че атаките с ритник със скок в главата са единствентие скокови атаки, които съм виждал в сесия, а честно акзано-трудно си представям как повечето охра могат да останат прави след такова попадение.[/sblock]
Забавен момент: след като пресметнах все пак загубените ТЖ-след пребиването на Авдар "на минус много", май ще трябва да го довършва м с Магически стрели от разстояние, иначе тоя Финален удар няма да има издържане-силата му ще е накяъде към 20+ преди да падне.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 1:03 pm

[sblock="За всеки, който иска да чете - разискват се системни правила"]Има го тоя момент с финалния удар. Въпросът е, можеш ли да убиеш джудже с магически стрели, преди то да ти отвърне ;), щото те няма да нанасят шокова щета, че да го възпират. А не знам следиш ли, че си точно на 3 щета живот.
Именно в това се изразяваше и репликата на Авдар. Както се знае, целта на берсерка не е да оцелее той, а да умре противника му ;)
За събарянето след удар в глават си напълно прав, но това с получава от ШЩ, а не заради отхвърляне. Иначе БС се прилага, за изчисляване на отхвърляне назад, което е доста по-слабо след удар в главата. В случая имаме двойно натрупване, ако няма разлика в БС от тяло и глава. В главата затова имаш бонус от ШЩ, който изразява замайване. Аз предлагам и правило за КО, което да казва, че ако от ШЩ загубиш целия си ход, значи си бил 10 секунди неадекватен и съдията има право да те обяви за загубил. Това е спортно правило, което да се прилага само за спортни битки, естествено. В битка на живот и смърт, кво му пука на опонента, че ти седиш и се клатушкаш като круша - той си те бие, докато прецени.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 1:31 pm

Атаката на Чой нанася 3 Временна, 17 Реална и 20 шокова щета. Успехът на БС е 31, Авдар е полита назад и се приземява по гръб на Д4.

[sblock="За БатГойко и за всеки заинтересуван"]Някакси не ми се струва честно да променям правилата насред битката, особено ако ще даде на някой явно предимство. Иначе за неофициални битки може да се използва това правило за КО, но в официална битка не ми се връзва. Знам, че е малко прецакано за Чой в случая, но какво да се прави.[/sblock]

Рунд 3

Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 1:55 pm

[sblock="За Илидан"]Авдар:
СИ= 15
АТ= 30
Щета= 7 зара + 8
Следващи яходя вно само ще лежи ;)

А иначе за промени по време на битка си прав. За мен е важно да ги отбелязвам, за да не забравя какво ще дискутираме после. А иначе гледам, че при мен в правилата имам промени и за БС, която се генерира при всеки удар, но не съм ги поствал официално, така че също ще са обект на дискусии и др. Иначе ще доразивя идеите с БС и ползването й в по-завършен вид и ще ги дискутираме в друга тема. Опредлеено летенето насам натам и събарянето са добри за битката, добавайки кинематографичност и осмисляйки СТабилността, но трябва много внимателно да се наместят (в сегашния си работен вариант, всяка Щ нанся БС според вида си, като така ТЩ получават някакво предимство, но не е изчислявано, а ми се вижда доста сериозно, за да влезе като официално - особено с подобен чук, но той пък е силно модифициран, така и така, та не е съвсем мерило)[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 06, 2008 2:07 pm

Чой се усмихна, последва Авдар и го ритна Авдар в главата. Два пъти подред, за повече ефект.

Премествам се до Авдар и го ритам два пъти с Двойна Щета;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 2:08 pm

Можеш да ме ритнеш само веднъж.
Предполагам ще генерираш поне 3 Щ, което ще предизвиква финален удар.

[sblock="За Илидан"]Преди този ритник Авдар е на 16 ЖТ с 9 натрупана временна щета. Всичко с поне 3 Щета, предизвиква Финален удар.

Цитирам опосанието на Финален удар:
Това е атака, която той извършва с последни сили в момента на своята смърт или изпадане в безсъзнание. Атаката е за 0 (нула) ТД и е задължителна ако има валидна цел (трябва да има създание - независимо приятел или враг в обсега на оръжието му). Героят има право да избере целта си, но е длъжен да извърши атаката. Тази атака е изключително силна и нанася двойна щета. След Финалния удар не може да се извършва Контраатака, тъй като берсеркът пада в безсъзнание или мъртъв веднага след това. Също така не може да се извърши никаква активна защита - освен ако и тя по някаква причина не е действие, което се извършва за 0 ТД;

Авдар (след като успее дами вкара удар де ;) ):
СИ= 16
АТ= 31
Щета= 7 зара + 9
Естествено би трябвало да имам -4 наказание заради позицията. Все пак е паднал (сиреч АТ=27).
[/sblock]
Последна промяна от BatGojko на пон май 18, 2009 6:40 pm, променено общо 3 пъти.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 2:57 pm

Асене, думи нямам просто... Твоят късмет е уникален! Пак ти се падна АНУ...

Чой, предкусващ победата, става невнимателен и ритникът предназначен за Авдар се пресича в близкия стол. Столът става на трески, но кракът на Чой изтръпва и започва да го боли.

[sblock]Чой поема 6 Шокова щета. Няма да може да ползва кракът си за 2 рунда - никакви ритници, а придвижването му изисква +1 ТД за квадратче.[/sblock]

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 3:00 pm

Губи ли хода си?

[sblock="За Илидан"]Ако да, аз имам общо 13+6 Умора ЖТ неутрализирам 19 ШЩ (ще ми остане 1 и все още ше съм паднал в следващия ход ;) [/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 4:09 pm

Остава му 1 ТД и може да се измори за още 2 ТД (доколкото помня)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 06, 2008 9:06 pm

Това е нов рунд-мога да се изморя за до 5, понеже издържливостта ми не е спаднала-Удар с натрупаната два пъти Празна Ръка за оставащите 6ТД, Зашеметител и за бонус-Пренебрегване, пренебрегва 3 от бронята, щета 4 зара+6, атака 24+Точна атака, за поне 25 и допълнително плюс бонуса от разлика във височината;).
Ако има ново тълкувание, че натрупаната умора се отчита към максимума в началото на рунда, Чой се е уморил до Умора 4, за да се възползва от нулирането, полвал е Бойна готовност и може да се умори за до 4 ТУ, след което атакува само с една Празна Ръка, което намалява щетата на атаката с 1 зар:).


След неуспеха, Чой реши да си пощади крака и атаката му продължи с удар с ръка, търсещ слабите места между ризницата и брадата на джуджето.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 9:30 pm

Така си е ;), но пак ще те помоля да пишеш някъде по-точно какво става от системна гледна точка, за да му е по-лесно и на Илидан, а и на мен.

Пример:
Извършвам удар с ръка за 4 ТД, добавям ХХХ специална атака, +1 ТД, +5 Мана, това дава +УУУ атака и +ААА Щета, води до такива и такива действеия и т.н.

Иначе всеки път, когато напишаш някоя специална атака, Илидан трябва да хваща книгата и да проверява какъв е ефекта, наистина ли е това и т.н. (аз съм малко по-лесне, щото просто пускам търсене във файла, но пък ако и ти опишеш действието ще мога по-лесно да видя, кое се различава от книгата, щото явно имам въвеждани корекции, ,които не съм отбелязал като такива).

Иначе моето действие си е просто, това, което се полага по задължение -"Финален удар". Няма начин да вкараш по-малко от 7 щета, а аз толкова мога да понеса преди да припадна и да ми се задейства магическия удар.
Щетат ами е огомна и би следвало да те довърши съвсем, ама се надявам, че на Арената има много силен магьосник, който да възкресява ;), че да те чакам в турнира 8 in 1 out.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 06, 2008 9:53 pm

Асен написа:Това е нов рунд-мога да се изморя за до 5, понеже издържливостта ми не е спаднала-Удар с натрупаната два пъти Празна Ръка за оставащите 6ТД, Зашеметител и за бонус-Пренебрегване, пренебрегва 3 от бронята, щета 4 зара+6, атака 24+Точна атака, за поне 25 и допълнително плюс бонуса от разлика във височината;).

Мислех, че съм го описал достатъчно ясно. Да повторя-24 атака, 4зара+6 щета, 3 пренебрегване на бронята. Задействам Точния удар за повишаване на атаката, ако една точка дава разлика-а ако ми дава АУ, още по-добре;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 10:23 pm

Чой успява с атаката си към падналото джудже и му нанася нокаутиращ удар. Преди да припадне обаче, Авдар удря изненадващо човека с двуръчния си боен чук със невероятна сила. Докато Чой се свлича мъртъв до своя опонент, всеки наблюдател би се зачудил кой е победителя в тази битка...

ПП. Лечителят на Арената само поклати глава като разбра каква бъркотия трябва да оправя...

[sblock="Цифрите"]Атаката на Чой има успех 14 и вкарва 3 временна и 6 реална щета.
Финалния удар на Авдар има успех 8 и вкарва 6 временна и 66 реална щета.

От тази битка Чой печели 350 ТО, а Авдар - 450 ТО. Ако искате, може да предлагате бонуси.
[/sblock]

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 10:33 pm

Ако бяха разиграли нещо с полюлеите и масите - да, ама една-две специални атаки и махленски бой приравнен до системата на Ларкрафт2 (двете единици се бият, докато едната не умре) не ме радва много. Все пак аз бих дал 50 ТО на героя на Асен, защото все пак се опитваше да цели джуджето в главата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 10:49 pm

Вилорп е прав, битката бе доста праволинейна (което е нормално за Авдар) и от двете страни (Асен прави специални атаки, но въпрки това, те са с една единствена цел - щета, щета, щета, няма някаква уникална засукана комбонация от умения, която да му даде точки за финес и хитрост, а и тази стратегия вече беше прилагана срешу Тогрун... от последното пък се възползва Авдар, тъй като имаше знание за силните и слабите страни на опонента си.

Въпреки това, битката разкрива някои интересни неща за двата билда.
1) Чой има страхотен потенциал за тотоален контрол, поради постоянните атаки в главата, които генерират ШЩ и пречат на опонента да реагира, с което Асен доказа тезата си, че това е най-опасната Щета в играта.
2) Чой доказа и очакванията ми, че бойците с голи ръце са изключително силни, особено в началото, когато щетата, която генерират е съизмерима с тази на оръжията. На по-късен етап, когато и оръжията ползват специални атаки (за това се развиват 2 СУ, докато при юмручния бой е нужно само едно, а дава и специални атаки за две оръжия), нбещат аможе би не са чак толкова в полза на майстора н абойни изкуства.
3) Авдар доказа, че за първоигнална и жертвоготовна игра, Берсерк е невероятно силно умение, което наказва много яко, дръзналите да се изправят срещу теб в ръкопашен бой и имали "наглостта" и да те победят. Така де, Чой победи, но реално той загина, а Авдар може да се възстанови дори без намеса на лечител.
4) Способността да се намалява щетата при Берсерк е реалната сила на умението, тъй като това пазеше Авдар да не умре. Дори да е на 1 ЖТ, за да бъде напълно убит ще трябва да понесе щета от 34, което си е сериозно.

И двата билда са забавни в даден момент. И двата билда са силни 1 на 1 и не чак толкова при битка в отбор, тъй като са индивидуалисти:
- Авдар няма какво даправи срешу стрелци
- Чой няма кого да бие след като приключи с маната
Така че въпреки че и двамата изглеждат леко "счупени", реално не са опасни за системата.
Възникналата дискусия за БС е нещо, над което си струва да помисля, както и над идеята за КО при положение, че получиш ШЩ в определен размер (в случая повече от ТД, които можеш да генерирап за един ход). С подобно правило Чой щеше да е безапелационен победител и щеше да е жив ;).
Сега всичко е в ръцете на Лечителите.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 11:00 pm

След интервенция на лечителите, Авдар се изправя на крака с размътен поглед. Видимо е изненадан, че е бил победен, но след това погледът му се спира върху размазаното тяло на Чой.
"Въй, маа' му. Тъй аз ли съм го свършил... Ъъъ, съ'алявам" Поглежда въпросително към лечителите "Шъ успеете ли да го... тъй де... абе... въпреки че... все пак се би мъжки... ъ?... шъ се опитате поне, нали... А и носи на бира май... О, като казах бира..."
Авдар се затътря все още леко замаян към кръчмата.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед сеп 07, 2008 12:15 am

Към расъжденията: Бутащата сила определено е неясна и свалям шапка на Илидиан че все пак успя някак да я прилож, аз не мога или ако трабва да го правя го правя тъй че да ми е удобно за историята във сесиите които водя... (;

А, да, и КО предполагам е нокдаун та може ли или да разпишете/преведете абливиятурата или да се позва нещо по разбрано (нок даун).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед сеп 07, 2008 12:47 am

КО е нок аут ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед сеп 07, 2008 12:51 am

Вилорп, КО е съкратено от нокаут:).
BatGojko написа:Вилорп е прав, битката бе доста праволинейна (което е нормално за Авдар) и от двете страни (Асен прави специални атаки, но въпрки това, те са с една единствена цел - щета, щета, щета, няма някаква уникална засукана комбонация от умения, която да му даде точки за финес и хитрост, а и тази стратегия вече беше прилагана срешу Тогрун... от последното пък се възползва Авдар, тъй като имаше знание за силните и слабите страни на опонента си.

Въпреки това, битката разкрива някои интересни неща за двата билда.
1) Чой има страхотен потенциал за тотоален контрол, поради постоянните атаки в главата, които генерират ШЩ и пречат на опонента да реагира, с което Асен доказа тезата си, че това е най-опасната Щета в играта.
2) Чой доказа и очакванията ми, че бойците с голи ръце са изключително силни, особено в началото, когато щетата, която генерират е съизмерима с тази на оръжията. На по-късен етап, когато и оръжията ползват специални атаки (за това се развиват 2 СУ, докато при юмручния бой е нужно само едно, а дава и специални атаки за две оръжия), нбещат аможе би не са чак толкова в полза на майстора н абойни изкуства.
3) Авдар доказа, че за първоигнална и жертвоготовна игра, Берсерк е невероятно силно умение, което наказва много яко, дръзналите да се изправят срещу теб в ръкопашен бой и имали "наглостта" и да те победят. Така де, Чой победи, но реално той загина, а Авдар може да се възстанови дори без намеса на лечител.
4) Способността да се намалява щетата при Берсерк е реалната сила на умението, тъй като това пазеше Авдар да не умре. Дори да е на 1 ЖТ, за да бъде напълно убит ще трябва да понесе щета от 34, което си е сериозно.

И двата билда са забавни в даден момент. И двата билда са силни 1 на 1 и не чак толкова при битка в отбор, тъй като са индивидуалисти:
- Авдар няма какво даправи срешу стрелци
- Чой няма кого да бие след като приключи с маната
Така че въпреки че и двамата изглеждат леко "счупени", реално не са опасни за системата.
Възникналата дискусия за БС е нещо, над което си струва да помисля, както и над идеята за КО при положение, че получиш ШЩ в определен размер (в случая повече от ТД, които можеш да генерирап за един ход). С подобно правило Чой щеше да е безапелационен победител и щеше да е жив ;).
Сега всичко е в ръцете на Лечителите.
Радвам се, че приемаш аргументите ми за шоковата щета-да, Чой е замислен като контролиращ бойното поле:). Срещу всеки не-берсерк можеше и да му е по-трудно да нанася атаките си, но щеше да прекрати действията на опонента с първия попаднал удар.

Ако мислиш обаче, че бойците с оръжие са по-слаби, разгледай какво причинява Фиоре на Зеления Скорпион в момента-има сериозни шансове битката да се прекрати с първия попаднал удар след Специална атака. Реално, той е далеч по-опасният от двамата, а те нарочно са правени при еднакви ТР. Силата на бойците с оръжие е в различният първи показател-реално, бойците с висока Прецизност са незаменими, когато трябва да оставите някого на стража или се стигне до престрелка, но в близък бой предимство имат други билдове.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон сеп 15, 2008 2:43 pm

Защо Авдар взема повече опит от Чой?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 15, 2008 8:25 pm

Защото убива Чой и взима опита за убит противник...

Заключена