Спаринг: Зеленият скорпион срещу Фиоре

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 22, 2008 6:44 pm

/В такъв случай ;) .../

...изостави рапирата си, стрелвайки се към дървото, което му се падаше отдясно. Улови се за по-ниските му клони и се заискатери нагоре. Спря се едва, когато бе на повече от два разкрача от земята и започна да чака по-нататъшните действия на своя противник.

/Системно: За 6ТД отивам на Б1, за още 6ТД започвам да се катеря нагоре. И идея си нямам дали ще ми стигнат за да стигна на два метра, но Скорпиона изразходва точно толкова за катерене. След което се приема, че е останал прав до който клон е стигнал, близо до ствола на дървото, изчаквайки по-нататъшните действия на Фиоре./
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 22, 2008 9:33 pm

Кажете ми, когато трябва да пише Фиоре.
И ми кажете и на кое поле е камата на Скорпиона;).
Ще стане много традиционно състезание викингски стил-макар че се оапсявам, че Фиоре е по-добре подготвен за такива:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт сеп 23, 2008 6:46 pm

Рапирата пада в полето, в което стоеше Скорпиона. За 6 ТД се покатерваш на 1.5 м :wink:
Фиоре да действа

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт сеп 23, 2008 7:55 pm

/Той май питаше за камата, която бях метнал по него, когато той беше на Г5. Съответно, тя би трябвало или да е на това поле, или в някой от задните два хръсталака - В6 и Г6. А храстите колко са високи, гъсти и т.н.? Жив плет ли са или...?

И, Асене, какво е състезание викингски стил :) ?/
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 24, 2008 9:47 am

Питах за камата-и още питам.
Състезанието ще го видиш, ако почнем да се замеряме с твоите ками;). Обаче, на 1, 5 метра си ми тотално в обсега на меча-само той е пак толкова :twisted: !

Фиоре изсумтя презрително, после се придвижи към опонента си и скочи право нагоре. Във въздуха нанесе удар с меча си, минаващ точно до дървото. Приземи се на крака с котешка грация и огледа резултата от работата си, като си спомни едно то базовите правила на войните на Салфейс.
"Висящите, неподвижни цели рядко са толкова добре защитени, колкото когато се движат-затова ги ползваме за тренировка".

За 4 или 5 ТД се придвижвам до В1 или В2-Разказвачът казва от кое поле мога да го атакувам. След това скачам във въздуха, за да анулирам преимущестовото му във височината и с максимум 1 ТУ нанасям удар по противник, който ако се пусне да парирще падне, а отбягване не знам как ще прави-иначе е негов ход;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср сеп 24, 2008 11:38 am

/А защо трябва да падам, когато парирам :? ? И защо не мога да отбягвам? В крайна сметка стоя на клон, едва ли са ми чак толкова ограничени действията. Също така откъде сме сигурни, че като подскачаш няма да си надъниш тиквата на някой клон? И откъде сме сигурни, че дървото, което е лесно за изкачване и за това навярно има много клони, няма и клони под мен, които да ти пречат да подскочиш на метър и половина?/

/П.П. Сега видях, че поради някаква причина си ме сметнал за висящ. Все пак в последния си пост съм казал, че съм останал прав, докъдето и да съм стигнал (сиреч - не се превивам и гърча, мъчейки се да отида по-нагоре, а съм останал на последната "извоювана" позиция). Дори уточних, че съм близо до ствола, че да не пробваш разни неща от анимационните вилмчета ;) . Дори съм си оставил 1ТД за вадене на оръжие... Въобще, струва ми се не съм дал опция за такова тълкуване, че съм останал да вися.../

/Още един послепис - сега пък видях, че искаш да ме атакуваш от В2, при условие, че почнах да се катеря от Б1 :lol: . В смисъл, това е малко през ствола и не знам дали е възможно. Дори не съм сигурен, че от В1 би ти било много лесно да атакуваш (че и със скок), ама Илидан решава./
Последна промяна от Shamajotsi на ср сеп 24, 2008 1:17 pm, променено общо 1 път.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 24, 2008 1:01 pm

//нямам зарове по дърка, генероторите от РПГ-то не бачкат, заложил съм на дуела... Абе принципно имаш малко подобрена защита от височината, а Асен хаби допълнителни ТД за скок, от тук насетне оставям заровете на Илидиан.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср сеп 24, 2008 4:59 pm

//Камата е в храсталака на В6. Самият храсталак е доста гъст (не може да се вижда през него), така че ще трябва да се потърси.

//От В1 напада Фиоре с успех на атаката 5 (при наказание 6 заради клони и разлика във височина)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср сеп 24, 2008 5:41 pm

/Олеле, малеле, битката май свърши. Мога ли да извадя оръжието си и да "Блокирам" (нали беше на ятагана туй умение)?/
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 24, 2008 8:24 pm

ILLIDAN написа://Камата е в храсталака на В6. Самият храсталак е доста гъст (не може да се вижда през него), така че ще трябва да се потърси.

//От В1 напада Фиоре с успех на атаката 5 (при наказание 6 заради клони и разлика във височина)
Протестирам против разликата във всичоината. Ако акробатът ми с почти нечовешката си ловкост не може да скочи на метър и половина...
Иначе-чакам Шами:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет сеп 25, 2008 1:45 am

/Протестираш или не - отскокът е сила, а салтото, което дава бонус на показателя е чак на седмо ниво - айде холан, много искаш ;) . А иначе аз чакам отговор на въпроса си./
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 25, 2008 3:15 pm

Отскокът е бонусът от Сила 12, плюс цялата стойност на Акробат. Това означава, че май имам базов отскок 10, което май е 1 метър, без да се хвърлят зарове изобщо. Салтото пък не дава бонус на показателя, а позволява атаки в гръб при контраатака:).
Това без да отчитаме, че човек на дърво не може да маневрира и би следвало да се третира с поне -4 наказание към БЗ, колкото е и след изваждане на единия крак от строя с АУ или прицелен удар. Може да е и -8, ако броим и двата крака-не те виждамда танцуваш на клоните на дървото:).
Последното няма особено значение, ако ползваш защита с париране с бързо изваждане от Войн на 7, но липсата на предимство във височината поради скока ми може да има-ако скокът не оказваше влияние, със съюите 6ТД можех да позлвам концентрация към атаката;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет сеп 25, 2008 7:21 pm

/Човече, какво ти пука, при все, че дори и в бронята, след този удар битката свършва ;) . Общо взето трябваше в самото начало да правя нещата, които правих сега, но реших да играя роля и да не ти гледам показателите, а в процеса на битката да опозная героя ти :? .

Както и да е - наистина, на клон може и да ми е трудно да маневрирам, но: 1. липсата на такава възможност по-скоро трябва да се санкционира по-скоро с ограничение върху активната (подчертавам термина) защита и 2. не знам до колко е трудно да маневрираш на дърво, но предполагам, че е доста трудно да финтираш и лъжеш противник, местейки си разните там центрове на тежестта, евентуално срещайки отпор и т.н., като в същото време те чака приземяване от метър и педесет височина - хем достатъчно много за да се претрепеш, ако не внимаваш, хем достатъчно малко, че да отнема около половин секунда. Накратко - ако -4 е наказанието към Скорпиона, то не знам какво трябва да е към този, който се прави на Арагорн и Стефка Костадинова* едновременно ;) .

Както и да е, дори с -4 наказание, щетата пак попада в бронята. Дори тогава пак падам под 50%.

Така че Илидан просто да мята заровете ;) .

А -8 наказание вече е нахално.

*Забележи, че, макар и тя да е скочила 2 и 9, нейния стил съвсем не предполага атака на противник ;) . В един от стиловете на висок скок (ножица, който идва преди коремно-претъркалящия стил и техниката на Дик Фосбъри, с който сегашната претседателка на БОК надскочи очакванията на всички, така да се каже ;) ), при който, не че можеш да атакуваш някого, но поне не си перпендикулярно застанал на евентуалния противник, който може да те очаква с ятаган посред стадиона, световния рекорд е метър и деветдесет и седем. Не знам колко е засилката, но си представи, че медалисти са ставали и хора, скочили метър и петдесет и девет. Да продължим ли да си говорим за реализъм и какво трябва да се включи като бонификации и наказания ;) ?/

Скорпиона видя приближаващото под формата на скакалец поражение и са секунда му пробягнаха няколко мисли в главата:

"Сега, ако се отклоня така, пък после замахна с ятагана, както съм се учил..."

"Майната му, ще спечели спаринга, но на самия турнир ще загуби - а там се бием до смърт..."

"Пък и, да си призная, ако за да спечеля трябва да съм такъв подскачащ палячо... Нека се радва, съдбата вече го е наказала, простосмъртния, заблуден, вярващ в Салфейс клетник."

И се остави на противниковото острие да довърши двубоя.
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » чет сеп 25, 2008 10:49 pm

Атаката на Фиоре вкарва 16 Реална щета и с този удар свършва спаринга...

Фиоре печели 188 ТО.
Зеленият скорпион печели 20 ТО.

Някой да предлага бонуси?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 26, 2008 9:05 am

Всъщност, предлагам бонус за Скорпиона:). Може и да не спечели, но нанесе поне някаква щета, а и което е по-важно-поне опита д асе бие тактически:).

Шамайоци, вероятно щях да споря, дори ако това беше в мой ущеърб-също като БатГойко, аз не участвам за победата, а тествам тактическата част на системата;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 26, 2008 9:49 am

Подкрепям Асен за бонуса към Шами, всъщност само пропуска в използването на пренебрегване спаси ръката на Фиоре в тази битка.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 26, 2008 5:36 pm

Всъщност не, малко вероятно беше да я извади от строя с един удар;). Но като идея не беше зле, още повече, че реално това му даваше най-голям шанс.
Иначре, да се отбележи-с това темпо ще има време, докато вдигнем ниво:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пет сеп 26, 2008 8:04 pm

Съгласен за бонуса:

Фиоре печели 188 ТО.
Зеленият скорпион печели 120 ТО.

Заключена