Спаринг: Зеленият скорпион срещу Фиоре

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Спаринг: Зеленият скорпион срещу Фиоре

Мнение от ILLIDAN » пет сеп 05, 2008 2:08 pm

Застанали под сянката на няколко доста големи дървета, Зеленият скорпион и Фиоре се изумляват колко реалистично изглежда тази гора, обградена от каменни стени. Растителността пречи на двамата герои да се видят един друг, но това надали ще трае дълго...

[sblock="За Фиоре - позиция"]Изображение[/sblock]

[sblock="За Зеленият скорпион - позиция"]Изображение[/sblock]

Легенда:
Кафявото са дървета, зеленото са храсталаци, през които не може да се види, но може да се мине с малко затруднение (+1ТД)
Фиоре е син, Скорпиона е червен
Придвижването е 2 ТД по права, 3 ТД по диагонал

Пръв започва Shamajotsi

ПП: (добавено от БатГойко). Махнах Sблока на Легендата, че като станат много блоковете може някой по инерция да натисне грешния. Принципно няма нужда легендата да е с Sблок. А и картата можеше да е открита, а в блоковете да има само координати на позициите.
Малко е сл;ожно стази арена, щото героите няма как да разберат, кога ще видят противника си и могат да обявят придвижване от 6 полета, а да се окаже, че виждат противника си след първото... Да му мисли Илидан, как точно ще решава тоя проблем ;)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет сеп 05, 2008 11:26 pm

[sblock="За Илидан"]С изваден кинжал в ръка, Зеления скорпион направи предпазливо крачка назад и се приготви да метне оръжието си по врага, откъдето и да му се изпречеше.

//Сиреч: Отивам до Д1 (2 ТД) и охранявам Б1, В3, Г4, З4 и З1 (общо - 5 ТД). Остават ми 6 ТД.[/sblock]
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 05, 2008 11:48 pm

Фиоре потегли напред, поддържайки бойната си позиция, в търсене на опонента. Някои биха казали, че сам си го търсеше, но не се поколеба да влезе в храсталаците, плъзвайки се покрай клоните с помощта на перфектния клонтрол над тялото си.

[sblock]Не, не се промъквам, а за 10 ТД излизам на Г5, ако Зеленият Скорпион не е там. Ако е, излизам по диагонал за 11 ТД на Г4 и го атакувам.
Ако от Г5 е в обвсега ми-атака. Ако не, спирам там и пазя Г4 и В5, като очаквам да го видя по някое време.[/sblock]
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 12:33 am

[sblock="За Асен"]Излизайки от храсталака (на Г5 си), виждаш Скорпиона на Д1[/sblock]

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 06, 2008 12:44 am

"Към мен!" изкрещя бойният си вик Фиоре, издавайки положението си на опонента, който гледаше в другата посока, след което се подготви да посрещне атаката му.
[sblock]
Пазя само полето на Г4, с 5 ТУ мога да изпозлвам до 10 ТД за отклон, ако хвърли нещо по мен-а ако ме приближи, вероятно ще мине през него, което ще ми пзоволида изпозлвам точките по друг начин;).[/sblock]
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб сеп 06, 2008 8:09 pm

Видял ясно противника пред себе си, Зеления скорпион мята приготвения кинжал към Фиоре.

//Приемам, че ми е пряка видимостта. И да не е - здраве да е. Стрелба с кинжал - 5ТД. Остава ми една точица.
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 9:52 pm

Зеленият скорпион хвърля кинжала, но не успява да улучи Фиоре.
[sblock="Цифрите"]Общата атака на скорпиона е 27, общата защита на Фиоре - 34.[/sblock]

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 06, 2008 10:00 pm

Ако това означава, че ходът на Шамайоци е приключил-Фиоре се приближава към него с останалите му точки. Ако има нещо друго да прави-да пише, аз чакам:).
А, да не забравя-радвам се, че вече пишеш цифрите:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб сеп 06, 2008 10:16 pm

//Ходът не е приключил - имам 1 ТД ;).

Зеленият скорпион прецени, че този противник изисква специален подход и измъкна рапирата от нейната кания.
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 10:25 pm

Асене, докъде се придвижва Фиоре?
ПП За цифричките - помолиха ме, направих го :wink:

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед сеп 07, 2008 12:37 am

До Д3, после с Умора за 6 ползва Бойна готовност. Издръжливостта му спада на 5, действа първи, понеже и с максимална умора Зеленият Скорпион не може да бие рефлекс 25-спестявам 1 пост на Разказвача. Ако възразяваш, коригирай ми поста до тук.

Рунд 2

Ако не, Фиоре се придвижва към опонента си до С2, удря за 6 ТД с Атака 26, Щета: 6зара+4 и ако уцели, ползва Разпаряне-останалите си действия за този ход ше опиша, когато разбера уцелва ли.


"Още един модерен..."-измърмори Фиоре при вида на тънкото острие, докато се приближаваше с подвеждащ ритъм и с внезапен скок продоля последният метър, стоварвайки оръжието си върху изненадания си опонент.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед сеп 07, 2008 7:25 pm

[sblock="За Скорпиона"]Атаката на Фиоре има успех 11 - преминава бронята. Как се защитаваш?[/sblock]

Изображение

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед сеп 07, 2008 10:14 pm

[sblock="За Илидан"]Отклон за 4ТД - нали толкова трябва, че да попадне в бронята?[/sblock]
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед сеп 07, 2008 11:40 pm

Фиоре успява да удари Скорпиона, но ризницата успява да предпази частично елфа. Въпреки това Фиоре забива меча си още веднъж.

[sblock="Цифри"]Скорпиона поема 13 Реална щета от първата атака, и 12 от разпаряне. Фиоре има минус от - 4 БЗ в момента. Какво предприема Скорпиона след това :wink:

ПП. Тъй като за Разпаряне не се прави УФУД, не би следвало ако предишната атака е била в бронята, то тази специална атака да прави пълна щета [/sblock]

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед сеп 07, 2008 11:51 pm

//Тамън това щях да питам. Ако е така - хубаво. Иначе, колкото и да съм обречен, ще се стремя да остана в битката ;) . Инак:

На Зеления скорпион му притъмня пред погледа от жестоката болка, но се окопити и съзря шанс да използва устрема на своя противник за да го срази. Отчаяните ситуации изискват отчаяни средства и елфът се помоли на своя бог, като ще страда някой, то това да бъде Фиоре. Направи залъгващо движение и рапирата му полетя право към дясната ръка на човека.

//Сиреч: Контраатака с Финт и Късмет. Общо - 8ТД и 3ТМ.
21+3+Късмет+3зара<>34+6-4
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 08, 2008 12:09 am

Успехът на контраатаката на Зеления скорпион е 10.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 08, 2008 12:11 am

Шегуваш се! Или не си видял, че си бях объркал атаката или не си видял, че съм атакувал ръката му или и двете...
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 08, 2008 12:52 am

Тогава успехът е 7 :D Изобщо не съм видял кога си го променил...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 08, 2008 8:46 pm

Фиоре изръмжа, измся се или може би и двете едновременно. Финтът беше добър, ударът-късметлийски, но той все пак успя да подложи ръката си в блестящ металън налакътник на пътя на удара, който беше прицелен право към слабото ямсто, което не защитаваше. В разгара на боя, едва го почуства.

Отклонявам се за 6 ТД, при което ударът попада в бронята. Фиоре е в метални налакътници за 4 Защита и не се е сетил да ползва и Пренебрегване:), така че оставащия 4 успех попада право в бронята. Не знам дали това не го прави и трошащ, освен редукцията-тук трябва да се изкаже Бат Гойко, но все едно възстановяването на временни щети не ми влиза тактиката, така че можем да продължим и преди да има отговор;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 08, 2008 9:49 pm

Асен написа: не се е сетил да ползва и Пренебрегване:).
Демит! Сумарно десет спирки в градския транспорт мислех тактиката си и накрая да забравя това...

А иначе си ти на ход, по мои последни наблюдения. Наистина, Илидан може и по-късно да каже щетата, щото тя едва ли е достатъчна, че да има реално отражение (трябва да хвърли 16 с трите зара - чак такъв късметлия не съм).
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 08, 2008 11:20 pm

Рапирата нанася 4 реална щета на ръката на Фиоре.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 08, 2008 11:20 pm

Shamajotsi написа:
Асен написа: не се е сетил да ползва и Пренебрегване:).
Демит! Сумарно десет спирки в градския транспорт мислех тактиката си и накрая да забравя това...

А иначе си ти на ход, по мои последни наблюдения. Наистина, Илидан може и по-късно да каже щетата, щото тя едва ли е достатъчна, че да има реално отражение (трябва да хвърли 16 с трите зара - чак такъв късметлия не съм).
Какво точно ще направи 5 или 6 щета? След редукцията на бронята остава горе-долу толкова, като може и да е временна...;)
Пиши останали ли са ти ТД за бойна готовност-може и пак ти да си на ход-само че Фиоре няма да е с намалена БЗ:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 08, 2008 11:51 pm

//Демитъген! Те били метални - здравата се прецаках (то да беше само с това де, ама карай).

Проклинайки богът*, който реши тъкмо сега да му се подиграе, Зеления скорпион реши да поеме инициативата.

//Трупам 2 точки умора за точки действие и с остатъка от "редовните" ТД - общо 3ТД - чакам в Бойна готовност - сиреч, дори и Фиоре да се "доумори", би трябвало да съм отново първи).

*Така е то - Зеления скорпион мрази всички, дори и бога, на когото се уповава и който му е най-верен. Който пък, от своя страна, мрази всички, дори и неговите най-верни поклонници като Скорпиона.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт сеп 09, 2008 3:35 am

Фиоре отстъпи назад, за да оцени обстановката. Очакваше опонентът му отново да се втурне в атака, разчитайки на бързото си острие...
Младежки заблудения, него ако питаха.

Фиоре не се уморява повечве. Пиши си хода за следващия рунд, но имай предвид, че най-вероятно те очаква контраатака, така че напиши какво ще пвавиш ако Фиоре предприеме контраатака, и ако те изчаква:).

Някой забелязва ли, че всъщност водим изключително класически дуел;)?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт сеп 09, 2008 5:20 pm

Т.е., отиваш до Д3? Щото ако е така, ти и да искаш, имаш само още 1ТУ за трупане ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт сеп 09, 2008 6:58 pm

Не, просто си описвам действието литературно. В рамките на едно двуметрово квадратче има накъде да отстъпвам и без да излизам от него.
И да предупредя за други подобни недосразумения-ако пиша, че правя финтове срещу някого, значи просто се коонцентрирам за атака-в Аксиом 16 двуръчният меч няма Финт като специална атака:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт сеп 09, 2008 9:40 pm

Искам да се извиня на Асен и Илидан (на къртача - в темата на другата битка), че известно време няма да се появя на тези форуми въобще - всъщност, отивам в чужбина за доста време (до средата на декември) и чак сега се осетих, че въобще участието ми в тази арена е под въпрос, при все, че не успях да взема нито едно от двете ми издания на книгата.

Затова, отсега ви пожелавам приятна игра - и ако има още интерес, зимата, живот и здраве, Зеления скорпион ще смачка фасона на Фиоре (сериозно, почти съм измислил как) :twisted: !
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 10, 2008 6:57 pm

Шамайоци, базовите правила на Аксиом ги има на сайта. Ако решиш, че ти се играе;).
А иначе-няма лошо, ако имаш възможност, възползвай се и да поиграеш с чужденци за международна обмяна на опит:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 22, 2008 4:36 pm

Разбрал, че губи битката здравата, Скорпиона се опита да приглуши прииждащата паника и да измисли какъвто и да е бил план. Той се огледа наоколо и...

[sblock="Въпрос за Илидан"]Би ли казал какви са дърветата наоколо? По-специално, колко лесно би могъл да се покатери човек по тях (напр. всеки може да се катери по череша, ама по бреза едва ли)? Доколкото героят ми може да прецени - здрави ли са клоните?[/sblock]
シャマョツィ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 22, 2008 5:52 pm

[sblock="За Шами"]Дърветата са лесни са катерене, големи и здрави. Няма нужда от отскок, за да започнеш да се катериш, когато си до дървото.[/sblock]

Заключена