Двубой: Ной срещу Авдар

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Двубой: Ной срещу Авдар

Мнение от ILLIDAN » пет сеп 05, 2008 6:26 pm

Ной и Авдар застават един срещу друг в Подземието. В центъра на тази арена има доста голямо свободно пространство, заградено от две страни с две редици колони, на които са закрепени факли. Тези факли са единствената светлина тук, така че цялата арена тъне в сумрака и героите дори не могат да видят стените зад колоните.

Изображение

[sblock]Легенда:
Сивото са колони, Жълтите точки - факли.
Ной е червено, Авдар - синьо

Зад колоните светлината постепенно започва да намалява като на Б5, Б6, И5 и И6 е пълен мрак[/sblock]

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет сеп 05, 2008 6:33 pm

Ной играе първи! (просто си пропуснал да го кажеш ;) )

ПП: Аз като джудже, имам устойчиво зрение (сиреч, устойчиво късоглед съм)... но това едва ли ще се наложи да го имаш предвид.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 12:32 am

Ной започва с 79 мана заради магическото зрание.
Ще пиша утре, но най-вероятно пускам две забързвания... извинявам се многа ама ми липнат очите вече.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 1:05 am

Кажете, когато ми дойде реда ;)

Авдар гледа "умно", засуканите жестове на мага, толкова захласнат, че в началото не успява да реагира въобще.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 6:29 pm

Ной изруга срещу опонента си, усещайки антимагическата му аура.
[sblock]С 12 разпознаване и оценка на магически предмети се ще знам колко му е МЗ-то на джуджето (;

закачка просто (;
[/sblock]

Ной трескаво задвижи ръцете си, пръстите му се движеха с отработена прецизност и очертаваха невъзможни форми пред магьосника, карайки въздухът пред него да трепти. После изръмжа още веднъж и вдигайки бойко жезала си, се юрна срещу джуджето! То от своя страна най-малко очакваше такава реакция от сляп мършав старец, прекарал повече време в злеосветени и задимени от лоши свещи стаички, вместо в спортен салон да речем или на тепиха. После изчезна....

Понеже гузната ми съвест в лицето на Жената се обади: Ной нападна на дясно по левия фланг на Джуджето.

[sblock="За публиката и разказвача"]
Ной в началота на рунда:
ТЖ 60
ТМ 90-11=79
ТД 13
ИЗ 8
Действие: правя зъбързване с концентрация за +3 ==>13-6-6=1ТД
Забързване: 7+3+3з.<>16+2
при успах: +5СК +5РЕ +2ТД
при неуспех: ами нищо (;
После мага се юрка към Б5 през Г3=>В4=>Б5 за общо 1ТД и 8ИЗ
Мага попада в пълната тъмнина и се прилепва към гърба на колоната сливайки се с фасадата.
Ако ми е успяла магията имам 2 ТД!

Бел. Мой размисли: предполагам, че опунента няма да ме търси специално, а ако ме търси трябва директно да се противопостави на неговата бдителност на моето промъкване. 2+3з.<>7+тъмнината на Б5+3з.

Бел. 2. Аз по подразбиране съм приел, че мога да мина между колоние по диагонал и да попадна в пълния мрак, ако не е така моля да се каже преди хода на джуджето за да си коригирам действията, а също така и какъв зар ми се падна при магията.

Бел. 3. Ной не го притеснява тъмнината по никакъв начин заради магията му, тъй че би трябвало да си изкрънкъм и още някакъв бонус срущу търсенето на джуджето. (;

В края на тази поредица действия:
ТЖ 60
ТМ 79 - 6 = 73
ИЗ 8 - 8 ТУ = 7
ТД 0
[/sblock]

[sblock="За БатГойко и разказвача, и останалите де"]
Разказвача трябва да ми потвърди, дали наистина Ной успява да изчезне, а на теб оставям да си сметнеш шока от „атаката” на магьосника и „разпадането” му във въздуха. Но в общи линии ако потвъди горните събития Авадар е на ход.

пп. Маг срещу човек от другата страна на реката е по добре от от маг срещу джудже на една бойна ярост разстояние (;[/sblock]
Последна промяна от Vilorp на съб сеп 06, 2008 10:04 pm, променено общо 2 пъти.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 6:39 pm

Ако наистина се случи, искам да знам къде изчезва (на кое поле го виждам за последно).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 06, 2008 7:35 pm

[sblock="За Вилорп"]Успя да направиш магията с 3 успех. А с това описание ме хвърли в оркестъра :wink: [/sblock]

Авдар последно вижда мага на Г3.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 10:22 pm

[sblock="за разказвача, публиката и БатГойко, ако обещае да не чийтва ;)"]
Забавното в случая е, че джуджето не знае, че Ной не разполага с магията Невидимост, дори да е чувал за нея. От друга страна Бат Гойко, публиката и всички останали имат достъп до героите и знаят, че Ной е просто един некадърен сляп старец. Тази битка определено няма да се реши в първите няколко рунда, освен ако джуджето не се окаже любимец на Орим - единствения бог, или респективно лъжебога Бона.


Добавено от БатГойко: Бе БатГойко точно това с ечудеше, аджеба какво точно стори Ной, ама не е гледал другите спойлери и Авдар ще бъде разигран адекватно. Все пак изненадите са нещо интересно. Въпреки това очаквам в спойлерите да описвате и цифрите, за да проверявам после, кое как е - дори и да открия грешки, няма да анулираме резултати от срещата, разбира се - мен ме интересува системата как работи в различни ситуации, а хората са пособни да измислят какво ли не (включително ме интересува да видя и спорните ситуации, за да знам кое трябва да се дефинира по-ясно и кое не - за справка вижте разговорите за БС и ударите в различни зони на тялото. Мисля, че доводите ми имат логика, но като цяло има какво да се желае там.[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 10:55 pm

Авдар се почесва объркан по брадата. Пръстите му нервно потрепват върху дръжката на чука му. Явно е объркан от действията и най-вече от изчезването на стареца.
Много предпазливо се отправя към мястото, където за последно е видял опонента си, като се оглежда на всяка крачка. За негова беда (напълно импровизирам, няма представа дали не си някъде по тавана, но Авдар не мисли, чак толкова сложно поне засега) се сеща да гледа само настрани.

[sblock="просто описание на разсъжеднията ми, не е тайна"]Имам чувството, че оня използва Телекинеза, за да се "придърпа" някъде по тавана, ама за момента е само преположение. Виж Авдар, очаква, че магът е ползвал невидимост и затова държи едната си ръка леко напред, в очакване да "напипа мръсника".[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 11:09 pm

[sblock="за всички"] За да не губим време и да чакаме разказвача смело мога да кажа от негово име:[/sblock]

[sblock="Системно"]Достигаш Д4 за 10ТД или за 11 до Г4 ако решиш за още 3, респективно 2 вилзаш в Г3, но от мага няма и следа.
от 13ТД ти остават 0 (ако влезеш във Г3 де (; ) имаш пълна издържливост и можеш да ползваш бойна ярост. С други думи - ти си! Само обяви края на хода си, за да действа Ной.
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб сеп 06, 2008 11:15 pm

Ами не, Авдар не ползва ярост, нищо, че е объркан и ядосан, само се провиква:
"Къде изчезна бе, да не се уплаши? И има защо..."
Хилейки се истерично той се заоглежда наоколо, опитвайки се да вид мага (на Г4 е и побутва с чука си в посока Г3).
Много предпазлив изглежда и леко е смутен, но го прикрива с истеричен смях и псувни по адрес на опонента си.

Край на хода.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 06, 2008 11:59 pm

Рунд 2

Приемам че новия рунд Ной е пръв.

Ной чуваше крякането на джуджето някак отдалеч всякаш ги делеше дебела стена от памучени бали. Той отново раздвижи пръсти, но много по предпазливо, използва поредния нервен кикот и произнесе думите на заклинанието. наистина някой негови колеги предпочитаха да крещят и да декламират високопарно, но откакто напусна пределите на Източния съюз той знаеше, че целта е да оцелееш не толкова да всяваш респект в неуките и нишите духом. После зачака следващите реакции на дребничкия си противник. Все още не бе готов да действа здраво...

[sblock="Разказвача и публиката"]С останалите 2ТД започвам нова магия която ще прадължавам в този рунд.
В началото на рунда:
ТЖ 60
ТМ 73-1-1=72
РЕ 19+5=24
ТД 13+2=15
ИЗ 7

15-4(заклинание)-6(концентрация)=5ТД
Забързване: 7+3+3зара<>16+2
Ако успеяизчаквам действията на джуджето като се стремя да се прикрия допълнително
Ако не успея опитвам още веднъж 7+2+3зара<>16+2

Бел. Ако запазил съм си 2ТД за да се предвижа в съседните мрачни сенки, ако па някакъв начин усетя ча джуджето ме е усетило и се набета в полатата от мрак.
[/sblock]

Ако пак иззема действието на разказвача: Г3 не се изсмя подигравателно на Авдар, нито реагира по къкъвто и да е друг начин на мушкането му. Е ако можеше да се каже че полето го гледаше с превъзхъдство щеше да се каже, но все пак напръв поглед от разстоянието на което седеше дребничкия земеров* то все си оставаше празно.

*добре де извинавам се, но ми се стори добро прилагателно

пп. Авдар е на ход.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед сеп 07, 2008 12:54 am

Авдар бавно се придвижва покрай колоната (В3) и леко се подава зад колоната, опитвайки се да проникне сумракът отзад. "Стааарче, къдеее сии" (тук ако имах верига, щеше да я подрънква, но сега, за да се получи ефекта би следвало да си влачи чука по камъните, така че леко да подрънква и да предизвиква от време на време искри)

[sblock="Системно"]
5 ТД за диагонал и едно наляво.
1 ТД за поглеждане зад колоната.[/sblock]
Последна промяна от BatGojko на пон сеп 08, 2008 3:11 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед сеп 07, 2008 2:14 pm

[извън битката]
Ако това ти е първата част от действията, чакам само разказвачът да обяви резултата от заклинанието ми за да си довърша хода. Иначе ненам колко е усложнението за сумрака, но съм на 100% сигурен, че от текущата си позиция не виждаш Ной.
[/извън битката]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед сеп 07, 2008 8:17 pm

[sblock="За Ной"]Първата магия беше неуспешна (не и достигнаха 2). Втората е успешна - успех 2[/sblock]

Авдар се взира в тъмнината, но не вижда своя опонент.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед сеп 07, 2008 9:48 pm

Ной щеше да изругае, когата първото заклинание се провали, но от доста време ходеше по широкия свят и бе разбрал, че ругатните могат да докарат само беля, затова бързо направи нова подготовка, уравновеси дишането си и ето, че получи желания резултат. Усмихна се и започна до приготвя честитка за малкия гъзар*

С други думи Авдар може да си довърши хода.

*бел. прев. Буквалният превод от Източносъюзнически е: дребногъзия; малко дупе; дребничък задник;

[sblock="разказвача и публиката"]Останали са ми 2 ТД и 2 от новата магия общо 4 ще ги ползвама за да потъна в мрака ако джуджето почне да търси там или започвам нова магия с тях, ако не ми се наложи[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед сеп 07, 2008 10:29 pm

Авдар завива зад колоната и оглеждайки се твърдва до А5 (още 5 ТД).
"Хм, де си бе, дядка, ако си се уплашил, са'о кажи. Чъ тъ остая да си одиш. Аз съм дошъл тук, да съ бия. И съ бия само с истински мъже, а не с пъзловци..."
Чукът му глухо потропва по камъните на пода.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед сеп 07, 2008 11:17 pm

Тъй като Ной не атакува директно противника си започваме трети рунд в който Ной отново има инициативата.

Рунд 3


Сега или никога дето се вика, въсщност можеше да изтрае още малко, но представителя на дребничкия народ определено го дразнеше вече, затова застана така че да вижда опонента си и изрече могъщите слова разтресли зраво един друг приказливец в една друга битка...

[sblock="Разказвача и публиката"]
Състояние на Ной в края на 2-ти Рунд
ТЖ 60
ТМ 73-6-6=61
ИЗ7-7=6

Състояние на Ной в началото на трети рунд
ТЖ 60
ТМ 61-1-1-1=58
ИЗ 6
ТД 13+5=18
СК 16+5+5=26
РЕ 19+5+5=29

Ной използва 4ТД от предходния рен и 2 от този за да каже магия 18-2=16, като се концентрира за +8 и ползва късмета си, като при лоши зарове се мята наново.
7+8+късмет+3зара<>16+8
МЗ на Джуджето не влияе тъй като магията не е насочена към него... и всъщност ползвам теликинеза насочена към катарамата на колана му за да я разкопчая и да му измъкна колана.
Остават ми 6ИЗ и 0ТД.

Не съвсем системно: Измъквам колана на джуджето стагяш гащите му , като целите ми са:
1. ако реши да си държи гащите с една ръка няма да може да си ползва чука.
2. ако ги пусне да се свлекът няма да може да се придвиждва достатъчно ефективно.
3. ако рече да ги събува ще гледам на другата страна (;
4. колана няма да го освобождавам от магията защото после мисля да пердаша с него голия гъ... тъ й де на джудежето.

Заклинанието гледам да го кажа възможно най-тихо, като стържещия чук би трябвало да ми усигорява звуков „щит”.

[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед сеп 07, 2008 11:59 pm

[sblock="За БатГойко"]Въпреки силния трясък на чука, Авдар чува лек шум от сенките. Но преди да може да се заслуша...[/sblock]

Изведнъж катарамата на колана на джуджето се раздвижи, а в следващия момент колана отхвръкна, оставяйки собственика си доста учуден и леко разтревожен...

[sblock="Цифрите"]Успехът на това нетрадиционно действие беше 4...[/sblock]

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон сеп 08, 2008 1:36 pm

Авдар е доста учуден и френетично се опитва да си задържи гашите, за да не се видят розовите му боксерки на малки халбички бира.
[sblock="За Илидан"]Ловкостта ми е голяма, може би ще успея. Вероятно трябва да епроверка по УФУД:
Л + 3 зара > 16 + 4
При успех, би следвало да успея да си го закопчая без проблем, а при неуспех... Ти реши. Може да остана по боксерки ;), а може и да си хвана колана, но изтървайки си чука, което е хубав момент за него, да опита да го телекинесва (не знам дали чука ми ще е прихванал нещо от МЗ на джуджето, но е джуджешка изработка)
Ти прецени колко ТД губа и какво става. А и да, прецени дали онзи шум ме е насочил към местоположението на противника ми. Тя битката явно ще е по-ролева, отколкото системна, та всякакви забавни моменти са в твоите ръце ;)
[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 08, 2008 1:41 pm

Колана се заизвива и заусуква във вуздуха пред джуджето подобно на побусняла змиорка в тенджера з вряла вода. Това беше момента в който джуджето осазна, че не му достига една ръка, тъй като му трябаше една за да си държи чука макари да го влечеше след себе си, една за да улови колана и една за да задържи панталоните си на достопочтено разстояние от пода.

[sblock="публиката и разказвача"]Не пускам колана от въздействието на магията, но засега ще го оставя да виси пред джуджето на около половин метър над главата му.[/sblock]

пп. С други думи джуджето е на ход.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон сеп 08, 2008 1:45 pm

Чакам Илидан да опише ефекта.
Да не говорим, че Авдар, като един истински майстор би следвало да ходи и с колан и с тиранти ;) ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 08, 2008 1:47 pm

Ами тогава ми затрии горния пост че явно сме писали едновременно., е можеш да оставеш онази част за трите ръце де (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон сеп 08, 2008 1:49 pm

Няма проблем. Илидан като види нещата ще си каже.
Ма наистина, като ме атакуваш по колана що не питаш дали не съм с тиранти ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 08, 2008 2:52 pm

Тирантите на Авдар успяха да задържат както панталоните на джуджето, така и благоприличието на битката на едно добро ниво. За съжаление, неизработени да поддържат теглото на панталоните, тирантите лесно могат да паднат и Авдар ще трябва да внимава как точно се движи...

[sblock="За БатГойко"]Шумът идваше от "сенките", които за джуджето с устойчиво зрение, са Б5 и Б6. [/sblock]

[sblock="За всички"]Авдар губи 4 ТД от цялото премеждие с панталоните. Тирантите обаче имат 1/6 шанс да паднат при някое по-енергично действие на Авдар - атака, блок, спринт, скок, тн[/sblock]

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон сеп 08, 2008 3:14 pm

Авдар се дотътря до А4.

[sblock="За Илидан"]Това са последните ми 3 ТД за хода без ИЗ. Ако все още не виждам дедото, не правя нищо, щото това са стандартните ми ТД. Ако го видя, зависи дали ще го достигна или не, но ако имам шан да го направя с до Ярост за 3-4 ТД, ще го докопам и атакувам. Сиреч трябва да е в обсег на 2-4 ТД, щото от умора имам само 7, а толкова ми е атаката.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 08, 2008 4:48 pm

Ъъъ, нов рунд, или какво?
Освен това джуджето взима ли си чука, който предполагам е изпуснал, при борбата с колана.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 08, 2008 5:39 pm

Не го е изпуснал :wink: Иии да:

Рунд 4

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 09, 2008 12:16 pm

Понеже останах с вепечатлението, че джуджето предпочете да си държи гащите и чука, приемам че колана му си е под мой контрол.

Авдаровия колан се заусуква и заивива пред лицето на джуджето, после изсъска насреща му с металическо тракане на езичето и атакува като хишна кобра от делтата на река Сянката. Междувременно брадата на джуджето потрепели от магическите сили, който се вихреха покрай побеснелия му бивш най-добър приятел.

[sblock="Разказвача и публиката"]
В края на 3-ти рунд Ной:
ТЖ 60
ТМ 61-15=46
ИЗ 6

Начало на 4-ти рунд
ТЖ 60
СК 26
РЕ 29
ТМ 46-4-1-1-1=39
ТД 18
ИЗ 6

За 2ТД 4ТМ колана навлиза в полето на Авдар А4 после за още за по 1 ТД и 2ТМ прави 4 последователни атаки.

Сега расъжденията ми:
Понеже в книжката няма описана атака на побеснял телекинезиран колан, аз лично бих приел че атаката му е равна на МУ-то на магьосника сирич МУ+3зара<>16+БЗ.
МЗ-то не би трябвало да влиза като усложнение защото не го атакува магия, а парче дебела кожа с метална катарама накрая.
ТД-то за атака е 1-ца тъй като толкова са нужни за изминаването на един метър (замах).
От горното следва, че няма как да направи отклон.
При успех въпроса за щетите стой по два начина: или 1-2-3 зара сечаща (по подобие на камшика/боздугана) или чисто МА на магьосника пак сечаща.
След всяка атака на колана обече Авдар има право да направи Контраатака, а колана предизвикана - колана ще се възползва от предизвиканата и неговата ще влезе преди тази на джуджето, което вес пак ще го удари.
БЗ на колана би трябвало да е 0 (нула) или можеби по подибие на наколенкити и налакатниците 4 защита да им е БЗ-то.
След като колана е ударен, ако джуджето въобеще реши да се бие с колана си трябва да ме се сметне щетата. Кожата има устойчивост 8 и намалява на половина трошещите щети, освен това колана виси във въздуха и не се подпири в нищо което може да намали още щетите. Ще рече 8*2(кожа)*2(висящ)=36 щета свалят една жизнена точка на колана който би трябвало да има между 2 и 4.

Та в общи линии докато голана е „жив” правя атаки с него по посока на джуджето (6 атаки/контаатаки/призизвисани атаки)
Също така си и мам и ТД отделно които може да ги ползвам за допълнителни атаки, ако видя че са достатъчно ефективни. Или за потъване в мрака, ако джуджавия ме надуши.[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср сеп 10, 2008 11:20 am

[sblock="За Вилорп и публиката"]За ТД-то на атаката с колан - струва ми се, че трябва да е повече, тъй като колана не само преминава един метър, ами атакува. Ако мислим по твоя начин и за другите атаки, то ударът с ръка да е 2 ТД (обсегът е 2 м).
Така че, за атака с див телекинизирал колан:
ТД - 2
Атака - МУ
Щета - 2 Зара

Като атаката е за 2 ТД, какво ще прави Ной? [/sblock]

Заключена