Двубой: Ной срещу Авдар

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт сеп 16, 2008 10:37 pm

Изображение

[sblock="Цифри"]Първия опит за мана кладенец не успява (не достигат 4). Вторият успява с успех 6. Заклинанието, което Ной почва след това има успех 3.[/sblock]

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 17, 2008 10:37 am

От 9-те дадени ми от мана кладенаца точки ползвам 2 за подръжка на забързванията и 2 за новата магия - остават ми 5. И е жужето на ход.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт сеп 23, 2008 5:24 pm

Авдар, не бидейки твърде умен и сложно устроен, просто атакува ;)
Нормална, неприцелена атака за 7 ТД
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт сеп 23, 2008 6:42 pm

//Атаката има успех 1. Ной предприема ли нещо?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 23, 2008 6:53 pm

Ной бидейки твърде уморен прави отклон за 2 ТД и все още е Авчо на ход.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет сеп 25, 2008 1:40 pm

Я Илидан да каже какво ми остава като ЖТ, ТД и ИЗ, че малко му загубих края, а ще имам възможност за обстоен преглед чак довечера. (ако Илидан даде инфо по-рано, ще гледам да реагирам)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » чет сеп 25, 2008 10:34 pm

[sblock="инфо за Авдар"]Из - 6
ЖТ - 78
ВЩ - 9
ТД - 6[/sblock]
Последна промяна от ILLIDAN на съб сеп 27, 2008 2:13 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет сеп 25, 2008 11:34 pm

Атака за (7 ТД)... Авдар изглежда целеустремен и вдъхновен след първоначалното си объркване... сега е много доволен, че има кого да налага, спокоен, че все някога чукът ще хакне магът ;)

[sblock="За Илидан"]Изразходвам значи 1 ТУ и ми остават още 5 ТУ, след тази атака пак ще атакувам, независимо от резултатътр й, като изразходвам останалите ТУ и се нараня за 3 ЖТ, за още 2 ТД. Направо го опиши, за да не ме чакате.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пет сеп 26, 2008 7:52 pm

Успех на атаката 6. Ной какво прави?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 27, 2008 12:19 pm

Да ама магът явно небеше прост като капчук, извъртя се леко и вдигна скиптъра си в опит да парира.

[sblock="системно"]ползам си 4ТД от магията светкавични реакции за пориране със жезала, като едновременно с това активирам и магията му.
Париране 20+3 зара>АТ на Авдар (би трябвало да е 33) и зар 13 да ме спаси.
При всички случай се задейства и магията която има 11+3зара<>16+2+4<>22 зар 12 е успех и нанася щета: 8+ 3 зара[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 27, 2008 2:14 pm

Чука на джуджето явно беше прекалено устремен, за да може магьосника да го спре, но пък и магьосника не остана длъжен на джуджето. Една магия обаче не може да спре сина на планината и той отново замахва с чука си

[sblock="Цифри"]Ной поема 6 временна щета и 10 реална щета. Авдар поема 18 реална щета.
Авдар се наранява за 3 ЖТ, и му остава 9 ЖТ до Берсерк.
Новата атака на Авдар има успех 5.
[/sblock]
Последна промяна от ILLIDAN на вт сеп 30, 2008 10:33 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 27, 2008 11:07 pm

Мага все пак успя да реагира този път донякъде по-чевръсто, донякъде на късмет.

//отклон за 2 ТД, попада и в нагръдника и в бронята.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон сеп 29, 2008 8:44 pm

Ной поема 6 Временна щета.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 30, 2008 9:35 am

Ако жужето няма да продължава да ме малти да го почвамли аз?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт сеп 30, 2008 12:15 pm

Ами аз в скрития текст съм казал на Илидан, че Авдар ползва останалата си 5 ТУ и 2 от Ярост, за да атакува пак. Бях го описал, за да не ме чакате, но ...
Авдар е изпаднал в блаженно състояние щастлив от възможността да налага бедния старец, който се опита да се подиграе с мъжките му достойства и да ги покаже на целия Магландийски свят... Сега е време за разплата. Атака! (последна за рунда, така че минавайте след нея нататък)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 30, 2008 2:22 pm

Ами той Авдар атакува втори път тъй че приемам че е началота на рунда, но ще замоля Илидиан да каже дали Авдарчо вече е в берсерк, та да знам паднала ли му е защитата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт сеп 30, 2008 3:13 pm

Мисля, че не е. Все пак той е 90+ ЖТ, а не си спомням да е отнесъл 45 щета до момента.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт сеп 30, 2008 10:34 pm

Остават му 9 ТЖ до берсерк

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 01, 2008 9:57 am

[sblock="началото на 6"]
ТЖ 40/60
ВЩ 12
СК 26
РЕ 29+4=33
ТМ 5+9=14-4=10
ТД 18+5 за париране
ИЗ 5
ТУ 0

БатГойко
ТЖ 56/93
9 ВЩ
ИЗ 5
ТУ 0
ТД - 13
[/sblock]

Ной или поне тъмния силоет за който се предполагаше, че е Ной изглеждаше по смачкан, нагръдника му беше леко попропукан, но поне за сега се държеше, освен това стареца като чели и се по задъхваше. От друга страна и дребния косматко не изглеждаше съвсем във върхова форма още повече, че цяла минута се дебнеха и налагаха, а тази минута на участниците сигурно им се е сторила поне като три седмици. Тъй като Ной все пак беше маг той реши да се възползва от преимуществото на магията си срещу чукодържателчето. Вместо обаче да започне заклинание той просто разклати жезала си и произнесе могъщите думи от древния език познат на неговата каста. Околния въздух изведнъж се охлади и темрепатурата падна с няколко градуса повлияна от силните магически енергии, който се готвеха да се развихрят. Бившият миньор усети как всички косми по тялото му настръхват подобно на метални стружки под влиянието на магнитна руда, а после...

[sblock="Системно"]За 2*7 ТД пускам две заклинания от жезала си 11+3 зара<>16+2+4<>22, зар 13 за всяко е успех, вкарва всяко успешно вкарва 8+3зара магическа щета.
После пристъпвам настрани.

[sblock="За разказвача и публиката"]За 2 ТД пристъпвам в долното поле където е пълен мрак и с това си действие се надявам отново да изчезна от погледа на джуджето.[/sblock]
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср окт 01, 2008 7:27 pm

[sblock="За Авдар"]От жезъла на дядката изкочиха две копия, сякаш направени от светлина, и се забиха право в джуджето, нанасяйки му страхотна болка. Авдар едва-едва успява да зърне как Ной отива надясно, преди мрака пак да го направи само тъмна фигура.[/sblock]

[sblock="За Ной"]Светлинните копия осветиха двамата много повече отколкото очакваше Ной. Скривайки се в сенките, той не беше толкова убеден, че се е измъкнал на джуджето.[/sblock]

[sblock="Цифри"]Успехът на първото заклинание е 2, на второто - 1. Авдар поема 31 реална щета. Остават му 25 ТЖ.
[/sblock]

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 01, 2008 9:40 pm

[sblock="За водещия и публиката"]В пълния мрак който отново го обгърна Ной се приплъзна към колонато в още по дълбоките сенки и надигна жезала си готов да посрещне евентуална атака на джуджето.

Пробвам се предварително да заема защитна позиция като клекна и дигна жезала над главата си та да имам малко повече шанс за париране. Не съм сигурен от системтна ггледна точка как да го опиша, после чакам жужето.[/sblock] След като сенките се сгъстиха Авдар усети че инициативата отново е в него.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет окт 02, 2008 12:05 pm

[sblock="Въпрос (системен)"]
Не би ли следвало, след като той ме атакува в дистанция, в която и моето оръжие е ефективно да имам право на контраатака? Правилата в книгата дават това право, а и още една, предизвикана атака след излизане от обсега на меле оръжието ми (второто трябва да се провери).[/sblock]
Според отговорът ще се определи и моето действие.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 02, 2008 12:21 pm

[sblock="Системни расъждения"]Казването на магия не е атака, а един вид реплика, за разлика от атаката с оръжие или стрелбата при положение че стрелеца ти е в обсега на оръжието. Пускане на заклинанието ми от жезъла на Ной не изисква пряк контакт/удар с противника а проста размахване нагоре надолу, което не е атака и няма как да се контра атакува.
Що се отнася до въпроса за предизвиканата атака при излизане от битката... първом си мислех че имаш такова право, но след като пвдигна въпроса се сетих, че за да имаш такова право трябва да се се сбил с противника - сиреч той да ти е отвърнал поне веднъж. Нойчо от своя страна не е правил нищо такова. Всъщност като изключим, че го млатна с чука досега той не е докосвал твоя герой. Което пък значи че дори таз предизвикана я нямаш защото няма какво да те предизвика. (;[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет окт 02, 2008 3:31 pm

[sblock="Продължавам със системните разсъждения"]Предизвикването на атаката идва от това, че двамата вече са вкопчени един в друг и ние сме се били предишния рунд. Ако просто беше отстъпил, Ной би следвало да се измъкне без това право, но той остава, предприема действие и следователно би следвало да подлежи на правилото, тъй като Авдар е вече в битка с него. Нямам книгата под ръка, за да проверя как точно е дефинирано това, както и правото на контраатака, но съм 90% сигурен, че имам право и на двете. Заклинанието си е враждебно действие както и да го погледнеш, осбено след като нанася и щети, а това би следвало да породи право на ответна реакция, каквато е контраатаката. Но да изчакаме да видим, какво ще каже Разказвача - особено ако има място за тълкувание на правилата (което би било моя вина в случая ;-) и мога д абъда "наказан", като Авдар го отнесе подобаващо)[/sblock]

[sblock="Въпрос към Илидан"]Как с 3зара + 8 направи 31 щета, като максимално допустимата е 26???[/sblock]
Последна промяна от BatGojko на пет окт 03, 2008 2:17 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет окт 03, 2008 9:56 am

[sblock="Докато чакаме Илидиан да ти отговори - системни расъждения"]
Контра атаката е мигновено действие, предизвиканата атака също. Докато при предизвиканата се казва, че възниква при специални обстоятелства, за контрата се има в предвид, че е отвръщане на нанесен удар. Контра може да се направи срещу стрелци ако разполагаш с нещо за стреляне или мятане. От друга страна на заклинанията неможеш да им правиш контра атака, тъй като не е задължително те да са нападателни, дори придружени със жестове и прочие.
Ако разгледаме елемента с реакцията ще видим, че ако един боец се концентрира допълнително, реакцията му не намалява и той може да използва целия си ход за това действие, без да изгуби реда си, само че се удължава времето за атаката и съответно възможността да предприемеш допълнителни защитни действия.
От друга страна, магьосниците губят реда си от това че се концентрират за по-сигурен успех, като дават възможност на опунента да ги изпревари разкривайки се за атака. Това предполагм е направено, поради факта, че заклинанията не могат да се контраатакуват или парират.

За предизвиканата атака при отстъпване: Казано е че получаваш прото на такава атака, ако противника ти е отвърнал поне ваднъж преди да се обърне и хукне да бяга. Тук нещата са по-спорни. Дали ако противника до момента не е отвърщал на атаките, ще предизвика предпоставки за предизвикана атака или не? Влизаш ли в битка с някого, ако не се биеш с него? Биеш ли се, ако се пазиш да не те ударят или пане да не те ударят сериозно? Ако вземе за пример Нео Инквизиторите на Единствения*, койито спипват някой „неверник” и почват да го ритат в бъбреците докато той се е свил на топка, може ли да се каже, че хипотетичния гоблин се е бил с тях, когато дайдат да го оттърват гредските стражи**?
Дето се вика, Разказвача да му бере грижата (;.

*В случая гоползвам в смисъла на скинарите, които не са официална организация
**След като разбирасе са изчакалидостатъчно въпросните Нео-та да се поизморят и изкарат насъбралата се агресия, да не би случайно да се излее върху тях.

За скиптърите: Можеби трябва да се упомене в часта за изработване и определяне цаната на предметите, че заклинание което се активира от разстояние оскъпява малко цента, а такова активиращо се чрез удар я намалява. В тази насока определено трябват още разработки, за да се определи и деференцират нещата от гледна точка и но това какъв магьосник ти вгражда магията в кристала.

За берсерка: Изпадането в берсерк задължително ли превръщаше СУ/3 от БЗ в АТ или може да превърнеш само част от дадените ти точки?

За Иидиан: Щях нещо да питам ама при цялата тая тирада то по-горе забравих какво. (;[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет окт 03, 2008 12:00 pm

Приемате ли странични мнения?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет окт 03, 2008 12:24 pm

/в дискусията се ражда караницата така, че определено да. Само дапомоля да е в скрити текст ако е по обемно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет окт 03, 2008 12:40 pm

1.
МЗ то според мен покрива и екипировката на героя. Естествено, не важи за прекалено обемни предмети от рода на "пианото на мама", което си го нося отзад в каруцата - важи само за личните вещи на героя, които може да носи в непосредствена близост до тялото си.
2.
Атаката с МУ винаги се противопоставя на МЗ. В случая с колана/змия си го обяснявам с това, че колана все пак не е живо същество, а предмет, движен от магията. А тя "няма" очи, чувство за равновесие, мускули и т.н. Тя е енергия в най-общ смисъл и енергийното поле на джуджето един вид я разфокусира.

П.П. И двете неща са мое лично мнение, пък в спор не ми се влиза... петък е!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет окт 03, 2008 12:51 pm

[sblock="Колани"]Не се сещам дали питах, ама май питах и разказвача ми разреши да не се ползва жужешката МЗ към колана на Жужето (; Сега друге въпроса колко е голямо полето на МЗ-то около самото създание.
В случая ми разрешиха и аз се възползвах, което докара прилично количество ролеви елементи.

Във втората точка май не разбрах какво имаше в предвид съвсем, би ли се изяснил?[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пет окт 03, 2008 5:24 pm

[sblock="Системно"]За контраатаката съм склонен да се съглася с Вилорп, т.е. Авдар няма право на контратака. В книгата пише, че контраатаката е в отговор на атака, а атака е дефинирана като използване на някакво оръжие, сиреч казване на заклинание не се смята за атака.

За предизвиканата атака положението е друго. БатГойко е прав, че Авдар има право на предизвикана атака, защото според мен Ной и Авдар бяха в схватка до преди малко.

За колана: приемам МУ като оценка на способността на магьосника за фин контрол над колана. Оттам нататък коланът е физически предмет и не би трябвало да се противопоставя на МЗ на Авдар. За енергийните полета логиката ти не ми харесва, защото тогава какво става с магиите, чиято цел са поле? (те не се влияят от създанията в полето)[/sblock]

Заключена