Спаринг: Фиоре срещу Чукамдълго

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Спаринг: Фиоре срещу Чукамдълго

Мнение от ILLIDAN » нед сеп 21, 2008 1:13 pm

Фиоре и Чукамдълго застават в Арена, която доста прилича на някои от по-цивилизованите кръчми из човешките земи. Между двамата герои се простират много дървени маси и столове. В едната част на кръчмата се намира доста широк бар, а в другата - свободно пространство предназначено за бардове. Цялото помещение е добре осветено от 4 полилея.

Изображение

Легенда:
Единичните кафяви квадратчета обозначават масите със столове около тях
В дясната част на картата е бара
Полилеите се намират на Г4, Е4, Г6 и Е6
На Д8 е Фиоре - синьо
На Д2 е Чукамдълго - червено

Тръгвайки от нормално квадратче, се нуждаете от 2 ТД, за да отидете в следващо, и 3 ТД по диагонал

Започва Чукамдълго.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед сеп 21, 2008 9:14 pm

За АСЕН - Елфа е екипиран с кожени доспехи (броня, шлем, налакътници и наколенки). През рамо има двурък меч готов да бъде изваден, а в дясната си ръка държи късо копие.

Системно - С лявата си ръка подканва Фиоре да действа (изчаквам неговото действие). "Хайде дете, танцувай" :)

[sblock="За водещия"]Следя действието на Фиоре. В случай, че Фиоре се приближи Г3 или Е3 ще отстъпя крачка в другата посока за 2ТД, така че да остане разтояние между нас. Ако след това отново ме доближи ще видим какво е неговото действие.
Ако реши да скача по масите към мен когато стигне до моята маса ще я бутна така, че да не може да стъпи нормално и да се пребие на земята. Забележка - Ако масата е прекалено тежка да бъде преобърната винаги може да бъде изблъскана с тяло/ръка/крак. Ако преценката на момента е, че не може и това да се случи, щото е прекалено тежка ще хвърля стол към мястото, където трябва да се приземи за да се спъне.[/sblock]

Между другото мога да бъда на разположение на скайп например в определено време поне 5-6 часа предварително.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 22, 2008 3:22 pm

"Танцувач!"-изсумтя Фиоре презрително и се засили в слалом покрай масите, след което със скок се озова на масата в центъра. Успяваше без затруднения да пази баланс върху нея, поддържайки бойната си позиция.

[sblock="За Разказвача"] Фиоре се придвижва за 5 ТД, скача на масата за 6 ТД и пази полетата Г4, Д4 и Е4 за още 3 ТД. Остават му 2 ТД, ако не ползва умора).[/sblock]
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » чет сеп 25, 2008 11:11 pm

Чукамдълго е на ред.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет сеп 26, 2008 1:02 am

[sblock="За разказвача"]Оставам в ичакване на до като той не си свърши хода изцяло, вече го обявих това. Ако това са абсолютно всичките му действия тогава ще мятам копието си по него като добавям прицелване от +4 (за 8ТД) + 6ТД хвърляне. Надявам се на неговата нестабилност на масата и от това, че е по-висока и съответно по-лесна мишена (не помня със сигурност, но мисля че имаше нещо подобно (при залегнал и клекнал противни да има усложнение, докато при по-висок и да има улеснение). За оставащите 3ТД изваждам меча си и оставам за следващият рунд.

Стрелба = 22 + 4

Моля опиши действието ми на Асен.[/sblock]
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 26, 2008 10:23 am

Фиоре отново остана изненадан от действията на противника си. Както си стоеше заел бойна позиция в центъра на арената стъпил върху масата (Д5) така и неразбра от де му дойде това запратено копие. Всъщност то дойде от противника му който с леко подмятана в ръка за да нагласи тежеста му го запрати право към „възвишения” броненосец.

[sblock="Цифрите"]
22+4+2+2+6=36-32-2(разлика във височината)=6 успех, може и в бронята да попада, но Асен още не си е попълнил тази част от описанието на героя.
Фиоре как реагира?[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 26, 2008 5:59 pm

Защитата на Фиоре е 34, а не 32-забравил си бонусите от Акробат и ниво. Успехът на атаката е 4.
Чакам отговор за парирането на метателни, преди да определя как и дали ще се защитавам-с 4 поапда в бронята, както се досещате.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет сеп 26, 2008 9:13 pm

Метателни/стрелба не можеш да парираш, освен ако не използваш мека длан (мисля) или пък отклон/щит.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 27, 2008 11:01 am

Фиоре не реагира, понеже няма смислени реакции. Кид, правиш ли още нещо?
Ако не, имам да си довършвам хода:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб сеп 27, 2008 3:37 pm

Действието ми беше обявено на разказвача, така че той да ти отговори. Но до тук виждам доста зле организационно нещата от негва/тяхна страна.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб сеп 27, 2008 5:34 pm

Чукамдълго извади меча си и зачака действията на Фиоре.

//Фиоре да си довършва хода...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 27, 2008 7:59 pm

Използвам 2 точки умора за 4 Бойна готовност.
Чакам обявяване кой е на ход. Рефлексът ми е 23, временно.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 27, 2008 9:54 pm

[sblock="Щети от копието"]13+5=18/3=9 реална щета за Фиоре и той е пръв в новия рунд[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 27, 2008 10:27 pm

[sblock="Re: Щети от копието"]
18/3=6, ако не бъркам? Освен това ризниците превръщат щетата в трошаща, ако не се лъжа.
За пръв ход-ще пиша утре.
[/sblock]
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб сеп 27, 2008 10:56 pm

Искам да видя картинката пренарисувана моля.

Освен това двамата разказвачи четете внимателно какво пиша моля! Явно не взимате предвид някои мои думи!

[sblock="Разказвач"] 1 умора за пазене на поле - масата пред мен. Ако скочи на нея в новия рунд ще я атакувам нея[/sblock]

Нов рунд Асене ти си.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 29, 2008 1:30 pm

Фирое се засили и скочи на масата пред опонента си, използвайки меча си като пръта на въжеиграч, а грацията му почти анулираше забележката му за танцувачите...
След това светкавично заби оръжието, което беше хванал в полумеч, в най-близкото разкриотие в защитата на опонента, което успя да забележи.


Скок за 6 ТД, атака за 7 ТД с използване на преимуществото във височината:)-мислех да скоча предишния рунд, но изчаках, за да прекъсна пазенето на полета, което съм сигурен, че Кид е заявил-позанваме се;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 29, 2008 4:38 pm

[sblock="Решение на разказвача"]Недоглеждане от страна на Кид за пазенето на поле, така че в началото на новия рунд няма охранявани полета[/sblock]

Понякога нещата нестават така както си ги представяме. Това важеше с пълна сила за действията на Фиоре който макар и не особенно тромаво подскочи връз масата а после замахна ужасяващо. Само бойния му опит го спаси от това и децата да му се присмеят. Всъщност до голяма степен този ефект бе допълнен от мълниеносното отместване на Чакам, но фактите са си факти. Пропуск от класа!

[sblock="Цифрите"]26+2+2+3+2 от височината =35>16+БЗ на Чакам
Успех 0-а. [/sblock]
Последна промяна от Vilorp на вт сеп 30, 2008 9:42 am, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон сеп 29, 2008 9:02 pm

Първо защо от "Недоглеждане" нямам пазене на поле? Пазенето на поле не се елиминира в новия рунд, а си остава и за следващ рунд, нищо че другия има по-висока реакция. Винаги така съм водил на всички!

Второ БЗ ми е 35.

Но да, отклон (с крачка назад) при все че не виждам смисъл да се откланям, като няма нужда.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 29, 2008 10:31 pm

Kid написа:Първо защо от "Недоглеждане" нямам пазене на поле? Пазенето на поле не се елиминира в новия рунд, а си остава и за следващ рунд, нищо че другия има по-висока реакция. Винаги така съм водил на всички!

Второ БЗ ми е 35.

Но да, отклон (с крачка назад) при все че не виждам смисъл да се откланям, като няма нужда.
Всъщност, ти се отклоняваш, иначе това 17 Ловкост нямаше да има значение-просто не ти струва ТД, понеже БЗ наистина ти е 35-БЗ на Фиоре също я "понижаваха" наскоро с 2 точки:).
За решението за прехвърляне на пазенето питай БатГойко;). Той реши, че не се прилага между рундовете, докато се налагаше с моя персонаж.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт сеп 30, 2008 12:56 am

Такъв филм нема. В книгата си е описано, че пазене на поле действа докато не дойде рунда на играча. Моя рунд не е дошъл все още. Не знам на какво основание го е обявил. На времето много добре си спомням, че точно това беше "защитата" на този с по-ниска реакция. Иначе той не може да противодейства по никакъв друг начин, освен с бойна готовност, която влезна доста по-късно.

Все още е твой ред.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 30, 2008 9:54 am

[sblock="Бележки"] За БЗ-то исе извинявам, а за пазенето на поле и аз като водя го прехвърлям в следващия рунд, но както каза и Асен голямото светело на РП игрите и създател на системата ни оповести, че правото се губело в новия рунд. В конкретния случай щяха да му наритат героя, но едвали е това причината (;. Затова съм го приел и за тази битка падането на пази поле.
Колкото до реда Кид има право на контра действия, но ако пасува Асен е на ход.[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт сеп 30, 2008 10:20 pm

Ами ще видим таз работа.

След като не се налага отклон от моя страна просто си оставам на същото място и Асен продължава със своя ход. Няма да контраатакувам за сега.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср окт 01, 2008 8:27 pm

Край на моя ход, запазвам си точките за защита и контраатаки.

Фиоре зае позиция за защита, бвез да слиза от масата. Опонентът му се движеше със същата смущаваща грация като него самия, така че тази битка щеше да бъде интересна-и вероятно нямаше да се реши от една чиста атака, както много преди нея...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср окт 01, 2008 9:40 pm

Великолепна дъга изписа с големия си меч :rapier: елфа насочвайки го към краката на по-високия човек, но в удара бе насочен малко по-ниско от обикновенното :fighter: ... Дали щеше да подскочи :think: или ще се опита да парира се зачуди Чукамдългобегамбързоеламефаниакотистиска?!?

Асене, ръченица ли ще играеш :petting: или ще се правиш на вратар-хокеист? :whistle:

[sblock="разказвач"]Удар по краката на масата с цел да се счупи и Асен да се стовари по гъз :D Не смятам, че има смисъл да хвърляш зарове за да уцеля масата, но твоя воля. 7ТД за удар. Интересно ми е дали ще се върже да отскочи, ще направи блок или нищо няма да предприеме. Така че нека да сподели преди да обявиш резултата моля :) Идеята ми е, че ако скочи може би ще падне на крака, ако не скочи може да се стовари на земята по дупе.

Ако падне по гъз ще се нагъзя и изпърдя за 2 ТД :pee: [/sblock]
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср окт 01, 2008 10:50 pm

Ако "малко по-ниско" означава, че целиш масата-би трябвало просто да ти забия меча отгоре, виждайки, че атаката въобще не ме заплашва, тоест успехът е под нула:).
Чакам Разказвачът да обяви резултатът от твоя удар, преди да казвам какво се случва. А също и Бат Гойко да отсъди какво е възможно в този случай-според мен предизвиканата атака определено е опция, а ситуацията е далеч от описаните в правилата и предпочитам той да даде тълкувание;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср окт 01, 2008 11:12 pm

Не виждам кое е предизвиканото на атаката в случая? Не е като да обявиш, че пазиш поле "МАСАТА" от началото на предния ход и да ти отнемат възможноста да си извършиш действието, не мислиш ли?
Но все пак имаш право на контраатака разбира се при всички случаи :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 01, 2008 11:28 pm

Огромния двуръчен меч та ушавия разсече като масло кракът на масата, като почти отнесе и самата маса със удара. Спипан неподгответ броненосеца впери поглед в тавана и вграката си който преминаха мимолетно през кръгозорът му, после се срина върху оформилата се парзалка и се изтъркаля на камения под в участъка белязан с руната Е2. Елфът явно много се впечатли от това действие на човека, защото демонстрира възможностите на стомашно чревни си трак да изкарва мулодия.

[sblock="Системно"]Щетат от меча беше 37, което отнася трите живот на масата с уст 8. Противопоставил съм щетата на 16+Ста на Фиоре и резултата е падане.
Чакам е изразходвал 7+2ТД и все още е наход. Фиоре е в клекнало положение на Е2. Всъщност нагъзено, но няма да го казвам така защото това е Арена а не бардак. Фиоре се отървав с 1 ВЩ заради привципа че нищо не е безнаказано.[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср окт 01, 2008 11:40 pm

След като изкара звук (а може би и мирис на метанов гас) със зла усмивка елфа поднесе с ускорително движение меча си към тялото на приседналия човек (7ТД).
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет окт 02, 2008 12:59 am

Kid написа:Не виждам кое е предизвиканото на атаката в случая? Не е като да обявиш, че пазиш поле "МАСАТА" от началото на предния ход и да ти отнемат възможноста да си извършиш действието, не мислиш ли?
Но все пак имаш право на контраатака разбира се при всички случаи :)
Същото като това, което му е предизвиканото на опита за таран с тяло-простичко казано, разкриваш се, а оръжието ти не те пази. Затова поисках отсъждане от БатГойко:)!
Като ме познаваш, можеш да предположиш дали има и реално обяснение, но то е малко по-дълго и предполагам, че не те интересува;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 02, 2008 9:27 am

Е, съдбата не винаги е на страната на по-високите както показаха последните размени на замахвания. Именно замахвания, защото и удара на Чакам профуча в страни от целта си не и без ловката реакция на броненосеца де. Крайния резултат обаче бе един и същ: Нула на кръгла нула. От което публиката почваше леко да се изнервя.

[sblock="Цифрите"]24+1+1+1+6=33 Фиоре има право на контра атака, ако не се възползва Чакам е все още наред.[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Заключена