Двубой: Безликия срещу Фиоре!

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Двубой: Безликия срещу Фиоре!

Мнение от Vilorp » нед май 17, 2009 11:43 pm

Безликия и Фиоре застават един срещу друг в Блатото. Двамата герои са на двата "сухи" края на арената, а помежду им се простира блато, от което тук таме стърчат големи скали. Арената е нереалистично обградена със стени, а мъглата, която се простира над Арената изглежда неестествено.

Изображение

Легенда:
Зелените квадратчета обозначават блатото.
Сивите четириъгълници са скали, които заемат 1 кв. метра и са високи към 50 см.

На Д8 се намира Безликия - синьо
На Д2 се намира Фиоре - червено

Тръгвайки от нормално квадратче, се нуждаете от 2 ТД, за да отидете в следващо, и 3 ТД по диагонал. Тръгвайки от блатно квадратче, се нуждаете от 3 ТД, за до отидете в следващо, и 4 ТД по диагонал

Безликия е пръв 19,5
Следва Фиоре с 19
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 18, 2009 12:56 pm

Безименния нагази спокойно в блатото и изчака своя противник също да се приближи.

/6ТД до Д6 - сори, преди малко се бях объркал, че съм червеното :Р ./
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 18, 2009 6:39 pm

Фиоре погледан блатото и се намръщи. След това се отмести няколко метра встрани, за да покаже, че не смята да напада опонента си при излизането.
-Идвай! Ако ще мреш, поне да не е сред кал и жаби!

Фиоре се отмества на Б2, пази В2 и Б3.
Последна промяна от Асен на пон май 18, 2009 6:52 pm, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 18, 2009 6:52 pm

-Идвам - каза безименния, ама не си пролича да си дава особено зор.

/3ТД до Д5 и с оставащите 2ТД започвам придвижване до Д4, което трябва да продължи и следващия рунд.

И тъй като аз съм с по-високата РЕ и аз играя последен и първи - то мисля, че втори рунд би могъл да започне, съответно единственото, което правя за сега е да стигна до Д4./
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 18, 2009 6:54 pm

Фиоре го зачака търепеливо,с емняйки стойките за разгрявка.

Няма придвижване и в следващия рунд, поддържам пазенето на полета.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 18, 2009 7:24 pm

Безименния продължи спокойно към своя противник.

/4ТД до Г3, 2ТД до Г2, 3 ТД до В1 - общо 9ТД, т.е. с това ми приключва хода.

Трети ход. Изчаквам на В1./
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 18, 2009 7:53 pm

Фиоре се поклони на опонента си, докато пристъпваше странично, за да застане срещу него. След това мечът полетя към опонента му без повече приказки, целейки първата атака във всяка битка-ръката с меча.

Преместване на В1 и атака по Безименния. Вече знаем колко е, как се справяш с 40 атака (редуцирана до 34 заради наказанието за прицелен удар)?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 18, 2009 7:58 pm

Безликия бе готов да посрещне с ятагана си.
/27париране+4блокиране+3зара=27+4+15=46. Хвърлих нов зар, защото нямаше да бъде честно от моя страна, но ако искаш, можем да вземем другия резултат, ти решаваш ;) . Аз честно казано не знам какво ти е било на ума.

2ТМ и 4ТД.

Последна поправка, сори, ако някой е видял това за парирането с две ръце - няма такова./
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 18, 2009 9:14 pm

Ок, да очаквам ли Контраатака? Ако да, хвърляй си я ;)!
Ако не, мога да пиша.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 18, 2009 10:42 pm

/Сори за забавянето./

Изключително добрата атака на Фиоре срещна безпогрешното острие на ятагана. В следващия миг, възползвал се от устрема на своя противник, безименния боец на свой ред нападна ръката на мечоносеца.

/Атака, 6ТД, 2ТМ. Поправка за миналия път - блокирането струвало 6 ТМ.
25+6успех от париране + 3зара = 25 + 6 + 9 = 40
При защита на ръката 40 това е неуспех за малко ;)./
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 18, 2009 11:03 pm

[sblock="бележа"]
Фиоре има право на предизвикана атака.
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 3:13 am

Фиоре се усмихна, докато преместваше ръката си, за да избегне удар. След това продължи движението си, превръщайки го в нов уда, този път насочен към тялото на опонента му.

Зарове... как се справяш с атака 32 (вероятно - лесно, но съм длъжен да питам)?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 11:05 am

Никой от двамата не даваше шанс на другия да бъде улучен.

/Париране = 27 + 3зара = 27 + 13 = 40/
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 19, 2009 11:14 am

[sblock="забележка"]Ако атаката е предизвикана, то тя не може да се парира, защото протича по време на контраатаката на опонента - т.е. и двете атаки би следвало да не се парират. От описанията по-горе не съм много наясно какво става, тъй като преобладавалитературното описание, а не системното, но да предупредя навреме.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 12:02 pm

BatGojko написа:[sblock="забележка"]Ако атаката е предизвикана, то тя не може да се парира, защото протича по време на контраатаката на опонента - т.е. и двете атаки би следвало да не се парират. От описанията по-горе не съм много наясно какво става, тъй като преобладавалитературното описание, а не системното, но да предупредя навреме.[/sblock]
Да, атаката е предизвикана. Даже Вилорп напомни, че имам право на предизивкана атака.
Предполагам, че едно париране с щит е допустимо, поради разликата от 1 ТД в негова полза, което за 2 атаки му спестява времето за 1 париране с щит, но може и да бъркам и да не е - освен това е парирал.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 12:08 pm

/Моя грешка, сори ;) . Язък за високия зар.../
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 19, 2009 12:09 pm

[sblock]Не, не е, ако смяташ да правиш предизвикана атака. Иначе от житейска гледна точка е допустимо, но в системата би било нещо като специална атака. Реално парирането с щит, възниква след неговата атака, което прави невъзможно предизвиканата ти атака да се случи по време или преди неговата атака ;) Следователно, в случая си е стандартна твоя следваща атака.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 12:09 pm

Shamajotsi написа:/Моя грешка, сори ;) . Язък за високия зар.../
Ползаай си го за следващата атака или защита, аз позволявам-като този, който това го засяга пряко, смятам, че имам глас. Да хвърлям ли щети? Ако да, каква ти беше бронята?
Последна промяна от Асен на вт май 19, 2009 12:12 pm, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 12:12 pm

[sblock]А, това зависи с какво сме атакували. Оръжие за 7+ ТД би допускало париране с щит за още 2, ако собственото ти оръжие атакува за 5.
Поне така съм го точитал досега, макар че рядко някой се сеща, че това е основната полза от Специалист в оръжие ;). [/sblock]
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 19, 2009 1:06 pm

[sblock]Има разлика, в това, че обявяваш защитата си с щит, след като знаеш резултата от атаката и напълно добре знаейки резултатът от твоето действие. Предизвиканата атака емиговено действие, протичащо заедно с атаката на опонента, а защитата с щит е след атаката на опонента. Кажи ми как точно тогава ще възнинат в обратен ред?
Както и да е, спорът не е за тук и Разказвачът има право да реши, но в случая е малко като решение в правилата на шаха, че ако местя само пешка с 1 поле, значи имам право след това да играя и с офицера си, преди опонента ми да получи ход. - ОФИЦИАЛНОТО ПРАВИЛО Е, ЧЕ Н ЕМОЖЕШ![/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 1:54 pm

Ако приемем отсъждането на Батгойко, а то оставаше да не го приемем, Безименние Безлик е уцелен ;).В тази връзка, отделно ли хвърляме за щети от Пронизвне?

Фиотре удари с меча си, след това използва силата си на акробат и дори част от мистичната си енергия, за да задълбочи раната.

Използвам Пронизване, хвърлянето е за общо 39 щета и мисля, че нямаш 6 ТД за борцово Освобождаване. Ако имаш и решиш да го ползваш, използвам Ловкост като противопоставящ се показател срещу по-високото от твоята Сила или Ловкост. При успех на пронизвнаето, в началото на следващия рунд, т.е. пчоти веднага, губиш още 10 ТЖ :twisted: !
Независимо дали те докосна или не в този рунд, в следващия падаш от кръвозагубата, защото получаваш още 10 ТЖ щета...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 3:04 pm

Малеее, една грешка костваше живота на Безименния безлик. Но съм на мнение във всеки случай, че грешката беше моя при самия дуел, а не при изграждането на героя. Наистина, с ловък герой битката щеше да е много по-лесна, но все още съм на мнение, че този без да разчита на късмет (по-скоро разчитайки да не изкара кой знае колко лош късмет) би могъл да победи Фиоре ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 19, 2009 3:26 pm

Не би трябвало да прилага контраатаки, ако иска винаги да има шанс да парира.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 3:31 pm

По-скоро трябва да прилага контраатаки само когато е сигурен, че ще улучи - съответно или не трябваше да го контраатакувам или не трябваше да бъде в ръката. По-скоро първото, бях мислил друго да правя по време на битката, ама зар 15 ме изкуши ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 3:33 pm

Апропо, току-що бях пдосетен, че според правилата би трябвало да си обявя предизвиканата атака, преди да съм ти видял резултата от контраатаката. За да запазим съспенса и честната игра, можеш да си хвърлиош пак зарове за контраатака. Само не забравяй, че Фиоре е с налакътници и ако трябва, ще я поеме :twisted: .

А ако много искаш, можем да приемем, че не си ползвал Контраатака, и да продължим от там. Аз обаче си пиша една победа, при това бърза ;). Когато си си направил героя, за да се изправи срещу моя, нямаш рпаво на такива тактически грешки :P !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 19, 2009 3:51 pm

Грешката на Безимения е в това че предприе контар атака при това контра атака с бавно оръжие.
Ако се погледне битката на тагрун и Скорпиона ще се види, че Тагрун наняколко пъти се спаси защото ударът му с ръка е по бърз от удара на скорпиона с ятаган, мисля че същото се случи и при битката с джуджето което говорли за лош модел при Шами. С други думи за чии ти е 27 париране, като позволяваш на противника да те ръга без да можеш да парираш?
Онтосно щетите на асен... Разпарянето добре, ама ия последните 3 зара откде се появиха?
С други думи повеселихтесе, оказа се че метачкаа работи каж годе, но така както представяте нещата не се получава добре. Пускайте по един сблок за зистемните описания и резултатите от заровете.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 4:03 pm

Пронизване, не Разпаряне. не искам да се моря ;). Последните 3 зара се появиха, ако опонентът има 6 ТД за Освобождаване - не помня дали може да се направи срещу Пронизване, може да са излишни.
Сблоковете са смислени в нормална форумна игра, това е турнир където системата по дефиниция е част то забавлението.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 4:10 pm

Заключението ти, Вилорп, не важи - ятаганът е по-бърз от меча на Фиоре и ако бях улучил, то щеше да прекъсне предизвиканата атака ;) . Така че изглежда именно изборът ми да атакувам ръката му е била грешката ми.

Иначе, ок, аз съм навит на реванш, дори когато спомена, че ако съм те биел, то е щяло да бъде на късмет, си мислех да ти предложа да бъде нещо от рода на "2 от 3". Във всеки случай обаче, известно време няма да бъда особено активен (т.е. ще бъда неактивен) заради наближаващи изпити.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 4:44 pm

Shamajotsi написа:Заключението ти, Вилорп, не важи - ятаганът е по-бърз от меча на Фиоре и ако бях улучил, то щеше да прекъсне предизвиканата атака ;) . Така че изглежда именно изборът ми да атакувам ръката му е била грешката ми.

Иначе, ок, аз съм навит на реванш, дори когато спомена, че ако съм те биел, то е щяло да бъде на късмет, си мислех да ти предложа да бъде нещо от рода на "2 от 3". Във всеки случай обаче, известно време няма да бъда особено активен (т.е. ще бъда неактивен) заради наближаващи изпити.
Предизвиканата атака не прекъсва действието. Няма го в книгата, а и ако беше така, борците нямаше да имат шансове да хванат никого 8) .
Щеше да нанесеш щети, които Фиоре да понесе и да си пласира своята атака. Само осакатяване или специална атака, която има ефект, който да пречи на завършването, могат да прекъснат атака - ятаганът няма такива.
2 от 3 не доказват нищо, стандартната проверка е "множество от 100 хиялди случая" и се изчислява, както се доещаш, с компютър ;).
А независимо дали ще си активен или не, Раказвачът да не се ослушва - искам си опита :twisted: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 19, 2009 6:07 pm

Моя грешка! Атаката ти наистина е по-бърза и преценката ти за ръката е точна. Грешката е че не ползва късмет. При успех и нанесена щета повече от 1/4 в ръката на Фиоре неговата предизвикана щеше да бъде ако не прекратена, тъй като е по-бавна и не може да се довърши.

пп. Опит за какво?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Заключена