[Част първа]Блатата

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет ное 10, 2005 8:28 pm

Васко не подаде ръка в отговор, а я сложи върху рамото на джуджето.
- Стига толкова убииства за днес! Ако проклетия дъж спре поне за малко ще съберем провизии и тръгваме натам - Воско кимна към прозорчето, зад което се бе ширнало Блатото, докъдето поглед стига.
- Какъв си ти!? - обърна се Васко към човека.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет ное 11, 2005 1:00 am

Щеше да е забавно да срещнем Lark, наистина!

-Хъъ - изсумтя Начук- като можеш да ни бъдеш полезен, бъди ни. А псоле ще говорим - извъргаял той грапавит думи по гърлтоо си.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пет ное 11, 2005 4:14 pm

Каквото и да правеше човекът изглеждаше супер спокоен.
- Трябва ви каруца значи? Ами да тръгваме тогава. Това няма да е проблем. Но защо да ходим до селото ти? - Ларик се обърна към Майлс. - Нека да отидем при блатата и все пак да проверим. Имам чувството, че това, което избива конете е минало и от тук.
След това Ларик отвори врата и зачака останалите.

-Почакай! - обади се Ралира - А какво стана с майка ми!? Няма да я оставя тук.

Ларик само се усмихна:
- За нея няма какво да направиш повече освен хубаво погребение, но мисля, че сега не е момента.
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон ное 14, 2005 5:30 pm

Последната реплиак на Лaрик убеди Начук да го псоледва веднага....с огромна доза предпазливост.

Не искам изненадващи атаки, ясно/ И в тази категория включвам да не е трудно на Начук да си извади оръжието в главата на някой ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб ное 19, 2005 9:22 pm

-Добре де,стига приказки,хайде да тръгваме накъдето ще ходим.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср ное 23, 2005 7:53 pm

Ларик изсумтя:
- Хайде де, тука ли да ви вкарам каруцата? След това излезе навън и се качи в някаква си каруца, която каточе ли се беше появила от нищото и зачака останалите....
Изображение

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » ср ное 23, 2005 8:32 pm

Доверчивият Балин веднага тръгна след човека и се качи в каруцата.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср ное 23, 2005 10:37 pm

- ако дори за миг се усъмниш в него, само ми комни и няма да те спирам - прошушна Въско на Начук и злезе навън след коет осе метна в каруцата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед дек 18, 2005 12:01 am

този пост го няма вече
Последна промяна от Miro на пон яну 09, 2006 11:56 pm, променено общо 1 път.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт дек 27, 2005 1:49 pm

-Така ли?-вдигна вежди Елфрик при споменаването на майката на Ралира-и от какво е умряла?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 09, 2006 7:00 pm

- От Вкореняване!? - стига сте разпитвали а да вървим, че почва и мен да ме гони нещо подобно...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон яну 09, 2006 7:41 pm

Ларик каза вече нервирано:
- Ами айде де. Качвайте се най-сетне! А аз не съм този, който може да ти отговори от какво е умряла.
Изображение

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон яну 09, 2006 10:42 pm

След още малко безсмислени приказки цялата група се качи на каруцата и потегли. Бързо излязоха от селото и се озоваха на кален път. Можеби някога е бил от цели каменно плочи, но те се бяха разбили и сега беше просто малки парчета скала примесени с кал, а поройния дъжд шибаше по тях непростимо.
След около половин час път от излизането от селото вече нямаше дъжд. Слънцето не се виждаше, тъй като небето беше покрито с гъсти облаци, но дъждът беше спрял.
Колкото повече приближаваха блатата, толкова по-влажен ставаше въздуха, а на около вече се забелязваше лека, едвам доловима мъгла. Въпреки това конските копита продължаваха спокойно да почукват по земята и групата на конете бавно навлизаше към самите блата...

Съжелявам за грубата намеса, но не ми се чака повече. Давам ви известно време ако ще разигравате някакви диалози по пътя или някой ще скача да бере къпини, но след ден - два писали, не писали - продължавам.
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт яну 10, 2006 12:13 am

*до колкото си спомням Начук веднага пребърка първия убит, онзи с рапирата, и прибра кесията му*
Начук остави боздугана си дъжда да отмие червеникавите петна върху каменните глави и от джоба си измъкна голяма кожена кесия. Елфрик, а може би и някои други, веднага я разпозна.
-Това не е само мое - прозвучаха стържещите се камъни в гърлото на Начук - Вътре има малко сребърници и една безполезна дървена статуетка. Аз ще взема само безполезната статуетка, отказвайки се от дяла си, ИЛИ ще всичките монети, но дървото ще е за вас.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 10, 2006 2:47 pm

- Няма пороблеми задръж статуетката, но незнаех че си любител на изкеството!? Аз кото груб материалист ще приема монетите! - тихо сякаш нашепна Васко и след като се сдоби с тях непродума нищо до края на пътуването.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт яну 10, 2006 3:22 pm

До колкото си спомням вътре имаше 7 сребърника...май.

Начук извади два сребърника от кесията и ги подаде на Васко безмълвно. После и на останалите връчи техниете дялове, изтупа кесийката, да се види, че няма вече нищо вътре и шмугна в нея статуетката. После пъхна кесията в най-сигурния си джоб.

Ако някой не е съгласен с разделянето, значи прекъсва джуджето докато раздава парите.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет яну 12, 2006 12:18 am

След около още половин час път конете спряха изведнъж, а групата вече се намираше пред началото на мучурищата... Плътната земя беше заменена от тръстики и несигурна, едвам плъзгаща се по повърхността тиня. На места се забелязваха някакви зеленикави изпарения, а въздуха беше толкова задушен, че човек лесно би отслабнал ако поостане още малко на това място. Навсякаде се носеше остра миризма на сяра.
Ларик слезе от каруцата и тръгна уверено напред.
- Ходете точно по мойте стъпки, ако ви е мил живота.
След като изрече тези думи тръгна оверено напред без да чака който и да е било. Сякаш не идваше за първи път. Стъпваше точно където трябва и то дори без да се замисля. След малко се обърна и добави:
- Спокойно. Израстнал съм в околността и отлично познавам пътя. Труповете са на близо, няма нищо опасно.

През това време Ралира стоеше неуверено, чакайки останалите да предприемат нещо.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 12, 2006 3:04 pm

- Замислям се дали да не го отсвирм тоя - тихичко прошепна Васко, след което отряза няколко папура и ги мeтна на спътниците си.
- Нека видим де ще ни отведе "блатния човек", а после пак ще мислим - предложи той, като проверяваще с дръжката на папура почвата пoд краката, си трагна след момчето.
Последна промяна от Vilorp на чет яну 12, 2006 5:02 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет яну 12, 2006 3:12 pm

Ларик се обърна и каза смееки се:
- Спокойно. Папурите няма да ви трябват за там където отиваме. Нали не се хванахте? Тука е съвсем плитичко. Още не са почнали същинските блата. Най много да затънете до кръста. - с тези думи той отново се засмя и продължи напред.
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 12, 2006 4:02 pm

"До кръста на човек" се стори доста високичко на Начук. За това и нищо не каза, ами само последва водача плътно, опитвайк исе, междувременно, да запомня пътя, по който минава за в случай, че .... нещо .. се случи с останалите.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » съб яну 14, 2006 10:43 pm

Ралира малко се поколеба и тръгна след тях подпирайки с една папура в ръка.
Изображение

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед яну 15, 2006 12:58 am

-Ух,мразя калта,а тук има толкова много,че направо да се замисли човек дали да продължи.Но,айде какво ли ше правят бедните момчета без мене?Ще се изгубят бързо,а колко опасности ще ги сполетят не ми се мисли.. - тези и други подобни неща можеха да се чуят от всеки,който се опиташе да чуе какво си мърмори Блаин под нос.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 18, 2006 5:49 pm

Васко стигна до... до това дето ги водеше Ларик и огледа скиптично обстановката. Живота го бе научил, че колкото и лоша да изглежда нещо, това е само една десета от гнисотията дебнеща те зад ъгала.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет яну 19, 2006 8:36 pm

Ларик ги водеше през блатата, като колкото по-навътре влизаше, толкова повече започваше да миришие на мърша. Миризмата беше просто отвратителна(всички, които имат обоняние над 2 са принудени да вървят с запушени носове, а останалите са просто изключително погнусени). След известно време стигнаха до нещо като островче от твърда почва заобиколено от тиня. По средата имаше одавна исъхнало дърво, което призрачно си беше разперило клоните над малкия къс сдрава земя. Когато групата се приближи Ралира изпищя и се обърна с гръб криеки лицето си в длани...

Картината беше отвратителна. Можеби всичко това някога наистина са били трупове на коне, но сега беше просто една отвратителна кървава каша. Бяха започнали да се разлагат и наоколо се въртяха доста насекоми. Вонята беше непоносима, а всичко беше разложено до така степен, че не си личеше кое какво е. Само на места се подаваха части от костите на мъртвите животни. Всички в мигом застинаха. Около минута никой не успя да обели и дума...
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 19, 2006 11:05 pm

След едноминутния си шок, Начук се почуства глупаво, че е стоял цяла минута пред купчина месо, коеот вече дори не е напълно органично*.
-Да се хващаме за работа - избообти той - трябва да разберем какво ги е затрило, и да се върнем за парите си, преди да ни е намерило и нас. Някой тука има ли си понятие от биология*?
С тези думи джуджето се запъти към купчината трупове. "Не вярвам да са умрели от зараза" промърмори той нервно на себе си.

*-Надявам се не е нужно познание Биология, за да си го помисли това един магьосник
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 20, 2006 11:17 pm

- Ако разбереш какво ги е убило имаш петаче от мене - подвикна Васко скато прикри нос с ръкава си.
- По степента на разлагане, дори в това блато, тези трупове са поне на седмица... Конет са изчезнали в една нощ всичките иначе от селото щяха да да подготвят нещо щом се видяли че се тука ги носи... по интересното е как нашия мил водач откри толкова лесно мястото!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » съб яну 21, 2006 1:57 pm

Ларик само оглеждаше конете, като не боръщаше мн внимание на останалите:
- Мисля, че ви казах. Доста съм обикалял тези блата и вече съм идвал веднъж от както изчезнаха.
Изображение

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб яну 21, 2006 6:24 pm

-Блях,гадост.Винаги съм мразел конете,ама това е вече прекалено.Е,сега какво правим?
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 21, 2006 7:46 pm

- Интересен въпрос наистина! ако джуджавия ненамери улика си събираме багажа и търгваме обратно към цивилизацията.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон яну 23, 2006 12:49 am

Иззад групата се чу писък. Всички мигом се извъртяха и видяха Ралира свлечена на земята. В гърдите и имаше забита стрела. Жената се давеше, явно във собствената си кръв проникнала в белите и дробове. Зад нея стояха три закачулени фигури, 2 от които бяха извадили арбалети. Средната нямаше оръжие, а просто стоеше с ръце прибрана под робата и. Чу се съскащ глас изпод качулката:
- Съмнявам се, че някога ще стигнете до цивилизацията.
КАРТА
Квадратчетата са 1х1 метра.
Последна промяна от del_mtg на пон яну 23, 2006 4:17 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Заключена