[Част първа]Блатата

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт окт 04, 2005 11:42 am

- Споменах ли че имаш кръв по брадичката - обърна се Васко към Елфрик
- Занимайте се с трупа пък аз ще зема да отскоча до кметсвото да разпитам за тая задача детоя готвят за утре... Пък може и да му отвлека вниманието от фокта че мъкнете авера му някъде :wink: - Васил се врътна и тръгна надолу към общата зала.

Ако някой иска да го придружи нека заповяда, няма да го отпращам. Също така се надявам че кметството ще е отворено и въпросния тип ще си е там. Ако не се ориентирам достатъчно бръзо ще питам някой да ме насочи.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт окт 04, 2005 11:45 am

-Не, нямам-отрече Елфрик-бях на прилично разстояние от джуджето, иначе щях да го спра...
(След това се избърса, когато Васко излезе. За всеки случай;)). После кимна на магьосника.
-Мисля, че е по-добре ти да отидеш до стълбите. Не е желателно само един от нас да виси там, а аз ще помогна на останалите да се измъкнем през прозореца незабелязано. Теб едва ли някой би те обвинил за убийство, извършено с боздуган... :lol:


После се замисли. Всъщност, джуджето-маг беше цялото в кръв...
-Като се замисля, може би е по-добре аз да отида и да отклонявам вниманието. Вие помогнете на дамата и се измъквайте тихичко. Аз мога да се защитя, че не бих използвал оръжие, за да го убия, ако реша...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт окт 04, 2005 10:09 pm

[sblock]По съвет на А., а и на някаква си капка здрав разум, Начук първо се съблича до кръста и прибира всичко това в пътната си торба.[/sblock]

Начук грабна един чаршаф, уви се в него целия и се приближи до прозореца. Първо се поогледа има ли някой отдолу (ако няма - слиза, ако има...ми решава, че няма време да чака, да няма и пак слиза). После се затича по "улицата" към най-близкия страж, или ако не вижда към кметството.
Последна промяна от Miro на вт окт 04, 2005 11:49 pm, променено общо 1 път.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт окт 04, 2005 11:26 pm

(Хора и други създания, спрете го! Чаршафите се използват с раздиране, за да направиш въже[sblock], а ако героят ми беше в стаята, Начук такъв шамар щеше да отнесе, че дълго да го помни.... някой от присъстващите ще трябва да свърши тази задача :lol: [/sblock]).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон окт 10, 2005 2:42 pm

Навън няма никой заради поройния дъжд. Начук оспява да слезе, въпреки че чаршафа се къса, джуджето стъпва на крака с леко залитане. Запътва се нанякаде и...


Никой не тръгва да се качва към втория етаж, където пази Елфрик.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 10, 2005 7:20 pm

Вско се загърна по плътно в плаща си и се помъкна до малката барачка брояща се за кметство, след което я заобиколи и надникна през прозорчето.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 10, 2005 7:35 pm

Елфрик изчака още две-три минути, после отиде да види какво става в стаята...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 10, 2005 7:37 pm

Майлс се протегна и хвана Джуджето за яката:
- Хъм... да скачаш ли смяташ?

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон окт 10, 2005 8:25 pm

Промъквайки се покрай кметсвтвото Васко забеляза джуджето, което си говореше с един бая огромничък човек пред вратата на кметството. Ако имаше рога спокойно можеше да мине за гигант. Беше облечен с плетена стоманена ризница и голям двуръчен меч.

Одзад през прозорчето се виждаше едно бюро. Върху него имаше заплаен фенер, а на стола беше седнала една доста дебеличка фигура, която четеше някакви свитъци. Беше мъж на около 40-50 години. облечен богато и доста дебел.


През времето докато Елфрикчакаше не се случи нищо особено, освен че долу от първия етаж на кръчмата по едно време се чуха някакви викове и зчупване на нещо. Явно някакви си там се бяха сбили, но след като се развика някакъв, който каточели беше бармана всичко утихна.
Последна промяна от del_mtg на вт окт 11, 2005 7:00 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт окт 11, 2005 4:17 pm

Ако долу беше станало меле, идващите нямаше да се поддават на разумни доводи, прецени Елфрик. С тази идея изостави поста и се върна в стаята, като затвори вратата зад себе си. По пътя беше открехнал една от другите врати, ако някой искаше да търси, би трябвало да погледне първо там...:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед окт 16, 2005 2:12 pm

Балин стоеше и гледаше как другите се чудят какво да правят.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср окт 26, 2005 7:55 pm

Васко забеязва как Начук и пазачът се отместват и явно тръгват към кръчмата. Врата остава неохраняема, а наоколо не се забелязват никакви хора, най-вероятно поради силния порой. Дебеличкия продължава да си седи на стола и да разглежда някакви писания.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 26, 2005 9:16 pm

Васко си пое дъх и се приплъзна покрай стената, отн нищото в ръката му се появи масльонка и няколко капки се плъзнаха към пантите. Воско открехна вратата и се провря вътре.[spoiler]ако не ме усети се промъквам да надзърна зад гърба му[/spoiler]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср окт 26, 2005 9:40 pm

Васко отваря вратата с невероятна прецизнос и абсолютно безшумно. Озовава се в нещо като малко антре, а пред него е стаята на кмета. Няма врата, а просто си продължава напред. Кметът си седи на бюрото и доста съсредотучено се е зачел ва разни листа. Оспяваш да влезеш в стаята и докато отиваш зад гърба му той нещо се прокашля и извръща към Васко. Заговаря, каточели спокоен.

- Хехе. Не си достатъчно ловък за крадец. Видях те още през прозорчето. Имай предвид, че ако си решил да ми направиш нещо Артайл е пред вратата и само чака да чуе и най-малкото безпокоително прокашляне. Какви са намеренията ти и за какво си дошъл?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср окт 26, 2005 9:45 pm

*абе, жената кво, ще я взимаме със себе си или ще я оставяме тук?*

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср окт 26, 2005 9:48 pm

-По-добре бързо да се махаме от тук. После ще решим, но нали ви казах. Трябва да остана да се грижа за майка си.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср окт 26, 2005 10:06 pm

Навързвам чершафите (НАВЪРЗВАМ! Не Накъсвам!) и й давам възможност да слезне през прозореца. После оправям чаршафите и скачам през прозореца. зарязвам трупа - нали пияния щяхме да набеждаваме.

- Нека да отидем и да видим майка ти. - каза Майлс, след като изтупа прахта от дрехите си. Освободи меча от ножницата, но не го извади, макар че ръката му остана на дръжката.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср окт 26, 2005 10:14 pm

Тя слезе доста сполучливо и веднага се прилешпи до стената, за да не я мокри пороя.

-А няма ли да почакаме приятелите ти?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср окт 26, 2005 10:20 pm

Майлс се усмихна:

- Те са големи и могат и сами да се оправят. А и не се сещам как да ги извикаме... - после свали плаща си и й го подаде - Вземи, аз съм свикнал да ме вали... (плаща е с качулка) - А и трябва да ти призная, че твоята сигурност за мен е от първостепенна важност! Трябва да те измъкна от тук, пък ако ще и половината сража да трябва да изтрепя!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет окт 27, 2005 5:11 pm

В този момент до тях се приземи смеещия се Елфрик. Лазенето надолу по стената беше успешно, докато не чу самохвалството на Майлс, след това му стана смешно и падна надолу. За щастиев, вече беше достатъчно ниско, за да не се травмира сериозно.
-Ще се наложи да измъкваме и нея, и майка й, ако не си разбрал. Някой беше споменал за каруца-откъде можем да замерим нещо като закрит фургон? И къде отиде онзи другият?
след това се поклони на танцьорката и добави.
-Госпожице Ралира, мисля, че можехме да изтанцуваме тази случка и по-елегантно, ако ме разбирате, но винаги съм мразил подлостта. Ще се наложи да се задоволим с това, което вече сме направили... да вървим сега да приберем майка ви и по-бързо. До изгрев трябва да се отдалечим максимално от това място...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет окт 27, 2005 5:20 pm

- А мусю да желае кърпичка да избърше прахта по ботушите си - решши да го подкачи Майлс. - Иначе съм впечатлен от страшното катерене на мосю - особено частта с приземяването. - никога не му бяха допадали изисканите благородничета или приличащите им.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » чет окт 27, 2005 5:21 pm

Балин вече се чудеше накъде да тръгне.Понеже не успя да реши,той остна в стаята,подритна трупа малко,седна на един стол и започна да обмисля следващите си действия:да тръгне ли с тая чудата банда или не...?
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет окт 27, 2005 5:46 pm

Елфрик само го погледна с полу-усмивка, покалти глава със съжаление и се обърна отново към Ралира.
-Не мисля, че има нужда от коментар, нали? Е, накъде е домът на уважаемата ви майка?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 27, 2005 8:41 pm

Всъщност се интересувам от задачката която сте подготвили за утре (ако не ми достига убедителнос наблягам и на актьорската игра), а кой е този... Артайл?

ксой верно е тоя тип и дали Васко го е забелязъл?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет окт 27, 2005 10:04 pm

Дебелия човек изглеждаше изненадан:
-А задачата...Малко сте подранили, но както и да е. Винаги е по добре да дойдеш по-ран отколкото по-късно. А Артайл е моят пазач, този дето трябва да те е проверил на входа(Васко се сеща, че това най-вероятно е този, който тръгна с Начук). А за задачата...хммм, тя е много проста. Всъщност прекално проста за заплащането, но както и да е, все папк това са заповеди от по-визши. Трябва само да отидете до блатата и да разгледате там. Да донесете ако намерите някакви уилики и да разберете какво се е случило с конете.



Докато Балин седеше в стаята и размишляваше вътре влезна Начук. Беше придружен от доста едра фигура облечена в кожени панталони, а на гардите си имаше окъсана на места халчеста ризница. Имаше ножница с двуръчен меч на кръста, а изражението му беше като ан типична мутра. Като влезнаха оня изръмжа:
-Това ли е трупа и кой е този тук?



Ралира не изглеждаше особено впечатлена от комплиментите на Елфрик, явно се беше срещала с доста подобни хора през годините си на танцьорка. Тя само се усмихна леко и каза:
-Добре да тръгваме. Ще ви заведа при майка ми, но от там вече незнам какво да правим.
След това се запътиха в дъжда по тесните и малки улички на селцето. Всички къщи изглеждаха доста бедни и сиромашки, можеби с изключение на една две. Стигнаха до малка дървена къщичка или по-скоро колиба. Влезнаха вътре. Озоваха се директно в стая. Имаше врата в ляво. В дъното имаше някаква камина, но тя явно не беше палена от доста време. В дъното до камината имаше сламена постеля, а на нея една възрастна жена беше заспала. Ралира прошепна:
-Това е майка ми, но сега е заспала. Какво ще прваим?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 27, 2005 10:32 pm

Какво всъщност резбирате под улики - запита Васко като нехайно мина за гъраба човека и се взря в дъждът през прозореца - Освен това споменахте за някакъв крадец... нима в градчето ви има място и за такива? Освен това споменахте, че платата била повече от достатъчна, колко точно имате предвид и дали можем да уредим нещо помужду си? - глаъст на Васко бе спокен и мек.


ако не си личи: предлагам му да задържи част от парите, на мен да отпусне малка част и останалото да поделим с групичката
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет окт 27, 2005 10:41 pm

- Хъм... Нека да видим. Предлагам да не я будим. Аз ще излезна и ще видя дали мога да изнамеря някаква каруца... ама идея си нямам дали ще мога да я платя. МОга и да взема да я открадна, ама... открадната кауца е равна на забелязване... - прошепна Майлс. - Някакви идеи от къде мога да намеря каруца?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет окт 28, 2005 1:52 am

Всъщност Начук пропусна голямата фигура да влзе преди неог в стaqщята и да забележи трупа. Когато вратат беше затворена, Начук все още беше зад него.
-Сега! (към Балин)
Начук се засили колкото можеше за крачката и нещо, която го делеше от човека в стаята и връхлетя с цялата си тежест в/у него, опитвайки се да го събори.

[sblock="В случай, че успее"]Начук грубо се претъркули над съборения охранител и дръжакта на окървавения боздуган се оказа в ръцете му. С крайчеца на окото си погледна Балин...и стовари трите тежки топуза на боздугана в/у поваления, така непозволяващ му да се изправи![/sblock]
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет окт 28, 2005 4:35 pm

Балин извади бързо прашката и сложи една съчма.Насочи я към човека и чакаше да направи само един грешен ход...

Какъв човек?! :roll:
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пет окт 28, 2005 10:08 pm

-Оу извинете. Помислих ви за крадец от начало, за което ви дължа моите извинения. Предплатата е наистина прекалено много според мен, но това не е моя работа. 30 златни монети на човек. Просто съберете неща, които могат да ни подскажат нещо за смърта на животните.

Начук блъсна с всичка сила човекът. Той подаде на пред но оспя да се задържи рпав, след което ряско се извъртя и извади меча си, готов за битка.
- Свършено е с теб, дребосъко!-изръмжа гръмогласно.
В този момент една съчма го оцели в гърба, но той каточели просто не усети, или пък не обърна внимание на болката.
Замахна с меча си към Начук. Нанесе страничен прорез в крака му. ДОбре, че не успя да уцели добре и устрието се плънс анастрани, разрязвайки месото, но без да причини някакви сериозни рани.
9 точки ВШ(извади дяволски късмет при заровете :wink: )


Ралира помисли амлко и добави тихо:
- Няма откъде да вземете каруца под наем. От тук рядко минават търговци или пътешественици, но може да помолите някой жител на селото. Доста от хората имат каруци, ползват ги за да обработват нивите си.

Заключена