[OOC] Разговори "извън роля"

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

[OOC] Разговори "извън роля"

Мнение от Blizzard » пон дек 19, 2005 1:26 am

Пускам тази тема, за да съберем в нея голямото количество разговори "извън роля", свързани с играта или пък не. OOC приказки в игровите теми са нежелателни, макар че кратки коментари или въпроси са допустими, стига да са отбелязани с различен цвят от основния текст.

Вярвам, че ще направим една чудесна игра. Предлагам на всеки да си потърси из Интернет фентъзи-илюстрация, представяща героя му (или още по-добре, да накара някой познат художик да му я нарисува).

Първият епизод ще постна утре сутринта, тогава ще започнем и същинската игра.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон дек 19, 2005 1:54 pm

Давам начало с "извънролевите" дискусии с един комплимент, на място или не, но който искрено искам да споделя. Искам да благодаря на Боян за страхотната организация и ентусиазма, с който организира играта дотук. Нещо, на което не очаквах че друг освен мен навремето (първата игра) би се решил на този форум. Въведението към играта пък е толкова добре написано, че наистина ме накара да играя, в момент, в който не бях сигурен. Дано му се отплатим със също толкова качествена литература и интересен геймплей. Хайде, стига мазнене към Водещия - влизам в ролята си.

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пон дек 19, 2005 2:51 pm

Бояне, имам въпрос относно регламента - ще се изчакваме ли реакцията на всики присъстващи, преди да кажем нещо ново? Въпросът ми може да звучи глуповато, но като се има предвид, че съм в работата пред РС-то, мога, сигурно, да генерирам по мнение на час. Това ще доведе впечатлението, че Сирил е дрънкало, докато останалите са някакви темерути. Просто, с всяко наше действие, ние образно казано, пускаме времето да върви за малко и това няма как да не се отрази на цялостната игра.

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон дек 19, 2005 3:02 pm

Споделям предложението на Брейв, понеже работя пред компютъра през по-голямата част от деня и мога да пускам действия със същата скорострелност. Предлагам да се ограничим до максимум две действия на персонаж в рамките на един цикъл действия между всички персонажи. Така хем няма да се налaга да сбиваме всичко в едно действие, хем няма да се впускаме в безкрайни диалози и действия докато останалите играчи, чиито персонажи присъстват, нямат никаква възможност да реагират.
Последна промяна от RaynerApe на пон дек 19, 2005 3:13 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » пон дек 19, 2005 3:06 pm

За ситуации когато всички сме на едно място съм съгласен, но иначе нищо не пречи двама героя да си водят диалог ако са онлайн и двамата. Може би за такива диалози е полезно да се отваря нова тема?
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон дек 19, 2005 3:15 pm

Дори да са онлайн, е важно да се отчита броя на персонажите, присъстващи в дадена ситуация. Ако са само двама, не е нужно да изчакват никого, могат да си отворят нова тема (ако е възможно, или да помолят Водещия за това) и да си проведат диалога. Ако са онлайн, е добре да са в същото време в IRC или ICQ за да си казват един на друг след като някой е публикувал нещо и да не се хаби време.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон дек 19, 2005 3:21 pm

Съгласен съм, че не е редно отделни играчи, които имат възможност да бъдат по-активни, да изземват игровото време, но не ми се иска да ви ангажирам с конкретно правило, защото всичко зависи от обстоятелствата и защото не обичам да въвеждам твърде много рестрикции. Предлагам засега да се въздържаме сами и да разчитаме на лична преценка колко често е уместно да се поства, а ако някой случайно прекали ще имам грижата да му го кажа и дори, ако се налага, да изтрия негови мнения (с други думи - правилото на Чапи е добра препоръка, но не искам да го поставям в камък).

Така например в текущата ситуация вярвам всички усещаме, че не е уместно да се поства, докато не се обади Блу.

Естествено, когато присъстващите играчи са по-малко, например двама, темпото може да се ускори съобразно свободното им време и желание да постват (и моето, ако трябва да участвам като Водещ). В такъв случай ще им обособя отделна тема, в която другите няма да влизат.

Последно - такива дискусии, касаещи директно начина на провеждане на играта, можем да водим и в организационната тема защото там по-лесно ще открием какво сме писали, особено ако прочиствам ненужното (тази скоро може да се задръсти с всякакви разговори).

Друго нещо, което искам да кажа, е че често редактирам собствените (веднага след постването, а понякога и по-късно) и чуждите (веднага след прочитането, а понякога и по-късно) мнения, така че който води лог е добре да не въвежда нещата там веднага, а например чак когато темата бъде заключена и приключена.
Последна промяна от Blizzard на пон дек 19, 2005 3:44 pm, променено общо 1 път.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон дек 19, 2005 3:43 pm

Понеже аз имам навика и грижата да въвеждам лог на всяка игра, в която участвам, в стилно оформена Word/PDF книжка, ще събирам текста само когато дадена тема бъде завършена.

Потребителски аватар
blue
Войн
Мнения: 163
Регистриран на: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blue » пон дек 19, 2005 3:48 pm

За да не ме забравите - да се обадя. Неприятно е наистина, че някои от нас са по-бавни, но мисля, че не бива да дърпаме напред без да изчакваме (естествено, нали аз ще съм изрязан :)). А иначе имам предложение - да синхронизираме някакво време за писане, например аз мога сутрин до към 11 и вечер, не, че през деня съвсем не мога, но е по-трудно. Ако всички се наговорим за подобна активност играта ще се движи по-ритмично.

П.П. И подкрепям Чапи напълно, водещия просто даде страхотен тласък в литературно отношение - ще имаме летва да гоним. Поздравления.

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пон дек 19, 2005 4:01 pm

А, сетих се и нещо друго - предлагам, да изключваме подписите си, когато постваме в игровата тема. Така ще е по пригледно, пък и на летописеца ще му е по-лесно.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон дек 19, 2005 4:06 pm

Чудесна идея. Редактирах и махнах подписите.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » пон дек 19, 2005 4:06 pm

Не знам за изключването на подписите. По пригледно ще е съгласен съм, но ми се ще да мога от всеки поста да видя и името на героя, които говори (или действа или там каквото прави).
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон дек 19, 2005 4:07 pm

То пак не е удобно човек да се ориентира по подписа, защото той е накрая на постинга, който може да е дълъг. Ако всеки си намери картинка за героя, можем да започваме постингите с нея или да я ползваме за аватар, което ще е по-удобно.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Гавлин Янгер

Мнение от Chimera » пон дек 19, 2005 4:10 pm

Мисля че името може да се слага там където пише заглавие също.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » вт дек 20, 2005 7:59 pm

Сега си обсъждахме с Чапи, че днес и двамата бяхме без работа и малко прекалихме с активността в играта. Дано никой не е почуствал засегнат от това, ще гледаме да се сдържаме повече занапред.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » ср дек 21, 2005 2:28 am

Съжалявам, ако съм забавил играта, но, се върнах много уморен след работа и уж за 15 мин. легнах на дивана, пък се събудих преди около час... Сутринта имах време да пиша, но все още изчаквах да се изкажат другите.

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » ср дек 21, 2005 3:20 pm

Едно дребна и забавна грешка - отнякъде в постингите по темата Боян захвана да нарича джуджето Бронтуърт наместо Бронтулф, което аз сметнах да не коментирам и поправям, защото не е кой знае какво. Но понеже и някои други поеха от него тук-там, бих искал да напомня, че джуджето без уши с каторжническа прическа се казва Дюрхам Бронтулф и ще е добре ако го запомните, защото още дълго ще ви пили нервите. Това е. Който иска да поправи в старите си постове, не е фатално.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » ср дек 21, 2005 3:25 pm

кой Боян?
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » ср дек 21, 2005 3:29 pm

Аз бях, вече поправи където намерих - прощавай, Чапи!
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » съб дек 24, 2005 11:05 am

Честито! Днес стигнахме 100 мнения във форума.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » съб дек 24, 2005 12:57 pm

Честито и Благодарности най-вече на Водещия, без него нямаше да стигнем дотук.
И да не забравяме, Весела Коледа на всички хора (и джуджета) от Шарн, както и на техните играчи!
С пожелания за крепки Жизнени Точки, Много Опит и Точни Двайсет-ски!

П.С.: Надявам се по празниците няма да си правим почивки от играта, или...?

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » съб дек 24, 2005 1:45 pm

Не сме планирали, но предполагам, че няма да можем да поддържаме досегашното темпо. Надявам се, че ще смогваме да постваме поне по веднъж дневно.

Весели празници и от мен!
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
blue
Войн
Мнения: 163
Регистриран на: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blue » съб дек 24, 2005 1:53 pm

И от мен весела коледа. Аз лично не съм планирал да изоставам, но надали ще успявам по повече от един пост на ден, ще опитам все пак. Не ми се иска да забуксуваме.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » съб дек 24, 2005 2:40 pm

Весели празници на всички!
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон дек 26, 2005 10:01 am

Без да искам да му прекъсвам празнуването, ще спомена, че Brave трябва да постне, за да продължим играта ;)
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон дек 26, 2005 10:34 am

Просто му напомни, достатъчно настоятелно, че в Еберрон няма Коледа... би трябвало да свърши работа. :)

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пон дек 26, 2005 3:03 pm

Весела коледа и на вас! Поствам след малко.

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » чет дек 29, 2005 1:09 am

Най-сетне днес успях да се мотивирам да започна и завърша една груба скица на моя Дюрхам Бронтулф. Понеже нямам скенер и е вече няколко минути след полунощ, налага се да използвам камерата на телефона, която естествено е под всякаква критика. Какво да добавя - грозен персонаж, грозна картина. Поне не ми се налага да измъчвам Google, докато изплюе някое подобно изчадие.

Изображение

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » чет дек 29, 2005 10:40 am

Хайде сега и от мен една изненада. Или по-точно от arabica, която бе така добра да направи две скици на двама от героите. Както се казва в криминалетата "аз не разбирам много от изкуство, но знам какво харесвам" и определено харесвам тези рисунки. Кимон си го представях точно така, на Бронти като че ли само плитките са малко по-спретнати от очакваното и липсват джобчетата по дрехите. Имайте предвид, че това не са финалните версии.

Голямо благодаря и още по-голямо браво на arabica. Свържете се с нея за благодарности, критики, коментари и да си изпросите да нарисува и вашия герой!

Изображение

Изображение
Ми аз вчера не се сдържах и направих няколко скици на сухо, тъй да се каже - само по описанията, които вече са пуснати. Това са героите на Блу и на Райнер. Обикновено когато рисувам подготвителни скици използвам стари листове хартия, така че се извинявам за буквичките които ще видиш по тях Пък и понеже нямам скенер наоколо в момента, съм ги снимала с дигитален фотоапарат, което прави осветлението кофти, защото светкавицата бие в центъра и ъглите остават по-тъмни. Опитах се да ги постегна малко на фотошопа - с Кимон стана, но с Бронтулф не съвсем. Както и да е, това са само предварителни скици - ето ги:
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » чет дек 29, 2005 12:41 pm

СТРАХОТНИ СА!
Искам да благодаря на Арабика за невероятният портрет на моя персонаж. Ех, да можех и аз да рисувам така... макар и да има някои дребни отлики с моя личен опит в "автопортрета", мога да твърдя, че е успяла да улови духа му. А колкото до снимката с дигитален фотоапарат, дори и така сянката, която обгръща персонажите, им придава едно noir излъчване, което много точно пасва, особено при моя персонаж.
Много, много благодаря за илюстрацията. Всичките ще влязат в PDF лога на играта, който ще изготвим след приключването й (или на даден етап, в зависимост от решението на Водещия).

Заключена