[OOC] Разговори "извън роля"

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » съб юни 03, 2006 4:44 pm

Тъй като гоня дедлайн, а и уикендите по принцип съм доста натоварен, вероятно ще се забавя малко с описанието на слизането ви надолу... Ако ще правите още неща, докато сте нависоко - поствайте ги.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пет юни 09, 2006 8:24 am

Образователен ъгъл:

Пълен и непълен член

Когато стигнете до дума от мъжки род, за която се съмнявате дали се пише с пълен или непълен член (изкованият или изкования), има много прост начин да проверите това. Ако в изречението можете да я замените с "той" и ви звучи добре, пишете пълен член, ако по-добре ви звучи с "него", пишете непълен. Готово, вече сте по-грамотни от 95% от българите.

Очаквайте:

Образователен ъгъл, епизод 2: Запетаите атакуват
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пет юни 09, 2006 12:16 pm

Аз чакам Аквариус да постне. Считам, че е нормално, особено, като той е водача.

П.П. Бояне, това за пълния член го знам. Лошото е, че когато се развихря да пиша, обикновенно забравям да правя каквито и да е проверки. Още по-лошо е, че обикновенно си преписвам изреченията по няколко пъти преди да ми харесат и понякога подлога се променя в хода на измислянето и някой пълен или непълен член си остава грешен. Виж за запетайите, ще си ми много полезен. Пунктуацията, наистина не я знам добре. Включително оформянето на неща като пряка_реч - коментар - пряка_реч или мисли_ на_героя - коментар - пряка_реч са ми тегави и ги мисля всеки път. Ем, че ги има във всяка книга, ама на, кой да обръща внимание. Все се каня, да погледна и да се образовам, но понеже все поствам от офиса, а там нямам книги...

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пет юни 09, 2006 12:25 pm

Послание от Близард:
Поради планово прекъсване на тока у тях, днес той няма да може да влиза в играта.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон юни 26, 2006 8:10 am

Пак си дадохте кой знае защо почивка за уикенда и съм сигурен, че всеки ще се оправдае, че е чакал някой друг.

:poke:

Хайде сега да играем, че ако продължим с това темпо до никъде няма да я докараме.

Потребителски аватар
Aquarius
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: нед дек 23, 2001 10:43 pm
Местоположение: Sigil
Контакти:

Мнение от Aquarius » нед юли 02, 2006 9:10 pm

Ако не е ясно, чакам някой друг да постне - Йолан просто седи и гледа какво ще направят другите в момента.
Aquarius of Twilight
Knight of Entropy
Spirit of the Planes
| moonelf@mail.bg |

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон юли 03, 2006 7:31 pm

Ехо, славните герои да не би да останаха победени от една ръждясала решетка? Ако не ви се играе, можем да дадем почивка за през лятото, но с толкова моткане ми се струва малко безсмислено да продължаваме. Или се мотивирайте да играете, или да замразяваме играта докато ви дойде вдъхновението.

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » пон юли 10, 2006 10:28 am

Ей, хора, искам само да ви кажа че не съм ви забравила и като се поосвободя ще изчета всичко каквото съм изпуснала (доста е, признавам) и ще ви изрисувам допънителни неща. Дотогава - да живеете в интересни времена! :lol: Между другото, Бояне, не ги юркай толкова играчите да бързат - ти се изнервяш, но забавянето работи за мен, т.е. колкото по-бавно тече играта, толкова по-големи щансове има да продължи докато се освободя :P

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон юли 10, 2006 2:41 pm

Арабика, радвам се, че не си ни забравила и очаквам с интерес следващите ти рисунки. Ако имаш време, но се чудиш какво да рисуваш, пиши едно лично съобщение и ще ти дам идеи.

По въпроса за юркането - уверявам те, че основната причина да подръчквам играчите е именно с цел играта да върви. Нагледали сме се на подобни начинания, които умират поради неактивност. Така че го правя за общото ни добро.

...

А вторичната причина е, че обичам да чета конско на хората, вероятно :twisted:

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » вт юли 18, 2006 9:29 am

Извинявам се на всички, че днес, а може би и утре, няма да мога да поствам в играта - захванал съм се с нещо лично, което ще ангажира голямата част от времето ми.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » ср юли 19, 2006 4:55 pm

Аквариус, в последния постинг съм ти задал въпрос (в спойлера), така че очаквам да ми отговориш преди да продължим.

Потребителски аватар
blue
Войн
Мнения: 163
Регистриран на: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blue » ср юли 19, 2006 10:35 pm

Иска ми се да предупредя от по-рано. Аз ще съм вън от цивилизацията в периода 27.07-10.08, има вероятност, но твърде малка да имам достъп до интернет за да поствам. Ще се постарая обаче :).

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » чет юли 20, 2006 8:11 am

Ако вероятността е малка, просто ще обявим почивка за това време. Всички ще летуваме и е ясно, че да се занимаваме с играта по време на почивката не трябва да бъде задължително. Аз лично ще отсъствам последните две седмици на август.

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пет юли 21, 2006 10:24 am

Бояне, сега се сещам, че Аквариус няма как да поства, защото не може и не бива да ходи, а той няма нет в квартирата си... Май ще трябва да излезем в почивка, докато не започне поне малко да ходи.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пет юли 21, 2006 12:38 pm

Вече има нет, но ми се струва, че все пак ще се наложи да излезем в дълга почивка - до септември. Просто през лятото има куп неща и няма как да играем сериозно, а по другия начин самата игра страда. Така че ви предлагам официално да обявим почивка до първи септември и после да играем както си трябва.

Потребителски аватар
blue
Войн
Мнения: 163
Регистриран на: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blue » пет юли 21, 2006 12:41 pm

Малко дълго ми се струва - месец и половина е това. Нямам против принципно, въпреки че мога да поддържам участие през цялото време.

Потребителски аватар
Aquarius
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: нед дек 23, 2001 10:43 pm
Местоположение: Sigil
Контакти:

Мнение от Aquarius » пет юли 21, 2006 12:46 pm

Аз съм поне за малка почивка, понеже имам хиляда неща на главата идните седмици, включително намирането на квартира без да мога да ходя. Така че съм благодарен, ако може поне временно да прекъснем.

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пет юли 21, 2006 3:24 pm

Струва ми се, че няма какво толкова да обсъждаме - заради почивката на Блу, тъй или иначе, от идния четвъртък до почти средата на август няма да играем, а два-три дни по-късно, заминаваме и ние с Боян и Аквариус, чак до 1-ви септември, тъй че всъщност въпроса е, дали да играем от 11-14 август. На мен ми се струва очевидно безсмислено да подновяваме играта за това време.

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » пон сеп 11, 2006 11:46 am

:poke:

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон сеп 11, 2006 5:41 pm

Съвсем официално искам да обявя, че ако от тук нататък ще се налага определени играчи да бъдат ръчкани и канени за всеки постинг, който трябва да направят, просто можем да приключим играта още сега, защото би било очевидно, че поне на един човек не му се играе, а нямам намерение да подменям още играчи, както се наложи преди с Чапи.

1. Желателно е всеки да взема участие горе-долу с един постинг дневно.

2. Ако някой по някаква причина няма време за игра за период по-дълъг от 24 часа, трябва да предупреди. Не си почиваме през уикендите.


Това е последният постинг от този род, който правя и следващия път просто ще обявя играта за приключена поради несериозно отношение на играчите.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » пон сеп 11, 2006 8:59 pm

Аз лично не поствам защото не смятам че моя герой трябва да отговори на въпроса на Филип. Не ми се пишат постове от сората на "Гавлин спря и се огледа" постоянно.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » ср сеп 13, 2006 12:24 am

Аз лично чакам Йолан/Аквариус да се изкаже, защото въпроса на Сирил, всъщност изисква точно неговото включване.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » ср сеп 13, 2006 9:50 am

Не ми е приятно да го кажа, но взех решение - за втори път от групата отпада играч. Причината е същата както преди - несериозно отношение.

Аквариус уж имаше голям мерак да играе, но започна да се мотка още с предаването на дневника си и от тогава до сега поства само и единствено когато бъде принуден. Може би играта не му харесва, може би няма време за нея, може би (най-вероятно) просто му липсват необходимите личностни качества, но е факт, че така не можем да продължаваме - след почивката спряхме още една седмица само и единствено заради него, след което той благоволи да ни удостои с един закъснял постинг (за който трябваше да му звъня по телефона, да му пиша по ICQ и да пускам ЛС) и после още пет денонощия никаква реакция от негова страна. Съжалявам, но искам да бъда Водещ, а не пъдар.

От този момент нататък героя Йолан става НПС. Първоначално мислех да обявя играта за приключена, но това би означавало по казармен ред да накажа всички заради поведението на един и не ми е по вкуса.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » пет сеп 22, 2006 8:37 pm

Аз съм налиния тази неделя за събиране и след това пак неделя. Може и някой ден след работа към 19.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
blue
Войн
Мнения: 163
Регистриран на: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blue » съб сеп 23, 2006 10:42 am

Аз няма да съм тук в неделя целия ден. Понеделник вечер (след работа) съм зает, пък и Брейв, остава от вторник до петък без сряда (пак не мога). Според мен след работа ще е удобно (след 18:30 - 19 часа). Иначе за другата събота и неделя ако запазя предварително ще може да се измисли нещо.

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » съб сеп 23, 2006 11:22 am

Вторник след работа май е добре.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » съб сеп 23, 2006 6:39 pm

Аз съм на линия по всяко време, ако нямам ролева игра с Филип същия ден и сме го уточнили предварително.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » нед сеп 24, 2006 11:46 am

Има възможност да организирам ролева игра с колегите във вторник, така че ако вторник всички сте налиния да се уточним днес за да си наглася програмата.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » ср окт 04, 2006 10:34 pm

Известяваме зрителите, че събирането бе успешно проведено и събитията, които се случиха, ще бъдат описани в най-близко бъдеще в играта.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон дек 11, 2006 9:55 am

Искам да ви се извиня, че забавям пускането на следващата глава, но има някои неща, които искам да обмисля за нея и все още не съм готов с тях. Надявам се да я пусна утре.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Заключена