[OOC] Разговори "извън роля"

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
blue
Войн
Мнения: 163
Регистриран на: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blue » чет дек 29, 2005 4:09 pm

Поздравления за картинките - страхотни са! За Кимон - почти точно го уцелва, само шапката му е по омачкана, а чертите малко по-меки, благ човек е. БРАВО! :) И не изглежда изобщо като предварителна скица, съвсем идеално си е.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » чет дек 29, 2005 4:32 pm

Много добри скици, благодарности и от мен.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » чет дек 29, 2005 5:11 pm

А, опа, какво е станало тук? :oops: Аз си мислех че само с Близард ще си контактувам, така че несполуките в рисунките ще си останат тайна (поради което днес махнах портретите ви от галерията си, без да знам, че сте пуснали линкове тук). Благодаря ви много за милите думи! Аз вероятно няма да се обаждам много-много тук, но ще следя играта, така че ако някой има препоръки или недоволства от портрета си, може да ги пише тук или на лс. И между другото, никой от вас не е задължен да използва, това което нарисувам - виждам че Райнер си е нарисувал и сам чудесен протрет, така че моя се оказва неточен и леко позакъснял. Тъкмо чета разговорите ви в кръчмата и започнах да се притеснявам, че съм направила джуджето прекалено красиво (защото не стига че в описанието Райнер го е направил доста окаян, но с всеки следващ пост му добавя все повече подутини и подпухналости по лицето! Направо се учудвам че още не се е сетил да го зарази от някаква кожна болест, за да стане съвсем отблъскващ! :lol: )
Близард, пускам ти лс, което трябва да видиш лично.
И пак - мерси много! И умната в каналите!

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » чет дек 29, 2005 6:37 pm

Ето ви го и Сами в цялото му великолепие:

Изображение

Отново, ОГРОМНИ благодарности на arabica за рисунките!

edit: Тази рисунка е недовършена, довършената ще намерите в галерията и по-долу тук.
Последна промяна от Blizzard на ср яну 04, 2006 2:04 pm, променено общо 1 път.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Aquarius
Калфа
Мнения: 39
Регистриран на: нед дек 23, 2001 10:43 pm
Местоположение: Sigil
Контакти:

Мнение от Aquarius » чет дек 29, 2005 6:40 pm

Само да вметна, че предните две картинки не се виждат вече, моля оправете линковете...
Aquarius of Twilight
Knight of Entropy
Spirit of the Planes
| moonelf@mail.bg |

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » чет дек 29, 2005 6:48 pm

Извинявам се за което, но предните две картинки тъй като бяха подготвителни скици, отидоха в мрожовото небитие. Утре ще можете да видите завършените портрети (да се надяваме) на Кимон и Бронтулф.

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » пет дек 30, 2005 4:01 am

Предварителни скици again:
Гавлин
Сирил
Бронтулф
Сами-довършен
Za oplakvania - pm.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пет дек 30, 2005 8:59 pm

Сами е супер! Вкарал съм го в първия постинг на играта. Отново - много благодаря.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » нед яну 01, 2006 1:42 pm

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » нед яну 01, 2006 2:20 pm

Честито и от мен!

Имам едно чисто естетическо и доста маловажно предложение за ООС фразите сред игровия текст. Хайде всеки от нас да си избере цвят и да го ползва, така както аз съм си избрал зеления. Единствената игрова полза ще е, че когато вкарвам моя ООС реплика в чужд постинг (някаква метаигрова забележка или нещо), няма да има нужда да пиша, че е от мен, зеленият цвят ще е достатъчен за да го покаже.

И за да ви спестя мисленето, ето предложение

Синьо за Блу (естествено)
Тъмно синьо за Брейв (защото синьото е заето)
Червено за Химера (защото химерите са опасни)
Кафяво за Чапи (защото героят му мирише кафяво)

Естествено, това е само предложение, а и всеки може да си избере цвета, който най му допада вместо този, който съм написал.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон яну 02, 2006 2:58 pm

Бронтулф v3 от Арабика, която е използвала моя личен автопортрет като основа. Крайният резулат е зашеметяващ и най-близо до това, което е джуджето в главата ми. Сега само дано оцелее достатъчно дълго, че да си заслужи прекрасния потрет..

Изображение

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон яну 02, 2006 3:17 pm

Тип-топ е. Най-сполучливата рисунка на джуджето досега и смятам, че няма какво да се променя. Добавям го в галерията и при описанието на героя.

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » пон яну 02, 2006 3:27 pm

Ама той не е довършен! :cry: И всъщност кредитите са си за Райнер, това е неговият концепт, само че нарисуван на чисто от мен.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пон яну 02, 2006 3:30 pm

Опс, извинявам се, двамата с Рейнър решихме, че е довършен, явно защото и така изглежда много добре. Ще махна рисунката от галерията, както и от описанието на героя, докато ти не ми дадеш зелена улица. И ще имам грижата да дам кредити на Рейнър за концепта следващия път ;)
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон яну 02, 2006 3:30 pm

Всъщност кредитите са си изцяло за Арабика, защото хора с идеи много, но да го направиш като хората - малцина са способни. :)

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » вт яну 03, 2006 11:53 am

Искам само да кажа на всички, че в играта изчаквам да приключите дейностите си в кръчмата и да излезете. Не поствам, защото Сами в момента няма какво да добави и изобщо, защото в момента сме в заключителната фаза на първата глава и не искам да я проточвам допълнително с нови ситуации.
Последна промяна от Blizzard на вт яну 03, 2006 7:41 pm, променено общо 2 пъти.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » вт яну 03, 2006 6:21 pm

Чакам Брейв да ми отговори на лс, което му пратих. Кимон освен това също ще претърпи някои промени (не само шапката :wink: ). Ако не намеря време да дооправя Бронтулф до края на седмицата, можете да го пуснете и в този вид.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » вт яну 03, 2006 7:00 pm

Така, първо нека изкажа благодарности на Арабика за рисунката на Гавлин - изглежда много добре и напълно се покрива с моята представа за героя на Химера. Браво!

Сега едно съобщение до всички играчи - приключихме първата глава и е съвсем нормално да пусна втората, но поради лична заетост може би няма да мога да го направя съвсем скоро. Тук отчаяно гоня един дедлайн в петък вечерта и хич не знам как ще сместя в личния си график всичко, което се налага да свърша до тогава... Надявам се да успея да постна най-късно до утре вечер, но ако се забавя - моля да ме извините предварително!

Освен това ще се наложи да пусна две теми - една за едната група и една за другата, а в някакъв момент със сигурност едните ще трябва да почакат за "синхронизиране", така че поне половината от вас да се подготвят за пауза в близко бъдеще. Не забравяйте и че не е препоръчително да надничате в чуждата тема, защото тя ще бъде защитена с Explosive Runes и ще прави 6d6 щета на всекиго, който любопитства твърде много и гледа там, където не трябва.

Хайде - сполай ви и честито завършване на първата глава!

edit: Сега му е времето да се изказват всякакви впечатления за играта. Както положителни, така и негативни отзиви са добре дошли! Ако някой наблюдава играта ни и иска да ни каже нещо, нека пусне ЛС до мен и ще го публикувам тук!
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » ср яну 04, 2006 5:14 pm

Blizzard написа:Сега му е времето да се изказват всякакви впечатления за играта. Както положителни, така и негативни отзиви са добре дошли! Ако някой наблюдава играта ни и иска да ни каже нещо, нека пусне ЛС до мен и ще го публикувам тук!
Ето, че получих и първия отзив от страничен наблюдател, предпочел засега да остане анонимен. Най-общо са три препоръки, които предлагам на вашето внимание и за обсъждане помежду ни.
Страничен наблюдател написа:1. Да намалим малко описанията на героите и да ги оставим да се саморазкриват с действията си.
2. Да намалим описанията "отстрани" - повече да описваме емоциите и чувствата, отколкото външния вид и изражението. Идеята е така да помогнем на наблюдателя да влезе в главата на героите ни.
3. Като цяло да намалим описанията на местата, където са излишни. Тоест ако някой стои десет минути и не прави нищо особено да го споменем с едно изречение, а не на десет реда.
Явно много сме отегчили зрителите с излишни описания ;) Аз съм благодарен за отзивите, макар и да не мога да се съглася по втората точка - описанията на вида и изражението на героите от външна гледна точка според мен са нужни и полезни (както в повечето романи), стига да не се прекалява с тях и помагат да се утвърди образът, това е и причината да избера трето лице, а не първо, за играта. Иначе предлагам всеки да се замисли щом оставяме такова впечатление, дали понякога не прекаляваме с описанията и действието не става по-безинтересно заради тях...
Последна промяна от Blizzard на ср яну 04, 2006 5:56 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » ср яну 04, 2006 5:53 pm

Абе да, ама все пак играта е за играчите, нищо че е форумна, а не колективно написана книга за угода на зрителите :wink: :D

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » чет яну 05, 2006 10:50 am

Благодарности за завършената рисунка на Бронти - така наистина изглежда още по-добре. Прекрасно си уловила излъчването на концепцията на Чапи (Рейнър) и си я превърнала в професионална рисунка. Смяташ ли да преработваш Гавлин с повече сенки (както завършените Сами и Бронтулф) или ще си остане така?
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
arabica
Чирак
Мнения: 23
Регистриран на: нед фев 06, 2005 4:50 pm

Мнение от arabica » чет яну 05, 2006 3:19 pm

Да, и Гавлин също ще се сдобие с основен тон, работя върху него в момента. Само нека да се разберем за едно нещо - айде стига сте ми благодарили, а? :wink: Радвам се, че мога да допринеса с нещо играта ви да стане още по-интересна и ако не ми беше приятно да се занимавам, изобщо нямаше да го правя. Аз угаждам на себе си, бе хора! :lol:

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » чет яну 05, 2006 5:12 pm

Ние пък сме възпитани хора и имаме нужда да благодарим, особено когато не можем да върнем по някакъв начин добрия жест :P
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пет яну 06, 2006 6:06 pm

Изнасям разговора ви от галерията, иска ми се да я пазим само за рисунки.
RaynerApe написа:Макар да бях един от противниците Арабика да хаби време и усилия да довършва портрета на Бронтулф, мога да заявя, че в този си вид той е страхотен, в пъти по-въздействащ от преди. Признателен съм на Арабика за указаната чест да илюстрира моя персонаж. А според мен портретът на Кимон, благодарение на цветовата гама, се е получил най-въздействащ, най-близко до noir атмосферата на играта. Интересно как би изглеждал "следователя" на групата...
arabica написа:Следователят прилича на рецидивист, но Брейв така си го хареса. Чакам го последно да се произнесе кой от двата варианта на циничната Сирилова усмивка предпочита.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
blue
Войн
Мнения: 163
Регистриран на: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blue » пет яну 06, 2006 8:04 pm

Трябва да призная, че "жълтия" Кимон наистина е въздействащ. Сърдечни благодарности и едно искрено извинявай на Арабика за "капризите" ми, но се надявам крайния резултат да е удовлетворителен за всички.

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » вт яну 10, 2006 4:57 pm

Забелязахте ли, че Бронтулф и Гавлин вече са оцветени и изглеждат още по-добре? Арабика тайно и подмолно е подменила картинките, за да не й благодарим отново ;) Очакваме само Сирил, който вярвам скоро също ще се появи в завършен вид.

Браво на Арабика!

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пет яну 13, 2006 4:03 pm

И пак изнасям коментар от галерията, за рисунката на Тодор.
arabica написа:Чуден е! На Тодор ако му се рисува и по другите персонажи, защо не се присъедини?

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » ср яну 18, 2006 9:21 am

Най-сетне имаме готови рисунки за цялата група, нищо, че последните дни загубихме малко от темпото на играта (надявам се временно). Чакането за рисунката на Сирил определено си струваше - невероятна е! И пурата, и пушекът, и бръчките по лицето, и оцветяването - всичко е на място и както трябва!
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
Blizzard
Кадет
Мнения: 304
Регистриран на: вт дек 25, 2001 3:39 pm
Местоположение: София Любим цвят: Зелено

Мнение от Blizzard » пет яну 20, 2006 5:27 pm

Преди да продължим ми се иска да изчакам постинга на Блу, който отдавна не е регистрирал участие. Тъй като довечера имам (нормална) ролева игра и сигурно ще се прибера по нощите, вероятно ще постна чак утре сутрин, но ви уверявам, че това не е поради незаинтересованост или отегчение, а просто защото не искам да лишавам никой играч от възможността да действа, преди да "придвижим времето" напред.

Потребителски аватар
Brave
Работник
Мнения: 127
Регистриран на: ср мар 13, 2002 3:12 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Brave » ср яну 25, 2006 3:25 pm

Чшш, ало, несериозниците, колко дни Сирил да чака отговор? Трябва ли да ви :poke: за да играете...

Заключена