Първо приключение: Партия кристар - Част І

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср апр 04, 2007 1:57 pm

-Ох, за какво ме избраха мен за лидер... Е, ще се опитам да въведа някаква организация, но не очаквай много...
Иван отида до "отряда" си и заговори:
-Ох, Табор иска "да ви сзтегна". Каза да си разработим план за действие, да сме организириани и още там някакви глупости. Сигурни ли сте, че искате аз да съм лидер? Може би ще е по-добре да е някой по... общителен?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 3:43 pm

Неро се прозая и с усмивка му каза:
- Айде да го нищим утре, а? Сега ми се спи...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 5:19 pm

Елиан вече бе заспал ...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср апр 04, 2007 6:28 pm

-Да, прав си, тябва ни почивка след "великата" битка, тия сенки бяха много-силни...

Потребителски аватар
amanar
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: вт сеп 26, 2006 8:43 pm

Мнение от amanar » ср апр 04, 2007 9:52 pm

Гелронд вече беше в постелята си и следеше разсеяно разговора на останалите.Постепенно се унасяше в дрямка.Сънят дойде неусетно.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет апр 05, 2007 5:40 pm

Широ погледна леко разочаровано чука в ръцете си и го завъртя един два пъти. Оръжието бе прилична изработка и баланса, като за чук, си се чувстваше наред. Разбира се, предпочиташе лъкът, но да стреля в тая тъмница би изглеждало... неразумно.
Думите на Иван го отклониха от мислите му. "Лидера" пак се вайкаше, явно несигурен в уменията си.
- Ще го мислим това на сутринта - подхвърли му Широ и тръгна да си ляга. И да ги атакуваха пак преди заранта, имаше кой да го събуди.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед апр 08, 2007 10:31 pm

Глава ІІІ - Джуджешка му работа...

Слънцето изгряваше над върховете на Колоса. Цялата команда се разбуди и започнаха да се стягат за път. Пътя можеше да се опише като скалист... и да не се добавя нищо друго...
Последна промяна от hameleona на пон сеп 03, 2007 12:27 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон апр 09, 2007 10:25 pm

Онова там е калцит, а това варовик, ей пък онова емагма с феритни нижки - весело обясняваше Перфирендацит на всеки който искаше да го слуша, а сощо и на останалите - А пък онова там е парче от чича ми Гранитгрес!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт апр 10, 2007 12:49 am

Лагера се бе почти напълно разбудил, когато Широ се завърна, махайки за поздрав на подминаване един от часовите. Добре отпочинал под открито небе, друида бе станал по-рано от повечето си спътници и бе понаобиколил за да посъбере някоя и друга полезна билка.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт апр 10, 2007 7:37 am

Иван просто яздеше мълчаливо и се опитваше да не слуша трола.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт апр 10, 2007 9:12 am

Не ги знам онези малки твари - продължаваше да обяснява Флорит - комплекси ли омат щоли, просто като ни видят веднага грабват чуковете. А ние нищо не сме им напрвили. Някакаво родова непоносимост може би. Въобще кой друг освен джудеж ще измисле такава поговорка: „Единственото хубаво в едни трол е усмивката му“. Опитват се да намекнат с това, че искат да ни приберът зъбите. То и гоблините наверемто са пробвали, ама накрая решили, че тез диамини се добиват по трудно от онези за които трябва да копаеш седмици наред...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
amanar
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: вт сеп 26, 2006 8:43 pm

Мнение от amanar » вт апр 10, 2007 6:25 pm

Гелронд слушаше речта на трола.Отначало му бе интересно но след известно време вече отправяше наум молитва към всички божества:"ДАНО да свърши по-скоро това мъчение."

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт апр 10, 2007 9:07 pm

...и магмата затинала и Б`на се в зрял в съданието си се зачудил дали това което е създал е най-доброто и ни ошрайфал с длето и чук за да ни направи такива сасвито сме сега - видял в очите на спътниците си някакво пламъче на безпокойство че няма да продължи, Перфирендацит се исмихна широка, а лъчите на светилото се отразиха в бриянтите изпълващи устата му, и той продължи - Но зли били другите божества и глупави, все хвалели гъвкоста и плавните движения на децата си, а нии сме били тромави и груби, затова той се заел да направи тленна, но по-пъргава раса...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт апр 10, 2007 9:40 pm

На Елиан му беше интересно да разбере нещо ново за тролите, не че не би предпочел да си тренира с лъка, но поради специфичността на ситуацията, това бе по-добре, отколкото да седи и с празен поглед да гледа напред. Кучето се мяркаше наоколо и се мушкаше ловко между конете. От време на време Елиан му хвърляше малко храна, колкото да го кротне за малко, за да може то да продължи пак с играта си.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср апр 11, 2007 1:06 am

- Като спомена чукове, имам един, ако на някой му притрябва спешно - услужливо подхвърли друида подминавайки увлечения в разкази трол.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср апр 11, 2007 8:29 am

Иван имаше чувството, че всеки момент ще скочи от коня и ще нападне трола.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 11, 2007 9:23 am

- Оу не благодаря, аз си имам секира - махна към гърба си трола за да покаже едрия топор висящ там, който закачен на масивното тяло наистина изглеждаше като дребна брадвичка - А същота так сме и „пацифисти“, но благодаря за предложението ти Широ сан. А и както казах чуковете са ги позвали предимно малките ни братя когато са ни прогонили от галериите. Не че нещо сме се дърпали де, ама те тленните са доста нервни същества и направо нещо им прещраква, като видят някоя по едра буца самородно злато. Пък то какво? Лъщи и нищичко не прави. Хем сечивата от него са тежки хам бързо се износват.
- Ванка, добре ли си? Нещо зачервен ми се виждаш - в хрущяштия глас на трола имаше нотка на искрена загриженост.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср апр 11, 2007 12:25 pm

Иван се извърна към трола. Придаде си възможно най-ядосано изражение:
-Абе ти защо не млъкнеш?-Каза го със учудващо спокоен глас.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср апр 11, 2007 6:58 pm

- Продума учтиво благия ни лидер - добави с тон какъвто би имал разказвач в някоя таверна Широ, отбелязвайки си на ум по-късно да попита камарата какво трябва да е това "сан".
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср апр 11, 2007 7:18 pm

Иван, който вече се беше ядосал на трола, започна да крещи на Широ:
-Абе, аз да съм искал да ставам лидер? Не съм благ, нито учтив, нито общителен, нито имам някакви лидерски умения! Просто само аз приех поста, защото никой друг не го искаше и вие ме предложихте. Сега като се замисля, всеки от вас ще се справи по-добре от мен!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 11, 2007 10:03 pm

Чък, чък, потропаха клепките на трола, Широ сан явно не бе симпатичен на Иван щом само заради тази забележка водачат се бе нахвърлил отгоре му. От друга страна стария му спътник се държеше учудващо добре с него, може би вече най-сетне бе преодолял непоносимуста си към неговия вид. Перфирендацит се усмихна и елмазите отново пролеснаха.
- Не се вълнувай драги - започна със стръжещия си глас трола към Иван - лидерството е на само слава и чест, то е неприятности и скандали с подчинените.Хвърли един кос поглед към Широ от един разтег височинна разлика и добави:
- Щом сме те избрали зани сме сметнали че си достоен да водиш този отряд от хо... - забеляза елфите и смени думата - другари в тази нелака задача.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет апр 12, 2007 7:50 am

Иван, вече по-спокойно, започна:
-Ох, добре, няма вече да се оплаквам, че съм ви лидер... Но и вие да не се оплаквате ако се издъня, този момент идва винаги и при всички във всяко начинание.

Потребителски аватар
amanar
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: вт сеп 26, 2006 8:43 pm

Мнение от amanar » пет апр 13, 2007 7:07 pm

Гелронд продължаваше да слуша разговора.На лицето му бе изписана гримаса на крайно отегчение.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб апр 14, 2007 4:55 pm

Широ въздъхна.
- Ване, подхода ти е грешен. Дори да смяташ че издънка идва "винаги и при всички във всяко начинание", което като твърдение е голяма глупост, задачата ти като лидер трябва да е точно обратната. Лидера е този, към който другите гледат когато чувстват несигурност. Независимо какво, ти трябва да изглеждаш уверен. Когато не си сигурен, не се вайкай, а търси съвет. Но дори това трябва да правиш, сякаш нещата са под твой контрол. Когато пък на момента бързо трябва да решиш нещо, колебанието може да е много по-смъртоносно от това, да вземеш погрешно решение. И да вземеш грешно решение, ако действаме организирано все някак ще го преодолеем проблема – издекламира толкова пламенно всичко това друида, че май стресна някои от околните.
– Та, нещо такова, а не да цивриш – добави след кратка пауза с обичайния си безизразен тон.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб апр 14, 2007 7:46 pm

-Като знаеш какво се иска от един лидер, защо ти не станеш такъв?

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб апр 14, 2007 11:00 pm

Приатели ... - намеси се Елиан в разговора ... - трябва ли да се караме за такива маловажни неща. Нима това лидерство не е само едно формално разделение ? Както мисля, че вече заявих не смятам, че можем да бъдем "класирани", но щом някой трябва да поеме ролята нека това стане. Иване може би ако знаеше, че няма да издържиш на напрежението и отговорността, трябваше тактично да отхвърлиш предложението, докато ти добри ми Широ, защо не предложи услугите си като избирахме кой да ни "поведе" при все, че явно имаш някакви познания ? Предлагам да се успокоите и да оставим нещата така. Едва ли на добрия ни командир, ще му се понрави да преизбираме лидера си през ден и да не можем да се организираме, като колектив. Иване, предлагам ти така и така пътуваме да измислиш някаква добра тактика, по която стриктно да се придържаме и да ни я споделиш, за да можем за следва
ата битка да сме добре строени и максимално ефективни.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб апр 14, 2007 11:07 pm

Отговора на друида бе предзнаначен и към двамата.
- Когато обсъждахме вчера, ясно казах защо няма да съм "лидер". Оставам си на същата позиция.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед апр 15, 2007 9:39 am

-Елиане, противеоречиш си. Казваш, че лидерството няма значение, но сега ме караш да измисля тактика, по която да действаме. Каква тактика искаш да измисля? Аз рядко съм бил в бойни групи от повече от двама-трима , а и тогава много-много не сме се интересували от тактика. Свикнал съм да се бия сам и не мога да ви измисля какво да правите. Аз мисля наистина да приема лидерството съвсем, ама съвсем формално и да не ми пука за него от сега нататък.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед апр 15, 2007 12:50 pm

-Не твърдя, че лидерството е маловажно, а че едва ли може да се определи от нас, някой който е повече от другите, поради разностранните ни умения и познания. Това, че именно ти си избран за лидер, не би трябвало да има някакво значение, за кой да е от нас, но ти като такъв трябва да насочиш вниманието си към колективното благо. Самият факт, че ти си лидера и че си поел отговорността те задължава да си седнеш на четирибуквието и да измислиш нещо. Докажи, че си достоен и в крайна сметка ще отпаднат и проблемите.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед апр 15, 2007 1:45 pm

-За какво колективно благо да мисля? Аз не съм свикнал да работя в колектив, още по-малко да мисля за оцеляването на другите. Не очаквайте от мен нищо свързано с лидерство. Ако искате изберете някой друг, мен не ме интересува.

Заключена