Първо приключение: Партия кристар - Част І

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб сеп 15, 2007 3:58 pm

- Добре... - Табор се запъна, сбирщина, би ги нарекъл, но нямаше да е добре за "бойния" им дух. - ... мъже! Имате почивка до утре сутринта. Кой-каквото иска да прави, само не се отдалечавайте.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб сеп 15, 2007 4:20 pm

След добрата почивка, която Елиан направи на тишината, без кавгите на двамата ръбатковци, реши да разходи малко кучето и да разтъпче краката си преди да стане време за вечеря.. Предупреди останалите, че няма да се отдалечава много... Тръгнаха с кучето през първата драка. Елиан планираше да обиколо наоколо, като съчетае разхотката си със малко разузнаване.. Все пак би желал да спи малко по-спокойно тази нощ, при предстоящото дълго пътуване утре.
(Към хам. Ако има нещо подозрително или опасно, ще го проуча, а ако нападнат лагера ще ида да помагам и освен ако не ме извикат, през следващите 2 часа ще скитосвам околностите на лагера с кучето)

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб сеп 15, 2007 4:56 pm

Иван нямаше какво да прави, та реши да тренира стрелба. Взе от общите стрели и започна да цели хралупата на едно подходящо дърво.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб сеп 15, 2007 11:59 pm

По някоето време, Елиан се заврърна и съобщи за откритието си (вижте темата Отцепление).

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон сеп 17, 2007 3:50 am

- Ако ще нищо да е, поне звучи като някакво занимание. Най-малкото ще намали риска Ван да нацели някоя беззащитна катерица - малко нехарактерно пръв се обади Широ. - Който му се идва да нарамва каквато екипировка смята за нужна и Елиан ще ни покаже пътя.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон сеп 17, 2007 1:28 pm

-Абе аз Вановци не познавам, ама хайде... Е, отиваме ли? - Докато изричаше тези думи Иван се запъти към дървото да събере стрелите.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет сеп 27, 2007 11:14 pm

- Добре, дайте да видим, какво има. - обади се и Табор и цялата компания, начело с елиан се отправи по пътя. Минавайки край Аманар, компанията стана общо пет души.

[sblock="Само за Елиан, Широ, Хелзинг и Аманар"]Бързо разчистиха прохода и табор се вмъкна вътре. останалите го последваха. помещението, в което се озоваха бе сравнително малко - 4х4 метра, с високи стени и врата в дъното. След като авантюристите видяха, че в първото помещение няма нищо, всички влезнаха във второто. И зяпнаха...

Бяха попаднали в Изба. Да, точно така, Изба с главно "И". Табор запали една от факлите си, но тя не успя да освето коридора до край. А отстрани се редяха бъчви и бъчви. Бърза проверка установи, че всички са пълни. Цялата компания гледаше смаяна. Изведнъж Табор възкликна:
- Иване! Ела тука...
- Какво има? - попита озадачен младежът.
- Льо Монд... Това е част от избата на Льо Монд. Ти си по-добър историк от мен, кажи им за какво става дума.
(История 3:3:3 (АУ3 +1ТР))
- Амиии... Льо Монд или Леа Монде, зависи, как го четете е бил град, по-древен и от Мелион. В него се криела огромна магическа мощ... и бил антипода на Мелион - докато Мелион се е олицетворявал със светлината, то Льо Монд бил град на мрака. - Иван се почеса по брадичката - Мммм... има нещо, което ме притеснява.
- А именно - попита някой.
- Льо Монд би трябвало да бъде североизточно от континента... всички древни документи са точни в това отношение - североизточно от Мелион... странно... какво ли прави тук...
Чуха се стъпки и всички се обърнаха рязко. Некроманта присъпяше към тях бавно. После проговори тихо:
- Льо Монд винаги е бил по-силен от Мелион. Винаги е бил по-загадъчен. Но аз знам нещо допълнително - Льо Монд или Сянката в превод, e бил въздесъщ - можел е да бъде и тук и там... Табор, съветът ми е да изпратите да повикат останалите от отряда. Тук има зло, което може и да е нашето зло...[/sblock]

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет сеп 27, 2007 11:15 pm

Останалите сте повикани да се присъедините към групата в подземието...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 28, 2007 1:51 pm

Перфирендацит тъкмо довърши венчето си жълти Taraxacum Officinale ила както бе народиня му език „ млака угра“, сложи си го на главата и подпирайки се на брадвата си се изправи принуждавайки я да изскърца. След като се надигна се насочи към мястото където ги повикаха.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет сеп 28, 2007 11:18 pm

Неро тамън си припомняше добрите дни, когато бе прост(о) пастир и се наслаждаваше на доброто време, когато го повикаха. Никой нищо не каза какво, защо, как, но след като видя как тролът се завтече да помага, младият маг, макар и с огромно и ясно изразено недоволство се завтече подир своя каменен приятел.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон окт 01, 2007 12:40 pm

Елиан запали една от факлите си и тръгна бавно навътре като оглеждаше добре стените, бъчвите и пода, за да не пропадне някъде или да не задейства някой капан. Главата му беше изпълнена с един въпрос "Какво по дяволите прави една такава изба по средата на гората". Оглеждаше внимателно пода (Гледаше дали е прешен и дали няма следи по него, за да разбере дали някой не го ползва за укритие или просто е изоставено подземие)

-Командире какво прави тази изба тук ? И между другото как разбрахте, че на този древен град, а не просто бандитска бърлога?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 01, 2007 2:23 pm

Табор само махна пренебрежително с ръка и обясни:
- Виж рамките за бъчвите, емблемите на самите бъчви... опитай виното... всичко е просто... нямам думи... Избата на Льо Монд е може би най-описваната изба от всички в историята. Това е тя...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон окт 01, 2007 3:30 pm

Иван стисна здраво дръжката на меча си. Очакваше нещо лощо да се случи.
-Хм, чудя се колко ли ще струва виното в бъчвите...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон окт 01, 2007 4:08 pm

-A aз се чудя, дали този тунел води към града... А също и кой би оставил толкова вино без надзо - взе лъка си Елиан и приготви една стрела, като се прибра към останалите...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон окт 01, 2007 5:33 pm

Неро бе много изнервен от факта, че просто ей-тъй неговите съдружници решиха да го запокитят в някаква изба насред гората, без да му споменат и за какво иде реч.

- Не знам какво става тук, ама след като си теглите мечовете и опъвате лъковете, може би нямаше да е зле да кажете какво е това място или поне каква идея имате по въпроса. Разбирате ли, не съм очаквал от вас да сте умни, но вашите действия съвсем не се покриват с логиката. Що за място е това, още веднъж? И какво, в името на Хармонар, е Льо Монд?...

Така отекваше гласа на Неро, и тъй като смяташе, че реално няма за какво да се притеснява, продължи да натяква:

- Хич не ме интересува дали тук дебнат бандити, демони или зайци. По начина по който ме извикахте човек или трол би казал, че сте намерили къртичина, а пък се държите като гиганти-бежанци от времето на Войната...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон окт 01, 2007 6:02 pm

Казвам му каквото е казал Командира за града и за избата и обяснявам, че неизвестността поражда страх и предпочиам да съм подготвен ако нещо ми изкочи от тъмного да ме захапе за гърлото, понеже по някаква случайност се намираме във склада за вино на тайнствен, мобилен град по средата на гората.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон окт 01, 2007 6:14 pm

Неро видимо се притесни от наученото, но се сети за друг повод да мрънка:

- А този симпатичен чернокнижко да е споменал, че ако този град наистина е толкова мобилен и ние сме в него, то току-виж решили да излезем мирно и спокойно сме се озовали в Бездната? Мисля, че ще е най-умно да се разкараме оттук, докато все още сме сигурни къде се намира "там".
シャマョツィ

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт окт 02, 2007 6:10 am

За разлика от измъкващите оръжия, Широ извади един малък мех, коленичи и изпразни тихо на пода доскоро обитавалата го вода. След това тръгна да огледа внимателно една от по-близките бъчви и да напълни меха с малко от евентуалното й съдържание, за по-късен анализ.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт окт 02, 2007 9:29 am

-Ей, Перфинещоситам, дали животното, което успява да те издържи ще издрържи и едно буре?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт окт 02, 2007 9:42 am

Тролът, който тъкмо оклеждаше дамгата на близката каца, се взря в мрака и дългите редици бурета. Бяха покрити с дебел слой прах, бяха с диаметър около два резтега*. Тъй като бяха наредени легнали едно върху друго му се наложи да надзърне в процепа помежду им иму се стори че са поне още два разтега дълги. На ум прецени, че вътре тябва да има поне по 800 ведра**.
- Според мен, доста ще се поозори - рече Перфирендацит с боботещия си глас и потропа на едно буре, звукът явно му се стори странен, защото се взря в огромната каца и след кратко размишление посагна и завъртя канелката...

*1 разтег = 1 метър
**1 ведро = 10 литра


Хам: Моя е грешката, че не ги описах.
Вилорп: като коригираш поне коригирай читаво.
Хам: бе реших да им е по-лесно ;).
Последна промяна от Vilorp на ср окт 03, 2007 10:31 am, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт окт 02, 2007 11:30 pm

Некроманта изгледа неро студено и заяви:
- Злото... Злото, което търсим идва от тук...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт окт 02, 2007 11:48 pm

След тези думи Неро почувства ледена имплозия в гърдите си и побърза да доуточни:
-Някъде от покрай мен ли имаш предвид?
И магът взе да се озърта на всички страни, пробягвайки на ум през всички заклинания, които бе научил до сега.
-Сега остава да решим - кой точно кого търси. Ние злото или то нас? - промърмори той едва чуто.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет окт 11, 2007 10:53 pm

-Е какво сега - рече Елиан и пак излезе напред с факлата. - Цяла седмица ли ще стоим тук? Давай ако ще влизаме навътре да разглеждаме, да ходим, ако не да не оставяме лагера без сериозна охрана!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет окт 11, 2007 11:36 pm

Табор се огледа и заяви твърдо:
- Войниците и по-офицерите ми ще устроят лагера, хайде ние влизаме навътре.
Некроманта се обади:
- Усещам неспокойни духове тук... Нека аз да водя, може да си имаме големи проблеми със създания, които ще са неуязвими за вас.
- Могат ли да наранят трола? - запита Табор
- Ами... - некроманта изглеждаше объркан за пръв път - не съм сигурен... Но той определено има по-голям шанс да оцелее от всички ви.
- Значи камъчко - опред.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет окт 12, 2007 9:51 am

- Аз още веднъж искам да питам - обади се неспокоен Неро - откъде накъде сме сигурни, че дори и нищо да не ни се случи, на излизане ще попаднем на същото място? Ами ако този тунел после ни отведе насред някой океан - изглежда е способен да отвежда накъдето си иска! Не от духове се притеснявам аз...
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет окт 12, 2007 12:04 pm

Некроманта се захили:
- Много си наивен, приятелю. Като казвам, че е въздесъщ, казвам, че е възможно да се намира навсякъде, но това все още е Льо Монд. Или казано иначе - влезнеш ли веднъж в него ще излезнеш по същия път, на същото място. Виж, ако се изгубиш не се наемам да прогнозирам какво ще стане...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет окт 12, 2007 1:03 pm

-Е щом няма опасност да се озовем нейде във вечната гора, тогава да тръгваме.
-Води -рече Елиан на каменния гигант и му бутна факлата в ръката.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет окт 12, 2007 1:33 pm

Хелзинг вече беше извадил меча си и един елексир от тамян. Не знаеше какво го очаква, но ако имаше нещо "неуязвимо" силни се надяваше да е някой немъртъв.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед окт 28, 2007 11:59 am

Групата продължи напред. Избите бяха мрачни и все още пълни. Всъщност, след известно време, човек се чувстваше почти уютно сред тунелите. Естествено, това не се очаква от един прокълнат град и Льо Монд се постара да не ги разочарова...

Стигнаха до края на коридора, от който бяха влезли. Зад вратата на края му се намираше малка стаичка с чишмичка в нея. (Ако искате можете да пиете, ако някой го прави да отбележи в другата тема.) След кратка почивка, те отвориха следващата врата и попаднаха в огромно и сумрачно подземие. И изведнъж...
Туп!
Туп!
Туп!
От мрака в далечния ъгъл се появи минотавър. Висок близо 4 метра и въоражен с огромен боздуган.
Тряс!
Боздуганът се стовари там, където се намираше Табор, но опитния войн вече се бе преместил настрани. Вратата зад гърба им се затвори и групата се оказа затворена в помещението...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт дек 04, 2007 11:16 pm

Пръв реагира Широ. Няколко бързи думи му помогнаха да изсмуче сила директно от природата. Усещаше обаче, че по-нататък, можеше да си има трудности със заклинанията - природата нямаше нищо общо с това място. След това друида се промъкна зад чудовището.
Веднага след него, Аманар започна да произнася някакво заклинание, но по физиономията му си пролича, че се е провалил. Иван пък пусна една стрела, която (по чудо) отскочи към него и замалко да му отнесе главата.
Трола се оказа на пътя на боздугана. Опита се да се предпази с ръка, но за няколко сантиметра не успя. Въпреки всичко, Перфирендацит се хвърли към минотавъра и го обгърна през кръста, но опитът му да го събори излезна абсолютно неуспешен. За капак на всичко, минотавъра заби чело в главата му. Всички се очудиха, когато видяха да се посипва малко прашец от трола - явно минотавърския череп бе як колкото камък, че и повече.
Елиан заби стрела право в окото на чудовището, но усилията му бяха възнаградени единствено с рев. Табор пък хукна към далечния край на стаята и почна да мърмори някакво заклинание.
Некроманта бе паднал на колене и шептеше нещо, а лявата му ръка чертаеше симвули във въздуха.

Заключена