Кралство Куалинести под Танталас Велики

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
XENOpz
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: вт юни 26, 2007 8:55 am

Кралство Куалинести под Танталас Велики

Мнение от XENOpz » чет юни 28, 2007 11:07 am

Кралство Куалинести под Танталас Велики

Не се чудете ако имената ви изглеждат познати :)

ЕЛФИ

starting position: B8 (едитед... просто не съм го махнал да няма шаш. За истинския СП, виж долу)

Нека ви разкажа за Великия Говорител на Слънцата Танталас Велики! Настанете се удобно до огъня и се вслушайте в тишината на гората. Отпуснете се, намерете покой. Тук, в гората на Танталас Велики сме в безопасност. Не, Гилтанас, не може да гониш този заек из гората... Все пак е тъмно! ... Да, знам че казах че е безопасно... Просто ела тук!
Та... Докъде бях стигнал? А, да...

Всичко се случило преди много години, когато се разразили братоубийствените войни. В онези времена имало две раси елфи. Едните искали да живеят в хармония с природата, и се наричали Диви елфи, а другите, които се наричали Светли елфи, искали да използват магия, за да променят околната среда, в която живеят. За съжаление, далечните роднини не се спогаждали, но били притиснати от другите раси да живеят в една гора, която въпреки размерите си не стигала. Започнала борба за територии, и както знаете, за наша радост никоя друга раса не научила за тях, иначе бихме били обречени.
В тези тъмни времена се родил елфът Танталас. Той бил наследникът на Светлите елфи, но по ирония на съдбата бил изгубен при магически експеримент с цел оформяне на дворец от горските дървета по случай пълнолетието на младия принц. Оказало се, че Танталас изчезнал от гората, само за да се появи в наемническо човешко селище. Там той първоначално се държал с надменност към другите раси, но понеже се оказало, че домът му се намирал на другия край на континента, с течение на времето свикнал с останалите и намерил добри приятели, които му помогнали да се завърне в родината си. По време на пътуването си, Танталас, наричан Танис за по-кратко от приятелите си, многократно спасявал приятелите си, но и бил спасяван от тях.
Докато били на поредното приключение по пътя си за елфическата гора, Танталас сляпо се доверил на друг елф и бил предаден. Тогава той прозрял истината, че не расата определя душата на съществата. Когато се завърнал вкъщи, брат му вече седял на трона. За съжаление, обаче елфите не обичали непознатото и отхвърлили елфа, странстващ дълго за да изпълни дълга си към родината. Така Танталас станал Тъмен елф: елф, отхвърлен от собственото си общество.
Танталас видял грешката на елфите: те се изолирали от света и се борили помежду си, но не можел да направи нищо, понеже консервативната йерархия и на двете елфски общества отхвърляла тъмните елфи. Не след дълго по нашите стандарти, около 3 или 4 години, от север се задала опасност. Варварските предводители искали да разширят териториите си и нападнали елфите. За своя радост не открили митичните стрелци, сливащи се с гората, а две общества, изцяло погулнати от битката помежду си. Започнали да жънат победа след победа, а елфите не били готови за битка срещу такъв противник: твърде дълго се били срещу други елфи, и тактиките им били неприложими срещу новия враг. В критичния момент се появил Танталас, който след прекараните години извън гората бил научил много за света. Понеже знаел, че елфите никога не биха помолили за помощ другите раси, той обявил, че ще покаже на елфите как да победят само ако се обединят. Лидерите на двете касти веднага отказали, но под натиска на почти всички останали, били низвергнати. Така Танталас победил варварите и след общо съгласие, се върнал на трона, но този път на двете раси.
По време на царстването си, Танталас наложил разбирателство между елфите и забранил саморазправата. Елфите станали по-дисциплинирани, и даже започнали търговия с другите раси...

Ето че след 250 години, Танталас продължава да ни води във века на Златния лист, но напоследък започват да се чуват слухове за война. Сигурен съм, че Танталас ще направи всичко възможно за да осигури победата за елфите... Гилтанас, остави проклетата катеричка!!!



Едит: ОМГ! На тая карта даже можеш да видиш с малки букви разделението... значи не съм на Б8, а на... Ж3! :P
Едит2: ОМГ! Все пак ще съм на З2 (зъ две) (не затрих последния ред, за да няма скрито-покрито къде съм бил и т.н.)
Последна промяна от XENOpz на пон юли 09, 2007 12:54 pm, променено общо 1 път.
"Иска ми се това да не се бе случвало."
"Всеки, който срещне трудности иска това. Но не можем да избираме. Можем да изберем само какво да сторим с времето, което ни е отредено."
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=33193

Потребителски аватар
XENOpz
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: вт юни 26, 2007 8:55 am

Ход 1

Мнение от XENOpz » пон юли 09, 2007 10:09 am

Незнам дали играта е почнала, но да кажем, че предвидливо се подготвям за война, въпреки че все още сенчести фигури чакат да бъдат разкрити :)

Ето че кладите на войната са запалени, в елфическото царство е настъпил хаос. Един владетел започва дългата си борба...

Зар за ходове: 2 (Между другото... мн добър сайт за зарове (вижте къстомайз): http://www.bgfl.org/bgfl/custom/resourc ... aths/dice/ )

Танталас свиква най-верните си войни. Време е елитната стража да се върне на работа.

Ъъъъ...
Купуваща фаза:

Купувам две войски от по 10 елфа.

Войска 1:
Екипировка: 10 дълги лъка

Войска 2:
Екипировка: 10 меча, 10 големи щита, 10 цели брони

Бойна фаза:

Изпращам разузнавачи към Ж2:
Зар за войски: 4
Зар за вид войски: 3 (пиконосци), 4 (мечоносци), 4 (мечоносци), 5 (рейнджъри)
Танталас решава, че старите му приятели от тази територия не са готови да се присъединят към него.

Изпращам разузнавачи към З3:
Зар за войски: 1
Зар за вид войски: 5 (елфически войни)
Хмм... може би тези елфи са готови да се присъединят към каузата...

Край на хода
Последна промяна от XENOpz на пет юли 20, 2007 7:47 am, променено общо 1 път.
"Иска ми се това да не се бе случвало."
"Всеки, който срещне трудности иска това. Но не можем да избираме. Можем да изберем само какво да сторим с времето, което ни е отредено."
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=33193

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юли 16, 2007 5:03 pm

През деня, единият от съветниците на Танталас отишъл при своя владетел:

-Танталас, войските, които заповядахте да бъдат приготвени, не могат да бъдат екипирани. Само елфите от войска 2 изискват 290 от наличните 300 жълтици, а останалите искат още 100! Нека напомня, че от много време джуджешката банка не обслужва елфи клиенти... Разпоредете от кои ще се откажете или кои ще преекипирате, като ви препоръчвам, все пак понеже днес няма да се бием, да подготвите тези бойци утре.
シャマョツィ

Потребителски аватар
XENOpz
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: вт юни 26, 2007 8:55 am

Ход 2

Мнение от XENOpz » пет юли 20, 2007 8:03 am

Зар за ходове: 4
Наемници: 14 (Хора-гущери)

Приходи: +10 злато, +0 храна
Състояние: 10 злато, 300 храна

Пращам разузнавачи на юг, към З1: 6 отряда: 3,1,5,5,2,5: 3 копиеносци, 3 елфически воини.
Пращам разузнавачи на югозапад, към Ж1: 4 отряда: 4,4,4,4 :shock: 4 елфически воини.
Пращам разузнавачи на северозапад, към Ж3: 5 отряда: 4,6,4,4,1: копиеносци, 4 елфически воини.

Здравейте, лейтенант! Чух че войната се развива лошо: никои от елфите не искат да се присъединят към каузата на Танталас.
Така е, вярно си чул... но съм сигурен че нашият владетел ще направи всичко по силите си за да ни осигури победата.

Нападам З3, където има отряди елфически воини. Дано боговете са на моя страна поне този път...
"Иска ми се това да не се бе случвало."
"Всеки, който срещне трудности иска това. Но не можем да избираме. Можем да изберем само какво да сторим с времето, което ни е отредено."
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=33193

Заключена