Организационна тема

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Организационна тема

Мнение от Shamajotsi » чет юни 28, 2007 3:27 pm

О йе! Виждам, че се е появило първата държава на картата. Но изглежда, все още има какво да се направи, уточни и доизкусури преди да почне играта.

1. Първо да уточня как ще се ориентираме на картата: буквите са на ширина, числата са на дължина (или височина, ако така разбирате по-добре). Съответно, елфическото царство е по-скоро на позиция З2 ;).

2. Трябва и да се мятат зарове за златото, храната и богатството за всяка провинция. Аз вече направих това упражнение, но нещо се прецака и... Сега, някой ако иска, може да помогне. Само да каже от коя до коя провинция е мятал. Ако нямате "материални" зарчета, препоръчвам метачката на зарове на сайта на wizards в секцията им за ДнД. Само внимавайте на не хвърляте д20 за околностите на вашето царство ;). Ако няма ентусиасти за да помогнат, евентуално утре ще бъде свършено това нещо (отново) от мен.

За сега - това.

Edit: И проверявайте по-честичко форума - веднъж на ден-два ;) .
Последна промяна от Shamajotsi на вт юли 10, 2007 11:30 pm, променено общо 1 път.
シャマョツィ

Потребителски аватар
XENOpz
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: вт юни 26, 2007 8:55 am

ОМГ

Мнение от XENOpz » пет юни 29, 2007 9:26 am

Извинявай ако не съм разбрал, но двете карти които ни прати не се ли съединяват "отстрани"? Защото от тази гледна точка, дължината е долу, а ширината "нагоре". :) (Явно е че гледаш само едната карта, за да кажеш, че дължината е "нагоре", ама не трябва ли да гледаме двата имидж-а като 1 карта? :)


(Или имаш предвид географски ширини/дължини :shock: )
"Иска ми се това да не се бе случвало."
"Всеки, който срещне трудности иска това. Но не можем да избираме. Можем да изберем само какво да сторим с времето, което ни е отредено."
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=33193

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 29, 2007 1:40 pm

Виж сега, картата съдържа 8 колони на ширина и 6 реда на дължина/височина. Да, двете неща се съединяват "отстрани", като джуджетата са най на запад, а елфите най на изток. Също така, номерацията върви, както следва:
... ... ...
А3 Б3 В3 ...
А2 Б2 В2 ...
А1 Б1 В1 ...

Ок ;) (А1, както се вижда е най в югозапад) ? Абе, както на шахмата, само че с кирилица, а не латиница ;) . Хайде, стига сме спамили темата повече с това.

Ту би кънтинюд суун...
シャマョツィ

Потребителски аватар
XENOpz
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: вт юни 26, 2007 8:55 am

О М Г

Мнение от XENOpz » вт юли 03, 2007 11:40 am

Не знам дали това е за организационната тема, ама кво става? Няма ли да почваме? Айде, нямам търпение вече...
"Иска ми се това да не се бе случвало."
"Всеки, който срещне трудности иска това. Но не можем да избираме. Можем да изберем само какво да сторим с времето, което ни е отредено."
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=33193

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 04, 2007 4:28 pm

Ей ся ви пращам кавото трябваше да съм ви пратил преди хиляда години и почваме! Между другото - след като го получите, предлагам в рамките на максимум три дни да сме се подготвили за и да сме свършили първи ход.

Edit: Вече трябва да лети към вас ;) ...
シャマョツィ

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » ср юли 04, 2007 6:37 pm

Един въпрос. Какво точно трябва да пиша в темата за моето владение??

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 04, 2007 7:42 pm

Като заначало, идеята е там да опишеш хода си - каква армия си си закупил, какво си спечелил, какво е отишло в хранене на солдатите и т.н. Тук-таме можеш да вметваш и някое поетично описание на владенията си. Също така, темата ти е хубаво място да представиш как са се развили (поне по-значимите) битки, които си провел, според твоята гледна точка. Другите могат да осъществяват дипломатически контакти с теб посредством темата.
シャマョツィ

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » чет юли 05, 2007 7:43 pm

Какво става, къде са другите? Трима от седем сме, знаят ли всички че сме почнали?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юли 06, 2007 3:37 pm

Ми от утре почваме първи ход. Който е готов - готов, другите няма да ги чакаме.
シャマョツィ

Потребителски аватар
XENOpz
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: вт юни 26, 2007 8:55 am

ОК. Щом си направиш и ти... хмм... "акаунта :) "

Мнение от XENOpz » съб юли 07, 2007 9:32 am

ОК. Щом си направиш и ти... хмм... "акаунта :) ", почвам да си мисля хода...
"Иска ми се това да не се бе случвало."
"Всеки, който срещне трудности иска това. Но не можем да избираме. Можем да изберем само какво да сторим с времето, което ни е отредено."
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=33193

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » съб юли 07, 2007 8:31 pm

Само да съм сигурен--нали можем да се движим по диагонал на голямата карта?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 11, 2007 1:13 pm

Ще пренебрегнем Питагоровата теорема и ще кажем, че по диагонал на голямата карта ще се движим както по права линия ;) .

Важно съобщение! Ходът ще продължи до утре, тоест май давам един ден бонус, ама нека хората, които все още не са боднали знамето си на картата да сторят това, а и да кажат какъв им е първия ход. От Барбадас се очаква само второто ;) .
シャマョツィ

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » ср юли 11, 2007 4:01 pm

А как и кога ще проведем моята битка? Трябва ли да свърши преди края на хода?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 11, 2007 4:21 pm

Ходът свършва, играят се битките и почва следващият. За "как" съм писал вече, остава да договорим "кога".
シャマョツィ

Потребителски аватар
XENOpz
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: вт юни 26, 2007 8:55 am

Кога

Мнение от XENOpz » пон юли 16, 2007 9:49 am

Еми след ДОСТАТЪЧНО чакане реших все пак да ти го кажа: от теб зависи, така че казвай кога ще са битките, че искам втори ход, егати...
"Иска ми се това да не се бе случвало."
"Всеки, който срещне трудности иска това. Но не можем да избираме. Можем да изберем само какво да сторим с времето, което ни е отредено."
http://s3.bg.bitefight.org/c.php?uid=33193

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт юли 17, 2007 8:07 pm

Радвай се, народе! Настъпи ново утро в Магландия и новият ход започна.

Оптимистично слагам срок три дни, считано от днес, за този ход, като резултатът от двете битки, които се състояха в предния ход, ще разберете най-късно днес. И така, не забравяйте, че хазните и хамбарите ни се напълниха с една идея повече ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет авг 01, 2008 10:27 pm

Имам идея...

Към който чете това (най-вероятно Калчо, ама и за него не се знае) : хайде да направим една форумна РИ по които искаме правила (може да не е стандартното А16, а да пробваме с Класика или втората версия). Вдъхновил съм се от Батман и имам една-две идеи ;) .
シャマョツィ

Заключена