Владенията на Кен-Борак

Архив - Форумни Игри
AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Владенията на Кен-Борак

Мнение от AngraHfar » ср юли 04, 2007 6:35 pm

Стартова позиция В4
Раса: Хора

Кен-Борак някога е бил просто един разбойнически главатар( :D ), но късметът му се усмихвал толкова често, че в момента е господар на доста голяма територия (една провинция си е доста за прост бандит). Животът му е прекрасен-- далеч от всякакви по-опасни противници, а "таксите", които събира от всички пътници го правят изключително богат. Но Кен има по-големи амбиции....

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Ход 1

Мнение от AngraHfar » пон юли 09, 2007 1:22 pm

Елфите нещо са се размърдали. Войната ще почне скоро...
Първо зар за ходовете: 4
Зарове за наемници: 4+4+6=14(хора-гущери,ураа!)
Наемам си една дружина гущери(20злато за този ход, ако не се изложат ще продължат на служба при мен)

Купувам освен това 2 войски-200храна

Войска 1: 10плетени ризници(60злато)
10средни щита(50зл)
10брадви(60зл)

Войска 2: 10кожени брони(40зл)
10дълги лъка(60зл)
10ножа(10зл)

общо:200храна, 300злато

Разузнавам Г4:6 :( 2тъмни и 4 нормални гоблина
Доста лошо, тук завоеванието няма да е лесно.
Тъй като не мога да плащам на гущерите освен ако не вляза в битка, а не мога да разузная други провинции и да вкарам цялата си войска едновременно, ще рискувам и ще нападна В3.
Войските ми нахлуват в земите на мизерните гоблини и са посрещнати от...
4войски-3нормални и 1тъмни гоблини. Можеше да е и по-зле.
Предстои епична битка...която като нищо мога да загубя :(

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » ср юли 11, 2007 5:56 pm

Кен-Борак привика капитаните си на военен съвет в своята палатка. Когато най-накрая всички се довлякоха, владетелят започна.
--Не знам кога ще почне скапаната битка така че не ме питайте. Все пак е добре да се стягате, защото като нищо може да е утре. Трябва още от сега всички да сте наясно каква ще е вашата роля в нея. Такаам... Келдайн, ти с твоите стрелци можете да стреляте на по-далече от гоблините, така че си стойте в тила и не се правете на герои и със сигурност ще оцелеете. Турон, толкова пари похарчих за твоите брадвари, не ме излагайте. Ще избивате малките гоблини, би трябвало лесно да се справите с един-два отряда, гледай да избягвате тъмните гоблини, те не са чак толкова големи мизерници...Кассо, твоите гущери ще стоят на първа линия, за да пазят стрелците...
--Но ние можем да плюем отровна слюнка и да се бием отдалеч--възрази Кассо.
--Това е добре, но все някой трябва да изяде пердаха. Мислех, че знаеш, че никоя битка не се печели без жертви. Нали затова ти плащам--да се биеш. Хайде тръгвайте сега и успех. Пък и да не успеем, Кассо ще прикрие отстъплението ни и ще дойдем отново някой друг път.

AngraHfar
Калфа
Мнения: 42
Регистриран на: пет апр 07, 2006 6:24 pm

Мнение от AngraHfar » ср юли 18, 2007 12:52 pm

След няколко дни тягостно чакане, голямата битка най-накрая се състоя. До залез слънце Кен-Борак беше спечелил сражението, но победата му не беше пълна. Още от самото начало всичките му планове рухнаха. Беше се надявал гущерите наемници да поемат най-силния натиск, а стрелците на Келдайн да си стоят на безопасно място далеч от мелето. Е, сега Келдайн и другите лежаха мъртви, а почти всички гущери си бяха живи и здрави. За този провал, Кассо и бандата му бяха освободени от служба. Останал само с хората на Туран, Кен разбра, че може би ще се наложи да изчака малко и да се възстанови преди да се впусне към нови завоевания.


Ход2

злато:69 ( с приходите от завладяната територия)
храна: 114 (100 от предния ход, 24 приходи, -10 за ядене)
зар за ходове: 6
за наемници: 10(варвари берсерки)
Кен реши да разпрати съгледвачи из околните земи
Б2--6 отряда 3джуджета берсерки,1 отряд стрелци с арбалети и 2 пехотинци."Ох"помисли си Кен като му го казаха.
Б3--5 отряда 1селяни, 3мечоносци, 1алебардисти."Хайде стига де,"ядоса се бившия разбойник
Б4--3 отряда стрелци с лък, пиконосци и рейнджъри
Г3--2 отряда хора-гущери
--Туран, събирай си хората. Отиваме към блатата(т.е.Г3)
--Нова битка, толкова скоро?--изуми се грамадният мъж със строшени зъби.
--Няма да сме сами. С нас ще дойдат и отряд варвари от севера. Мисля, че ще са по-добри от жалките гущероиди.

Заключена