Пролог: Част 1: Морган и Аерон - Книгата

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » ср ное 07, 2007 2:13 am

-Не съм си и помислял някога, че точно джудже ще говори по този начин. Мислех, че вашата раса обича да прави всичко прецизно, да преценява всички аспекти на плана, за да се получи съвършенство. Моят план е точно обратното на твоята идея за "10-те минути". За да победиш толкова силен враг, трябва да го опознаеш, да откриеш слабите му страни, да разбереш по какъв начин най-лесно можеш да му приложиш капан и когато той е заложен се надяваш, че всичко ще мине гладко и без осакатявания. Естествено годините ми военна практика са ме научили, че и най-добрият план подлежи на абсолютна промяна още в първите минути на бойните действия. Но както казах - има още много време и сигурно много неща да се случват, докато стигнем до блатото. Там ще решим заедно как ще е най-добре да постъпим.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср ное 07, 2007 3:23 pm

На Аерон му беше забавно как спътниците му спорят. Ще ходят да мрат заедно, а се карат как точно ще стане...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср ное 07, 2007 3:37 pm

- Не ми харесва планът ти, човеко. Нямаме време да хабим в опознаване на Уиврените. Също така не ни влиза в сметките някой да умира. Обаче само едни нещо не разбрах: защо като сме с теб ще победим уиврена, след като не сме голяма работа. Да не би ти да си някой митичен войн?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » ср ное 07, 2007 5:58 pm

Гинлер яздеше край групичката и вяло оглеждаше пустата околност, като от време на време надаваше ухо към разговора между спътниците си. Разсъдъкът му усилено се занимаваше с това как да победят дракона, по възможност без жертви и за по-малко време, все пак нямаше намерение да скита из миризливото блато цял месец.
- Ей Джак! - провикна се човека през Енг и се наведе напред, защото едрия гигант закриваше новодошлия изцяло от погледа му. - Добре де, на този прословут, митичен гущер не му ли действа някаква отрова?
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср ное 07, 2007 6:34 pm

-Ако ми кажеш, че и гръмотевици не му ействат съвсем ще ме отчаяш. А стига сте се карали на човека, във всеки случай няма да ни навреди. Освен ако не ни нападне за да вземе цялата награда, но ще му е малко трудно да ни избие.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » ср ное 07, 2007 8:50 pm

-Елфе, не съм казвал, че без няма да се справите, но си мисля, че малко помощ няма да ви се отрази зле. А всичко, което знам за Уивърните се крепи на малкото информация из разни стари книги от библиотеките, които съм посещавал. Определено са малко хората, които са срещнали това създание и са оживели, за да разкажат. И определено не се сещам някой да е успял да го отрови по някакъв начин. Но, явно скоро ще разберем дали е възможно.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср ное 07, 2007 11:50 pm

-Аз пък си мисля, че една добра експлозия с джуджешки експлозивен прах, ще свърши отлична работа. Ще затрупаме гадината в пещерата му и после ще го изровим. Така де (смее се )... По лесно е да го изкопаем, отколкото закопаем... Ха ха

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср ное 07, 2007 11:56 pm

[sblock="За Смешко"] Уивърните са всичко друго, но не и животни. Според легендите са мнооого умни.[/sblock]

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » чет ное 08, 2007 12:10 am

[sblock="Хам"]Аз не съм казвал, че са животни. Или просто така решаваш да ми го кажеш? :)[/sblock]

-Хахах, напълно си прав, Моргане. Определено имаш чувство за хумор....като за джудже.
Джак отново избухна в смях и след това продължи:
-Е, стига приказки, нека да се хващаме и да стигаме по-бързо до това блато.

Мисля, че е време да спираме с разговорите, защото така може да откараме още месец. :) Предлагам, ако някой има още нещо да казва - да казва и хам да продължава. :)
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет ное 08, 2007 12:45 am

-Да страхотна идея. Вече ме засърбяха пръстите да пострелям по гущери.
-Дий Вихрогонче - Морган увеличи леко скоростта си

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет ное 08, 2007 9:32 am

Нали съм си човек предлагам да се състезаваме до блатото!
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет ное 08, 2007 3:14 pm

- Ооо, това звучи забавно. Но няма ли да е малко непредпазливо.
Нейнор гледаше Джак.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

gimly
Вълк
Мнения: 10
Регистриран на: ср май 11, 2005 9:29 pm

Мнение от gimly » чет ное 08, 2007 6:28 pm

След като чу предложението за състезание Гигантът рече:
-Всичко хубаво но някои знае ли на какво разстояние е блатото от нас?Защото ако не. Е няма смисъл да натоварваме конете си а и тъи сме по оязвими (като НЕ внимаваме какво става около нас).

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » чет ное 08, 2007 6:46 pm

Ей, я стига глупости - рече Гинлер с висок и мрачен глас - тръгнали сме на сериозна и опасна работа, да се опитаме да не сътворим някой сакатлък поне докато не стигнем това блато.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » чет ное 08, 2007 8:49 pm

-Състезание?!?! Вие някога виждали ли сте карта на Магландиум? Имаме сигурно 10 дни път, ако се състезаваме с максимална скорост, при положение, че конете ще умрат по средата на първия ден. И сте тръгнали да ловите дракони...пфу.
След тези думи, Джак обърна възмутен гръб на останалите и си продължи по пътя като обмисляше какво може да се случи от тук нататък.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет ное 08, 2007 9:59 pm

-Слушай какво, човеко нещастен, мери си приказките. Мери си приказките за да не се окажеш едновременно взривен, отровен и с прерязано гърло. Мисията си е наша, планът за работа си е наш. За момента можеш само да предлагаш. Не говори с пренебрежение за нас, чу ли ме?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » чет ное 08, 2007 11:09 pm

След думите на елфа Джак се обърна към него. Лицето му беше студено като камък, нямаше и помен от досегашната усмивка - само две очи изпълнени с ярост, втренчени в Нейнор. Човекът започна да говори бавно, като във всяка сричка се чувстваше заплаха.
-По-добре ТИ внимавай, елфе, защото наистина мисията си е ваша, глупавите идеи - също. Ще те помоля да не се палиш толкова много, защото следващия път определено няма да се разминеш само с приказки. Само преди малко ме гледаше въпросително, сякаш очакваш разрешение от мен да си направите състезанието, а ето че сега налиташ със заплахи. Ако имаш някакъв проблем - казвай, ще го разрешим достойно като мъже...или каквото там ти разбираш под "достойнство". Чудя се какво ли би накарало един елф да напусне тази ваша Велика гора. Доста съм живял с твои сънародници и съм чувал, че най-често такива като теб - бродещи из Магландиум, са или прокудени от собствените си или достатъчно глупави, че да зарежат семействата си. Чудя се каква ли е причината при теб...
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет ное 08, 2007 11:38 pm

-Ей отворко - провикна се Морган изодзадзе, преди още Нейнор да можеше да се обади. - Внимавай с този елф, понеже не веднъж ми е спасявал живота, както и аз неговия... няма да ти позволя да създаваш раздори. Ако си дошъл с нас само за да "пътуваш" или да се намираш сред хора, няма да я бъде. Или се дръж на мястото си, докато те приемем евентуално или хващай пътя!

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет ное 09, 2007 8:38 am

- Ш-ш, ей и мене ми е спасявал задника и аз неговия още преди да дойдем в тази групичка. Да знаеш, Джак, след около година странстване с едни и същи хора (или създания) групата става точна и прецизна като джуджешки механизъм - тук Куталион поглежда Морган. - Така рядко можеш да видиш враг, който да ни се опълчи (освен ако не е някой епическо ниво и не е наблъскан с митични оръжия кое от кое по-силни).
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пет ное 09, 2007 3:18 pm

Каквато и да е причината да напусне Великата гора, тя си остава лично негова, т.е. на теб не ти влиза в работата. А сега предлагам да спрем с препирните и да си гледаме пътя.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет ное 09, 2007 4:45 pm

Елфът дръпна юздите на коня и по този начин го спря. Слезе от него и процеди през зъби:
- Тук спирам да почивам, ако щете продължавайте.
След тези думи Нейнор поведе коня си към близката горичка. На лицето му личеше онези позната на другарите му злоба и ярост, които той рядко показваше.
(В горичката не виждате какво правя :P )
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет ное 09, 2007 9:55 pm

"Май му нараних чувствата..."
- Хм, поне вече знаем, че сте готови да се защитавате взаимно до край, което хубаво. Но не приемате някой да ви казва къде грешите, което е лошо. Ясно, аз съм никой и така нататък, но и да бях просто случайно минаващ пътник пак щях да го кажа. Все някой трябва да ви посочва грешките, защото иначе някой ден ще допуснете една голяма и тя ще ви е последна. Аз не съм някакво лигаво благородниче и няма да ви се мазня, само за да ме приемете. Когато направите някоя глупост, ще ви я посочвам както АЗ преценя. Не искам да се изявявам като някой дето е дошъл преди малко и вече се опитва да ви командва. Мен са ме наказвали за грешките ми и поради тази причина съм още жив. Ако имате проблем с това - казвайте, за да знам да си тръгвам още сега. Ако нямате - да седнем и да изчакаме приятеля ви да си свърши работата.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет ное 09, 2007 11:17 pm

Mорган си спря кончето и отби в страни от пътя... слезе от коня и му метна малко сено от торбата да хрупа. Седна на тревата по търски, извади си лулата и запали малко ароматен тютюн, който си пазеше още от ходенето си до Брол миналото лято. Вдиша дълбоко от дима и после го издиша...
-Най-сетне да кажеш нещо мъдро - рече доволно джуджето и продължи да си пуши.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пет ное 09, 2007 11:53 pm

Гинлер скочи от седлото и слезе от пътя, пусна коня си да попасе наоколо, а самият той откачи наметалото си, метна го на тревата и се изтегна отгоре му. Загледа се в небето и се отнесе в собствените си мисли.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

gimly
Вълк
Мнения: 10
Регистриран на: ср май 11, 2005 9:29 pm

Мнение от gimly » съб ное 10, 2007 3:23 pm

След като видя ,че повечето от другарите му спряха спря и той слезе от коня си даде му да хапне и каза:
-Е като гледам време за малко почивка.След което легна под сянката на най-близкото дърво и каза:
-Събудете ме когато тръгваме.След което се изстегна като беи и задряма.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед ное 11, 2007 11:28 pm

- Има още енергия в това тяло! Аз ще огледам наоколо за... хм ще видим квот намеря - каза Куталион и подкара коня си на някъде, но не към горичката или както го наричаше Нейнор.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон ное 12, 2007 7:51 pm

Аерон слезе от коня. Всички почиваха, а все нешто трябваше да ядат. Извади няколко картофа от чувала и ги сложи в тигана. Съсредоточи се и те изведнъж започнаха да се пекат сами. (Системно: Магия "Готвене", губя 8 ТМ).
-Ей, някой гладен ли е? Идвайте докато са топли!

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон ное 12, 2007 9:14 pm

Стомахът на Гинлер вече беше започнал тревожно да се обажда, затова той реши да се възползва от предложението.
- Аз бих взел няколко. - надигна се той и се запъти към Аерон.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон ное 12, 2007 10:13 pm

Нейнор се върна на коня си. Беше закачулен и изглеждаше уморен. Той само каза:
-Готов съм да тръгваме.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон ное 12, 2007 11:23 pm

-Готов, не готов ще чакаш сега - рече Морган и загаси лулата като я прибра в чантата.
-Хвърли един картоф Аеро - викна джиджето и улови вече летящия към него картоф. Изяде го сладко, след което извади малко бира и пийна, като предложи на другите :
-Само да знаете как добре върви с картофите...

Заключена